Soft dondurma üretimi ve satışı 3
Mc Donalds

Soft dondurma üretimi

Soft dondurma işi 2007 yılından sonra Türkiye’de yayılmaya başladı ve günümüzde bir çok yerde işletmecilerin gözdesi haline geldi.  Soft dondurma makinesi dondurmayı kendisi üretiyor ve satışa hazır hale getiriyor. Düşük bir maliyet ile yüksek kazanç imkanı sunan makinelerin aynı zamanda bakımı da kolay oluyor.
Türkiye’de soft dondurma makinesi üreten veya Çin’den getiren firmalar mevcut. Bu yüzden referansı bol olan ve teknik servis sorunu olmayan makineleri satın almanız gerekmektedir. 10 bin liradan 70 bin liraya kadar olan soft dondurma makineleri aynı zamanda yaz dönemi için kiralanabilir. Bazı firmalar soft dondurma makinelerini kiraya verirken sezonluk fiyatlar talep edebilirler.

Mc Donalds
Mc Donalds

Soft dondurma satışlarında dikkat edilecek en önemli nokta dondurmanın sunumu ve işletmenin görselleri. Bu yüzden bu işi yapacak olan girişimciler Mc Donalds ve Burger King firmalarının soft dondurma işini nasıl yaptıklarını gözlemlemesi gerekir.
Yurt dışında araçta yapılan soft dondurma işleri daha çok kazandırıyor. Nedeni ise Soft dondurma makinesini istediğiniz alana rahatlıkla taşıyıp satışları yükseltebiliyorsunuz. Ortalama günlük 1000 liralık bir satışta size 600 lira civarı bir rakam kalıyor.
Bu işteki en önemli noktalardan birisi de lokasyonun işlek olması.

BESTE PARK-TEL