Nasıl Zengin Olunur?

ROLLS-ROYCE marka lüx beyaz otomobil
ArtisticOperations / pixabay

Hepimiz bir gün çok zengin olma hayali kurarız. Pahalı arabalar, havuzlu, bahçeli bir villa, ünlü modacıların tasarladığı giysiler, muhteşem otellerde tatiller herkesin hayalini süsler. Şimdi size güzel bir haberimiz var: Bu hayallerinizi gerçeğe dönüştürmemeniz için hiçbir sebep yok. İhtiyaç duyduğunuz fikirlerin hepsi burada, yapmanız gereken sadece harekete geçmek. Nasıl zengin olunur diyerek çıktığınız ve büyük paralar kazanabileceğiniz bu yolda size yardımcı olabilmek için uzmanlardan başarılarının sırlarını öğrendik. 35. yaş gününüzü kutlamadan hayallerinizi gerçekleştirmeye ne dersiniz?

Nasıl Zengin Olunur? Zenginlerin Fikirlerinden İlham Alın

1. Erkek Gibi Davranmayın

Birçok şirketin başında erkek patronun olduğunu görerek, zengin olmak için erkekler kadar çok çalışmanız gerektiğini düşünmeyin. Girişimcilik hakkındaki “Guerrilla Marketing” (Gerilla Taktiğiyle Pazarlama) adlı kitabın yazarı Jay Conrad Levinson, kadınların iş dünyasında erkeklerden çok daha başarılı olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Kadınlar ilişki kurmada, içgüdüleriyle hareket etmede ve geleneklere uygun yaklaşımlar sergilemede çok daha başarılılar.

Antropologlara göre, kadınlar olabildiğince işlerini iyi yapmaya çalışıyorlar ve işlerine sımsıkı sarılıyorlar. Ladies Who Launch şirketinin kurucusu Victoria Colligan, kadınların başarı elde edebilmeleri için iş dünyasındaki bütün gelişmelere göz atmaları gerektiğini, böylece kısa sürede çok fazla para kazanabileceklerini söylüyor.

Nasıl zengin olunur diye merak edenler için belki de en iyi cevap şu olacaktır: İş dünyasında önünüze çıkabilecek problemleri önceden kestirebilmeniz ya da karşınıza çıkan problemleri kısa sürede çözüme kavuşturabilmeniz çok önemli. Gerektiğinde bütün koşulları ihtiyaç duyduğunuz hale getirebilmelisiniz.

2. Zengin Olmak Yoldan Çıkma Cesaretini Gösterin

Mali fırsatlar, kendi şirketinizi kurarak çok büyük paralar kazanma şansınızı ya da bir şeylerin riskini göze alma cesaretinizi arttırabilir. “Kazanacağınız gücün bir sınırı yoktur, öncelikle sermayenizi nasıl kullanacağınıza dikkat etmelisiniz, bütün fırsatları cebinize girecek birer kazanç olarak değerlendirmelisiniz” diyor Enterprise Computing Inc. şirketinin sahibi Christina Gage.

Bir Uyarı
🛎️
İşinizde günün 24 saati kendinizi patron gibi görün. “İşyeri sahipleri her zaman kendi motivasyonlarını yüksek tutmak zorundadır” diyor Colligan ve ekliyor: “Hiç kimse size ne yapacağınızı söyleyemez, öncelik verdiğiniz şeyleri gerçekleştirmek için hemen harekete geçmelisiniz.”

3. Nasıl Zengin Olunur Diyorsanız Gözünüzü Açın

Dışarda değerlendirilmeyi bekleyen tonlarca fırsat var, en zor kısmı ise bu fırsatları nasıl değerlendireceğinize karar vermeniz. Çevrenizdeki yenilikleri takip edebilmeli ve ihtiyaç duyulduğunda gördüğünüz boşlukları doldurabilmelisiniz. Nasıl zengin olunur diyerek fikirler peşinde koşuyorsanız yeniliklere açık olmalısınız. (Ev hayvanları için tasarlanan ürünlerin son zamanlarda nasıl prim yaptığını bir düşünün.)

Kendi işinde oldukça başarılı olan ortodontist Jennifer Salzer her zaman başkalarının kafalarındaki düşüncelerden farklı şeyler üretmeye çalıştığını söylüyor. “Diğer insanlar teknolojiye korkuyla yaklaşırken, ben dişçilik alanında teknolojiyi korkusuzca kullanan ilk ortodontistlerden oldum. Şirketim beni bu nedenle yeni ürünlerin tanıtımı için eğitmen olarak seçti ve bu özelliğim sayesinde müşterilerim çığ gibi büyüdü” diyor.

4. Zengin Olmak İçin Kendinize Destek Sistemi Oluşturun

İş dünyasında birçok tehlikeyle karşılaşabilirsiniz. Bunun için zengin olmak istiyorsanız her zaman çevrenizde size destek olacak insanlar bulundurmalısınız.

İyi Bir Haber
🛎️
Uluslararası bir internet ağı iş kadınları arasında son dönemde oldukça popüler. MillionaireWomen.com adresinden ulaşabileceğiniz iş kadınlarıyla iletişim kurarak, onlardan farklı fikirler alabilirsiniz. Bağlantı kurmanıza ve tavsiyeler almanıza yardımcı olabilecek, birlikte strateji geliştirmenizi sağlayacak insanlarla iletişim kurabilirsiniz.

Amerika’da çok satan kitaplar arasındaki “Mentored By a Millionaire” (Milyonerlerin Akıl Rehberi) adlı kitabın yazarı ve multimilyoner iş adamı Steve K. Scott, “Başarıya ulaşmak için tek başınıza mükemmel bir strateji geliştirmenize gerek yok, bilgi almaya ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda başkalarından fikir almaya ve onlarla düşüncelerinizi paylaşmaya çalışmalısınız” diyor. Closette adlı şirketin sahibi ve kurucusu Melanie Charlton, “Tüm hesaplamaları ve iş dünyasındaki gelişmeleri takip ediyorum ama şirket içinde parttime çalışan bir muhasebecimiz de var. Onun ürünlerin giriş çıkışlarında benden çok daha dikkatli davrandığını düşünüyorum” diyor.

İLGİLİ KONU : Zenginlere para kazandıran düşünce yöntemleri

5. Bu Çağda Nasıl Zengin Olunur Bilgisayar Kurdu Olun

İnternete, aradığınız bilgiye ulaşacak kadar hakim değilseniz, zengin olmanız biraz zor. İş kadınları hakkında yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre işyeri sahibi milyoner kadınların yüzde 56’sı, kendi web adreslerini kullanarak ticari bağlantılar kuruyor ve online iş görüşmeleri gerçekleştiriyor. Lucky Chick güzellik hattının sahibi ve yaratıcısı Stephanie Sakoff, internet siteleri aracılığıyla büyük gelir elde ettiklerini söylüyor. “İnternette ürün satışı yaparak, bize ulaşamayan insanlara da kolaylıkla ulaşabilme fırsatını yakaladık. Çok küçük bir maliyetle tüm dünyaya ürün satabiliyoruz” diyor.

İnternet üzerinden para kazanabilmek için kendi ürünlerinizi ya da düşüncelerinizi satmanıza ihtiyacınız yok. Amazon.com ve eBay adreslerini bir düşünün. Kendi sitenizi yaratabilir, şirketinizle ilgili bilgileri sitenize koyabilir ve değişik fikirlerinizi sitenizde yayınlayabilirsiniz. Başka şirketlerin linklerini sitenize koyarak, onların reklamlarından da para kazanabilirsiniz.

6. Zengin Saha Arkadaşlıkları Kurun

Ünlülerle tanışabileceğiniz kültürel etkinlikler ya da sportif faaliyetler pratik olarak ürünlerinizin ya da kendinizin reklamını yapmanız anlamına gelebilir. Sakoff, “Magazin dünyasından Brittany Murphy ve Jennifer Love Hewitt vücut nemlendiricilerimizi kullanmaya başlayınca insanlar çılgın gibi bu ürünleri satın almaya başladılar. Bundan daha iyi reklam yapamazdık! Ünlülerin insanları etkileme gücünden yararlandık” diyor.

Bunun en iyi yanı ise, çok büyük paralar ödemek zorunda kalmamanız. Ünlüler kendi arkadaşları arasında da ürünlerinizin reklamını yapacağından bu çalışmalarınızın size dönüşü yüksek olacaktır. Herkes para vermeden sahip olduğu şeyleri sever. Koşulları avantajlı hale çevirmeye çalışın.

Levinson, “Beğendiğiniz ünlülere ya da basındaki arkadaşlarınıza ürünlerinizden hediye edin” diyor. Ünlülerle iletişim kurmak için Google’ı kullanabilir ya da ünlüleri tanıyan arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Hediyelerinizin yanına kartvizitinizi eklemeyi unutmayın.

7. Daha Zengin Olmak İçin Mevcut Paranızı Çoğaltın

Bir işe başlamak ilk aşamada sizin için cesaret gerektirebilir ve sandığınızdan çok daha pahalıya patlayabilir. Gage, “Kurduğunuz şirket kendi kendine sizi zengin yapamaz. Ben elimden geldiğince para biriktirmeye çalıştım. Kolay satabileceğim emlak ve ürünler üzerinde yoğunlaştım. İlk üç yıl her sene gelirimi ikiye katladım. Yoksa 28 yaşımda nasıl zengin olabilirdim” diyor.

Genel olarak para kazanabileceğiniz metotlardan biri emlak satın alarak, bunları kiraya vermek olabilir. Böylece her ay elinize geçecek sabit bir gelir elde etmiş olursunuz. Aldığınız yerleri restore ederek daha da yüksek fiyatla büyük şirketlere kiralayabilirsiniz. Yazlık mekanlar veya devre mülkler satın alarak, sezonluk kiralaya verebilirsiniz. Güzelliğiyle büyüleyen mekanları tercih ederseniz, daha kârlı çıkabilirsiniz.

389 YORUMLAR

 1. Herkese merhaba,
  Yeni ev satın alma, inşaat, emlak kredisi, refinansman, borç konsolidasyonu, kişisel veya iş amaçlı finansman seçenekleri mi arıyorsunuz? Geleceğe Hoşgeldiniz! Finansman bizimle kolaylaştı. Finansal hizmetimizi, uzun ve kısa kredi vadeleri için% 2’lik düşük ve uygun fiyatlı bir faiz oranıyla sunarken bize ulaşın. İlgi çeken başvuru sahibi, e-posta yoluyla daha fazla kredi edinme prosedürleri için bizimle iletişime geçmelidir

  [email protected]

 2. Kocaeli de acil ek iş sermaisiz iş evimde yapabileceğim iş va bay ve bayan zengin yatırımcı arıyorum 0539 392 34 41

 3. parası olmayan insanlar inanın dünyanın en mutlu insanı sizsiniz siz zengin olmanın hep iyi tarafını düşünüp hayal ediyorsuz halbuki zengilik %90 sıtres dolu bir hayattır neden diye soracaksanız bunu zengiliğilin iyi tarafını düşünmeyinde bide kötü tarafını yanı negatif tarafını düşünsenize ben yazzam çok ama çok uzun olur ama siz beyninizden sadece 30 saniyede geçirip nasıl bir hayat var bir nebze olsada yaşar gibi olursunuz çoğumuzda yav yeterki zengin olıyım o sıtrese razıyım bilmem ona buna razıyım der…yanlış neyse insan pisokolojine yardım etmeyi çok severim yardım gibi bişeydir buda ne zaman isteyen olursa müsait bir kulum 05422692492 sizin için

 4. Arkadaşlar yotube a aylik 4000 tl kazan yazin püf noktasını vermişler açıklamadaki püf noktası kısmındaki yazıyı indirdim okudum tek tek uyguladim ordaki linkden üye oldum amerikaya göre gelir elde ediyorum şuan 6 gün oldu 127 dolar kazanç elde ettim ve çektim. Tavsiye ederim bi bakın derim dolar kazanmak müthiş bişey :)

 5. arkadaslar cocuklarim icin bi yazi yazmistim 05398906115 numaram bu ulasirsaniz sevinirim bi ciakar yola ihtiyacim var cunki bakmak gereken iki tane cocugum var tek basima basa cikamiyorum

 6. esimden ayrildim iki tane cocugum var biri 2 biride 4yasinda cocuklarimi birakicak kimsem olmadigindan calisamiyorum evde ek is baktim fakat kocaelide yasiyorum burda eve is veren kimse yok sosyal yardımlara gittim aylik 400 tl bagladilar fakat benim kiram zaten 400 tl bana bi yol gosterin napiyim ben lutfen kotu niyetli insanlar aramasin cunki kime derdimi anlatsam farkli yaklasti cocuklarim icin bi yol gosterin

 7. slm arkadaslar öncelik sağlımız yerinde olduğu için şükredelim hamd olsun ALLAHIMIZA bende istanbulda yaşıyorum uzun zamandır 41 yşdyım şu ana kadar her zaman bir iş yerim olsun istedim ama şu ana kadar olmadı ufacık bir meğlada olsa yeterlirdir benimle ortaklık düşünen varsa buyursun gelsin ne iş olursa olsun bizim olsun hayatımız daim etsin numaram bu 05396717498 ulaşın konuşalım tşk ederim herkese ve işşizim uzun zamadır destek olmak isteyen varsa yardımcı olursanız cok mutlu olurum selametle kalın arkadaşlar

 8. Al Sat öneririm arkadaşlar elinizdeki bütçeye göre ister araba, ister daire, ister limon satın, karınızı koyun alıp, satın …

 9. Zengin olmanın en basit örneği internetten tesettür satış deneyimim var nakit sıkıntım var 100bin sermayeyle 1 2 sene sonra aylık 1 veya 2trilyon kazanabiliriz arayın ortak olun 05327390832

 10. Merhaba ben ilkokul mezunuyum imkan olmadığı için okuyamadım ama her işi yapabilecek​ kapasitem var icat yapacak geniş bir akla sahibim ama imkan olmadığı için hiçbir şey yapamıyorum 34 yaşında ve bekarım benimle iş yapacak zengin insanlara ihtiyacım var üstesinden gelemeyecegim hiç bir iş yok iletişim numaram 0545 295 70 67

 11. Meraba saygi deger kardeslerim benim yasim 22 insaat islerindeyim babamla birlikte liseyi bittirdim üniversite gittim biraktim ama maglum bazi kardeslerimiz üniversite okuyum bosta kaliyorlar örneğin bnim abim 5 yil bosta 4 yillik kamu yönetimi bittirdim suan ozel bi sirkette muhassebeci bna zengin bi bayana ihtiyacim var dert ortagi yol arkadasi olmak kafa dengi beraber is yapabilecegimiz falan iste anlatacaklarim bu kadar hayirli gunler arkadaslar İLETİŞİM : 05314557335

 12. ben yıllardır tekstilde calışıyorum a dan z ye herşeyi biliyorum cocuk giyim imalatı yapmak istiyorum ama sermaye lazım bu işin kazancı cok güzel bu işi düşünen arkadaşlar varsa

 13. Dibek kahvesi işi yapacağım bu iş ile bilgisi ve deneyimi olanlar bana yardımcı olursa sevinirim numaram 05385084877

 14. TURKİYEDE SUANDA YAPTIĞIM İŞLERDEN CİDDİ ANLAMDA KAZANC ELDE EDEN AMİR ÖGRETMEN POLİS EV HANIMI İŞ ADAMI PEK COK KİTLE VAR BENDE İNANAMISTIM ANCAK BU BİR GERCEK.YATIRIM ÜZERİNE ULUSLARARASI ŞİRKETLERLE CALISIYORUM.İLK ETAPTA GUVENSİZ ZOR GİBİ GELSEDE HİÇ ÖYLE OLMADIGINI ANLADIM.GELİN HEP BİRLİKTE NASIL VE NELER YAPABİLCEGİMİZİ GÖRELİM.ÜŞENME VE HEDEFLERİNİ GECİKİRME.YALAN DOLAN DEĞİL WHATSHAP NMRAM:0543 550 14 80

 15. %50 is bitirme belgem var ama işsiz ve parasizim yardim edebilecek yol gosterecek birini ariyorum Allah rizasi için arayabilirlermi
  05434802695

 16. Rusça-Arapça-İngilizce biliyorum İstanbul üniversitesinde öğrenciyim, okula gitme zorunluluğum yok, çalışmak istiyorum daha önce Ethica hastanesinde yabancı hastalara tercümanlık yaptım. Demir-çelik TURK-ARAP ortak firmasının tercümanlığını yaptım. Her türlü işi yaparım 05395819230

 17. ANTALYA 120 Dairelik inşaat için enaz 200.000tl parası olan bay bayan ortaklar arıyorum ………. 6kat yapıldı 4kat yapılacak diğer yapacağımız işler için ortaklar arıyorum (whatsap) 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

 18. 250 bin TL sermayem var çok ortaklık anonim şirket kuracağız herkez eşit ortak sayılacak noterden 10 kişi birleşip 2.5 trilyon sermayeyi kuracağız inşaat işi 300 konut 500 konut birden yapacağız bugün zengin holder bakın sabancı koç hep ortakları vardır bir işadamına sormuşlar servetinizi açıklayın ilk 1 milyon doları açıklayacak ama geri kalan 200 milyon doları a iklim demiş telefon numaram 05394863157

 19. Mrb.ben hakan.36 yasindayim.zengin bir bayanla evlenmek istiyorum.dusunenler arayabilir.0 541 224 10 26

 20. Merhaba zor durumdayım her türlü işi yapabilecek kapasitedeyim her türlü ama İzmir ve çevresi tercihimdir. 0543 209 18 20 whatsAppdan veya sms olarak ulaşabilirsiniz yaşım 24.

 21. Gizemlisempatik bana ulaşabilirsiniz yardımcı olabilirim.istanbul da cafe isletiyorum.artık batmana dönüş yapacam.545 959 0364

 22. 0552 226 95 34 biri beni zengin etsin her türlü işi yaparım mesaj atın ama ararsanız direk açamam bir mesajlaşalım

 23. merhaba arkadaslar butun yorumlari okudum,zengin olmak kolay mesela ben 28 yasindayim 4 sene once gurcistana yerlestim.buraya geldigimde 1.000 dolarla geldim sun an evim arabalarim ve hatri sayilir param var ,yani zengin olmak kolay,fikirlerinizden bile para kazanabilirsiniz.ama turkiyede bu biraz daha zor cunki hersey yasak,pahali,kalitesiz ve bolca yalanli,,yardimci olabilecegim her hangi bir konuda danismak isterseniz whatsapp,line,viber : +995 557 455 388
  sizi belki milyoner yapamam ama milyarder olabilirsiniz..saygilar sevgiler guzel insanlar

 24. mrb arkadslar.oncelikle yorumlariniz onerileriniz dualariniz cok guzel .dogru ve durust insanlarin oldugu bir site oldugunu dusunuyorum ..biraz birikmis sermayem var .100000 tl civarinda bir is yapmak istyrum ve karar veremiyorum .antalya liyim yasim 30 onerisi olan ortak is yapmak isteyen olursa adresimden yazabilir [email protected] .

 25. slm.. iş yeri ucretımı odemedıgı ıcın dava actım dolayısıyla ışsisim…ek işler veya internette ticaret ile bilgi yardım istıyorum…
  535 784 37 85

 26. yaşım 17 , 18 yaşıma 2 ay sonra gireceğim hedefim 5 yıl içinde zengin olmak nasıl başaracağımı az çok biliyorum ama bu yolda bildiğim en önemli 3 şey var 1 .cisi zengin olmanın yolu yani alt tabakadan üst tabakaya geçmenin yolu üst tabakadalarından ya daha çok çalışmak artı değer katmak yada kaçak işler yapıp onları alt tabakaya atmak 2.ci yol ticaret 3.cü yolda kazandığın parayı yatırıma yatırmak bunları başaracağıma inanıyorum yaşım genç önümde uzun yollar var ama yılmak yok ekonomik olarak özgür olmak için istediğim her şeyi yapmak için zengin olmak zorundayım. bütün yorumları okudum bütün abilerime ve kardeşlerime teşekkürlerimi iletiyorum her yorum çok güzel .Hepiniz Allaha emanet olun 5 yıl sonra burada görüşürüz :)

 27. Milyondolar kazandırıcak saglam bir fikrim var bütçesi olan bir kisiyi inanın kendımle birlikte zirveye tasıyabilirim bilişim uzamnıyım bana 0541 606 93 09 dan ulasabilirsiniz istersneız fikrimi satabilirim istersneız ortak olup çalıstabilirz bunun gibi yüzlerce projem var bi ulaşın derim kaybetmez kazanırsınız yanlız dürüst insanlar hırsız karaktersizler uzak durun .!

 28. arkadaşın biri de demiş adam kaçak sigaradan köşeyi döndü allah haramdan uzak tutsun :D
  kardeşim kanuna göre bu yasak da kurana göre neresi yasak onu anlamadım ?
  adam ticaret getiriyor isteyene satıyor. uyuşturucu değil içki değil gayet helal ve yasal olmayan ticarettir.

 29. Burada yorumları okudukça neremle güleceğimi şaşırdım.Hayatını anlattı sonunda başarısız olduğunu ve Allaha bağladı,haram yemek falan getirdi.Sonuç şudur ki dini işle karıştırmayın.Zengin olunmaz doğulur diyen zihniyet fakir olmaya mahkumsunuz baba parası torundan toruna bitecek.Ben lise öğrencisiyim ve bu saçma eğitim sisteminde bile çok net derecelerim var.Ama hedefim iyi bir üniversite falan değil.Hitabetim diksiyonum özgüvenim falan gerçekten iyidir ya da mimiklerimi iyi kullanan manipülasyonda başarılı bir insanımdır.Hayatta ilk izlenim her zaman giyim ve dış görünüştür mantığıyla fit olmak benim ilk önceliğim mesela.PDR okuyabilirim Tıp hatta Mühendislik ama ben Holdingte Tanıtım veya yöneticilik hiç olmazsa ürün tanıtımı yapmayı planlıyorum ki hiç olmazsa siyasete atılır yine bir çok insanı etkilerim.Ama kısa yoldan para kazanma hedefim var.Bu konuda fikir verecek olan varsa ya da tavsiye fikir dinlemek istiyorum.Ama haram helal Allah zenginliği istediğine verir çok çalışan herkes diyerek bana gelmeyin.Bu yaşa gelip bunlara bel bağlamanız garip.Duayla nereden para kazanılıyor ? Ulaşmak için [email protected]

 30. Merhaba arkadaşlar benim inşaat sirketim var ve yıllar dir inşaat işleriyle uğraşıyorum genelde belediye işleri ve özel büyük projeler tamamladım ama işler iyi gitmiyor belediyelerde herkes kendi adamına veriyor işleri arkadan% 30 40 cebe atıyor yani anliyacaniz biz e gelene kadar ayran bile kalmıyor neyse şimdi ben yapsat yapmaya basliyacam arsaya % 50% 45% 40 civarı gibi bulucam burdan 12 dairelik bir yerle basliyacam allah nasip ederse toplam maliyet 600 ve 630 civarı gibi bitirmeyi dusunuyorum yeri Güzelse yarısını arsaya versem geri kalan yarısı ortalama en düşük 160 satsam toplam 960 eder maliyeti 630 dussem 330 kalır senede 3 yer yapsam allah bin bereket versin al sana bir 1 mİlyon bunun için 350 sermayesi 300 de olabilir ortak aramaktayim burda detaylandirma min sebebi bu işi bilen varsa onlarda faydalansin bu sadece 2 daire üzeri bir hesap paran çok olur 4 daire üzeri yaparsın 24 daire yaparsın bu sefer kar oranın daha fazla olur ilgilenen yazsın teşekürler

  [email protected]

 31. hayat zor önemli olan sagilik tir sabanci triyoner ama ne oldu gitdi ne goturdu kefen alah isteme dik ce zengin olmasin her sey nasip dir halemizi sukur edelim insan beyni iyi kulanirsa 300 tl bile zengin olur 05536280585 saygirimla

 32. Merhaba arkadaşlar elimde yeni nesil XD ( 9D ) sinema sistemi mevcut fakat iş yaptığım avm nin yoğunluğunun çok az olmasından dolayı çok fazla kazanamıyorum. İş yerim kipa avm de kipa avm lerin durumuda hepinizce malum. Bu tür işyerleri büyük ve yoğun olan avm lerde çok güzel işler yapıyorlar. Özellikle tatil beldelerinde ve sahil bölgelerde gerçekten ciddi kazançlar sağlanabilir. Tatil beldelerinde kiralar yüksek olduğundan dolayı 40-50 tl civarında bir sermaye istiyor elinde sermayesi olan veya bu işe uygun iyi bir kazanç sağlayacağını düşündüğünüz boş dükkanı olan arkadaşlarla birlikte iş yapmak istiyorum. İlgilenen arkadaşlar [email protected] adresinden bana ulaşsın birlikte kazanalım.

 33. Merhaba arkadaşlar yorumların hemen hemen hepsini okudun herkezin eline yüreğine sağlık Benim bir fikre ihtiyacım var bukonuda bana yardımçı olursanız sevinirim Cevrem bana katkarşılığı yer getiriyor yada satmam için arsa getiriyor bir iki mutahite gitdim hemen beni aradan cıkarıp kendileri o yere konmaya calıştı bu konuda okadar tecrubem yok buryerleri onlara göstermeden belgeleri vermeden nasıl bir önlem ala bilirim yerdımı olursanız bana sevinirim 0531 632 05 38 face [email protected]

 34. Kimse Kimseyi kandırmasın arkadaşlar çok aşırı istisnalar hariç çalışmadan zengin falan olunmaz yani istediğiniz kadar kendinizi parçalayın ne yaparsanız yapın yok abi olamazsınız.Ben kendi çevremden biliyorum bir sürü çalışıp didinen akraalarım ağabeylerim var ama sorsak 1 daire almışlardır en fazla oda bankaya yığınla borçları vardır.Fakat şöyle bir durumda var Allah nasip etmesin fakat kaçak sigara işiyle uğraşan tanışlar var adam doğudan bir ilden getiriyor Sivasta satıyor..Bende takıldığım kahve vasıtasıyla biliyorum o adamın geçmişinide az çok biliyorum yalan söylüyor isem Allah binbir türlü belamı versin yemeğe ekmeği yoktu şehrimizin sayılı müptezellerinden idi.Şimdi kaçak sigara işine girmiş adamın 2014 model Land Rover’i var ayrıca kahvede geçen bir para çıkardı çay boğazımda kaldı anasını satayım ta paket lastiklerine sarmış parayı ya herneyse ondan gelecek para Allah’tan gelsin.Allah kimseyi şaşırıp harama yönlendirmesin.Sağlık en güzel zenginlik,Allaha şükür bu yorum yapan arkadaşların %90’a yakın bir kısmının bir engeli yoktur tahminimce eli ayağı tutuyordur gözü görüyordur kulağı duyuyordur budur işte en büyük zenginlik.Dünyalar benim olsun ne yapayım tekerlekli sandalyeye muhtaç olduktan sonra,yaradanın yarattığı rengarek çiçekleri doğal güzellikleri göremedikten sonra..İçinizi karartmak gibi olmasın fakat çoğumuz zengin olma hayalleri ile yaşayıp birden ölüp gideceğiz Allah imandan kurandan ayırmasın dünya malı dünyada kalır gençlik Allah aşkına sıkıntıya girmeyin borcunuz olsun ya nolacak gelip canınızı alacak halleri yokya en fazla girer yatarsınız babalar gibi :) Sakın kendinizi psikolojik sıkıntıya sokmayın ailenizi sevdiklerinizi ve sizleri seven insanları düşünün .(Özellikle genç arkadaşlar) Gün doğmadan neler doğar :) Kafanızı ağrıttım kusura bakmayın hepiniz Allah’a emanetsiniz..Boşverin parayı pulu Biz zenginlerden önce gireceğiz cennete ehehehe :)

 35. ingilizce arapça bilen bay bayan elemanlar ücret dolgundur türkiyenin heryerinden arayabilirsiniz 0546 203 44 90

 36. slm ben tayfur ist.burda herkesin gözü zenginlikte. kımse saglık demiyor yhaa arkadaşlar ne olur önce saglık saglık deyın benim eşim 2 yıla yakındır cancer tedavisi görüyor .zengin olsanız ne olcak ben benden gittikten sonra paran bile işe yaramıyor bazen .slm ve saygıları[email protected]

 37. Merhaba Arkadaşlar ;
  Yazılan tüm yorumları okudum ve dürüstçe yazılmış her cümleye ayrı ayrı kıymet verdim. zenginlik dediğimiz şey tamamen parayla alakalı değildir. “ZENGİNLİK, dilediğimiz şeyi, yanımızda olmasını istediğimiz kişilerle, canımızın istediği zamanda yapabilme ÖZGÜRLÜĞÜ dür..çok şükür ki son 1,5 yıldır bana bunları sağlayan güzel bir işe sahibim ve aile işi haline getirdim..hayatınızı değiştirmek konusunda ciddiyseniz size işimi karşılıksız öğretebilirim… Sevgiler..
  [email protected]

 38. merhaba arkadaşlar..öncelikle ALLAHTAN herşeyin hayırlısını isteyerek çalışın,mücadelenizi bırakmayın vede yoğunlaştığınız iş üzerinde istikrarlı olun,yaptığınız işi severek vede isteyerek yapın,aksi taktirde başarıya ulaşma şansınız çok zaman alabilir yada pes edebilirsiniz.düzenli bir hayatınızın olması vede kötü alışkanlıklarınızın olmamasıda gerekir,aksi taktirde işinize konsantire olamıyacak vede başarıyı bulamayacaksınız.bir yerlere gelene kadar kesinlikle küçük hesapların dahi düşünerek harcamalarınızı yapın.çünkü tüm bunlar yekünde ciddi meblalar oluşturmaktadır..gün gelir bu küçük diye hesaplamadığınız meblalar sizin ticaret hayatınızda kurtuluşunuz olabilir. ama en önemliside insanın elinde anladığı bir mesleğinin olmasıdır,mesleğiniz yoksa,yaşınız kaç olursa olsun,yapmak işin kesinlikle kısa süreliğinede olsa işçiliğini ve öğrenimini yapın,bu çok ama çok önemlidir,ön fizibilitesi,yani araştırmasını iyi yapın,günümüz şartlarında rekabet piyasanında olduğunu sakın unutmayın.saygılarımla.kadir kalkan. 05356576597.hoşça vede dostça kalın

 39. 5000 tl ile basladim 5trilyon ciroyu yakaladim.hersy cok iyi giderken mallarim calindi tehdit edildim .hicbir sey cikmadi sonra da fena battim.simdi tekrar cikis ariyorum ama sermaye yok bugun sirket kursam 2 3 yilda yine milyoner [email protected] ilgilenen yazabilir.

 40. DEVREN SATILIK EMLAK OFİSİ İRTİBAT 0262 325 72 44

  KOCAELİ İZMİTTE SADECE 12,000 TL !!!

  İZMİT YENİŞEHİR MÜNÜBÜS YOLU ÜZERİNDE
  İŞLEK CADDE HEM İNSANLARIN HEMDE ARAÇLARIN YOGUN OLDUGU BİR BÖLGEDEKİ TEK EMLAK OFİSİDİR
  OFİSİMİ BÜYÜTMEK İSTEDİĞİM İÇİN ÜZÜLEREK DEVREDİLMEKTEDİR KUPONDUR !!!
  İLETİŞİMİMİZ HİÇ KOPMADAN BİRLİKTE DEVAM EDECEGİZ TEK OFİS ALMIYORSUNUZ AYNI ZAMANDA İKİ OFİS BİRLİKTE ÇALIŞMA ŞANSIDA YAKALACAKSINIZ !!!!
  İÇERİSİNDE …
  1 ADET LEPTOP
  1 ADET CANON MARKA YAZICI , FAX , TARAYICI
  1 ADET MONÜTÖR
  82 EKRAN LC TV
  JALUZILER
  1 ADET MİNİ BUZ DOLABI
  1 ADET UFO ISITICI
  4 ADET BEKLEME KOLTUGU
  1 ADET MÜDÜR KOLTUGU
  1 ADET SEKRETER KOLTUGU
  MASALARIYLA BİRLİKTE
  HAZIR OFİS ACELE EDEN KAZANIR !!!
  YERİMİZİN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ BÖLGEDE TEK OLMASIDIR EMLAKCI OLARAK !!!
  KİRASI UYGUNRUDR 500 TL !!!
  SADECE EŞYALARLA DEĞİL AYNI ZAMANDA ELİMİZDEKİ BÜTÜN SATILIK VE KİRALIK GAYRİMENKULLERLEDE
  HİÇ ZAMAN KAYBETMEDEN ÇALIŞIP KAZANMAYA BAŞLICAKSINIZ
  BU SAYEDE HİÇ ZORLUK ÇEKMEDEN HAZIR MÜŞTERİ PORTFÖYÜNDEN YARARLANABİLECEK VE YILLARDIR BU SEKTÖRDEYMİŞ GİBİ ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAKSINIZ !!!
  GÜNÜMÜZÜN EN ÇOK RABET GÖREN BU SEKTÖRDE SİZDE YERİNİZİ ALIN İSTER TEK BAŞINIZA İŞTERSENİZ EŞİNİZLE BİRLİKTE YENİ İŞİNİZDE BAŞARIYI YAKALAYIN ….
  PAZARLIK İÇİN ARAMAYIN GELİN GÖRÜŞELİM YARDIMCI OLACAGIM HER KONUDA SİZE EMIN OLUN !!!
  NE İŞ YAPSAM DİYE DÜŞÜNMEKTEN VAZ GEÇİN HEM YÜKSEK KAZANÇ HEMDE KARİYER FIRSATI AYAGINIZA GELDI GERI TEPMEYİN ÜZÜLMEYİN SONRA !!!
  KENDI ISINIZIN PATRONU OLMA ZAMANI GELMEDIMI ?
  BU FIYATA SADECE ISIM HAKKI VERIYORLAR BEN HEM ISI VERIYORUM HEMDE SONRASI ICINDE PRFOY VERMEYE DEVAM EDIYORUM !!!
  KISA ZAMANDA VERDIGINDEN FAZLASINI KAZANCAKSIN YETERKI YAPICAM DE GERISINI DUSUNME …
  ARAYIN DETAYLI KONUSALIM AKLINIZDAKI SORU ISARETLERINI BIRLIKTE KALDIRALIM …

 41. 30 yaşında kendi işimi kurdum , yükselttim , kötü birisi elimden aldı , tekrar iş hayatına döndüm , başkasının yanında çalışamadım , 0 dan tekrar bildiğim işi yaptım , büyüdüm , vergiler , faturalar , kiralar , değersiz insanlarla uğraşmaktan , yorgun düştüm , bir gün kızdım herşeyi sattım arabam dahil , günlüğü 75 tl den şu an çalışıyorum , kafam o kadar rahat ki. stres adamı bitiriyor…. son toprak çok para gördüm oda iyi değil….

 42. Oktay bey ben de okudum vakıa ve kenzul ars, ayrıca okumadıgım dua kalmadı. Hiçbir değişiklik yok. borcla yaşıyoruz

 43. Slm arkadaslar gercekten ciddi anlamda girisimci caliskan ve eğitime açık bir kimliğiniz varsa 8 bin TL sermayeyle başlayıp 6. ayda 15 bin $, 1. yılda 30 bin $ kazabileceginiz bir iş fikri sunabilirim. Ve lütfen ciddi arkadaslar arasın 0542 378 78 62 [email protected]

 44. Selamlar.Arkadaşlar elimde 50 bin kadar nakit sermayem var istanbul’da güzel getirisi olan iş fikri olan biriyle sermaye benden fikir karşı taraftan olmak kaydıyla ortaklık kurmak istiyorum.Gerçekçi mantıklı iş fikirleri olan varsa verdiğim mail adresine bilgilendirci bi yazıyla ulaşabilirler değerlendirip aklıma yatan olursa geri dönüş yaparım.

 45. Arkadaşlar herkes 20 li yaşlardan sonra ya iyi bi kariyer yada ticaretle uğraşıp rahat hayat ister. Ama bir çoğumuz 28-29 lu yaşlarda o hiç istemediğimiz fabrika yada başkasının yanında kölelik yapmaya mecbur kalırız. ki hayata daha fazla kalmayalım diye. 27 yaşındayım bursada kurabilicek iş fikri bulamıyorum. sermayemde çok az zaten kredi falan açarım diorum ama güvenemiorum. bu güvensizliği kaldırabilicek bi iş fikri olan varsa lütfen benlede paylaşsın :D

 46. 2008 yılında askerden geldiğimde tekstil fabrikamız iflas etmiş ve ailem çok borçluydu. Birgün kahvaltı ederken işsiz biri iken günlük kiralık ev fikri geldi aklıma ve araştıdım yurt dışında çok vardı ve Tr de yapmaya karar verip bodrum katında bir ev tuttum son paramla 2. el eşyacıdan döşeyip ufak internete koydum. Bugün itibari ile 48 Dairem var kirada aylık gelirim 10.000 TL den fazla bir audi q7 im ve bmw 3.20 cabriom var.
  Sakın bunları böbürlenmek için anlattığımı sanmayın arkadaşlar sadece hayat çok ilginç gelişmelere sahne olabiliyor sakın yılmayın ben başarana kadar internette çok çalıştım ve hala şirketimi korumak için gece 2-3 lere kadar çalışıyorum. Evliliğim bitme noktasına geldi. Para kazanmak zor, onu yönetmek daha zor, kendini zaptetmek daha da zor eski günlerimi özlüyorum.

  Bu siteye ayda 10.000 TL parayla ne yapılır diye saçma bir arama sonucunda vardım ama çok güzel fikirli insanlar ve hikayeler okudum. Unutmayın bir kaptan pilot ortalama 20.000 TL maaş alıyor veya ÜLKER fabrikasının ceo larından biri 60.000 lira maaş alıyor :) şimdi benim kazandığım ne kadar az göründü değil mi ?

 47. avrupa körfez arap ülkelerinde iş yapabileceğim yabancı türk iş adamları arıyorum …. 0546 203 44 90 …. Mesaj yazınız ….

 48. merhba iamim sevda ciddi bir evlilik arkadas ariyorum ciddisen tanimal istersen bana burdan ulasa bilirsin z 0037253380073

 49. Arkadaşlar çağımızın bize verdigi fırsatlardan yararlanalim ben WEP tasarımci yimm ekibim le nasıl daha iyi bir WEP sitesi nasıl tasarlaya biliriz diye gece gündüz çalışıyoruz ve gerçektende kazancimızi ikiye kalıyoruz bir senelik bir çalışma bilginimız bizi çok iyi yerlere getirecek sürekli eğitim duzenleyip seminer veriyoruz çok eğlence li bir çalışma sergiliyor seyahat ediyoruz ben önceden WEP sitesi tasarlaya bilmiyordum bu işi öğrendim ve daha iyisini yaptım bi ekibim var ve zenginliğe doğru adımlarını çoktan atım 535 836 93 99 kendinize guveniyor sakız aramanızı bekliyorum

 50. 2 yasında erkek kardesıme bakıcı aıle arıyorum 20 yasındayım aılemın sorumlulugu benım uzerımde kalıcak evımız sıkıntılı babamız evlendı bızı bıraktı kardesım guzel bı yasam sursun ıstıyorum van ercıslıyım antalyada yasıyorum . 0545 541 84 65

 51. arkadaşlar herkeze merhaba.hayat tahmin edemeyecegiiniz kadar kısa aldıgımız nefesi vermek kadar.yaşım 44 herşeyi ddenedim ve hala bitmek bilmeyen bir hırsla deniyorum.babamı 4 ay önce akciger kanserinden kaybettim.eşimlede ayrılalı 6 sene oldu ve evlat hayırsız çıktı.tam 4 işyeri açtım sonra zamanla kapattım.yedigimiz kazıklar cabası ya varya. kısacası toyluklarımızda ustalar bizden geçindi şimdi sıra bizde bu devrialem böyle.kimse moralini bozmasın vercegimiz sonunda bir nefes o da hayırlı tarafından.bende kosgeb sertifikasi var.bankada pürüzüm yok ne hikmetse yaradanın yürü kuluum demesini bekliyoruz.işte böyle zenginligi istedigime ilmi isteyene verir yaradan.

 52. bakın arkadaşlar ben her akşam ve sabah kenzül arş ve vakia süresini düzenli okuyorum. 5dknızı almıyor hayatımdainanılmaz degişiklikler oldu 25000bin tl borcumu 4aydakapatım vede şimdi 10000 bin tlm var. inanın diyorum çok faydasını göreceksiniz deneyin bir şey kaybetmessiniz. sizden para falan da istemiyorum. ALLAH rızası için okuyun 40 günden sonra bakın neler oluyor .

 53. Slm arkadaşlar tesadüf sonucu bu sayfaya girdim 3gecedir herkezin hemen hemen fikirlerini ve düşüncelerini okudum 85li bir genç kızım 11yıldır kafe pastanede tezgahlar olarak çalıştım ve sonrada kendime ait bi cafem olması gerektiğini düşündüm ve2yıldırda kendi kafe pastanemi işletmekteyim ufak sermayeylen ve çok çalışaraktan tüm borçlarımı kapattım şuan borçsuzum hamdolsun ve bi araba parası biriktirdim ama gelgörki tek olmuyormuş yorulduğumu ve sıkıldığımı farkettim eskisi gibi hevesli ve mücadeleyici biri olmadığımı fark ettim iş değişikliği yapmak istiyorum emlak yada yap sat gibi işimde ii çok şükür cafemide bırakmak istemiyorum bunun için bana işletmeci biri lazım kafe pastanemi bırakacağım güvenilir biri lazım bana batmanda kalıyorum bana yazarsanız numaranızı dönüş yaparım size hayırlı günler

 54. ben yeni ürün bulucu en azından bu yetenege sahip bir genci
  yeni ürün bulucu:musa 0537 792 34 90

  bana istediginiz alanı söyleyin ben o alanda hiç bulunmamış ürünü çıkarırım hayallerimden
  hayal gücüm yüksek ve yeni ürünler bulmak bana zevk veriyor… motive oluyorum
  bana destek olacak kimseyi istemiyorum ben bu yetenegimden kazanç elde etmek istiyorum….

  allah hiç bir şeyi boşa yaratmamıştır… http://www.facebook.com/myildizay1

 55. Çok girişimci bir insan olmama rağmen sermayesiz zengin olunamayacağına inananlardanın. Hani derlerya para parayı çeker. Çok doğrudur. Bir örnek vereyim. Büyük bir iş adamı oğluna kefil olur ve 1 milyon dolar gibi banka kredisi kullanması için kefil olur. Çocuk bu parayı alır yalı yaptırır, sonra yalıyı 7 yıl vadeli bir firmaya satar, banka borcunu anında kapatır diğer senetler çocuğu zengin etmiştir zaten.

 56. İsmim oktay karaarslan 12 yıldır türkiyedeyim konveyör sistemli tünel tipi araç yıkama makinnası imalatı yapıyorum türkiyede henüz böyle bir tesis yok ve bu tesis den türkiyede de kurmak istiyorum 1500-3000 m2 arsası olup da ne iş yapacağını bilmeyen arkadaşlar arsa sizden yatırım benden böyle bir işletme kurmak isteyen arkadaşlar arayabilir 0532 7755997 filmini izlemek isterseniz youtube dan mr wash veya sonnys car wash veya autowaschanlagen diye yazın izleyin saat da 100 araç yıkama kapesitesi olan bu makinalar araçı hiç personelsiz yıkıyor ve kurutuyor not. Benzin istasyonu olupda 35 metre uzunluk 8 metre genişliği olan benzin istasyonu olan arkadaşlar da arayabilirler.
  Mail.adresim [email protected] cep.0532 7755997

 57. Denizli de 1500-2000 metre kare arsası olan ne iş yapacağını bilmeyen ortak arıyorum yatırımı benden

 58. Bir Proje den bahis edecem ilgilenen olursa 0541 627 0101 arayabilirsiniz. Oncelikle zenginlik veya fakirlik kavramlarına takılmam insanın yaşam kalitesi ne bakarım bukadar edebiyattan sonra dönelim bulgur pilavı na . Ledli kartonpiyer ile ilgili bir çalışmam var anlayacağınız bir dilde anlatmaya çalışim.evlerde kullandığınız kemer şeklinde kartonpiyer leri su anda enjeksiyon makinelerden sitrafor urunlerinden imalatı nı yapmaktalar bu ürünlerin uzerine kristal görünümlü led ışık takviye ederek patent li bir çalışma yaptim daha şık daha kolay uygulanabilen .Bunu hayata geçirmek imkan meselesi üretim kalıp maliyeti vs gibi

 59. Türk genci çok Güzel yazmışsın bende benzer durumdayım . Benim yaşım daha 21 Fakat bende her zaman diyorum günde 12 13 saat çalışıp hafta sonları yatarak ne bir sosyal hayat ne bir tatil olmayacak . Bazıları Hiçbirşey yapmadan milyonları götürürken biz üç kuruş için kölelik yapıyoruz sadece karnımız doyuyor . Afrikalıdan farkımız nedir ki gerçekten .

  Bazen Oturup düşünüyorum biz ne için yaşıyoruz ? biz neden varız ki bu dünyada ?

  Ama yanıtlar yok boşa yaşayıp öleceğiz . Aileden alamadığımız desteği çocuklarıma vermek istiyorum . bizden Artık birşey olmayacak ama çocuklarıma İnş güzel bir dünya bırakacağım . Herşeyi sözde bizim için yapan ailelerimize Evlatlara nasl bakılır göstereceğim . benim bu hayatta zengin olma hayallerim vardı ama boşaymış büyüyünce anlıyor insan :)

 60. Arkadas lar oncelikle huzur islamdadir zengin olmak istiyorsaniz kurallara uymalisiniz birinci kural sabahlari erken kalkmak mesala zenginler cok erken kalkar uyumak isteseler bile ogle arasinda uyurlar inancsiz yahudiler bile erken kalkar rizik kapmak icin ben ce hic bosa ugrasmayin sadece tanrinin calisma sistemine uyun yeter zenginlik onemli degil onemli olan elinizde tuta bilmek ve buyuye bilmek bunun icinde once allaha birazda sansa ihtiyaciniz var,bence dusunun.544 697 18 24

 61. merhaba;
  üniversite mezunu değilim,eşimden ayrılalı epey oldu annem babam yok,,,
  yeryüzünde İMKANSIZ da yok..!!!
  kendi ayaklarınızın üzerinde durabileceğiniz,kariyer ve kazanç sınırı koymadan dilediğiniz kadar yükselebileceğiniz fırsat…
  ben yaptım,şimdi anlatmak,yaşatmak istiyorum…
  çağrı yapmanız yeterli facebook adresimden de ekleyebilirsiniz…
  0533 685 57 33

 62. şehirde yapmak için aklıma bi iş geldi, yapabilirsem paylaşacağım fikrimi sizlerle..

  haberleşmek isteyen, yardımlaşmak isteyen, buradan yazsın. ortak iş yapmak mümkün mü bilemiyorum, insanlar birbirine nasıl güvenecek, GÜVEN KALMADIĞI İÇİN, bilemiyorum..

 63. Merhaba.. yorumların çoğunu okudum. aklıma gelen geleceği iyi mesleklerden bazı arkadaşlar bahsetmişti, ben şu an o aklıma gelen meslekleri yapamıyorum, çünkü maddi ve manevi imkanlarım yetersiz.
  yaşım şimdi 30, birikimim 3000 lira, 15 senedir çalışıyorum, yıllardır kazandığım paralar ile aileme yardım ettim, ev alabilmek için, 30 senelik birikimimiz sadece 1 ev. kendimizi fakir sanardım, meğersem yoksulmuşuz, yoksulluk sınırı 2014 tarihinde için 4000 lira oldu, bu aralar bizim eve gelen para aylık 1000 lira ve çalışan kişi günde 12 saat çalışıyor, sosyal hayatı neredeyse yok.
  babam biz bir bulgar oruspusu için terk etti, abartmıyorum gerçekten karı pazarlayan bir oruspuydu ve düşünmeden büyü yapan bir zalimdi, bulgar türkü değildi, KENDİLERİNE TÜRK VATANDAŞLIĞI ALIP, TÜRKÜM DİYEREK SOYDUKLARINI YİYEREK BULGARYAYA GİDİP TÜRKLERDEN NEFRET EDİYORUM DİYEN HİNDİSTANDAN GÖÇEN EDEN ÇİNGENELERDENDİ, sarı renkli olduklarına aldanmayın, gerçek bulgarlar İMANSIZDIR, KÖKENLERİ HİNDİSTAN GÖÇMENİDİR, trakya türkleri ile alakası yoktur, turistler bilir. bu oruspu biz 5-6 yaşlaında iken babama sülük gibi yapıştı, salak babam seyyarlıktan kazantığı tonlarca parayı burada ve yurtdışında ona ve kızlarına yedirdi, büyütüp düğünlerini yaptı, salak olmasına rağmen babam ONU SEVMEK ONUNLA MUTLU OLMAK İSTİYORDU, BEBEKLERİ OLSUN DİYE ÇOK UĞRAŞTI, oruspu bir türke bağlı kalmaya gerek duymadığı için her defasında bebeği kürtaj ettirdi, belki trilyoner olsaydı bi döl verirdi.. babam salaktı fakat ona iyi cömert davranacak sevmek isteyecek kadar da saftı maalesef.. birgün bi sebepten babamla o kadının geçici olarak kaldığı eve gitmek zorunda kaldım, babam 25 sene onlara yedirdi, o ise 1 hafta sonra beni babamın yanında kovdu.. çok rol yapar, çok arsız olabiliyordu.. babam övmek için söylemiyorum, övülecek bi yanı kalmadı, babam diye seslenmedim hiç, ilk defa bu kadar açık sizlere yazarken olduğu gibi anlatmak istedim, BABAM FAZLA YAKIŞIKLIYDI, 1,80 boyunda, kadir inanırdan sonra 2.ydi, kenan imirzalıoğlu’ndan daha karizmatikti, sesi de çok güzeldi, albüm yapsa ibodan çok satardı, şansızdı değerlendirmedi yeteneklerini, harcadı kendini, ÖNCE KENDİ HARCADI..
  anemle bize çok pis oyunlar yaptı o oruspu, ben tanıdıklarıma eskiden beni anlasınlar diye yaşadıklarımı anlatırdım, patronlar komşular eski yada yeni tanıştığım kimse BİZİ ANLAMADI, ÇÜNKÜ ANLAMAK İSTEMİYORLARDI, herkes anlamak istediğini anlar, gözlerini vicdanlarını kapatanlar müslümanım diyen sahteciler münafıklar anlamaz, komşularımız HEP BİZİ KISKANDI, varlığımızı azmimizi onurumuzu çekemedi, hep sürünmemezi beklediler, hep düşürmeye çalıştılar.. arada hem artığını verğip hem alay eden de oldu, emeğimizin karşılığı para yerine eşya verip onu yardımdan sayan etrafa söyleyen de oldu, 1 verip 10 alan da oldu, derdini anlatıp bizi doldurup nişpet yapan üzmeye çalışan birbirimizi yedirmeye çalışan da oldu.. kime iyilik ettiysek kötülük gördük sonra, kimden kötülük beklemediysek ondan kötülükle karşılandık.
  o kadar SAF YÜREĞİMİZ vardı ki, hayat herkes iyi olsun ister tanımadığımız her insanı küçükken severdik. okullarda başarılıydık, çok fazla usluyduk. ABARTMIYORUM. hani geçmişte kendimizi anlasınlar diye anlatırdım ya, kimse anlamazdı. o anlatığım kişiler birebir halimizi görüp şahit olurlardı, anlamak istememelerine gücenirim. sizler anlamasanız gücenmem, şahit olmadınız. inanmakta zorluk çekebilirsiniz, hadi be o kadar da olur mu diyebilirsiniz. hani daramatik filmler var ya, HAYATIMI HER DRAMATİK FİLMİN DRAMATİK SAHNELERİNİN % 90’INI TOPLARSANIZ KADERİM OLUŞMUŞ GİBİ HİSSETTİĞİM OLUYOR BAZAN, annem ilkokul mezunu köyden gelmiş açılmamış geleneklerine bağlı doğu kadınıydı, ileri görüşlü olduğu anlarda vardı, evimiz gecekondu bile değildi, çatısı akan tuvelatı mutfağı odası elektriği suyu olmayan bir sığıntı yeriydi, babam güya fransaya gidecem diye elimizde olan 2 kuruşu alıp akrabalarının kırık dökük yerine sığdırmıştı bizi, güya akrabalar kira almazdı, anneme hep halılarını yıkatırlardı, annem gururluydu, sırf minnet etmemek için ne isteseler yapardı, diğer akraba çatımıza cilet atardı muşamba delinsin diye, yağmurda leğenle uyuduğumu, babanın gelince kuru tarafa geçtiğini, babanın bize bir fatura ödemediğini bir kalem almadığını, bana getirdiği bir eşyayı oruspunun çocuklarına götürdüğünü, annemei tekmeleyerek dövdüğünü bilirim. evet babam iyi biri değildi, fakat kardeşleri annesi yengesi oruspu da onu azdırmak için körüklüyorlardı, sen daha iyilerini al, onları boşver, bişey olmaz diyerek oruspuyu evlerine alarak AZDIRMAK İÇİN DESTEK OLUYORLADI, babamı tanırım, iyi biri değildi, iyi biri olamadı, kabiliyeti yoktu, zalim değildi, karıncaya titrerdi, içindeki KÖTÜ HUYLARI GALİP GELDİ, kötülük bu kadar gözünün önünde olmasa toparlanabilirdi, kendini de bizi harcamaktan son anda kurtulabilirdi, FAKİRİLİĞİN GÖZÜ KÖR OLSUN, babam yurtdışına özendi, BOŞUNA DEMEMİŞLER AÇLIĞIN OLDUĞU YERDE HUZUR OLMAZ KAVGA OLUR diye.. annem yemedi içmedi giymedi, kendine bir atlet almadı bir simit yemedi bir denize pikniğe gitmedi, her zaman alamasada aldığında bize bol bol aldı, herkesten önce kitap çanta önlük alırdı, hep okuyanların en iyisi olmamazı meslek iş sahibi olmamzı istedi, okuttu, ben ve kızkardeşim üni mezunuyuz, erkek kardeşim lise terk beceriksizliğinden.. annem herkese güvenir, ÖZELLİKLE KOMŞULARI İLE ARASI ÇOK İYİ OLSUN İSTER, SEVMEK İSTERDİ, akrabaları uzaktaydı, çevresi olanlara mutlu yaşayanlara imrenirdi, hep nasıl daha iyi insan olabilirim diye düşünür, hep iyilik yapardı, tanıdıklarının evlerini temizler, çocuklarının evlenmelerine vesile olurdu, komşularına laf söyletmezdi, hayali hep huzurlu iyi komşulukları olan bir hayattı, yani onun da saf tarafı vardı, arkadaşları kullanırdı, bizleri üzdüğü olurdu onlardan dolayı, hiç yaşamamış olduğu için fark etmek istemzdi.. bizler için 30 sene istanbulun evlerini temizledi, evlerine gittikleri hep zenginlerdi, çocukların büyüsün adliyeye belediyeye alırım diyenler bizler mezun olunca bişey yapmaz sınav olun demeye başladılar, sanki sınavı biz bilmiyoruz, sınav da olduk, 50 puan ile müdür oldular biz 70 pun ile biyer edinemedik.. arkadaşları annemi hep kullandı, komşular işlerine gelmeyince üzerimize yürüdü, herkese bizi ters anlattılar, 1 KİŞİ ÖĞRETMENLER DAHİL YOL GÖSTERMEDİ, öğretmen olun, kolay meslek, hele bayanlar için, yarım gün 3 ay tatil, evinizi geçindirisiniz, sporcu olun demediler.. spor konusunda baya iyidik küçükken.. sınav kazanıyoruz, puanımızın yettiğini yetmediğini tercihlere yazıyorlardı, özel gs okulları, lan parası olmayanı kim alır oraya.. akrabalarımız sadece bayramda gelir, çikolata getirmez bize, 5 dakka sonra giderlerdi, evimiz kulube yaa.. böyle işte babada saflık birazda anada saflık, birazda salaklık, okulda siyonizm sistemi öğretmenler bebe beyinlerimnizi eğitiyor, HAYATA DAİR HİÇ BİŞEY ÖĞRENMEDİK, okulda sokakta usluyduk, işyerinde başarı ve terbiye bişeye yaramadı.. KAÇ KAÇ SIFIR BAŞLADIK ALLAH BİLİR..
  filistinlilere savaştakilere afrikalılara hayvanlara üzülüyorum, dua ediyorum, aklımda çözümler var, PARAM GÜCÜM OLMADIĞI İÇİN YAPAMIYORUM, bu çağda KİMSE HAKLIDAN TARAF DEĞİL ,, GÜÇLÜDEN TARAF HERKES.. savaştakilerden belki iyi durumdayım, psikoljikman çöküyoruz, zaten maddiyat yok, patron akraba komşu da ayrı yükleniyor. devlet ayrı sömürüyor, her gün zam, bin çeşit vergi, devlet bizi de camdan hapise koymuş, güvenlik yok, polise güven yok, zorla trt vergileri alınıyor, vatan peşkeş çekiliyor, halk ile hükümet alay ediyor, gündemi ve kafaları kasıtlı olarak karıştıyıorlar mahsus.. afrikadaki iyi durumda değil ancak BİZDE AFRİKALIDAN FARKLI DEĞİLİZ, devlet bizlere yardım etmiyor, bizlerin parası ile sığınmacılara terörsitlere yardım ediyor..
  ben çok duygusal bir insanım, duygularımı da çok ağır yaşardım, şimdi kendime dikkat ediyorum, nasıl daha iyi olabilirm diye hergün düşünüyorum araştırıyorum çok okurum okuduğum kitap ve konular seçerim, İDOLÜM FATİH SULTAN MEHMET, daha ne kadar yaşarım bilmiyorum, hastahane kapılarında sıra yada ilaç beklerken, doktor hatasından yada anarşist tarafından ölmemek için kendiçin İYİ AĞAÇLAR DİKMEYE GAYRET EDİYORUM.. bi de şöyle bişey söz konusu, biri bi yere yorum yaps küfür etse alkışlanır, bişey satsa bin kişi talip olup alkışlar alır, ben iyilik öneride bulunsam kovulurum, bişey satsam kimse bakmaz, NE DESEM NE YAPMASAM OLMAZ, YANİ HEM SOMUTTA HEM SANALDA DIŞLANIRIM, kimsem yok, bundan sonra da olacağını düşünmüyorum, beni kimse ANLAMADI, UZLAŞMAK İSTEMEDİ, SEVEMEDİ, ben insanlar tövbe dese sevmem artık.. açlıktan ölsem yalakacılık huyu yok, fazla açık sözlüydüm, düsürttüm, insan ilişkilerinin önemli olmadığını öğrendim, İNSANLARLA İLETİŞİM KURMAYI DÜŞÜNMÜYORUM, toplumda yaşarım mecburiyetten ancak muhabbet etmeye gerek duymam artık, tabi zor, ne kadar az sohbet o kadar az çevre yani çevresizlik, HAYVANLARI TANIDIM, HAYVANLARADAN YAŞAMA AZMİNİ, YAŞAMA SEBEBİNİ, İYİLİK VE SEVGİ NEDEDİNİ ÖĞRENDİM, en önemli şey hayatımda hayvanlar, hayvan varsa huzur var mutluluk var, hayvan varsa herşey yoluna girer. para da olur, para olunca insanı işçi gibi çağır hemen gelir..
  bay x yazdığı yoruma biraz üzüldüm onun için, kötü kişilere yağtığı kötülüklerden dolayı üzülmesin, DİN İSLAMİYET “HADİSLERDEN TARİKATLARDAN” İBARET DEĞİL, iyi insanlar varsa zarar verdiği, ki belki 10 belki 20 kişi, gördüklerine gizli yardım etsin yada hem yardım etsin hem helalleşsin. geçmişi acısı şimdi bedelini tutmaz ama olsun, zararın neresinden dönülürse kardır.. verdiğin iş fikrine ise % 100 katılıyorum, başka sokakağa taşınınca yapmayı düşünüyoruz ek iş olarak..
  ben 1 ay boyunca bütün kemik ve kaslarım yoruluna kadar çalışıp 1000 lira ile aylık kalmamak için çözüm arıyorum. çünkü başbakan ayda 500000 lira, ibo 400000 lira, kıvanç 300000 lira alrken,, bizden fazla bişey yapmıyorlar. ONLARINKİ EMEKSE BİZİMKİDE EMEK. herkesin işi zamanı kendine kıymetli, herkesin emeği kendine kıymetli.. popüler faşist siyonist tarikatçılar dernekçiler illüminati mesajlarla, hep halkı sömürdüler hep halkı kirlettiler, hep halkı saptırdılar, hep halkı yönetip güttüler..
  BİR İNSANI DIŞLARKEN SON SABRINI DIŞLAMASINLAR, İNTİHARI DEĞİL UMUDU HATIRLATSINLAR, BİLDİĞİNİZ ÇÖZÜMLERİ KULLANIN, YAPAMADIKLARINIZLA KURTARIN, KIYMETLİYİZ, DEĞENİZİ BİLİN, SAKİNCE GAYRET EDİN, BELKİ ÇÖZÜM VE ŞANSA ANSIZIN KARŞIMIZA ÇIKAR. ÖLÜRKEN BİLE ONURUMUZLA ÖLELİM.. umutsuzluk işe yaramaz. bana da çözüm lazım, İnşallah en kısa zamanda, yaşım daha fazla ihtiyarlamadan, ne kadar yaşarım bilmem, ZENGİN OLURSAM HAYVAN DOĞAL YAŞAM ALANI KURUP, HAYVANLARA YAŞARIM RAHAT RAHAT İNŞALLAH..
  kötülere acımayın. siz kötüyü ezmezseniz kötü sizi ezecektir..

 64. ah biz türk gençleri.. ailelerimiz BİLİNÇLİ VE CESARETLİ DEĞİLDİ ki destek olmadı. ailelerimiz destek olsaydı, geçmiş zamanıı ve imkanlarını iyi değerlendirselerdi, mesela ben tirilyoner olabilirdim. ucuza istanbuldan arsalar almadılar, şimdi pahalandı, para da bende yok ki 1 ev bile alamıyorum.

  30 yaşında bekar bayanım. içim acıyor. düşünüyorum, bi yolunu bulmaya, cesaret hırs üreitici olmaya gayret ediyorum. Bİ YOLUNU BULABİLİRMİYİM BİLMİYORUM. bulmak istiyorum. 15 sene çalıştım, aileme borçlara ev almak için yardım ettim. 4000 lira birikim var şu an. iş görür mü, kiraya çıksam batarım diye endişeleniyorum. ŞEREFSİZLEİN YANINDA ÇALIŞMAKTAN BIKTIM. emeğimizin 10da 1ini anca alıyoruz. ibo, kıvanç gibi ünlüler, muhalefet bağımsız pkk hükümet 500000 milyarları 1 ayda alanlar var, onlarınki emek bizimki değil mi. onlar 8 saat çalışıyorda biz 12 saat çalıştığımız için az para kazanıyoruz ?!

  bir çaresini bulmaka lazım. baba terk etti ben doğduğumda. anne ve 2 kardeş. anne 30 sene istanbulun evlerini temizleyip bizleri okuttu eğitti yedirdi. üni mezunu olduk ama ne yeteneğimiz üzerine kendimizi geliştirebildik, ne bilgilendiren oldu, beynimizi kirlettiler, yaş ilerledi, paralar 1 ev almak içindi.. bütün ömrümüz 4 kişi 1 ev almak için mi yaşayacağız, 1 EV ALMAK İÇİN Mİ YAŞIYORUZ, 4 KİŞİ NE GEZDİK NE TATİL YAPTIK, istanbulda doğdum, gezmediğim o kadar çok yer var ki, piknik yapamadık ya.. sığınmacılar turistler bizden çok geziyor bizden çok yiyiyor burada çalışıp ev alıyorlar evleniyorlar. annemle 30 yaşımda gidip piknik yapabildik bu sene. parasızlıktan ZAMANSIZLIKTAN gezemiyoruz, karın tokluğuna yaşamak YAŞAMAK MIDIR?
  afrikalıdan bahsetmeyin, farkımız yok neredeyse. hangi ülkede olursa olsun, FAKİR HAPİSTE, FAŞİSTLERİN HAPSİNDE. kimi demirden, kimi camdan, kimi kumdan, kimi sudan, kimi ateşten..
  türkler gençlerine sahip çıkmıyor, aileler bile cesaret edip destek olmuyor. birisi doğru yazmış: ya ailene vermeyeceksin gençken kazandığını, ya mirasın olacak. helal yoldan zengin olmak başka türlü çok zor. gençlik gitti mi iş bulmak bile zor oluyor, gençken toysun deyip para kırpıyorlar, olgunlaşınca gençleri ucuza alıyorlar yada işin profesyoneli değişin diyerek kırpıyorlar. VİCDANSIZ TÜRK İŞVERENLER. profesyonel olsa, yabancı lisanı süper bilse, araba kullanmayı süper bilse, bilgisayar programlarının çoğunu bilse, her işi nasıl yapılacağını bilse, O KİŞİ KENDİ DÜKKANINI KURAR. işverenler işçiyken herşeyi biliyordu sanki..
  türk gencine ne devletten ne işverenlerden ne akraba hemşeri aileden, kimseden DESTEK YOK. ecnebiler öyle değil, ecnebiler iyi bi yer bulunca, tanımadığı hemşehrisine bile haber veriyor, ecnebiler ne yatırrısa hemşehrisine yarın evladının biçeceğini düşünecek kadar kurnaz, bizimkiler kıskançlıktan pintilikten aptallıktan kendilerini becerikli sanıp kendi nesline zarar vererek kaybediyorlar. türkler maalesef çok kıskanç..
  burada 20 -30 yaşlarında zor durumda olan gençleri okuyunca üzülmemek mümkün değil. ZENGİN OLMAK İÇİN UYANIK OLMAK ŞART, iyi kişiye kötülük etmeyeceksin azap çekmemek için, kötü kişiyi de gördün mü fırsatını bulunca gözünün yaşına bakmayacksın. her kötülük yaptın diye kendini parçalamayacaksın. sen kötüyü ezmesen, KÖTÜ SENİ EZECEKTİ UNUTMA..
  bizler fikir bulabiliyoruz, para yetmediği için yapamıyoruz iş. misal inek işi daha önce aklıma gelmişti, toprak lazım inek almak için ot almak için para lazım. süt bedavadan gelmiyor.. İYİ FİKİR BULAN OLURSA HABER VERİRSE MEMNUN OLURUM. YAPABİLECEĞİMİZ Bİ İŞ BULAN OLURSA YADA ORTAK YAPABİLİRİZ DİYE GÜVEN VEREBİLECEK KİŞİ.. baylar baylara bayanlar bayanlara, biliyorsa yardım etsin, tek kimsesiz olanlar, tanışınca şartlar ortak ise, beraber aynı evde yaşayıp ticaret yapsınlar.
  güvenmediğiniz yeni tanışıp hiç tanımadıklarınızla aynı evde yaşamayın. bu çağda 1 lira için insan öldüren var. ha bide soyguncu çeşitleri de çoğaldı. internetten size özel yazıp, sana iş kuracam, seni zengin edicem, şu kadar para ver diyene de kanmayın. KİM DOĞRU SÖYLÜYOR ARAŞTIRIN İYİ DÜŞÜNÜN İŞE ÖYLE BAŞLAYIN. BELKİ ŞANSA KARŞIMIZA İYİ Bİ İMKAN ÇIKAR..
  40 yaşına kadar karın tokluğuna ot gibi yaşamak ve sonra boş ölmek istemiyorum. FAYDALI OLDUĞUMU HİSSETMEK İÇİN BİŞEY YAPMAK İSTİYORUM. BİR AĞAÇ DİKMEK, BİR HAYVANI KURTARMAK..BENİM DİYEBİLDİĞİM BİR TOPRAĞIM OLSUN İSTİYORUM..

 65. 163 ÜLKEDE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ VERMEKTEYİZ.

  MERKEZ OFİS – GÜRCİSTAN DANIŞMANLIĞI – PALAZOĞLU GÜVEN ALPAYDIN (+99 55 687 350 38 | +905434009218)

  Gürcistanda danışmanlık hizmeti vermektedir.Gürcistanda ciddi manada yatırım yapmak isteyen firma ve iş adamlarına geniş kapsamlı kadromuzla hizmet adı altında çalışmalarımız mevcuttur.Gürcistanda Pazar piyasası ciddi manada gelecek vadeden ülkenin türk yatırımcılarına ve firmalara olanaklar sunduğu Güven Yener Elektrik Ticaret Sanayi İthalat İhracat Limited Şirketi’ nin hayati önem arz eden 15 yıllık yurt dışı ve yurt içi bu sektördeki tecrübe kazanımları ile bir çok firmaya danışmanlık ve tercümanlık hizmetleri ile bu firmaların ekonomik gelir düzeyleri ciddi manada rekorlar kırabilecek kapasiteye geldiğini temin ederim. Bu vesile ile Gürcistandaki ticari alanlarda yer almak isteyen firmaların ve iş adamlarının Güven Yener Elektrik Ticaret Sanayi İthalat İhracat Limited Şirketi’ ne danışmanlık ofisindeki kadromuzla birlikte alt yapı oluşumunu ciddiye almaları önemle rica olunur.www.guvenyener.com

 66. selamlar herkese arkadaşlar

  Yurt dışında yaşamak ve ortak iş düzeni kurmak …
  Orta Asya da Kırgızistan merkezli ve aynı zamanda Özbekistan ve Kazakistan da açıla bileceğimiz altyapısını hazırladığım bir iş projem adına az bir sermaye koyarak hem çalışma izni hem de oturma izni ve şirket ortağım olacaksınız bu yüzden az sermayesi olan bir ortak arayışındayım ilgilenirseniz tanışmak isterim. Büyük risklere girmeden hayırlısı ile başaracağız ben kendimden ve projemden eminim.
  Saygılarımla…

  [email protected]

  Skype : nemesis.73_1

 67. ünüversiteden mezun oldum ama bi iş yerinde çalışarak aldığım para bin lirayı geçmiyor bende bu yazılanları okudukdan sonra ticarete atılmayı düşündüm ve parfüm sektörüne başladım şu anda iki tane dükkanım var ayriyettende toptan parfüm satışı yapıyorum parfümleri kendim üretiyorum eğer bu sektöre girmek isteyen arkadaşlar varsa numaram 05066197705 nolu telefondan bana ulaşabilirler

 68. FAKİRLİK İNSANIN KADERİ DEĞİLDİR. Üniversiteli bir öğrenciyim bir anket için çalışma yaptık türkiye de insanların %90 fakirliği kader olarak görüyor . Tüm zenginler doğarkenmi zengin doğdular sanki yenilikçi ve girişimci olun.

 69. ben cennet yeni evliyim 1 yılık evlenirkene kimse bize yardımcı olmadı fitre zekat yardımı
  istiyorum 5.700 borcumuz var ve 3 aydan beri ödeyemiyoruz ve mobilyacımız icraya verdi
  eşimin şirketi iflas etti işten çıktı ve 2 aydan beri ev kirasını ödeyemiyoruz çok zor
  DUrumdayız ve 1 ay sonra 1 tane bebegimiz olacak kimsemiz yok bizim tek başımıza mücadele
  ediyoruz
  zor durumda olmasam buraya yazmazdım evli insanlara yardım edene ALLAHDA YARDIM EDER
  NE YAPACAĞIMIZI ŞAŞIRDIK.BURAYA BİR UMUTLA YAZIYORUM
  DUA EDERİM SADECE FİTRE YARDIMI İSTİYORUM LÜTFEN YARDIMDA BULUNMAK İSTEYENLER TELEFON
  05443466006 HESAP NO VAKIFBANK KAHRAMANMARAŞ MERKEZ CENET ÇAM TR370001500158007301244081

 70. adana da inşaat sektöründe müthiş paralar kazanılıyor.benim bi teklifim olcak biz şuanda aktif olan bi inşaat firmasıyız isim vermek istemiyorum.ciddi anlamda görüşmedikçe.bize ait bi arsamız 815 m kare.2,0 yoğunluklu inşaata hazır.buranın değeri 600000 tl dir.biz burayı 450000 tl ye ortak olmak isteyecek şahısa satışını verecez.tapuyu adına alacak.daha sonra bizim şirketimizle kat karşılığı anlaşma yapacaktır.ve 8 ay sonunda inşaat sonunda 7 adet ev alacaktır.yani 45000 lira bağlayıp 8 ay sonra(engeç)750000 tl alacaktır.bu fiyat arsayı aldıktan sonra bizim şirketimizle anlaşma yapması halinde geçerlidir.zaten temel atılır atılmaz daire satışlarımız başlar.saygılar kolay gelsin.

 71. ceyrek milyon kazandim sonra ara verdim ise hepsi eridi bitti simdi milyarin pesindeyim. inatla ugrasirsaniz zengin olursunuz olamayan gormedim ama inatla ugrasacaksiniz yilmayacaksiniz gerkeirse 10 sene ugrasin ama agizla degil bunu ise donusturun

 72. arkadaşlar önçelkle herkeze mrb yaşım 27 güvenlık görevlisiyim aldğım maaş 780 tl.evli ve bir çoçuk babasıyım evim kira 300 tl.ek iş olarak parfüm işi yapıyorum arada pazara cıkıyorum günde ortalama 100 tl yada 150 tl kazanıyorum 100 tl nin altına kesinlikle düşmüyor.malım sağlam 3 liraya toptan satıyorım sizde 5 tl ye satacaksınız tiçaret herzaman para kazandırır arkadaşlar zenginlik başka türlü olmaz.hayal ürünü olmayın bu alemde hamama giren terler. günde 100 tl kazanırsanız ayda 3 bin yapar bu defirde süper maaş sürekli pazarda yapan 4.la 5 binlira kazanır.koşturcan kardeşim alın terinle helal yoldan çalışıp kazanana allah yardım eder başka türlü bu hayatan bi çaçık olmaz günlük hiç kazançınız bile olmazsa şükretmesini bileçeksiniz bunu unutmayın.bu iş fikrim sadece bursa ve çevresi için gecerlidir sermayeye geleçek olursak 200 tl yada 250 tl lik mal aldıktan sonra inanın temiz para kazanırsınız arkadaşlar…tel no.05316693759

 73. Bakın arkadaslar ben bır gecede mılyon dolarlar kaybettım 2009’un mayıs ayında. Burda arkadas sagolsun acıklamıs fakat bır noktayı kacırmıs sanırsam ! Zengın olmak dıye bır kavram yoktur kıme gore zengınsın ? Sabancıya gore mı yoksa agaogluna gore mı ? Yoksa bızım koyun muhtarı Alı agaya mı ? Bakın zengın kavramı eskı dıllerde zenk etmek , zenk eylemek gıbı kelımelerden gelır. Ben ıs hayatına atıldıgımda daha 20 yasındaydım. Legal bır ıs sayesınde sırket kurduk 3 arkadas. Hepımızın de yası 20 21 cıvarındaydı. Ben 28 yasına geldıgımde porsche arabaya bınıyodum ve baba parası yemıyordum. Zengın olmak var zengın olmak var. Herkesın kafasında kı soru acaba kısa yoldan parayı nasıl bulurum ? Bu mantıkla gıttıgınız sure zarfında degıl zengın olmak ıs bıle kuramazsınız. Cunku sız hazır yıyen bır adam olmussunuzdur artık. Ama bakın sunu soyleyeyım eger kısa yoldan para kazanmak zengın olmak ıstıyorsanız sayısal loto oynayın ve mılyonlarca ıhtımalden cıkarsa kazanırsınız. Ya da at yarısı oynayın :D her kosuda 8 at kostugunu tahmın edersek 6 kosu olsa 1/262144 gıbı bır ıhtımal var. Yanı 262 bın kupon arasından sızın kuponunuzun gelme ıhtımalı :d ya da daha kısası defıne arayın bulursanız devlete basvurun :d cıkan defınenın %45 ını sıze verıyor sanırsam. Ama bos hayaller ıcınde zengın olmak dıye bırsey yoktur.

 74. her türlü ürünün tanıtımını yapacak bilgi ve beceriye sahibim.adana bölgesinde ürün tanıtmını yaptımak isteyenlerle görüşebilirim.

 75. slm arkadaşlar bende çılgın bi preje var kendim kumpir waffle fastfout ustasıyım istanbulda veya yaz<lık yerlerde çevresi vaya maddi konuda yardımcı olabilecek kişiler varsa fazla değil 2 veya 3 sene sonra zengin oluruz fikrim yoğun kalabalık cadde üzeri dükkan larla anlaşmak ve stant kurmak emin olun fazla bi parayada ihtiyaç yok sadece girişimci olmak yeterli .detaylı bilgi ve paylaşım için arayınız lütfen 0543 657 22 18 lütfen ciddi olan arasın

 76. antalya da rent a car işiyle uğraşmaktayım güvenilir ortak arıyorum.30 bin-40 bin tl arası sermaye koyabilecek karşılığında teminat olarak araç verilecek ortak olan kişiye bir nevi size karşı teminat veriyorum (güvence) suya sabuna dokanmadan para kazanacak arkadaş ortak arıyorum… aykut yalın 0 531 526 04 26 fırsat geldi:-) risksiz kazanç

 77. zengin olmakta fakir olmakta kimsenin elinde değildir. eğer çalışmakla zengin olunsaydı kış yaz demeden 1 dakika bile durmadan çalışan insanlar biliyorumki genede fakirler. nice insanlar biliyorumki hiç bir iş yapmazlar zenginlerdir.Sonuç olarak zengin veya fakir olmak bizim elimizde değil.Ne zaman ki Allah sizi zengin olmanızı isterse o dakika hiç bir sebeb gözetmeksizin olursunuz.

 78. merhaba arkadaşlar ben henüz 30 yaşındayım brillantta 10 yıl işçiliğini yaptıgım işin şu an patronuyum ve ilkokul bitirmiş biriyim işe ilk başladıgımda yardımcı eleman olarak başladım ve 6 ay içerisinde makina operatörü oldum sonra operatörlük görevim yaklaşık olarak iki yıl sürdü daha sonra elemanı oldugum üretimin başına vardiya ustası oldum tül perde imalatı yapıyoruz tülperde makinaları çok büyüktür 30 mt uzunluk 6 mt yüksekliği vardır en iyi özelliğim çok meraklıydım makinaya müdahale eden sadece yabancılardı türkler fazla anlamazlardı ve kendime bir hedef koydum ben bu makinaların hakimi olmalıydım 6 yıl sonra perde makinalarında montörlük yapmaya başladım buda yetmemişti benim için ben o makinaların sahibi olmalıydım taksitle 2008 yılında bir tane perde makinası aldım çok sıkıntılar çektim yeri geldi sigara alıcak param dahi olmazdı ve çok şükür şuan 3 perde makinam var sabırlı dürüst ve hedefleri olan insan her zaman başarıya koşar

 79. arkadaşlar araba kira verme işi ek gelir getiriyor. mesela 40 miilyarlık arabadan gelen kira 1.5 milyar. büyük şirketler kiraya alıyor.

  1.5 milyar azmı ev geçindirir : ) hiç bunu düşündünüzmü .

  araba kiraya vermeyi bence düşünün :)

 80. baş olabilmenin yolu hiç olmayı göze alabilmektir parayı kalbinize koymazsanız güç ‘ ün dürüstlükte olduğunu bilirseniz (parada değil) olabilir

 81. arkadaşlar hemen hemen herkesin fikrini okudum ama beni tatmin eden hiç bir fikir yok.neden diye soracak olursanız tüketici bir toplum olduğumuz burada hemen kendini belli ettiriyor.hiç bir arkadaş imalat formülleriyle ilgili yada nasıl üretiriz gibi hiç bir konu yok bir örnek verecek olursam mesela en çok tüketilen ne olabilir benim fikrim akaryakıt olabilir uzun zamandır bio dizel nasıl yapılır daha düşük maliyetle nasıl elde edilir buna kafa yordum ve deneme yanılma yollarıyla buldum öyle hayal kurarak bulmadım bu siteyi ziyaret etmemin maksadı da buydu belki burada ilgilendiğim konuyla ilgili bir arkadaş bir fikrini yazar bende istifade ederim diye maalesef çoğu kişi hayal üzerinde projeler yazmış bende bir şeyler biliyorum konuyla ilgili yada bende birşeyler öğrenmek istiyorum diyen arkadaşlara her zaman yardımcı olurum ..şu adresten ulaş[email protected]

 82. ben mucit musa yeni bir iş planı fikrim var bu proje otomatlarla ilgili bu işte para var ama sürekli sürekli var yalnız öncelikle öncelikle bu işi meydana çıkarmamız gerek yatırımcı olan kişi en az 30.bin en çok 50.bin tl ile bu işin patent işi malzemeler alımı yani kısaca ortaya çıkarma gerekli…. bu işte sonuç aşamasında hemen satışlar başlıyor bayilikler veriliyor tek kişi almak isteyen gerçek kişiler varsa da bu o kişilere de satılır …bu makine yi alan zarar bakın kesinlikle yemin ederim ki yok yemin i ticarete katma ne kadar dogru bilemem ama bu iş böyle BU İŞİ YAPMAK İSTEYEN HER ZAMAN 100 DE KAZANÇLI OLACAKLARDIR… BU İŞTE ALICI SATICI DA KARLI OLACAKTIR…. BE YAKIN ZAMANDA KOCAELİ GEBZE YE İŞ İÇİN GİDECEGİM EGER ORAYA YAKIN ARKADAŞLAR VARSA BU İŞLE İLGİLİYİM DİYENLER 0357 039 49 60 MUSA BEN BENİ ARAYABİLİRSİNİZ…. GİZLİ NUMARADAN ARMAYIN CEVAP VERMEM ….. AKŞAMLARI DA ARAMAN-YIN İŞLERİM OLUYOR SATT GÜNDÜZ 12.00 VE 16.00 ARASI ARASANIZ KONUŞMA İMKANIMIZ OLUR..FİKRİMİ CİDDİ OLDUGUNU DÜŞÜNDÜGÜM VE KANAAT GETİRDİM TEK BİR YATIRIMCIYLA YAPMAK İSTİYORUM..BU İŞTE BENİMLE ORTAK OLAN YAKINDA KENDİNİ AGAOGLUYLA İŞ YAPIYOR GÖRÜNCE ŞAŞIRMAMAIS LAZIM … YANİ O KADAR İŞ PLANIMA GÜVENİYORUM:

 83. Isvicre konusunda biraz sallamissiniz vesselam. Lüks yasiyolar dediginiz kisiler pek nadir. Burda ödenen vergilerin haddi hesabi yok, gelmis lüks yasamaktan söz ediyosunuz.

 84. selam ankarada ıkamet edıyorum 2 gun calısıp 2 gun ızınlıyım E sınıfı hlıyet guvenlık sertıfıkam ve bılgısayar ısletmenlı sertıfıkam var bos gunlerıme ek ıs arıyorum 0506 369 24 26

 85. Merhaba; 5 milyon TL iş bitirme belgeli teminatı olan ve sicili temiz olan şirketime ihaleli işler için yaklaşık 300-400 bin TL getirecek dürüst güvenilir girişimciliğe açık olan ortak arıyorum.saygılar

  mail: [email protected] ilgilenenler eklesin görüşelim.

 86. HİÇ BEKLEMEDİGİM BİR ANDA TÜM SERVETİMİ KAYBETTİM HEMDE FAZLASIYLA DA BORÇLANDIM AMA HİÇ UMUDUMU KAYBETMEDİM HEMDE BENİM SERVETİM 65OOOO DOLAR CIVARIDAYDI EVLER ARABALAR ARSALAR NAKİT PARALAR HEPSİ GİTTİ KALAN 2 ŞEY KALMIŞTI İŞİM SÖZÜM İKİSİNİDE İYİ KULLANMAK ZORUNDAYDIM İKİ HAFTA YAŞADIGIM ŞOKU ATLATAMADIM İLK İŞİM HEMEN TATİLE CIKMAK OLDU TATİLİM 6 GÜN SÜRDU İLK HAMLEM SÖZÜMÜ KULLANDIM 2 DOSTUMDAN 10000 DOLAR ALDIM AÇİL OLAN BORÇLARI VERDİM KESİNTİSİZ KENDİ İŞİMDE 20 SAAT CALIŞMAYA BAŞLADIM ALLAH VERDİKCE VERİYOR BU İŞ TEMPOM YAKLAŞIK 6 AY SÜRDÜ VE İŞİN İLGİNÇ YANI BEN EŞİM VE ALLAH BİLİYOR İFLAS ETTİGİMİ AMA HERKEZ BİR ŞEYLER OLDUGUNU HİS EDİYOR AMA CESARAT EDİPTE SÖRAMIYOR ŞÜANDA YENİ YENİ ARTIYA GİRMEYE BAŞLADIM ALLAH DÜŞMANIMA YAŞATTIGIMI YAŞATMASIN COOK ZOR BİR DURUM EŞİMLE HAFTALARCA UYUMADIK UYKU HİÇ TUTMIYORDU BU İFLASIM BENİ İNANIYORUM ESKİSİNDEN DAHADA BÜYÜTECEK CÜNKÜ ASLA UMUDUMU KAYBETMEDİM AKSİNE ŞİMDİ DAHA COK CALIŞIYORUM VE KIYMETİNİ BİLİYORUM TÜM ARKADAŞLARA TAFSİYEM ELİNİZDE KİNİN KIYMETİNİ İYİ BİLİN BENCE İNSANIN EN DEGERLİ PARCASI KALB DEGİL. AKLIDIR AKLIN GİDERSE KALBİN DURSUN DAHA İYİDİR BENCE

 87. istanbul beşiktaş da yatılı kalabilcek.7 yaşında ki kız cocuğuyla ilgilenecek..

  terciğen 25 30 yaşlarında bayan arıyorum ilgilenen varsa.. beni bu numaradan arasın.. 0535 624 66 46 sinan

 88. hep düşünüyorum zengin nasıl olurum zengin insanlara çalışmaktan nasıl kurtulurum ama aslın heşey zekadan başlar bulaşıkçı adamın nerelere geldiğini görüyorum bide allahın vergiside lmasıda lazım diye düşünüyorum yoksa herşey yala

 89. Slmlar,arkadaşlar başarılı olabılmek için önce risk alabilmek gerekiyor ve ardından iş kurmayı düşündüğünüz sektörde ve yerde rakip analizini iyi yapmak gerekiyor.Birde yatırım yaptığınız sektörde hemen başarı sağlamak yerine, başarıyı zamana yayarak, ekonomik refaha ulaşmak hedeflenmelidir.

 90. arkadaşlar samimi ve gerçek gelir etmek isteyenler bana mutlaka ulaşsınlar saadet zinciri falan değil 15bin tl niz varsa her ay düzenli ikiyüz tl net kazanç minimum 5tl yatırım ile elli tl ve ya 60tl duruma göre arayın anlatalım sadece 6ay sonra istediğnız an yatırdığınız parayı geri alıyorsunuz bunun temin ederim güzell is 5356706860

 91. herkese iyi çalışmalar..Arkadaşlar öncelikle cesaretiniz olacak cesaretiniz yok ise boşuna kürek çekmeyin derim.Çok fazla hesap yaptığınız taktirde yada yapmadığınız zaman da değişen hiç bir şey yok!Sadece cesaretli olmalıyız,kalbimiz,yüreğimiz,sezgilerimiz bize o yolu gösterecek ve bizde kovalayacağız hepsi bu!Şu an için tabiki isteyeceğiz dua edeceğiz bu da çok önemli fakat sonrasında çok fazla çalışmak pes etmemek gerekiyor!Sonuçta serbest hayatın işin ucu bucağı yok sınırsız!O yüzden 2 sene sonra trilyonlarla hesap yapmacağımızın,yada ekmeğe muhtaç olmayacağımızın hiç bir garantisi yok!Ha dersinizki maaşlı bir işe girerim kafam ağrımaz bu da çok saygı duyulan bir konudur!Fakat bir gelişim ilerleme göstermek istiyorsanız cesaretli olun!!!iyi günler..

 92. öncelıkle benım renta car sırketım var 46 arac hyundaı clıo focus fıesta gıbı bunları devretmeye caslıyorum ilgilenen arkadaslar var sa bana ulasssın
  05336539318

 93. bende sitedeki yoruların çogunu okudum insanların mantilitesini anlamaya algılamaya çalıştım bu konuda ilk önce vardıgım kanı ALLAH tan istemek sabır ile beklemek ama oturdunuz yerde beklemek degil tabikide
  bnm vardııgım yol çizelgesi ise hayatınızı plalnlamak ve hangi meslek dallarına egimli yetenegimiz varsa o yöne dogru çalışmaları hızlandırmak 1. dersın olr olmaz olmadı diyelim daha fazla çalışırsın eksik oldugun yönleri ararsın 2 yi denersin gene olmadı diyip vazgeçmeyecek ve daha çok eksiklerini tamamlayan ve tekrar deneyen BAŞARACAKTIR bnm felsefemden size bir örnek vereyim ve konuyu kapatayım ben erkek çocuk istiyorum ama olmuyo diye vazgeçmeyecem allahtan isteyecem ve bir daha deneyecem olmadı tekrar deneyecem ve VE CENABI ALLAH istedimi eninde sonunda alacagım bu şekilde kazanabir ve yüzümüz gülebilir……..

 94. arkadaslar oncelıkle herkezı selamlar kucak dolusu sevgılerımı yolluyorum konu sanırım para kazanmak gezerken tesadufen gordum;ya kımı arkadaslar cok zengın olmayı hedeflıyomus bole bısey mumkunmu bu ulkede ancak sansa bır yerlere gelırsın bunu aklından cıkarma bır seyler yapmaya calıssanda is.satıs,tuccar v.s devlet yuru derse yurursun dıger turlu kusura bakmada onunu kesıyolar adamın nese herkeze bol kazanclı;guzel hayellı gunler dıler saygılarımı sunarım.

 95. kurban olduğum allah önce yürüyakulum diyecek dualarınızı eksik etmiceksiniz herzaman doru yolunuzdan şaşmıcaksınız çunkü doruluk kazancın temelidiR..

 96. DEGERLI ARKADAŞLAR BEN GURCISTAN DA 15 YILDIR IKAMETGAH EDIYORUM BEN DE ORTAK İŞ KONULARIN DA HEM FIKIR OLUP BI İŞ KURMAK ISTIYORUM EGER GURCISTAN DA BENIM LE BERABER İŞ KURMAK ISTEYEN ARKADAŞLARIMIZI ARAMALARINI BEKLIYORUM [email protected] +995568735038 mutlaka arayın benım le ırtıbata gecınız artvın lıyım gurcıstan da yaşiyorum saglam bı ortak arıyorum saygılarım la

 97. Bakın arkadaşlar ne kadar iş yaparsanız yapın batma veya çıkma şansınız var bu bir gerçek fakat emlak ta doğru bir yatırımcı ile çok güzel yerlere gelebilirsiniz fakat bu sözü unutmayın doğru bir yatırımcıyla ve parası olupta yapıcak birşey bulamayanlara bir fırsat hesaplı yer alın ve satın şunu unutmayınki bir kere alırken kazanacaksınız ama bölgeye hakim ve geleceği olan bir yer seçmelisiniz arayın beni istnbul içindir bu söylediklerim ben buraya hakimim onun için arayın anlattıktan sonra beni anlıyacaklardır beraberde çalışabilirz ofisimde var zaten bana paralı müşteri lazım 0539 776 19 28

 98. zengin olmak için ilk önce ALLAH'A dua et sonra sabret önüne çıkan fırsatı değerlendir ve aklını kullan ALLAH herkeze bir yetenek vermiştir ama sen o yeteneğini keşfetmen ve değerlendirmen

 99. ben 18 yaşındayım .anadolu lisesinde oluyorum .liseyi bu sene bitiriyorum ve ygs lys sınavlarına da girecem Inşalla kazanırım . Fakat ben henüz genç olduğumu ve yeni tasarımlar yapabilecek bir kapasite'de olduğumu biliyorum . Ben büyük- küçük(fark etmez) bir şirkette çalışarak ve o şirket'ten ilham alarak onun yolundan giderek hem çevremdeki insanlara yararlı hem de ailesine katkıda bulunan bir ADAM olmak istiyorum . Beni aralarında görmek isterseniz .0-542-611-98-64
  e-mail:[email protected]
  Adreslerinden bana ulaşabilirsiniz
  (Çalışan kazanır )

 100. dünyada iki grup zengin olamaz birincisi ilim ve bilim adamları ikinciside zengin olmak isteyen insanlar

 101. Merhaba,

  Sitede yazanlara bakıyorum da herkes biraz daha fazla parası olursA HERŞEYİN DÜZELECEĞİNİ sanıyor.Oysa para daha fazla SEVİLMEK için isteniyor.Daha fazla param olursa daha iyi bir hayatım olur, o zaman annem babam beni daha çok sever.Eşim daha çok sever sanıyor.Para ile satın alınan sevginin kimseye faydası olmaz.Beni seven en zor ve sıkıntılı zamanlarım da sevsin.Benim gerçekten sevilmeye en çok ihtiyacım olduğunda sevsin.PARAM OLUNCA DEĞİL

 102. Bence Zengin olmanın yolu zıhınden gecer oyle tıp okumakla cartla curtla olmaz bır kere düsünün alı aga oglu o adam ılk okul terk ama adama bakın adam muteahhıtlerın kralı zengın olmak ıcın de ayrıca mutlaka sermayeye ıhtıyac wardır mesela bızım bı arsa war tam lıse karsısı dusunsenıze bır sermayemın oldugunu dıkerım bır dershane gıder bır ekonomı bıtırırım gec dersdhanenın basına yıllık delı para kazanırırm sonra 2. 3. bına alsana zengınlık :D ayrıca (zengın olma konusunda hırs yapmayın olmuyorsa olmaz weren ALLAH alan ALLAh deme ama : saygılar Sevgiler

 103. walla ALLAH vermezse hiçbir şekilde alamıyosun sen bir yandan yapıyorsun o bır yandan deprem olup yıkılıyo yapacak hiç bir şey yok.
  ha birde fikir yok yorum larda mesela bir icat düşünün belkı bir yardımcı çıkar mesala tutune son gibi güneş enejı sistemi yada çin mallarına bakarak degısık bir sey uretebilirsimiz.

 104. zengin olmak veya nasıl zengin olurum cevaplıyayım ozaman bakın arkadaşlar zenginlik kişinin karekter örtüsüdür yani lotodan para çıkacak diye beklemek değildir zenginlik bazı şeyleri kısmak eldeki parayı doğru yatırımlara yönlendirilmelidir hayat bir kumar hayatta bir kazanmakta var kaybetmekte hayat bir savaştır yenilmek istemiyorsanız bu hayatla savaşırsınız eve gidin bir odaya girin düşünün ne hatalar yaptım ne hatalar yapmamalıyım kendinizi doğru şeylere yöneltin ve eğer paranız varsa doğru şeylere yatırım yapın banka faizini beklemeyin çünkü para bankada erir 1 sene çok şeylerden mahrum olun 1 sene sonunda mükafatını alacaksınız bundan eminim çünkü ben öyle yaptım şuan bir arabam bir dairem birde yazlığım var bu yola 5 bin tl girdim 700 .000 tl mal varlığım oldu yani sıfırdan girdim allah verir diye birşey olmaz allah zaten vereceğini vermiş sana göz vermiş akıl vermiş kol vermiş bacak vermiş bunları nasıl kullanasın diye bir kitapcık vermemiş hıııı ermiş aslında akıl deniliyor o kitapcığa yanlızca akıl bunu kullan zengin ol ne sen nede başkası sana muhtaç olmasın muhtaç olursalar senin aklına muhtaç olurlar ozaman para isterlerseler yok demesini bilmelisin sonra o parayı veripte kendi paranla rezil olma benden bu kadar arkadaşlar herkese saygılar

 105. cenabı hak zenginliği istediğine,ilmi ise isteyene verir.eğer zengin olmak yazılmadı ise kaderde ne kadar uğraşsak nafile.önemli olan rızkımızı helalinden kazanıp helalinden arttırabilmek.şunuda unutmadan geçmiyeyim:cennete ilk önce garipler girecek gariplerden sonra zenginler en az 500 yıl sonra girecektir.saygılarımla ha şunuda itiraf edeyim bende rahat bir hayatım olsun güzel bir evim güzel bir arabam olsun istiyorum ama vermeyince ALLAH neye yarar üzülmek.yinede dualarınızda hüsniniyyetle ALLAH,ımızdan isteyelim isterkende bu arkadaşınız kardeşiniz içinde isterseniz belki duanız daha çabuk kabul olur.

 106. slm arkadaşlar sağlık en büyük zenginlikdir evet ama çalışmakta lazım. en azından etrafınızdaki bir çok insana faydanız olur. bu işin sırrı felan yok – dürüst olun,çok çalışın, sabırlı olun, büyük düşünün. altın kural var elbette doğuştan lider ruhunuz olması lazım yok ise öncelikle kendinizi buna hazırlamakla başlayın bu işe. lider olmak şart. aksi halde çok başarılı bir işci olursunuz … mehmet ormancı

 107. sevgili arkadaşlar eğer zengin olmak istiyorsanız sizden sadece bir tek şey istiyorum sabretmek…

 108. slm adım mehmet istanbulda oturuyorum aklımda cok parlak bi proje var insan hayaTINı KURTARAN Bİ PROJE AMA NEYAZIKKİ o projeyi gercekleştirecek kadar param yok.okadar güc yok bende ….cünkü cok büyük bi proje türkiyede hatta dünyada bir ilk olacak .bu proje dünya üzerinde hiç düşünülmemiş ve düşünülememiştir..eger bu projeye benle ortaklık yapacak olan zenginler veya iş adamları varsa 05312089102 numarayı arasın detaylı görüşelim ….proje benden sermaye sizden …ilkler hep kazanır..

 109. yaş.25 boy.1.83 Benim gerçekten fazla bi parada gözüm yok sadece sıkıntı çekmeden yaşamak istemiyorum.Çok işler de çalıştım hepsindede çok başarılı oldum ama lakin hep paranın yetmediği yerde kaldım,kendimi aslında çok taktir ediyorum,çok başarılı biri olduma inanıyorum.Şu anda tekrar ticareti bırakıp GÜVENLİK KORUMA işine başladım.Ama ticaret benim işim ve ticaretle uğraşan ve ilerlemek için bir arkadaşin .abinin.ablamın.herneyse birinin elimden tutmasını istiyorum.telim-0543 760 39 04

 110. isviçre de insanların tümü zengin ve lüks yaşıyor buyüzden artık amaçları kalmamış,en çok intihar edende isviçre de paran olsa dert olmasa dert ama şunu biliyorum ki bende bir gün zengin olcam,herşeyin hayırlısı ve helalinden inşallah

 111. selamlarrr… ben ömer 24 yaşında lise mezunuyum. ankarada balgatta ikamet ediyorum ehliyetim var aktif araç kullanabilirim 1.83 boy 70 kg dayım. ben şimdiye kadar hep garsonluk yaptım ve anladım ki insan bu meslekle bi yere gelemiyor. ve şuda bi gerçek ki ben bu işten çok yoruldum çok stresli ve yorucu bi iş. ben kendimi geliştirmek başka bir sektöre geçmek istiyorum ama inanın ne iş yapacagımı bilmiyorum. henüz yaşım geçmemişken inşallah bu istegimi yerine getirebilirim. birisi karşıma çıkssa benim elimi tutsa bana yol gösterse beni yetiştirse bir ömür ona minnettar olurum. saygılarımla.. 0531 646 32 14

 112. başarıya ulaşmak çok büyük emek istiyor.zenginlik denilen şey tamamen bir şans.doğuştan zengin olanda var aklını kullanıp iyi yatırım yapıp zengin olanda var şans oyunlarından şansı iyi tutturup zengin olanda var.bu dahada çoğaltılır.ama şu bir gerçek ticaret yapıp zengin olmayı isteyen kişinin çok akıllı olması gerek.eğer borçla bir iş yapıyorsanız sağlam bir kafaya ve dim dik duracak bir yüreğe ihtiyacınız var.

 113. ben antayadan yazıyorum alah neverise helalinden versi ben zegin olmak isdiyorum ama cok calişdım vadeli mal aldım vadeli satım insanlara iyilik nyaptım cok alacagım var ama paramı alamıyorum ortlama yüzkişide 100 le 500arası bu haldeyim ve üsdelik borclarımı ödeyemiyorum alacaklı telefonumo hergün arıyor yalan sölemekden başka kalmadı hepsine bugün yarın diyorum aylar geciyor ne yapacagımı bilmiyorum ve başka iş yamak isdiyorum kime sorsam para kazanamıyorum diyor artık yenişle ugraşmaya başladım durum daha kötü ev kira ödeyemiyorum üsdelik eşime düğnde takdıgım takılarıda bitirdim ama pes etmeyecegim o kacarsa peşinden gidecegim lanet paraaaaaaaaaaaa

 114. arkadaşlar
  TEK KELİME İLE ZENGİNLİĞİ AÇIKLIYORUM
  SAĞLIPIN YERİNDEMİ eeeee DAHA NE İSTİYORSUN Kİ
  SOKAĞA ÇIKTA BİR BAK ETRAFINA GÖRMEYEN DUYMAYAN SAKAT OLAN SANDALYE İLE GEZEN SİZCE YETERLİ ZENGİNLİĞE SAHİP DEĞİLMİSİNİZ

  UŞAKLI ŞENOL

 115. BENİM SADECE AYLIK 1.800 MAAŞIM OLSUN BAŞKADA BİŞİ İSTEMİYOM. ZATAE BU KADAR MAAŞAIM OLSUN BEN ZENGİN OLMASINI BİLİRİM……………

 116. selam arkadaslar Allah yolundan ayrılmamak lazım.Sonucta ortalama maximum 65 sene yasamak icin yaratılmadık.30-40 sene zenginlik görüpte sonsuz bir hüsran yasamaktansa helalinden kazanmaya gayret edip Hak yoldan ayrılmamak lazım.Bu arada kendim 780 tl gelirle tekstil atolyesinde calısyorum.2 side ögrenci 2 cocugum var esim calısmadıgı gibi evime de 400 tl kira ödüyorum.Ve gercekten mutluyum en azından hamd etmesini bilmek lazım.

 117. AKSAYARYDA ÇİĞ KOFTE FAST FOOD KAHVALTILIK DUKKANI AÇTIM İLK 3 AY İŞLER İYİ GİTTİ AMA SON İKİ AYDIR KİRAYI BİLE CIKARAMIYORUM CUNKU PARAM YOK EGER 6,5 BİN TL OLSA İŞ OLACAK AMA PARA OLMAYINCA YATIRIMDA YAPAMIYORUM REKLAM YAPAMIYORUM MALZEME ALAMIYORUM İŞÇİ ÇALIŞTIRAMIYORUM KREDİ CEKMEKTEN KORKUYORUM ÇÜNKÜ ODEYEMEZSEM COK FENA OLUCAK BİLİYORUM ARKAMDA DA HÇ DESTEKÇİM YOK LUTFEN BANA Bİ COZM YOLU
  0539554 1643

 118. bence en büyük zenginli gönül zenğinliği ve efendilik zenğinliği gerisi boşş sen dürüst ol ALLAH SANA VERİR ALLAH KOMŞUMA BİN VERSİN SONRADA BANA BİR VERSİN KOMŞUM BANA İMRENMESİN ALLAHTAN İSTEYELİM YARATAN O KULUNU KULUNA İMRENDİRMEZ SYGIDEĞER ARKADAŞLARIM

 119. hyatınızın altüst olduğunu düşnüyosanız hiç canınızı sıkmayın cunku hayatınızın ALTININ ÜSTÜNDEN DAHA İYİ OLMADIĞINI NERDEN BILIYORSUNUZ..

  HERKESE SAYGILAR…

  MERT :-)

 120. herkeze mrb adım ali kara 30 yaşındayım mesleğim pastacılık genel ustayım açılım yapıcak olursam piyasadaki çoğu ustadan farklı olanlardanım sadece pasta değil mayalı (pohaça,açma vb..) baklava ,börek yani aslında mesleğin gerektirdiği her türlü gereksinime hakimim antalya manavgatta yaşıyorumaslen ankaralıyım 15 yaşında mesleğe başladım mesleğimdede çok iyiolduğum kabul görmüştür fakat ticari anlamda hiçbir ilerlemem olmadı yapamıyorum da bizim burda bu işten hiç anlamayan in sanlar doğrudürüst semaye kullanmadan iş yapıyorlar ben yıllardır başkalarına çalışıyorum sizce benim buradaki hatam neolabilir turizimden otellerden imalatlardan yani başkalarının işçiliğini yapmaktan bıktım kimse dürüst iş yapmıyor çalıştığınız halde doğru dürüst paranızı bile alamıyorsunuz işin sırrı bumu acaba sahtekarmı olmak lazım anlamadım ama piyasa böyle sizce benim yanlışım nerede gerçekten görüş ve fikirlerinize açığım bekliyorum [email protected] tşk

 121. evden eve taşımacılık ştim var kamyon ve asansör ihtiyacım dogdu nakit parası olup da degerlendirmek isteyen arkadaşlarla ortak olma imkanı sunuyorum ilginize teşekkür erder saygılarımı sunarım Dogan erdogan tel:05376070159

 122. benim hic sabrım yok eger gercekten hızlı ve cok para kazanamıcaksam o ısın hıcbır anlamı yoktur.

 123. arkadslar Ali ben 30 yasim italyanca ingilizce ve arapca dillerini biliyorum ,yorumlari okudum ama tam olarak aradigimi bulamadim bende biraz birikmis para var yani 15 bin falan ufaktan olsa dahi baslamak istiyorum bir is veya bir yatirim varmi beni fikirleri ile ikna edebilecek 0538 795 54 18 veya [email protected]

 124. 10.000.m2 demir iskelem var çok cesaretlıyım inşaatın herişini yapa bılecek ekıbım var batmanda yapsat içın parası olupta yapsat yapmak için ortak arıyorum para ondan iş yapmak benden 1 yılda zengin oluruz fazla paRA LAZIM DEYIL ÇEVREDE VAR DAİRELERİ HEMEN SATARIZ SAĞLAMDA ÇALİŞIRİZ BATAMAN DA HASAN TEL 05363171023

 125. slm ben bayram bennim bir şirketim olmasını isterim petrolculuk yapıyom …nasıl zengin olcam yardımcı olan varmı…midyat mardin

 126. İşinizde günün 24 saati kendinizi patron gibi görün Bilgisayar Kurdu Olun.
  İnternete, aradığınız bilgiye ulaşacak kadar hakim değilseniz, zengin olmanız biraz zor.

 127. bırakın bu zenginlik merakını Allaha şüküredin olduğunuz durumda birde filistinli bir çocuğu düşün onlar her dakika üslerine bomba düşecek korkusuyla yaşiyor bizim hiç olmassa güvende hissettimiz bir ortam var sizin o beyenmediğiniz fakirlik varya başka bir çocuğun hayali bu 3 günlük dünya için hiç deymez sevdiklerimiz yanımızda oldukca paranın hiç değeri yok bir bakın zengin insana her akşam ailece televizyon izleye biliyormu hayatını yaşa namusunla şerefinle iyilikle yaşa gönül zengini ol

 128. arkadaşlar,tüm yorumlarınızı okudum.güzel bir fikir alışverişi oluyor.herkese teşekkür ederim.şu an yaşım 31.çok çalkantılı bir iş yaşamım oldu.bende sizin gibi çok şeyler düşündüm ve yapmaya çalıştım.kısa kısa tüm iş yaşamımı size anlatmaya çalışacağım.kusura bakmayın internetten ayrılmak zorundayım….daha sonra inşaallah..

 129. sayın ibrahim ipek yazdığınız hadis yanlıştır.doğrusu rızkın 10’da 9’u ticarettetir .

 130. herkese merhaba arkadaşlar. yorumlar güzel . ama şöle bi durum var 1 insan düşününki yıllarca inşaatta çalışır kendisini harab eder ve hayalleri hep aynıdır bir türlü ilerleyemez …. ve diyer 1 insan düşünün kafasını kullanır ve sürekli ilerler tek fark biri vücudunu diyeri ise beynini kullanır soruyorum size hangisi daha zorr ????????????

 131. degerlı arkadaslar peygamber efendımız buyurmuslarkı rızgın 10 da 9 u hayvancılık tarım cıftcılıkte bu nedenle baska yerde aramayın sygılr hakkınızı helal edın

 132. arkadaslar para kazanmak zeka kadar sans ısıdır.şans dogru zamanda dogru yerde olmaktır.

 133. BENCE ZENGİNLİK DÜŞÜNMEYİN ARKADAŞLAR NE ZAMAN ÖLECEĞİMİZ BELİRSİZ BELKİ YARIN BELKİ İKİ DAKİKA SONRA…. PARA KAZANMAYIN DEMİYORUM BU HIRSA KAPILARAK İMANINIZI KAYBETMENİZDEN KORKUYRUM…. Bİ EVİN OLSUN Bİ ARABAN DÜZENLİ Bİ MAAŞIN OLSUN YETERLİ İŞTE 3 ALTIN KURAL BUDUR…….. AMA ESAS ALTIN KURAL BELLİ İİİMMMAAAANNNN::::::: AKSATMAYIN DERİM BEN SİZE…….

 134. ben zengindeyilde duzgun bir maaşımolsun gununde alım çolugumu çoçugumu kimseye muhtaç etmin kendi alnımın akıyla kazanım. ALLAHTAN DİLEYİM KULUNU KULUNA muhtaç etmesin şoyle saglam bir veren olursa omrun boyunca ona dua ederim fizigim duzgun boyun postun yerinde şöforluk alabilir başka bişe ollabilir ilgilenenden ALLAH RAZI OLSUN BURDA İŞ ADAMLARIMIZA SESLENİYOM

 135. arkadaslar success Group diye bi yalancı fırma var mılletı kandırmaktan baska bı sey degıl hersey gercek dıyor 150 tl para ıstıyorlar arkdaslar sakın kanmayın success team me dıkkat dıyorum zengın olmanın yolu ise herkezın kaderinde ne yazıyorsa onu yaşayacaklardır 1 gunde kazanırsın mıllı pıyangodan 1 gunde kaybedersın kumardan onun ıcın kaderlerimizde ne yazıyorsa onu yaşıyoruz siz siz olun haram şey yapmayın saygılarımlka

 136. selam arkadaslar bence cok zengin olmayi felanda dusunmeyin bence dusunmeyenler daha cabuk buluyor parayi herseyi zamana ve yapacaginiz islere birakin ben 34 yasindayim yapmadigim is kalmadi suanda yurt disindayim biraz sermaye biriktirdim ve goruyorumki suan kriz ve ticareti dusunmuyorum .1 yildir borsayi takip ediyorum inanin adamlar oturdugu yerden para kazaniyor eyer borsayla ilgilenen arkadaslar varsa fikir alis verisinde oturduklari yerden para kazana bilirler benim dediyim gibi biraz sermayem var 30.000 ytl kadar eyer borsadan anliyorsaniz yardiminiz karsiliksiz kalmaz buda bir is ilgilenenler veya baska guzel fikri olanlar yazabilirler allah herkezin gonlune gore versin selamlar saygilar .

 137. slm ben meral ev yemekleri çalıştıgınız zaman mutlaka 1 yerlere geliyorsunuz inanın emek yerde kalmıyor şimdi işimi daha çok geliştirdim . G.ANTEP TEL .531 737 88 38

 138. merhabalar ben istanbulda ikamet ediyorum çok karlı bir projem var tek kullanımlık otel ve hastene terligi imalatı ben bu işte profosyenelim kendime bi ortak arıyorum sermeye gücü yüksek bi ortak bu işin getirisi yüksek benim sermayem yok ama dedigim gibi ben bu işte bir numarayım iş benden sermaye senden ilgilenenler arayın görüşelim adım sinan cemgil CEP NO .0 538 982 98 08

 139. çok cesaretlıyım ve haddınden fazla hem araştırmacıyım hemde fırsatları değerlendırmesını seven bırıyım amaa gel gorkı bunların yapabılmem ıcın ne bır desdeğim var nede bır param işte buda benı kahredıyor ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.bana yardım edebılecek bırı varsa lutfen destek çıkın yoksa bu çaresızlık benı oldurecek

 140. merhaba.. şuan saatr 18:11 zaman su gıbı akıp geçıyor size zengin olmanın sırrını soylemek istiyorum.. zamanınızı değerlendırıp çalışın azimli ve arastırmacı dusuncelerdır asıl zengınlık..

 141. ben kazım arkadaşalar zenginlik ateşten bir gömlektir ya sizi yakacak yada dışından sizi imrenenleri ykacaktır elınızde bulunan sermayeyı düsünmeden kullanmıyacaksın 2 kez 3 kez iyi düsüneceksın rısk var ama akıllı rıskı bıleceksın ya dewam ya tamam mantıgına düşmeyın fırsatlar teker teker gelecektır allah ilmi isteyene zengınlıgı ıstedıgıme verırım der yanı sizin kalbınız zengın olsun moralınızı bozup canınızı sıkmayın allah hayırlısını nasıp etsın

 142. BEN 24 YASINDAYIM HAYAT INSANA UMDUGUNU BULDURMUYOR.BEN 2 YILDIR BUYUK BIR IS YERINDE CALISIYIROUM YASADIGIM SEHIRDE EN BUYUK VE EN KAPSAMLI BIR YER PASTANE ,RESTORANT [100 KISILIK],NIKAH SALONU[300 KISILIK] BUYUK BIR YER AMA ISIMDEN AYRILDIM GEREKTIGINDE TEZGAHTARLIK GEREKTIGINDE GARSONLUK GEREKTIGINDE BULASIKCLIK YAPTIM BU IS YERINDE CALISMADIGIM BIRIM KALMAMISTI.BURASIINI KENDI IS YERIM OLARAK DUSUNURKEN SABAH 6DA IS YERINI ACAR BOREK PISIRIR TEZGAHTA MAL SATARDIM SONRA OGEL SERVISINE BASLARDIM YANLIZ BASINA RESTORANA BAKARDIM GECE 12 YE KADAR KALIRDIM OLRDAN TAKI KAPATANA KADAR.SONUC NOLDU IS YERINDEN PATRONUM TARAFINDAN ISTEN KOVULDUM SEBEB DUSUNCE CATISMASI AMA SIMDI OYLE CALISMA HIRSI ICINDEYIM KI RAKIP IS YERINE GIRMEK UZEREYIM AMACIM ORDA BUYUK CALLISMA SERGILEYIP KENDI IS YERIMI ACMAK PATRUNUMA OLAN INTIKAMIMI ALMAK ZENGIN OLMAYI KENIDIM ICIN DEGIL DE INTIKAM ALMAK ICIN ISTIYORUM AZ KALDI INTIKAMIM ACI OLCAK RAKİBİM…..PATRONUM DEGILSIN RAKİBİMSİN SENNNNNNNNNNNNN

 143. Arkadaşlar sizlere tavsiyem Türkiyeyi bırakın derim çünkü rekabet akılalmayacak düzeyde ve yaşam gerçekten zor, 2,000 yılı öncesi evet ülkemizin ekonomisi çok iyiymiş iş kurduğunuz zaman şansınız yüksekmiş, Yurt dışında vergiler ülkemiz kadar değil ve hayat ülkemiz kadar pahalı değil şimdi ben yurtdışına gitmek istiyorum hatta önümüzdeki günlerde arap ülkelerini araştıracağım çapımızda ufak bir iş kurmak için, Arkadaşlar inanın yurt dışına çıkanlardan bunu çok duyarsınız bu ülkede herşey pahalı gıdaya kadar ve vergi çok yüksek bide gelirler düşük.

 144. Ben 17 yaşındayım we lise son sınıfa gidiyorum Benim en büyük hayalim büyük bir yapı holdingi kurmak çok büyük apartmanlar kurmak istiyorum.. Bunları gerçekleştirmek pek kolay değil onuda çok iyi biliyorum ama kendime o kadar güweniyorum ki bi gün başaracağımı hissediyorum.. İş hayatına isviçrede atanmayı düşünüyorum orası zengin bir ülke olduğu için Bizim bu türkiye cumhuriyetinde az zamanda çok para kazanmak imkansız gibi bişi.. Eğer zengin olmak istiyorsak öncelikle kendimize güwenmemiz gerek inanmamız gerek..!! İNANMAK BAŞARMAKTIR..!!

 145. bende kendi işimde başarılı olmak istiyorum ama 1 türlü olamıyor işim iyi ama ben daha çok istiyorum fece açtım kendimi tanıtım belki
  1 çıkarda işimi büyütmede yardımcı olur dedim eeeyöresel ev yemekleri
  yapıyorum g antepde
  meral ev yemekleri

 146. bende kendi işimde başarılı olmak istiyorum ama 1 türlü olamıyor işim iyi ama ben daha çok istiyorum fece açtım kendimi tanıtım belki
  1 çıkarda işimi büyütmede yardımcı olur dedim eeeyöresel ev yemekleri
  yapıyorum g antepde
  meral ev yemekleri

 147. bende kendi işimde başarılı olmak istiyorum ama 1 türlü olamıyor işim iyi ama ben daha çok istiyorum fece açtım kendimi tanıtım belki
  1 çıkarda işimi büyütmede yardımcı olur dedim yöresel ev yemekleri
  yapıyorum g antepde
  meral ev yemekleri

 148. zengin olmak bir meslektir aklın kabiliyetin sabrın güvenin ortamın yarattığı bir ideolejik işdir…yanı sıra kişiliğin sağlam atılan adımları bilinçli atmak hayel gücünü geniş tutmak sınırı olmayan düşüncelere açık olmak bunun yanı sıra her şeyi elinde tutmakla başarılı olunabileceğine inanıyorum…

 149. ÖNCELİKLE TÜM YORUM YAPAN ARKADAŞLARA EN DERİN SAYGI VE SELAMLARIMI SUNUYORUM.BEN ESKİŞEHİRDEN SUAT.ARKKADAŞLAR HEPİNİZİN YORUMLARINIZI OKUMAYA ÇALIŞTIM HEPİNİZ ZAMAN AYIRIP HEM DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞMIŞSINIZ HEMDE KİMİNİZ TECRÜBELERİYLE KİMİNİZ ELİNDEKİ İMKANLARLA BİRFİKİR VEREREK YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞMIŞSINIZ BU HOŞUMA HEM GİTTİ HEMÇOK ÜZÜLDÜM.BEN SİZLERİN YAPTIKLARINIZI YADA YAPACAKLARINIZI YAPABİLACEK GÜÇTE DEĞİLİM. ÖZELLİKLE BAYX KARDEŞİM SENİN YAPTIKLARINI ASLA YAPAMAM. BENŞU AN ESKİŞEHİRDE GIDA SEKTÖRÜNDE ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN BİRİŞÇİYİM.BİRÖNCEKİ İŞYERİMDEN TOPLU GURUPLAR HALİNDE KRİZ SEBEBİYLE ÇIKARTILINCA KİRADAN KURTULABİLMEK İÇİN ALTINA GİRDİGİM BORÇLARIM İKİYE KATLADI.ŞUAN EVİME İHBAR VE İCRA KAĞITLARI YAĞIYOR.PİSKOLOJİK BUNALIMA GİRDİM VE MAHVOLDUM SEVGİLİ ARKADAŞLARIM VE ÖZELLİKLE BAYX KARDEŞİM NAMAZLARIMI BİLE NASIL NASILKILDIĞIMI BİLEMEZ HALE GELDİM SİZDEN VE ÇEVRENİZDEN YÜCE ALLAH VE RESULÜ AŞKINA ŞU AN 7.500 LİRAYA ULAŞAN BU BORCUMA DESTEK YAPARAK YUVAMI YIKILMAKTAN KURTULMASINA VESİLE OLMANIZIRİCA EDİYORUM.SELAM VE DUA İLE. HESAP NUMARAM:4400 310 9354. CEP NMRM:0543 488 7005

 150. zengin olabilmek için tek kural kalemini elinden düşürmüceksin benim fikrim bu ticaret ticaret ticaret riskide kalemini elinden düşürürsen hayallerinde suya düşer.

 151. arkadaşlar bende yeni okuyorum yorumlaı ve 2009 dan bu yana kimse yorum yazmamış ben yazayım dedim bi başlangıç devamı olur belki guzel yorumlşar var evet ama dikkat etmklazım herşeye ilk önce başarıya inanmak lazım bence ve sonuna kadar savaşmak lazım herkezin sorunları var ve aşmak için oturmamak dinlenmemk lazım çok zengin tanıdım fakir oldu çok fakir tanıdım zengin oldu ama gördum ki başarıya giden tek yol azim savaşmak hayatla savaşmalı insan sonuna kadar yorulmadan bıkmadan usanmadan allah herkezin gönlune göre versn yolumuz açık olsun girişimci ve guzel fikirleri olan arkadaşları beklerim benim için sektor değil basarı önemli [email protected]

 152. bende kendi hikayemi anlatmak istiyorum … maddi durumu iyi olan bi aileden geliyorum genç yaşta her istedigimi elde ettim baba parasıyla ..ama hayatı tam anlayamadan iş hayatına atıldım ve iyi niyetimden dolayı herseyimi kaybettim ona yardım et buna acı öbürüne imkan ver gece hayatı çapkınlık falan filan derken bi baktım elde avucta bişey kalmamiş .. dedimki ya iyi insan olup tamah ediceksin yada acımadan onun bunun üstüne basarak para kazanıcaksın ikisinden birini tercih etmek zorundaydım ve uzun uzun düşündükden sonra tercihimi 2. sinden yana kullandım …bi tane arabam vardı elimde son kalan malımdı kendi cevremi kullanarak bir ortak buldum ona 3 araba aldırdım benım arabayla 4 arac oldu bi firma kurdum ve rent a car işine başladım işe ilk başladıgımda mart 8 di .. baktım işler güzel gibi vadeli araç almaya başladım ve ondan bundan araba bulup almancılara kiraya vermeye başladım yaz geldiginde ilk yaz unutmuyorum 23 adet aracı 2 şer aylık kiraya vermişim ortalama 1000 liradan kiraya aldıgım aracları 1050 eoru dan aylık gurbetcilere veriyordum işler istedigimden de iyi gitmeye başlamıştı onun bunun arabasından ilk yaz 30 bin lira falan para kazanmişim sonra ilk işim ortagımı sepetlemek oldu onuda devre dişi biraktıkdan sonra arac sayımı 8 e cıkarmiştim borcum cokdu ama işlerde fena değildi ..ayrıntılara girmiyorum cünkü artık iyi bir insan değildim herkesi kandırıyodum ona yalan buna dolan derken 3 senede arac sayısını 25 e cıkarmiştim önüme kim gelse üstüne basıyordum …sonuc olarak bu işe gireli 10 sene oldu şimdiki durumumdan bahsetmek istiyorum suan 67 aracım var ew aldım bankada benı tatmin edicek kadar bi para biriktirdim ..istediklerime ulaşmiştim ama son bir yıldır kendımle muhasebe etmeye başladım hayatın anlamsız boş menfaat dunyası oldugunu anladım pişmanlıklar yaşamaya başladım eskiye dönüp bakıyorum bi sürüinsanın canını yaktım pişman oldum ama iş işten gecti artık… son zamanlar kendımı dine verdim kuran okuyorum namaz kılmaya gayret ediyorum okudukca geçmişimi düşünüyorum bi sürü günah işledim suan köpekler gibi pişmanım ama iş işten geçmiş durumda ..bu arada ewlendim sırf takıları almak sermayemı büyütmek icin zengin bir ailenın kızıyla ewlendım onlardan baya bi yardım gördüm alcagımı aldıkdan sonra karımıda terk ettim zor günler yaşadı benım yüzümden ..şimdii koca dunyada yapayanlızım etrafımda bi sürü insan var ama biliyorum ki param var işim iyi diye benımle beraberler bunları gördukden sonra kimseye sıcak bakamıyorum artık koca dunyada yapayanlız kaldım ..anladım ki dolaylı yoldan helal olmayan para ınsana huzur ve mutluluk getirmiyormuşş ..yatıyorum kalkıyorum cehennemde yanıcagımı düşünüyorum gercekten cok mutsuzum (neden bukadar ahireti düşünüyorum die merak edenlere cok insanın üstüne bastım kullandım attım ve faizcilik yaptım dunyada en büyük günahlardan birisi faizcilikmiş) suan yaşim 36 herseyim var ama bide bana sorun bakalım ne haldeyimm… ben arkadaslara kesinlikle hak yememelerini tavsiye ediyorum para kazanılır bişekilde ama inanın bana para huzur getirmiyor suni bir mutluluk getiriyor fakat allah korkusu olan ınsanlar icin huzursuz birşey …ben zamanında cok kandırıldım cok dolandırıldım bir haftada karar verdım iyi insan olmamaya …bemım yaptıgım itirafı bicok ınsanın yapabilecegini sanmıyorum bende neden yaptım böyle birşey bilmiyorum bildigim tek şey var oda şiddetli vicdan azabı duyuyorum …bukadar yazdıkdan sonra işsiz genç kardeşlere haketmeden işadamı olmuş biri olarak piyasada gördügüm para kazanabilcekleri bir iş tavsiyesi vermek istiyorumm.. PİLAV TAVUK ARABASI YAPIN HAREKETLİ KÖEŞELERE, SUCUK ALIN SUCUK EKMEK YAPIN GIDA İŞİ YAPIN COK SERMAYEYE GEREKDE YOK ARKADAŞLAR ETRAFINIZA İYİ BAKIN SEYYAR GIDA İŞİ YAPAN HERKES İNANAMAYACAGINIZ MİKTARLARDA PARALAR KAZANIYORLAR AĞLAMAKDAN VAZGECİN HAREKETE GECİN UTANMAYIN SEYYAR GIDA İŞİ YAPIN DİYORUM… ve son olarak ilerde pişman olacagınız birşeyler yapmayın diyorummm herkese saygılar sevgiler …bayX

 153. valla arkadaşlar kim ne derse desin türkiyede işsizlik kapanmayan derin bi yara gençlerimiz askerden geliyor sonra işsiz şimdi sorarım size ne olacak sonra bu gençlerin hali ni tekim bende oişsiz genlerin arasındaydım ama allaha şükür şu anda maaaşı sağlam sigortası olan bi işim var brnim allah tan tek dileğim bütün işsiz kalan arkadaşlar en kısa zaman da kendine bi iş bulur allah yardımcınız olsun arkadaşlar

 154. ARKADAŞLAR ADIM TARIK ANTAYADAN YAZIYORUM. KAZANMAK İÇİN Bİ YERDEN BAŞLAMAK GEREKLİ. BENDE 9 YIL ÇALIŞDIĞIM ŞİRKETTEN AYRILARAK KENDİ İŞİMİ KURDUM. ÇOK ŞÜKÜR KAZANIORUM. AMA BUNUN YANINDA NETTEN DE BİRAZ PARA KAZANDIM. AMA DAHASINI İSTİYORUM. ÇÜNKÜ HIRSLIYIM. DAHA İYİ ÖNERİSİ OLAN BANA YAZSIN. [email protected]

 155. işim yok diyen herkese öneriyorum..
  çocuklar üzerine yoğunlaşın. teknolojik çocuk oyuncakları kiralama işi yapabilirsiniz.. ben yapıyorum günde 30-80 tl arası kazanç var.. ama yine sermaye lazım.. maket uçaklar var havada uçabilen onlardan alın 2-3 adet.. helikopterler var uçanlardan onlardan alın yine 2-3 tane. akülü arabalardan 5-10 arası alın.. daha teknoljinin gelişmesi ile neler neler çıkıyo hergün.. onlardanda alın.. bulunduğunuz yere göre boş bi alana çocukların eğlenebileceği güzel yerler yapılabilir.. boş bi arsa kiralanabilir uygun büyüklükte.. ben yapıyorum 30-80 tl arası kazanç var.. 45 günde aldıklarımın masrafını çıkardım.. sadece kiralıyorsunuz. 5 dakikalık 1tl yada tur atması 1 tl.. ilk başta sermaye lazım diyenlere de diyorum ki çevrenizdeki rica edebileceğiniz kredi kartı limiti 2000-5000 olan birinin kartını kullanarak 12 taksit ile sanal mağazalardan yada oyuncak fabrikalarından alabilirsiniz bunları alabilirsiniz.. minimum 1500 tl max 3000 tl yeter.. büyükler bile geliyo korkmayın bu işten.. en kötü ihtimalle oyuncakçının birine herşeyi yarı fiyatına verirsiniz. giden 1000 tl olur..

 156. Network sistemi reklamı yapıp hayal satan kişiler!İnsanları palavralarınızla kandırmayın!
  Bu satırları okuyanlar arasında Titan saadet!!! zincirini hatırlayanlar vardır eminim veya bir ara moda olan göğse taktıkları "Kilonu kontrol et yolunu benden öğren" yazılı saçmalıkların olduğu zamanları hatırlayanlar vardır noldu bunlara neden kaybolup gittiler?Ben nedenini söyliyim b.ktan bir sistem kurup insanları o sistemin kölesi yapıyorlar ve köle yaptıklarına "para mı kazanmak istiyorsun ?bize yeni köle bul " (veya sermaye siz ne derseniz!) O da napıyo madem ben bulaştım buna, başka salakları da bulaştırıyım da kendimi kurtarıyım bulaştırdıklarımda nasıl olsa başka enayiler bulur!
  Bize herşey biraz yavaş mı geliyor veya taklitleri asıllarını mı hatırlatıyor bana bilmiyorum.Bu sistemlerin şahı zaten Herbalife ,Amway türü Amerikan dolandırıcılıklarıdır.
  Ama anlıyorum aslında millet o kadar çaresiz her şeye inanacak durumda ,doğruyu yanlışı ayırt edicek mantık süzgecinden geçirecek hali geçmişler…
  Network dolandırıcıları merak etmeyin cehennemde size de yer var!
  Ateş seni çağırıyor….

 157. SeLam Adım Ahmet Yasım 1991 DoqumLuyum Ya ßu Nedir Hıc CaLısmadım ßuqune Kadar ßAßAM Yuzunden ßaßam ßana ßişe oLur die İşe fiLan qöndermedi Şimdide İş ßuLamıyorum MesLemde Yok kafayı Yıcem ßu İşsizLik yüzünden Canımdan Cok Sevdiğim ßirinden ayrıldım herşey paramı Ya AkLıma qeldi Hergün agLıOrum Ya adana dan Varsa iş Konusunda ßana Yardımcı oLcak ßırısı CaLısmak ISTIYORUM AzimLi ßiriyim Yoksa kafayı yıcem YardımLarınızı ßekLiyorum

 158. yıl 2010 aylardan nisan günlerden perşembe ayın 29 u saat 12 ye 5 var…ben hiçbirşeyim tarihe bu notu düşüyorum yıllar sonra herşey olduğum zaman okumak için ATAKAN KARAHAN KARAHAN PARK COMPANY ( KPC) since 2020…..

 159. Merhaba LAR…
  Ben Bursada İkamet eden İşsiz bir gencim..
  Askerden geleli 2 ay oldu
  Malum kriz ve eldeki imkanlar olanaksizliklar derken bence hepsi bahane işsiz geziyorum .
  Ve şimdi soruyorum size..
  Belki biraz garip gibi gelicek size ama..
  eger 21 yaşinda veya civarında iseniz , etrafınızda size destek cıkan kımsenın olmadıgını bılıorsanız ve bu gercektende boyleyse , elle tutulur sureklı bir iş imkanınız yoksa , hayaliniz cok umıtlerınızde tukenmekteyse hırsınız var ama gu gectıkce korelıyorsa .
  kısacası askerden gelen ve aylardir işsiz bir gencseniz tıpkı ben gbi boyle deyılsenızde kendınızı durust ve mutevazice benım yerıme koyun bır an icin.
  Palavrayı dalavereyi bırakıpta durustce bana soylermısınız .
  ne yapabılırdınız ?
  iş imkanı yok 100 lerce fabrıka form doldurdum yok olu yok .
  askerden geldım bırıkıntım yok tıcaret ıcın .
  uzerıne kredı cekıcegım mulkum yok ..
  ailem yok bana destek cıkacak veya akrabam .
  dostum arkadasım yok el ele verecek birileri yok olu yok .
  ama etrafta boş konuşan bi suru insan var işte..
  gidiorum bi yerlere bana diyorkı bazı şahıslar ben senın yasında olsam neler yapardım bende kızıorum onlara ne yapardın dıorum ıssız gezerdın yada 300 500 e calısırdın ..
  zaman boyle gercekten yaamayan bılemez .
  herkes klavyeden konusur yazar eder vs .
  ama kimse bu durumda deildir bunları yazarken .
  soruyorum tekrardan size daha detaylıca lutfen kızmayın bana sadece dusunce ve fikir diliyorum sizden .
  21 yasında eml lisesi mezunu
  askerlıgını yenı bıtırmıs
  bekar ve hic bir saglık veya o yer bu yer sıkıntısı olmayan yanı heryerde ıkamet edebılen bizim tabırımızle ceketımı nereye atarsam ordayım gbisinden bir genc
  her turlu yolu deneyıpte
  iş bulamıyorsa ne yapmalı .
  ne yapmalı arkadaslar işsizlik ayıpsa ayıp utanmaktan bıktım avaz avaz bagrıyorum artık umrumda deıl
  2 aydır ıssızım ve hayatımda bu kadar hayatta ıssız kalmamıstım veya kalsamda para coktu .
  zamanında hatalarım oldu cok para kazandım kenara yıgmadım bu gunlerı dusunup
  ama yasım daha 21 nerden donersek kardır dıyorum ve ben hatalarımı cok ıyı anladım fakat bu seferde gerı donemıyorum o ımkanlar artık yok elımde
  ya su yazıyı yazmak bıle bana bır utanc verıyor desem yerıdır
  ınsan dustumu dusuyor hatasını anlıyor benım dustugum durum bu
  işsiz ve 5 parasızım
  hatalarıımı cok ıyı anladım fakat gerıye donemıyorum

  lutfen bir an icin 5 dk veya dha kısa bır sure ıcın kendınızı benım yerıme koyun
  dıyınkı ben 21 yasında veya 25 yasında bır gencım zamanında boyle ımkanlarım vardı
  askere gıttım geldım bu duruma dustum
  5 parasızım iş yok bulamıyorum
  kımse destek cıkmıyor herkes ıyı gun dostu oldugunun farkına vardın
  ama ımkanın yok ne yaparsın ?
  yapılabılcek her seyı yaptın genede aynı yerdesın buna nasip kismet mi demeli kaderde varmı demeli yoksa baska ne yapmalı lutfen

  dalga gecin istersenız istersenız eleştirin
  nasıl iş yok her taraf iş dolu deyin sizde diger diyenler gibi ama
  aranızdan 1 tane insan cıksında bana dogru yolu gostersın nolur yalvarıyorum .

  [email protected]
  veya güneş bayrak facebook tan ulasırsanız sevırım veya yorum yazın okurum fikrinizi yazın yeter
  dalgada gecsenız alay da etsenız
  umrumda deıl ama kendınızı bunların ıcınde hıssedın 5 dk lıgına ve neler yapardınız banada soyleyıverın lutfen
  şimdiden ALLAH RAZI OLSUN ..

 160. kesinlikle katılıyorum zengin olma konusunda değindiğiniz altın kurallara. disiplinli bir çalışma ile 35 yaşından önce zengin olmamak için hiç bir sebep yok.

 161. zengin olmanin yolu bence rente car acmak ii model arabalari kredi cekip alacaksi ii fiyata kiraya vereceksin 1.5yil da borclarini tamemen sifirlarsin 1.5yildan sonra arabalar senin olmuş olur sonrada kar etmeey baslarsin

  Not: aman araclarinizi casko etirmeyi unutmayin yoksa ufak bikazada altindan cikamazsiniz

 162. bu zamanda aldıgın maaşı ya ailene vermiycen ya da ailenden destek gelcek ve mirasın olcak yoksa başka türlü istediklerini yapamazsın

 163. KARADENİZ BÖLGESİ HER TÜRLÜ NAKLİYAT İŞİ YAPILIR ÖNCE ŞEHİR NE TAŞINACAK O TÜR BİLGİLER ALINIR DEĞERLENDİRME YAPILIR FİYAT SÖYLENİR ONA GÖRE ANLAŞMA YAPILIR . [email protected] İLGİLENEN MAİL GÖNDERİRSE MEMNUN OLURUZ SAYGLAR.

 164. arkadaşlar çok düşünmeyin netwok sistemiyle çalışmakla çok zengin olabilirsiniz hayal degil biraz gayret

 165. merhaba ben abdurrahman koç anadolu yakasında ikamet etmekteyim çatı tadilat ve yapım işleri yapıyorum ihtiyacı olan arkadaşların tercübeli kadromuzla hizmetinizdeyiz. vatan çatı aktarma ve izalosyon iş tel:0216518 2230/3675487 cep: 05326912701
  abdurrahman koç

 166. SELAMLAR BURADAN HERKESE İLK BAŞTA ALLAH GÖNÜL ZENGİNLİĞİ VE SAĞLIK VERSİN TABİKİ PARA BİR ARAÇ AMA EN BÜYÜK ZENGİNLİK SAĞLIK, ZENGİN OLSANDA SAĞLIĞIN YOKSA NEYE YARAR BU DÜNYADA ALLAH KİMSEYE MUHTAÇ ETMEYECEK KADAR HELALİNDEN VERSİN İLK ÖNCE,ŞAYETKİ ANADOLUNUN BİR YERİNDEYSENİZ YERİNİZ YURDUNUZ TOPRAĞINIZ VARSA ÇOK SÜPER İŞ TEKLİFİM VAR İLETİŞİM İÇİN [email protected] YADA 0555 667 1111 – 0536 961 3737 NOLU TELEFONLARDAN ULAŞIRSANIZ BİLGİLERİNİZLE İŞ TEKLİFİMİ SUNABİLİRİM SAYGILARIMLA

 167. bu arada bazı arkadaşlarıma sesleniyorum:
  sizinle irtibata geçmek isteyenler olabilir ama herhangi bir iletişim kanalı vermemişsiniz. ne e-mail ne telefon.
  belki de fırsatlara şans vermelisiniz!

 168. herkese kucak dolusu selamlar. selamün aleyküm millet.
  bazı arkadaşlarım çalışmakla zengin olunamayacağını söylemişler. bu tamamiyle yanılgıdan ibarettir. sonuçta her kazanç ama helal ama haram çalışmayla elde edilmiştir. ortaya konan bir enerji vardır. elde edilen kazanç harcanan bu enerjinin bir sonucudur. neyse bunu uzatmaya gerek yok.
  bence zenginlik de dünyadaki pek çok şey gibi ancak düşünce yapısında yapılacak bazı değişimlerle mümkün olacaktır. çünkü her insanın eylemlerine yön veren kafalarında taşıdıkları düşüncelerdir. eğer zengin olamıyorsanız yapmanız gereken sizi zengin edecek bir yapıya bürünmektir. pekala bunu da çok fazla uzatmıyorum.
  eğer zenginlik hayalleri kurarken bir yandan hesapsız harcamalar yapıyorsanız bu yaptığınızla sonuca ulaşamayacağınızı bilmelisiniz.
  arkadşlar,
  herkes para kazanıyor, iananın bana etrafınızdaki hemen herkes iyi ya da kötü para kazanıyor. peki neden simitçi ahmet'in 5 dairesi varken mühendis mehmet hala kirada oturuyor. ilk önce bunu anlamamız gerekiyor. birisi az kazansa da onu değerlendirirken diğeri çok kazanıp daha çok harcıyor.
  özetle şunu demek istiyorum dostlar: zenginlik bir kafa yapısıdır. o bir düşücedir. bir kere zengin gibi düşünmeye başlarsanız artık zengin olmanıza kimse engel olamaz. buna inanın.
  çalışarak zengin olunur arkadaşlar, işte kanıtı:
  bildiğim bir sektörden örnek vereyim.
  süt inekçiliği yapılabilir.10 inekle başlayabilirsiniz.
  10 inek günde ortalama 300 lt süt verir.
  ayda 9000 lt eder.
  bugünün şartlarında 7000 tl eder.
  yıllık 84.000 tl tutarında para demek.
  giderleri de hesaplamak lazım elbette.
  aylık ot ve saman balyası gideri 400tl
  silaj gideri çok küçük olduğundan gerek yok.
  ayrıca çok yüksek miktarlarda hükümet desteği de var.
  iyi bir fizibilite raporu olmadı ama tablo üç aşağı beş yukarı bu şekilde.
  belki ranızdan bende hayvancılık yapacak arazi yok diynler çıkabilir.
  veya hani nerde yatırım maliyetleri diyenler de çıkabilir. kendilerine hak veriyorum elbette. ama mazeret üretmeyi adet edinenler için yapılacak pek birşey yok. çözüm arayanlar çözüme sorun arayanlar da soruna ve çözümsüzlüğe, oradan da sonuçsuzluğa ulaşırlar.
  benden bu kadar arkadaşlar. hepinize başarılar dilerim.
  yatırım maliyetleri için çok uygun krediler var. ama bir müslüman olarak size bunu tavsiye edemem. zaten herşey sütliman olsaydı herkes zengin olurdu. ortada bir sorun olacak ki onu aşıp ilerleyenler neticeye erebilsinler. tekrar başarılar.
  ilginç fikirlerinizi herzaman dinlemeye hazırım: [email protected]

 169. ticaret hayatı şeytanla çelik çomak oynamaya benzer niçin zengin olmak istiyoruz ? yatlarda katlarda lüks hayat sürmek içinmi yoksa insanlara faydalı olabilmek içinmi? mesala zengin insan önce kendi çevresinide kalkındırmalı ama maalesef bizdeki zenginler parayı bulunca ilk önce çevrelerinden uzaklaşırlar başka bir dünyanın insanı olup giderler yani aslında dünyada bir mahşer sayılır uzun süredir ticaret yaparım bana borçları olan esnafların çeklerini senetlerini icraya veremem kıyamam zaman tanırım eger ödeme yapamayacak durumdaysada üzerine gitmem bu benim yapım işte bendende onun için esnafta olmaz zenginde zengin olmak hüner ister ilk şart kendi menfaatin her şeyin üstünde olacak ve kimsenin sorununu dert edinmeyeceksin üstüne basarak yükselecegin insanları özenle seçeceksin etrafında dalkavukların bol olsunki reklamını iyi yapsınlar sonra zaten gerisi gelir sen istemesende sana para vermek isteyen kişiler çıkacak bu arada ben sentetik detarjan yapıyorum bazen kızarım satışa bile çıkmam int. takılır akşam ederim dedim ya benden zengin olmaz diye ama yeni bir meslek keşf ettim adıda definecilik…

 170. merhaba viyanada oturan özlem yıldız.yorumunuzu geç okudum ama hala türkiyede bir işe karar vermediyseniz size bir teklifim olacak.ben 15 yıldır türkiyede istanbulda oturuyorum,hemşireyim ve mesleğimle tamamen alakasız bir iş yapmaya karar verdim.doğaltaş(kayrak taş)ocağı aldım yani madencilik işi olacak.dürüst bir ortak arıyorum.bu arada benim ocaktan çıkan taş avusturyada aranan bir üründür.bu işte gerçekten para var sadece birz cesaret gerek.ilgileniyorsaniz lütfen mailyazın [email protected]

 171. Valla arkadaşlar şöyle düşünüyorumda kendine güvenen rahat geniş arkadşlar sadce dükkanı tutup ama cok para kazandırabilcek bier işi söyleyeyim size erotik şhop siz sadece girişimci olun dükkanınızı tutun internettende gerekli yerlerle iletişime geçin gerisini firmalar arıyo bu işi yaparsanızda anadolu şehirlerinde daha iyi olur.çünkü bu potansiyel ufak illerde daha fazla ben bu işi anadolu şehirlerinin birinde 6 ay yaptım .çok iyi paralar kazandım.ama aile ve çecre baskısından dolayı devam ettiremedim.dediğim gibi biraz cesaret biraz girişimcilik biraz geniş olmanız bu işten iyi paralar kazanmaznıza yeter.%400 kar marjı olan bi sektör unutmayın

 172. Yeni yüzyılın iş sahası olarak bilinen ve TBMM nin ciddi anlamda desteklediği
  SPA & Termal turizmle ilgili aşağıdaki iş teklifimizi / Yatırım teklifimizi dikkate almanız yararınıza olacaktır.

  Değerli arkadaşlarım. Zamanımızda öyle zararlı ürünleri ve hormonlu ürünleri tüketiyoruz ki ileride bunun faturasını acı bir şekilde ödeyeceğiz malesef. Bunu kimse inkar edemez. Rabbim uyanık davranıp en az etkilenenlerden eylesin cümlemizi. Vücudumuz gerekli gıdaları yeterince alamıyor. Demir magnezyum vs bir çok mineralden vücudumuzu mahrum bırakıyoruz. Neticesinde BEL AĞRILARI, ROMATİZMA, CİLT HASTALIKLARI, BÖBREK TAŞLARI, KİREÇLENME vs hayatımızı olumsuz yönde etkilemeye başlıyor.

  İŞ YOĞUNLUĞUMUZ NEDENİYLE gerekli tedavileri zamanında yaptıramıyoruz ve PARA KAZANMAK için sağlığımızı harcıyoruz. Hastalık baş gösterdiğinde de SAĞLIĞIMIZI GERİ KAZANMAK için bu sefer para harcıyoruz.

  İşte tam bu noktada TERMAL SU Yüce rabbimizin bir nimeti olarak devreye giriyor. Düzenli olarak her yıl bu nimetten faydalanan insanların İLAÇ KULLANIMI %60 lara varan bir oranda azalıyor. Fizik tedavide Uzman doktorların tavsiyesi ile hastalar bu suları kullanması için yönlendiriliyor. Ve reçetelere Termal Su kullanacaksın ifadesi sık sık karşımıza çıkıyor.

  Avrupada termal su için Devlet tarafından insanlara bütçe ayrılmış ve 13-14 milyon insan her sene bu sudan faydalanıyor. Ve ilginçtir o insanlar bu sudan faydalanmak için Taa Japonya ya vs. uzak ülkere gidiyorlar. Güzel Türkiyemizde oralardakinden daha kaliteli su olmasına rağmen daha yeni yeni bu çalışmalara bütçe ayrılıyor ve yatırımlar yapılıyor. Mesela bu bölgeye tam 3 milyon m² lik alana Türkiyenin 4.büyük havalimanı kuruluyor. Avrupadan ve dünyanın 4 bir yanından bu bölgeye akın akın insan gelecek. Geleceği çok parlak bir bölge ve iş alanı.

  Nedir Termal su ; Bir suyun termal su olabilmesi için içerisinde 8 ayrı maden eriğinin olması gerekiyor. Uzmanların raporları bu yönde. Yukarıda bahsettiğim hastalıklara bu sular gerçekten iyi geliyor. Ve yüzlerce insan Ülkemizin çeşitli yerlerinde ılıca, kaplıca sularına akın ediyor.

  Şimdi sizlere öyle bir sudan bahsedeceğim ki bu suyun içerisinde 8 değil tam 35 ayrı mineral var ve irili ufaklı 514 ayrı hastalığa iyi geldiği Kocatepe Üniv. nden alınan raporlarda belirtiliyor. Bu suyun merkezi nerde diye soracaksınız şimdi. Bu suyun çıktığı yer İç Anadolu bölgesinde Afyon / Gazlıgöl mevkiinde.

  Prof.Dr. Zeki Karagülle tarafından yapılan açıklama şu şekilde; Bu bölgedeki kaplıcalar fazla miktarda C02 içeren saf kalevi grubundandır. Bu özelliği ile kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde banyo şeklinde kullanılan ideal su olarak kabul edilir.
  (İstanbul Üniv. Tıp fakültesi Kaplıca Hekimliği Anabilimdalı Başkanı)

  İşte bu bölgenin tam göbeğinde başta insanlara hizmet amacını güderek devasa bir 5 yıldızlı grand termal devremülk inşa ediyoruz. ve buradaki 75m² lüks dayalı döşeli dairelerimizi 8800tl ye satışa çıkardık. hemde 200 tl taksitle. Dairelerimizin Tapusunu hemen teslim ediyoruz. Bu proje tamamlandığında satmak isterseniz tahmini satışınız enaz 17000 tl.

  Ek kazanç yada uğraş isteyen arkadaşlarımızı da düşünerek,
  Bu dairelerimizin tanıtım ve satışını üstlenen arkadaşlarımıza ciddi pirimler veriyoruz. Türkiyenin her yerinden her hafta bu bölgeye ücretsiz servisimiz vardır. Yeme içme şirketimize aittir. Onun için tanıtım yapmak istediğiniz arkadaşları örneğin 20 kişiyi buraya getirseniz ve 5 tanesi alım yapsa 550*5= 2750 tl bir seferdeki kazancınız. Bu rakamlar hayal değil arkadaşlar. Hikaye hiç değil.

  Detaylar için lütfen irtibata geçiniz.

  A.Kadir
  Satış Danışmanı
  0506 672 34 22

 173. slm ben çinden gelen çiçek işini düşünmek istiyorum arkadaşım iletişime nasıl geceriz.f

 174. Arkadaşlar çiçekçilik yapmaya ne dersiniz .
  Çok az sermaye ile %100 karlı bir iş yapabilirsiniz.
  Çin'den 1. elden alıyorum ben çiçekçi dükkanı açtım ve
  Kaocaeli- gebzede benimle ortak olmak isteyen arkadaşım olursa görüşelim.

  İsteyen arkadaşlarada çok uygun fiyata alması için yardımcı olabilirim.

 175. 15 BİN TL YE İŞ FIRSATI….

  İSTANBUL KOZYATAĞI E-5 E YAKIN MOTOR YAĞLARI VE FİLTRE TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞI YAPAN İŞYERİMİ DEVRETMEK İSTİYORUM. AZ PARAYA BİR İŞ FIRSATI DEĞERLENDİRMEK VE BİR YERLERDEN BAŞLAMAK İSTEYENLERE GERÇEKTEN DE GÜZEL BİR FIRSAT…

 176. Slmlar…
  Arkadaşlar yorumlarınızı okudum çok güzel ve yaratıcı.
  Bende 33 yaşındayım Mali Müşavirlik Ofisim var.2 yıllık bir ofis.Bazen isyan ediyorum okadar oku emek ver ama kesinlikle karşılığını alamıyorum.Sonuna kadar mücadele edecem.Kendimce fikirler üretmeye çalışıyorum.Bu sektörde değişik ve faydalı fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

 177. Eksik yazmıştım yeniden yazıyorum..

  Selam arkadaşlar buraya kadar bütün yazıları okudum ve birçok güzel fikirlerin olduğunu gördüm.
  Bende bunlara ek olarak yine birlik olarak iş yapmakla beraber
  Her arkadaş kendi mesleğini ve yeteneğini birleştirerek ufak sermaye ile işe başlaya bilir.
  Ben her şeyin para olmadığını, insanlığın ve onurun daha değerli ve önemli olduğunu düşünüyorum o nedenle bu günün 2.500 tl maaş aldığım işimden ayrıldım.(İnşallah Allahım utandırmaz)
  Bilgisayar ve Elektronik bilgim iyi seviyededir. Artık teknoloji çağındayız gittikçe Kalabalıklaşan toplumumuzda artık güvenlik ihtiyaç olmuştur.
  Elektronik güvenlik sistemleri, alarım sistemleri kurulumu ve tamiri üzerinde iş yapmak istiyorum.

  Fazla bir sermaye istemiyor bu iş, adresin belli olması için 20-30 m² bir dükkân yeterli, yanlız elinde numune olacak kadar malzeme ve yaptırdığın broşür ile kendini tanıtacaksın ve güvenliğin bir ihtiyaç olduğunu anlatacaksın, iş alacaksın aynı zamanda satışını da yapacaksın.
  İş aldıktan sonra malzemelerini sipariş edip işi yapacaksın.
  Açmış olduğum bu 20-30 m² lik dükkanda ..benim yapacağım işler

  1 )Bilgisayar bakım, onarım ve tamiri

  2)Bilgisayar parçaları satışı

  3 )Elektronik güvenlik sistemleri ve güvenlik kameraları satışı ve bakımı.

  4 )Elektronik güvenlik sistemleri ve güvenlik kameraları kurulumu

  5 )Hırsız, yangın ve gaz alarm sistemleri kurulumu ve satışı

  6 )Cep telefonu satışı ve tamiri

  Bu konuda benimle beraber çalışacak ve iş tanıtımında ve satışında bana yardımcı olabilecek az sermayelerimizi birleştirerek kendi yeteneklerimizle para kazanmak isteyen arkadaşlar olursa beni eklesin ya da arasın görüşelim.
  Kocaeli-Gebzede ikamet etmekteyim potansiyel olan başka bir yer olursa düşünebilirim.
  [email protected]
  [email protected]
  Tel :0505 2767121

 178. Selam arkadaşlar buraya kadar bütün yazıları okudum ve bir çok güzel fikirlerin olduğunu gördüm.
  Bende bunlara ek olarak yine birlik olarak iş yapmak.
  Fakat her arkadaş kendi mesleğini ve yeteneğini birleştirerek ufak sermaye ile işe başlaya bilir.
  Ben herşeyin para olmadığını, insanlığın ve onurun daha değerli ve önemli olduğunu düşünüyorum o nedenle bu günün 2.500 tl maaş aldığım işimden ayrıldım.(İnşallah Allahım utandırmaz)
  Bilgisayar ve Elektironik bilgim iyi seviyededir.Artık teknoloji çağındayız gittikçe kalabalıkşaşan toplumumuzda güvenlik ihtiyaç olmuştur ve elektironik güvenlik sistemleri ,alarım sistemleri kurulumu ve tamiri üzerinde iş yapmak istiyorum.

  Fazla bir sermaye istemiyor bu iş , adresin belli olması için 20-30 m² bir dükkan teterli ,yanlız elinde numune olacak kadar malzeme ve yaptırdığın broşür ile kendini tanıtacaksın ve güvenliğin bir ihtiyaç olduğunu anlatacaksın ve iş alacaksın aynı zamanda satışınıda yapacaksın.
  İş aldıktan sonra malzemelerini sipariş edip işi yapacaksın.
  Açmış olduğum bu 20-30 m² lik dükkanda ..benim yapacağım işler

  1 ) Bilgisayar bakım,onarım ve tamiri

  2)Bilgisayar parçaları satışı

  3 )Elektironik güvenlik sistemleri ve güvenlik kameraları satışı ve baımı.

  4 )Elektironik güvenlik sistemleri ve güvenlik kameraları kurulumu

  5 )Hırsız ,yangın ve gaz alarm sisemleri kurulumu ve satışı

  Bu konuda benimle beraber çalışacak ve iş tanıtımında ve satışında bana yardımcı olabilecek az sermayelerimizi birleştirerek kendi yeteneklerimizle para kazanmak isteyen arkadaşlar olursa beni eklesin yada arasın görüşelim.
  Kocaeli-Gebzede ikamet etmekteyim potansiyel olan başka bir yer olursa düşünebilirim.
  [email protected]
  [email protected]
  Tel :0505 2767121

 179. mrb. konyadan yazıyorum. ismim orhan.
  konyada reklam ajansı işletiyorum.
  burada yazılanların çoğunu okudum. güzel fikirlerde var arasında.
  benim asıl söyleyeceğim konu.
  Konyada dijital baskı, matba baskı konusunda yatırım yapmak istiyorum. işten anlayan ve bir miktar sermayesi olan arkadaşları arıyorum. düşünenler olursa msn adresmdn görüşebiliriz.
  sektör olarak benim düşündüğüm sektör bu ama konyada olan yada olacak olanlar farklı bir sektör varsa aklında akla yatan güzel bir sektör ona da girebilirim.
  tüm girişimci ruhlu arkadaşları bekliyorum.
  [email protected]

 180. Sayın Musa Bey, Allah ilmi ve zenginliği isteyene vermiş tamam da. Sonrasında çalışıp edene vermeyecek diye bir kural yok. Unutmayın ki peygamberimizde ticaret yapıyordu. Sınırlı düşüncelerinizi ya geliştirin ya da kendinize saklayın.

 181. SLM BEN VANDA ÇOK ŞAHANE İŞ ALANIN VAR YANLIZ PARASAL OLARAK GÜÇSÜZÜM DESTEK BEKLIYOM ZENGINLIYDE FAKIRLIYDE GÖRDÜM YANLIZ HARAM LOKMAYA EL OZATMADIM ÇOÇUKLARIM VERMEDIM VERMEMDE BENIMLE ÇALIŞMAK İSTEYEN OLURSA LÜTFEN BANA OLAŞSIN ZENGİNLİK OKADAR ZOR DEYIL SADECE OLAŞİN BAY BAYAN FARK ETMEZ [email protected]İL.COM

 182. merhaba arkadaslar ben musa canabu allah ilmı isteyene zengınlıgıde ıstedıgıne verırmıs onun fazla yorum yapmaya gerek yok bızler sadece calısacagız gerısı allah a kalmıs ayrıca fazla zengınlıge heves etmeyın sonra hesabını vermesı zor olur mahserde

 183. Anlaşılan herkez çok zengin olmak istiyor fakat sermayeleri yok. Bende istiyorum benimde sermayem yok. Bakın artık ülkemizde şirket kurmak çok basit bişey ama tek başına bu iş olmuyor. Toplansak ıstanbulda olanlarla yüz yüze olmayanlarla msn den irtibata gecip fikir alış verişi yapsak hem biliyorsunuz şirketler noter tastikli sözleşme üzerine kuruluyor kimse kimseyi kandıramaz herkes ortaklık payı kadar söz sahibi olur payı kadar da kara ve zarara ortak olur. şirket adına birazda kredi çektikmi her işi yapacak kadar sermayemiz olur. Gerçekten kişi başı 1000tl ye bu iş olur ve zamanla çokta kazanılır.Detaylı görüşmek isteyen veya düşünen arkadaşlar [email protected] msn adresinden ya da 05385016310 numaradan fikir ve düşüncelerini paylaşabilirler.

 184. BEN MUTLU YILDIZ BUHAYATTA HAYATA EMEK VERENLERDEN BIRISIYIM.
  yaşamak için yaşatmak lazım .paylaşmak için ınsan olmaklazım.
  gülmek için eylenmek lazım.eylenmek içinde huzur olması lazım.huzurda parayla gelıyorsa bılınkı o gülmek fazla sürmez ağlamakla bıtmıştır.paranın kımseye huzur verdığını düşünmüyorum.yaşamak başlı başına bır toprak gıbı doğaldır.sende topraktan uzaksan sağlığın yerınde deyılse bılkı doğaya gerı donmen lazım.hayat bır penceredır.05073572749

 185. Arkadaşlar para kazanmak isteyen insan, önce alıp satma arayışından vazgeçmelidir. Bayilik falan büyük ölçüde üreticiye kazandırmaktır. Üretici olmanın yollarını arıyorum, şu an internet cafe işletiyorum, aylık 3000-4000 arası bir gelirim var ama büyük oynama niyetindeyim ve bazılarına saçma gibi görünsede, hayata geçirme olayını halledebilirsem kısa zamanda helal yoldan çok iyi para kazanacağımdan şüphem yok . İşin piyasası zaten var, rakipsizde olunca, kazanamamak beceriksizlik olucak bu işte.Hayata geçirebilirsem bu platformdaki arkadaşları haberdar edeceğim. Saygılar…

 186. arkadaslar cagımızın asıl ıhtıyacı olan teknolojıye ayak uydurmak ve teknolojının gerkesınımı olan bırtakım düsünceler ıcerısıne dalmak,ben herzaman düsünürüm yaptıgım arastırmalar sunu gösetrmıstırkı dünyadakı akıl sahıbı ınsanlar doganın bıze sundugu zengınlıklerı hayata gecırerek ve kendınce bırtakım ıcatlar gelıstırrek bunu paraya ve sermayeye dönüstürmüstür.mısal günes enerjısınden bırcok sey yapılmakda ben özellıkle sunu düsündüm mademkı günes enerjsı var bunu elektrık enerjısıne dönüstürebılırmıyız dıye malum türkıyenın ege akdenız ve güneydogu bölgelerının en cok yazın günese ve sıcaklıga tabıı oldugu bı gercek madem ıcat yetenegınız yüksek arastırın derım ıcat edın,reklamla dünyanın siparısnı alırsınız.mılllet elektrık parası vermmek ııcn bıkereye mahsus kapınzı calacaktır.:)

 187. tamer gişan arkadaşım onu bi zahmet patentçiye soracaksın ben sana kapıyı açtım. burada nasıl detaylara girelim.

 188. arkadaslar ben avusturya viyanada yasiyorum.burda is kurmak istiyorum.ne üzerine kursam karar veremedim.bizde olup avrupada olmayan bisey düsünüyorum.fikir verirseniz sevinirim.

 189. gk arkadaşım, teşekkür ediyorum yorumun için. Ancak anlayamadım, ürün benim icat ettiğim bir şey değil. Yurtdışında bulduğum bir ürün. Bunun için patent/faydalı model alınır mı?

 190. tamer gişan ‘a tavsiye : kendini patent-faydalı model ile korumaya almaya bak. nasıl yapılacağını araştır, çok içerik bulursun internette…

 191. arkadaşlar yorumlarınızı okudum herkes çok para kazanmak istiyor çok para kazanmak için yapacagınız iki şey var ya lotodan para çıkacak yada çok çalışıp azimli olup ç.alışıp para kazanmak yoksa başka türlü para kazanamazsınız siz çok çalışın gerisini allaha bırakın sonuç çok paranız olmasada normal yaşam düzeyinde yaşarsınız çok parayı ne yapacaksınız siz çalışıyosanız ve allahın verdigi nimetleri tada biliyosanız ve mutlu bir yuvanız varsa sizi seven birisi varsa zaten siz zenginsiniz onun için zengin olupta mutlu olamayanlar var bunu unutmayın düşünmeden yapılan işler hep başarısızlıgı getirir bir işi yapmadan o işin artısını eskisine düşünün hepineze kolay gelsin

 192. Merhaba, yurtdışından daha Türkiye'de olmayan ama çok tutulacağına inandığım bir ürün buldum. Ürünü kendim getiremiyorum maddi imkansızlık sebebiyle. Başkasına getirtsem beni devreden çıkartır korkusuyla yapamıyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim?
  [email protected]

 193. çalışmaya başlamak lazım…. herşeyden önemlisi bu… fikirlerinizi derhal düzene sokup işe koyulmak… zenginliğin kapısının anahtarıdır.

 194. süper bi fikir;
  35 yaşından önce zengin olmak ama kimsenin sandığı kadarda kolay olmuyor bu,
  önce bi sermayen olacak,
  sermayede yeterli olmuyor ki,
  iş kararın olacak tamam emlak işi çok güzel bi fikir bir daire alabilmek için zaten en kötü bi elli milyar oda enkötü daire ve emlak için zaten bende okadar semaye olsa o zaman zengin olmaya yaklaşmış olurum belki;
  hayırlısı bakalım fikir çok ama.

 195. sevğili arkadaşlar hani yoktan var ettim derlerya öyle birşey ğünümüz şartlarında yok ben şuan 25 yaşında bir gencim ve ilkokul mezunuyum mukakkakki artık biz ilkokullara bırakın iş vermeyi insan sıfatından cıkarılmışız bende bunedenle tam 5 yılda 5 dükkan actım ve kapattım her sene bir işci maaşım olan 500 tl ile ğirdim yola ama malesef sen gecede calış ğündüzde calış bazı şeylerde çalışmakla da bitmiyor ben ürün yapıyorum magazada 18 tl sistem satış nedeniyle ayağa hizmet verip sıcak satış yapıp insanları dahada prestijli kültürlü bir konuma ğetirmek adına iş anlayaışı ve iş yapma sistemi vb çözümlerimle iler yapmaya başladım ve dediğim ğibi adam iş elbisesini alıyor magzadan 18 tl misal ben hizmet verip ürünü noktalayıpta istek siparişi alıyorum ve alırkende hizmetin karşılığı ne oluyor bakın ayağa hizmet ya gebe kalmış ğibi ğörünüyor ya kardeşim 10 tl işine gelirse ben memet ten ali den veliden 10 tl satın alıyorum bunu yaaaaa hadiyaaa memet ali veli salakmı onun maliyetii zaten 10tl neyi kimden ne kadara alıyorsun yani demek istediğim zenğin olmak herkeze çok acık aslında ama toplum ğörüşlerimiz bu şekilde olunca benim ğibi murat lar başladığı ğibi biter ve ne iş istihtamı oluşur bu memlekette nede sorunlar çözülür ya herşeyin bir değeri vardır odeğere sahip cıkmayan kendi değerlerinede sahip cıkmamış oluyor ğercekten yaptığım işlerin sermayesi 500 tl den öte ğeçmedi ama bazı ğörünmeyen noktalar siz ne kadar düşünürseniz düşünün hesaplarsanız hesaplayın cizgi tam düz olmayabiliyor ve bu da büyük sorunlar yaşatıyor dedim ya ben actığım işte bu anlayışı bu sayğıyı ğörseydim işimde emeğime destek olsaydı sayğısız değersiz ihtiyac kişileri ticaret anlayışımla belki kriz di bilmem neydi evet kriz benim ğibi insanları yok edenler oldukca aşılmayacak ve dahada cok zirveye cıkacak nedenmi benim şuanda yaklaşık calışan arkadaş sayısı 10 veya 15 olacaktı ve buda 3 kişiden hesaplarsak bende dahil 40 veya 45 kişilik insan topluluğu işsiz aşsız kalmamış olacaktı şimdi ne yaptığımı merak eden varsa söyleyeyim kös kös oturuyorum nedenmi ilkokul mezunuyum heee b ehliyeti sahibiyim ama src belgem yok neden yok bana bu sistem bu belğeyi vermiş şimdi src falan filanda ne oluyor yaklaşık bir tanesi 250 tl çokmu ğerekli birşeydi bu src doğrusu bunuda merak ediyorum büyüklerimiz saolsun bence bu denge bu şekilde ğitmez ve ğitmeyecekte yapmayın ayıptır ünahtır egerki sayğı sevği istiyorsanız sizde size nasıl davranılmasını istiyorsanız siz karşılıksız davranın birğün sizede davranırla sayğılı veya sayğısız siz nasıl istiyorsanız hayatınızı bazı hesap ettiğimiz 3 tl veya 500 krş bilinmeyen sonuçlara ğötürüyor işletme anlayışını

 196. Merhaba arkadaşlar,eğer okumaya devam ederseniz aşağıda iki yorumumu görebileceksiniz.Orada tarihi maalesef yanlış yazmışım.Düzeltiyorum.
  12 Eylül Cumartesi günü saat 14 te yapacağım sunuma sizleri davet ediyorum.
  yer ; TEPEBAŞI İŞ ADAMLARI DERNEĞİ LOKALİ İstiklal Cad.Orhan Adli Apaydın Sk.No 7 Asmalımescit/Tepebaşı/Beyoğlu-İST (İstanbul Barosunun bulunduğu sokak,Muhtar İbrahim ÖZKURT'un binası olarak ta sorabilirsiniz.)
  Sizlere üç yıl içinde ne denli zengin olabileceğimizin projelerini sunduğumda hepinizin kanaat getireceğine inanıyorum.Katılmak isteyen arkadaşların lütfen mail adresime başvurularını rica ediyorum. [email protected] .Projelerden sadece biri aylık 57.000.000 tl kar potansiyeline sahiptir.Bir diğeri aylık 16.000.000…ve bunun gibi daha onlarca uygulanabilir proje zenginliğe giden yolda bizleri beklemektedir.Hem ülkemiz ekonomisine katkı yapmış olacağız,hem istihdam yaratmış olacağız hem de bizler hayal ettiklerimizin üzerinde varlığa kavuşacağız.Yapmamız gereken tek şey var,ÇALIŞMAK…ÇALIŞMAK…ÇOK ÇALIŞMAK…Toplantıda buluşmak dileğiyle hepinize esenlik dolu günler diliyorum..

 197. ARKADAŞLAR 12 YILDIR CALIŞIYORUM 12 YILDIR ANACAK KARNIMI DOYURUYORUM 5 MİLYAR BORCUM VAR AMA PARAM YOK KAFAMDA COK GÜZEL FİKİRLER VAR AFYON KÜTAHYA DA YARDIMCI OLABİLİRİM MEKAN YER KONUSUNDA BORCUMU ÖDEYİM İŞ KURMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIMA YER FİKİR KONUSUNDA YARDIMCI OLURUM AFYON VE KÜTAHYA

 198. ben 28 yaşındayım bugüne kadar kim senin destehini görmeden kendi çabalarımla kendime bir market açtım çok şükür kazanıyorum ama aklımsda başka işlerde var yanlız olduğum için yapamıyorum lisanı düzgün kişilerle çalışa bilir daha güzel paralar kazana biliriz kazanmak isteyenler yaza bilir

 199. arkadaşlar bana kalırsa zengin olmak o kadarda kolay değil.hani erkeğin kalbine giden yol mideden geçer derler ya buda öle işte zenginliğe giden yol bol şekilde sermayeden geçer ve bide çizdiğin yoldan.sermayen olup çizdiğin bir yol yoksa aslında o sermayede o yolda gider.zeki ve akıllı davranılmalı herkesin düşüncelerini almalı ama hepsini kullanmamalı ve uygulamamalı sadece düşnmeli ve akıllı adımlarla bir yol çizmeli diorumben.ama şuda bir gerçekki;zengin olmak için çooooooooooookkk çalışılmalı piyasamızda ciddi anlamda sıkıntı var ve buda böyle giderse değil zengin olma işleri bile durduracağız gibime geliyo.

 200. arkadaşlar belki yazdıklarımın zenginlik ile ilgisi olmasa bile geleceğe yatırım var .düzlise mezunu yada ilkokuk mezunu olp kalfalık yada ustalık belgeleriniz varsa sadece bursada kapsamlı olan meslek lisesi diploması hemde sadece 3 dönemde alabiliyorsunuz.burdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz (((BURSA TELAFİ EĞİTİM PROGRAMI DİYE YAZIN DÖKÜMAN KARŞINIZDA )))BENCE BUDA BÜYÜK BİR ZENGİNLİK !!

 201. Arkadaşlar herkese merhaba görüşleri okudum herkesin olumlu veya olumsuz görüşlerini aldım ve maili olan arkadaşların mail adreslerini aldım ve en kısa sürede msn de görüşmek istiyorum mail adresimi eklemek isteyenler ekleyebilir biz madem ki aynı bir deger yargıların peşindeyiz iş kurma konusunda gerçekten ciddi olanlarla beraber bir tanışma günü belirleyelim ve herkesin gelebilecegi bir ortak nokta belirleyelim düşüncesi içerisindeyim bilginize düşüncelerimizi birleştirip farklı şehirlerde farklı alanlarda birbirimizden piyasa degerleri yaratarak başarılı olabiliriz

 202. bu aralar para en çok gıda sektöründe var bu krizde bbile gıda sektörü çok çok iyi krizden öncesini siz düşünün benim yaşım küçük daha 18 yaşındayım öğrenciyim…birde allah çalışana verir zengin olmak zor değil önemli olan kafa kullanmak 14 yaşımdan beri hem çalışıp hem okuyorum bir restorantta rahatlıkla hem servis hemde mutfak işi yapabiliyorum şimdilik öğrenci olduğum için hedefim mimarlık olmazsa mimarlık gıda üzerinde yoğunlaşacağım yada çiftlik büyk baş hayvancılık [email protected] akıl yaşta değil baştadır fikirlere açığım

 203. Merhaba arkadaşlar,GERÇEKTEN ZENGİN OLMAK İSTİYOR MUSUNUZ…
  Eğer farkında iseniz bazı konularda fikirlerimi beyan ettiğimi görmüşsünüzdür.Artık günümüzde eğer yeterli sermayeniz yoksa tek başına bir şeyler yapabilme şansınız yoktur.Bunun yolu birleşmelerden,şirketleşmelerden geçer.Böylece gücünüz çoğalır hem de kendinize ve yakınlarınıza iş olanakları sağlarsınız.Örneğin siz 5.000 tl ile hiç bir şey yapamazsınız ama yüz kişi biraraya gelirseniz çok şey yapabilirsiniz.Herşeyden önce büyük düşünün,inanın ve başlayın..Bir de çok çalışın,dürüst olun verdiğiniz sözleri tutun.İtibar en büyük sermayedir..Acı olan şu,aslında biz Türk toplumu birbirimize maalesef güvenemiyoruz oysa her şeyin başı güvendir..Şimdi sevgili site sakinleri hemen her sektörde çalışmış biri olarak (Mali işler ve muhasebe) sizlere bir önerim var.Projelerimle ilgili olarak bir gün bir araya gelelim ve size sunum yapayım,akabinde beyin fırtınası yapalım.Göreceksiniz ki ne çok yeni fikirler daha ortaya çıkacaktır.Hakkımda bilgi almak isteyenler facebooktan beni bulabilir ve orada bulunan kişilerden sorabilirler,iletişim bilgilerim orada mevcuttur.DURSUN SEFERTAŞ,sadece ben çıkarım karıştırma endişeniz olmasın.
  İzmir Hava Lisesi’ni bitirdim ve Ankara Kara Harp Okulunda okurken ayrıldım.(Pilotluğu kaybettiğim için).İş hayatını ve ticareti çok iyi bildiğimden emin olabilirsiniz.Sizlere gerçekten zenginliği vaat ediyorum çünkü bunu sağlayabilecek bilgi,tecrübe ve enformasyona sahibim..Uygulanması çok mümkün pek çok projeye sahibim.Arzu eden arkadaşları 13 Eylül Cumartesi günü saat 14 te İstanbul’da sunuma davet ediyorum.Sizlere ikramda bulunmayı çok isterdim ancak katılımcı sayısını bilemediğimden bunu yapamıyorum.Toplantı yerini hafta içinde facebookta profilimin olduğu sayfada bildiririm.mail adresim [email protected]…Bolluk ve zenginlik içinde yaşayacağımız günlerin umuduyla hepinize sevgilerimi sunuyorum.***Dileyen arkadaşlar benimle msn yoluylada irtibata geçebilirler.

 204. arkadaşlar tüm yorumları inceleyince ortaya %70 den fazla aynı sıkıntıdan bahsediliyor,buda bir gerçekki tek başına zirve yapma şansımız belki milyonda bir bile değil,ama maalesef bir çok arkadaşımızın asıl sıkıntısı elinde sermayelerinin bile olmaması..benim fikrim şu, mademki birlikten kuvvet doğar neden bir grup kurup ufaktan kendi firmamızı kurmuyoruz her kes bir görev üstlenip elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırsa hep beraber kalkınacağımıza inanıyorum,bu konu hakkında fikrimi onaylayan arkadaşlar eklesin lütfen .. [email protected]

 205. meraba 30 yaşındayım ve cafeler zincirim var… bunu nasıl başardım? annem babam artvindeler ben 21 yaşında istanbula geldim… onlara üniwerseteye gittiğimi söyledim ama gitmedim üniw.e… istanbula geldiğimde kimseleri tanımıyordum kendime 2 odalı ucuz bir ew tuttum… eşya olarak bir kanepe bir koltuk tv.masa sandalye bunlarla sınırlıydı…hepside ikinci eldi… daha yeni başlamışsınız işe iş hayatına peki neden pahallı kıyafetler?neden pizza yemek mCdonald’sda yemek yemek? bir amacınız var zengin olmak iyi bir yere gelmek ve doğacak olan çocuklarıma gelecek… evet ucuz yemekler yedin ucuz ama temiz daha az kıyafet aldım pazardan aldım…gayette yakışıyordu.. faturalara werilen paraya hep acırdım elektriği ve suyu az kullanırdım… aşçı yardımcılığı yaptım hep ama hep 20-30-5 kenara attım oturduğum evin bahçesine biber domates patlıcan patates ektim 4 ayda yetiştiler bunları pazarlara sattım… aşçı yardımcısıydım ve cumartesi pazar tatildi. palyaçoluk yaptım parayı kenara attım… bankadan bu zamanın parasıyla 10 bin çektim krediyle ve 10 bini başka bankaya attım onun aylık faizini diğer çektiğin bankaya yakınrdım 13 ay sonra yoktan yere 10 binim oldu ve biriktirdiklerimi bankada hiç saymadım paraya ihtiyacım olduğunda aklıma getirmedim bankada param olduğunu… 27 yaşında şişlide bir kafe açtım…biraz borçlandım… ama baktımki 3 ay içinde elime iyi paralar geçiyor…borçlarımı yawaş yawaş ödedim… kendi kafemden hiçbirşey yemedim… büyük bir riske girdim taksimdede aynı isimde bir cafe daa açtım… şişlideki cafede çalışan garsonların yarısını taksime yönlendirdirm…ki aylık ücretlen her zaman ödediğim sayıda olsun diye… ve bunları tekrarlayarak şuan nişantaşında şişlide taksimde beşiktaşta leventte ve ulusta kafelerim var annem ve babama ev aldım onlar artvinde mutlu bende mutluyum… lütfen benim gibi davranın başarılı olucaksınız eminim…yolda tek olun sır vermeyin planlarınız sizin olsun kimseyle Paylaşmayın…

 206. Arkadaşlar ben 21 yaşında genç bir delikanlıyım benim önümde 2 yol var ve ben bu yolların başında durmuş düşünüyorum
  1.yol Yurt dışına çıkıp 1,500$ maaşla çalışma gibi bi şansım var
  2.kendi memeleketimde durup babamın Toptan sebze ve meyve Ticaretinimi yapsam.
  1.Yolda konuştuğum kişiler eğer kafanı kullanırsan orada şef olur 3,000$maaş alırsın diyor yeme içme herşey şifkete ait.
  2.yolda ise Ticaret devreye giriyor bu işte ise pek okadar sanıldığı kadar para yok riski çok biliyorsunu sebze meyve pek dayanıklı bir mal değil.
  şimdi soruyorum size sizce kendi memleketimdemi dursammı? yoksa yurt dışına çıkıp ordaki şifkettemi çalışsam sizce ben ne yapayım?
  Yorumlarınız için teşekkürler

 207. Merhaba,ben 52 yaşında 32 yıl çalışma hayatı bulunan bir kişiyim.Uzun yıllar mali işler müdürlüğü yaptıktan sonra kendi şirketimi kurdum.Ancak açtığım anda patlayan kriz her şeyin sonu oldu.Binbir hevesle kurduğum şirketimi kapatmak zorunda kaldım.Bir anda tüm dünya tepetakla oldu,etkilenmeyen kimse kalmadı.Şimdi yeniden şirketi kurma mücadelesi içerisindeyim.Arkadaşlar bir kere somut üretimle bir yere varamazsınız çünkü sermayeniz buna yetmez.Parayı kazandıran yeni fikirlerdir.Başkalarına saçmada gelse bolbol fikirler üretin.Herkesin yaptığı işi yaparsanız sadece pastadan dilim pay alırsınız ama yenilikçi fikirleriniz olursa hep siz kazanırsınız.Yaklaşık 45 gündür bazı sitelerde ortak arayışı içerisindeyim nevar ki telaffuz ettiğim rakamlar insanlara hayal gibi geliyor,oysaki çok mümkün.Şu an farklı 10 internet sitesi kurmayı planlıyorum,bazılarının benzerleri tabiki var ama pazarda herkesede yer var.Şimdi size günde 40.000 usd kazanabiliriz desem sizde inanmazsınız değil mi..Ama mümkün,şimdi projeyi buraya yazsam yarın birileri çıkıp yapar ve ben ağzımı havaya açarım.Şu kadarını söyleyeyim havaalanlarından günde kaç kişinin geçtiğini biliyor musunuz ve kaç tane havaalanı olduğunu.Ben yaklaşık 5.000 havaalanı olduğunu biliyorum ve yüzbinlerce insanın geçtiğini..Şimdi size soruyorum Usd 40.000 (günlük) kazanmak için sanayici olsanız trilyonluk yatırımlar yapmanız gerekir bu projede ise sadece organizasyon yeteneğiniz ve dil bilginiz yeterli.(Onu da tercüme büroları yapıyor).Daha farklı yüzlerce fikir ve projelerim var dileyen arkadaşlar benimle irtibata geçebilir.Bugüne kadar bankacılık dahil pek çok ünlü markaları barındıran firmalarda çalıştım.Şunu da ekleyeyim yıllar önce sadece 120 kişinin alındığı bir askeri okulda okudum.Bana ulaşmak isteyen arkadaşlar için mail adresim [email protected] ..Hepinize hayat yolunda başarılar dilerim..

 208. merhaba ben kayseride yaşıyorum ve çalışıyorum .27 yaşındayım yaklaşık 5 yıldır iş hayatı içerisindeyim bulunduğum sektörden vazgeçmeyip azim ve sabırla devam ettim bayan olmama rağmen gece gündüz farketmedi çalıştım vazgeçmedim firma sahibinden daha çok sahip çıktım firmaya . kendime sürekli bişeyler kattım. şu an çalıştığım şirketin resmi ortağıyım. ben diyorumki fırsatlar sürekli karşımıza çıkar yeterki biz hazırlıklı olalım o fırsatlara vazgeçmeyelim. Ben hala vazgeçmiş değilim işimle ilgili yeni fırsatların peşindeyim. Allah herkezin gönlüne göre versin ancak zengin olmanın kolay olmadığı düşüncesindeyim emek sabır inanç dürüüstlük gerekmektedir.

 209. merhaba sevgili dostlar benim yorumum diğer arkadaşlardan biraz daha farklı olabilir kimbilir belki sizlere azda rehberlik etmiş gibi olabilirde..doğunun kırsal bir ilçesinde yaşamaktayım bir sevda uğruna her şeyi silip kalbimin git dediği yere gittim elde avuçta bir şey yok ikimizde çalışmaya başladık bir bodrum katını kiraladık ben dekorasyon oda tekstil işinde çalıyorduk her gece kendi işimizin hayallerini kurup geç vakitlere kadar plan projeler çiziyorduk en sonunda patronların baskısına dayanamayıp dekorasyon işinde karar kıldık ve cebimizde sadece 1 hafta kendimizi gecindirebilecek paramız vardı o gece sabaha kadar fikir alışverişleri yaptık ve hayali broşür bastık ev telefonunuda iş telefonu olarak gösterdik boya kartonpiyer laminant parke alçısıva vesaire elbette bu iş için biraz fiyat araştırması yapmıştım ve çalıştığım yer konumundan dolayı bir kaç usta ve firmayla samimiyetimde vardı ve laminant parkede karar kıldık önce civar köyleri gezip broşürlerimizi dağıtıp 2 iş aldık ama müşteriler teşhir mağazasına gelecek ortada mağaza yok hemen bir kaç dekorasyoncu arkadaşa gidip bir kaç örnek aldım ve o gün bütün piyasayı dolaşıp zorda olsa taksitle masa sandalye aldım evin salonunu büro haline getirdim o gün takım elbiselerimi giyip müşterilerin gelmesini bekledim ve geldiler asıl silahımın etkileme sanatı olacağını biliyordum ve bu işi almak bizim için hayati önem taşıyordu işten çok güncel konulardan sohbeti açtım ve çok geçmeden dostluk rüzgarları estirdim ürün yelpazemin 3-4 adet olmasına rağmen 70 M2 işi aldım o gün ve komisyonu aldıktan sonra bu işi bana en ucuza mal edebilecek firmayla anlaştım ondan sonraki gelen müşterileride aynı şekilde bağladık ve ciddi bir iş yeri açmamızın zamanı geldiği kaanatine vardık ama yine gelir giderleri iyi ayarlamak zorundaydık çünkü halen diken üzerindeydik tam istediğim gibi bir dükkan bulduk arkada deposu olan size garip gelebilir ama dükkanın arka kısmını oda haline getirdim çünkü ek olarak ev kirası verecek durumda değildik sıra geldi dükkanın dekoruna hemen bir kartonpiyerciden gelip kendi standını yapmasını rica ettim karşılığında kartonpiyer işlerini ona verecektim aynı şekilde duvar kağıdı laminant parke standı 2 günde masrafsız ufacık dükkanı bir mağazaya çevirdim ama en önemli kısım müşteri potansiyeliydi ve daha çok yeniydik hemen bir web sitesi yaptım(www.tiamodekoremlak.com kapandı) bütün ürünleri orda abartılı bir şekilde sergiledim 1 hafta sonra web ten işler gelmeye başladı ama çok büyük işlerdi ve sermayemiz yoktu büyük firmalarla girdiğimiz ihaleyi alıyor ama işe başlayamıyorduk hiç bir desteğimiz yoktu bu arada kazandıklarımız ancak mutfak masrafımızı elektrik suyumuzu ve en önemliside size abilik yapıyorum deyipte bize iki misli fiyatla dükkanı kiraya veren emlakçıya gidiyordu ve düşünsenize hiç bir işten anlamadan kısa sürede firmayı kurdum ve işleri başkaları yapmasına rağmen kazanan biz oluyorduk ama halen yandığım orda bir desteğimizin olmamasıydı tek başınaydık kolay değildi en büyük başarımız ise kimseye muhtaç olmadan kendi giderlerimizi karşılayabiliyorduk sonunda bizi aşan bir işi aldık 9.000 tl ile anlaştık ordaki hatam hem bana hemde sevdiğim insana mal oldu şunu anladım kim olursa olsun iş hayatında güvenin yeri yok işini yaptığımız hemen karşımızdaki komşumuzdu işin maaliyeti 6.000 tl idi ve işin süresi 8 gündü bize sağlam kalan para 1.500 tl ve hesaplarım biribirini tuttu 6.000 liraya mal oldu ama anlaşma imzalamamıştık ve bütün işlerin çoğunu elimizdeki son paralarla yapmıştık adam isviçrede yaşıyordu meğer evi dekore edip iyi bir fiyatla satmış ne yaptıysam ulaşamadım kendisine buda bizim bütün hayallerimizin sonu oldu dükkandan yani evimizden ayrılmak zorunda kaldık en son biribirimizden ayrılmak zorunda detayları fazla anlatmıyorum dahada uzamasın diye kısaca konuyu özetlersek iş hayatında yoktan var etmek zor değil yeterki K.A.D(Kararlılık+Azim+Disiplin) dediğim şeyi kararlılıkla uygularsanız ama ufacık bir hatanız her şeyin sonu olabiliyor bir oyun gibi görün bu işi ama kurallarına göre oynayın kimseye güvenilir diye taviz vermeyin yoksa şu an benim gibi zirveye ramak kalmışken tekrar memleketinize dönmek zorunda kalırsınız..saygılarımla..(bu arada ben halen yeni iş fikirleri üzerinde halen kağıt kalemlerle savaşıyorum )

 210. Mustafa bey sanırım siz bizim şanslı diye tabir ettiğimiz kısmın içine girmeyi başarmışsınız negüzel allah gönlünüze göre vermiş vermeye devam eder umarım ancak biz birgun birisi bize bi durak hediye edecekmi hayali ile yaşayamayan insanlarız tek birşey merak ettim haritada ne vardı =)

 211. adamın biri kayserılıdır.istanbulda askerlık yaparken anne ve babasını kaybeder.askerlık bıtınce istanbulda taksı şöforlugu yapar.ermenı bır bayan arabasına bıner ve şato gıbı bı evın onunde dururlar.parayı getırmek ıcın kadın arabadan ıner.adam 3 lıra ıcın ne beklıcem der ve basar gıder.kadın aylar sonra adamın calıştıgı taksı duragını bulur.adama nıye beklemedıgını sorar,adamda 3 lira ıcın beklemeye gerek olmadıgını soyler.kadın taksı duragını satın alıp adama verır…ceylan derısınden yapılı bırde harıta hedıye eder.adam ıkısınıde satıp kayserıye yerlesır.şuan adamın parasına akıl sır erdıren yok.hesabını tutacak bılen adam yok..işte bu adam benım…eywallah

 212. her seyı yazmıssın ama fıkır vermemıssın tafsıyeler vermıssın calısmayla bır yere varılmıyor ne kadar gelır olursa olsın o kadar gıder oluyorr… ha bırde YÜCE ALLAH hep kısmetın kadarıyla verıoyor ama ınanıyorum bırgun zengın olacagım sonra bu yazdıklarımı tekrar okuyacagım.. ama ben yıne zengınım hıc yoktan gonlum zengın paylasmasını bılıyorum oldugu kadarıylaa demek kı nasıbımız bukadarmıs

 213. arkadaşlar bakıyorum hepimizin isteği aynı para kazanmak zengin olmak rahat yaşamak ewet bazılarının dediği gibi nasip işi varsa olur bişeyler tabi nasibide gökdenzembille beklememek lazım en güzel dua fiili harekete geçmektir umudunuzu yitirmeyin araştırın bilgi toplayın çıkın dışarı dolaşın boş durmayın elbetteki o nasip günün birinde sizide bulacaktır inş

 214. kendinizi ( beyninizi-bedeninizi ) yormayın. bu iş kader işi ….cıkıpta ilk nefesi aldıgında sana nasip olan kaderindedir . …. yorma kendini fazla kader de geç..
  ben ne zenginler gördümmmmmmmm hiç bi şey yapmadan herşeye sahipler

  haaaa istisnalarmı onlar birer kahraman…..tabi

 215. kenan bey ltf benimle irtibata geçin kotta imalat ve satışım var kaliteli mal üretiyorum ama şu an krizde n dolayı durgunluk yaşıyorum kaliteli mal üretimimiz var bilggi ve tecrübelerimizi birbirimizle paylaşsak ve beraber iş yaparsak her kes için yaraalı olacağına inanıyorum msn em [email protected]

 216. sayın kenan mutlu senin düşünceleine katılıyorum ben tekstille uğraşıyorum şu an imalat ve toptan satışını yapıyorum ben sana mal temini yapabilirim ben senin yazdıklarının samimi ortamda yazdığına inanıyorum bir insada allah korkusu varsa o kişiden zarar gelmiyeceğinden de eminim birlikte akıl ve fikir birliğimiz bir olduğuna kanaat getirdim gerçekten bulgaristandan geip ml alanlar var ve model bulmaktada zorlanıyorlar aslında burda değilde msn de görüşseydik daha iyi birbirimizi anlardık

 217. zenginlik güzel ve tüzeldir her istediğini yaparsın ticaret alış veriş her şey zenginlikle yapılır parasız kişi meteliksiz kişidir

 218. merhaba arkadaslar bende birgun tesadufen rastladim ve butun yazilanlari okudum bazi arkadaslarin fikirlari cok guzel ama bir yerde baslamak lazim benim fikrimde koparatiflesme mesala ben bir ciftlik kurmak istiyorum hani 100 tane kadar sut inegi almak istiyorum ve bunlarin ustune devlet yardimi var 50 tanede ordan albilirim bir sene sonra bu inekler olur 300 tane gelin boyle bir is kuralim ben detaylari size net bir sekilde anlatirim kendim antepliyim eger benim fikrime destek verirseni adresim [email protected] kendim ingilterede yasiyorum yas 34

 219. ARKADAŞLAR BÜTÜN YORUMLARINIZI OKUDUM GERÇEKTEN KRİZ VURMUŞ DURUMDA BİKAÇ SİTEYE ÜYE OLDUM FIRSAT BULDUKÇA YAPMAYA ÇALIŞIYORUM AMA GÜNDE VERDİĞİ PARA 1 TL BUNUNLA NASIL İLERLEYE BİLİRSİNKİ NAPICAMI BİLMİYORUM 26 YAŞINDAYIM VE ŞİMDİYE KADAR Bİ BALTAYA SAP OLAMADIM DENİZLİDE YAŞIYORUM BURADA ÇOK TEXTİL FABRİKASI VAR EĞER YAPABİLİRİM DİYOSANIZ SERMAYENİZ VARSA SİZE MAL ALIP YOLLARIM BAŞKADA AKLIMA YAPACAK Bİ İŞ GELMİYOR EV HANIMIYIM VE BOŞ BOŞ OTURMAKTAN BIKTIM KENDİ İŞİMLE UĞRAŞMAK İSTİYORUM FİKİRLERİNİZ VARSA YAZIN LÜTFEN YARDIMCI OLMAK İSTEYENLERDE EKLESİNLER BENİ [email protected]

 220. Arkadaşlar bende tesadüfen gördüm bu siteyi ve hemen hemen herkesin zenginlik konusundaki yorumunu okudum sayılır, herkes ayni çırpınışta şu bir gerçek ki calışmadan alın teri dökmeden kimse zengin olamaz hayal dünyasından çıkalım bence. Ben 10 sene kafe işletmeciliği yaptım zamanında çok kazandım fakat yanlış yatırım bimediğim işlere bulaşmam beni batırdı şimdi 10 sene önce ki durumuma döndüm(yaş33).. bende bir çırpınış içindeyim acaba ne yapsam hangi sektörde sermayesiz bir köşesinden tutup başlasam ya yine yanlış tercih olursa elde yok avuçta yok… allah aşkına ne iş yapalımda batmayalım namsuzlu dürüts ve helal kazanalım.. varmı bir fikri olan.

 221. arkadaşlar benimde kiradan kurtulmak için bir fikrim var ev sahibi olunca bir miktar rahatlar insan evinde ne bulursan yersin ama kirayı yatırmazsan kapıya konulursun .bakın size anlatayım eğer 100 bin liralık bir ev alınacaksa öncelikle 100 kişi bulmamız lazım sonra o kişilere senet yapmamız lazım ama parayı aldığımız kişilerin sıralamsınıda ödenmesi öncelikli olanlara göre yapmalıyız ki çok sıkışana öncelik vermek için her ay birine ödeme yapacağız sonra ev sizin olacak nasıl olsa kiraya veriyoruz 1milyar ayda hiç olmazsa faizi olmadan almış oluyoruz borç parayı ne dersiniz .fikrime katılan varsa yazsın ben kiradan kurtulmak için başka yol bulamadım .allh hepimizi ev sahibi olmayı kısmet etsin hayırlısından tabi ki
  arkadaşlar önce kiradan kurtulmak lazımmm .hepinize bol şanslar

 222. başta yazılanları okudum güzel ticaret iyi fikir ama tutumlu olmakta lazım yani sadece zengin olmak olmamalı düşünce herkez zengin olursa fakir kim olcak :) aza kanat etmeyen çoğu bulamaz mış bende ev hanımıyım öylesine baktım bu sayfa denk gelince okudum güzl yanlız bu bizim tek başımıza aşacamız konu değil devletinde buna el atması lazım son yılarda mileti insanlara bakıyorumda gülücük ve selmlaşmak ifadesi kalkmış herkezden buda bereketsizlik güven güven güven gerekli bunu bizden alnlar kim kimse kimseye guvenmez olmuş nedense en büyük kayıp bu bana göre zengin olmak güzel ama izin varsa yoksa dağları devirsen çare yok bir buğday tanesi kadar yol alamamsın bana göre herkez ağa paşa olmaya çalışıyor sizce zengin olmaktan daha önemli gençliğe bi bakın ne halde erkeklerimizin kulaklarında küpe kızlarımızsa hiç sormayın sizce bereketin olması mümkünmü böyle bir miletee insnaçlara göre.

 223. tekrar mrb arkadaşlar daha önce yazdıgım bitkisel çay fikrimle ilgili sanırım atladıgım bazı noktalar oldu şimdi insanlar haklı olrak şunu düşüne bilir napalım bi sürü bitkisel çay var piyasada diye ama farkı şurda bir iş yaparken yaptıgınız işin hammadesinin maliyeti çok. önemli işte işin püf noktasıda bu benim bahsettigim ürünün maliyeti çok düşük ürün kendiliginden yetişiyor dogal olarak hesebını yaptım yüzbinlerce 50 gr 100 gr lık paketler elde edile biliyor yorumlarsanız sevinirim herkese bol kazançalar msn [email protected]

 224. mrb arkadaşlar ben ist yaşıyorum bi fikrim var ama hayata geçiremedim bizim memlekette yetişen bitkisel bi çay var tadı nefis ıhlamurdan daha iyi ve insan saglıgına saymakla bitmeyecek faydaları var birz araştırdım ürün piyasada tanınmıyor yılda birdefa yetişiyor daglarda ve yaylalarda numune bile hazırladım sallama çay olarak karışımlı çayda yapmam mumkun ama şimdilik erteledim bunu uygun zamanı ve sermayeyi denk getirdigim zaman tekrar üzerinde yogunlaşacam bu konuda fikri olan arkadaşlarla fikir alış verişi yapmak isterim msn [email protected]

 225. bende almanyda yasiorum ama kriz burayi oyle bir vurduki nice isyerleri kapandi ve binlerce issiz insan sayisi yukseldi bir anda.Ne boyle bir kris havasinda is yeri acilir nede boyle bir ortamda para cikar kimseden.zengin nasil olabilirim aslinda su iu gercek deilmi kelin ilaci olsa kendi basina surermis yalanmi arkadaslar.sayet ben bilsem nasil zengin olunur zaten be n o bildigim yolada ilerler kendim zengin [email protected]

 226. Sayın morfikirseverler,

  Kapitalist bir yaşamda sermaye esas unsurdur.Ulusların zenginliği ancak sermayenin rasyonelliği ,verimliliği ve optimalliği ile mümkün olmaktadır.

  Çoğu arkadaşımız üzerinde durmadığı nokta sermaye ve zengin olmak kavramları..Kimileri azıcık aşım kaygısız başım, kimileri dünya gelip geçici bu bize yeter , kimileri umudu sanş oyunlarında bulmakta,kimileri birilerinde destek alma düşüncesinde… Arkadaşlar bu düşüncelerle ne sermayeci olabiliriz ne de girişimci.Zengin olmayı bir sermaye sorunu olarak görmemiz gerekiyor.Sermayeci olabilmek ne tek tek başına yeteneğe , paraya ve fiziki ekipmana bağlı …Tüm unsurları birleştirme becerisini gösterebilirsek sermayeci (kapitalist ) olabiliriz.Eğer kapitalist düşünceye sahip değilseniz girişimci olamazsınız.Kar güdüsüyle hareket etmek bu işin tuzu biberi ….

  Son olarak Adam Smith ‘in ULUSLARIN ZENGİNLİĞİ adlı eserini okumanızı isterim .

  Hepinize güzel günler dilerim.

 227. HERKESİN İSTEGİ BU.KISA YOLDAN ZENGİN OLMAK…BUNUN İÇİNDE ŞANS OYUNLARINDAN ÇIKAN PARA DERDİMİZE ÇARE OLUR ANCA.NEDEN Mİ?ESKİDEN GİYİM KITLIGI VARDI,TEKSTİL FAB. KURULDU.YEMEK EKSİKLİGİNE GIDA SEKTÖRÜ ÇARE OLDU.KISACASI YAPILACAKLARIN ÇOGU YAPILDI.YAPILMAMIŞ BİR KAÇ BİRŞEY VAR İŞTE MÜHİM OLAN ONLARI BULMAK.HOŞ ONLARI BULUNCADA SERMAYE LAZIM.
  LİSE MEZUNUYUM VE AÇIKÖGRETİM OKUYURUM.21 YAŞINDAYIM.SATIŞ VE PAZARLAMA KONUSUNDA YETENEGİM VAR AMA DEGERLENDİREMİYORUM.İŞ ARAMAYA KALKSAM LİSE MEZUNU OLDUGUM İÇİN İŞ YOK OLANLARDA SİGORTASIZ AYDA 500 LİRAYA ÇALIŞTIRIYORLAR.100 LİRASI YOL BİRAZI YEMEK DERKEN AİLEYE DESTEK OLACAK PARA BİLE KALMIYOR.KÜÇÜK BİR İŞ YERİ AÇMAK İSTİYORUM.AMA SERMAYE YOK.NE BU SERMAYEYİ SAGLIYACAK BANKA NE DE ARKAMI DAYAYACAGIM ZENGİN BİR AİLEM VAR.10.000 BİN TL YE Bİ İLÇEDE(ÜNİVERSİTE OLAN BİR YERDE) TAKI DÜKKANI AÇSAM AYDA 1000-2000 LİRA GELİRİM OLUR.AZIÇIK AŞIM,KAYGISIZ BAŞIM.MÜHİM OLAN İNSANLARI ALIŞTIRMAK VE YER KEŞFİ.NÜFUSU 50.000 BİN GİBİ AZ OLAN YERLERDE BU İŞ ÇOK GÜZEL YAPILIYO.NERDEN Mİ BİLİYORUM.TEYZEM BÖYLE Bİ İŞ YERİNE SAHİP.AMA HERKESİN İŞİ KENDİNE .NE DEMİŞLER BAŞKASININ KURDUGU İŞE ORTAK OLACAGIMA KENDİ KURDUGUM İŞE ORTAK ARARIM.ŞU İŞ YERİNİ AÇMA FIRSATIM OLSA EMİNİM DEVAMI GELİR.ATIP TUTMASI KOLAY.HADİ BAKALIM YARDIMCI OLUN BU İŞİN İÇİNDEN NASIL ÇIKILIR

 228. MERHABA ARKADAŞLAR GERCEK İŞ FİKRİ SİZE;
  ben yıllarca isviçrede kaldım zengin olmanın yollarını dünyada aradım yasa dışı yollar harici çıkar yol bulmadım ama son zmanlarda yaptığım fizibilite sonucunda gürcistanı buldum. tekstilde çok sıkıntı çeken bir ülke ve türkiyeden götürelecek defolu ve ucuz giyim mallatı ile bu pazarda çok para kazanılabilir sonuçta gelişmekte olan bir ülke bu konuda sermayem var sermayesi olan kişilerle bu konuyu konuşmak isterim ama sahtekarlar dolandırıcı olduğunu sananlar ve hayal perestler uzak dursun [email protected]

 229. kenan mutlu arkadasım yaptığın yoruma katılıyorum geçen sene yazın babam bulgaristana çalışnaya gitmişti.senin yaptığın gözlemlemeyi aynı şekil babam da yapmış.tekstil işinin bulgaristanda çok iyi gideceğini söylüyor.eger konuşma imkanımız olursa kafa yorabiliriz bu konu hakkında.
  0543 603 21 88 [email protected] bu adresden bana ulaşabilirsin.

 230. mehmet aksu eyvallah kardeşim adam gibi birşey yazdın okudum hebsi hava civa senin dedigin şu kelime hayat boş bir gün bitecek evet dogru herkes ölecek bırakın bu işleri devlet su işleri işinize bakın karnın doyuyosa gerisi hikaye sengillik falan

 231. Ozkan bey mail adresimi eklerseniz yada bana mail edresi verirsenin memnun olurum. Sizinle bu konuda fikir alisverisinde bulunmak istiyorum saygilar.

 232. Kenan kardeşime atfen ;

  Dış ticaret yapabileceğimiz Türkiye 'de o kadar çok firma var ki ben bizzat dış ticaretle ilgileniyorum.Benimle irtibata geçersenize sizinle Bulgaristan piyasası için çalışmalar yapabiliriz.

  Herşey gönlünüzce olsun.

 233. selam arkadaslar. Yorumlari okudum gercekten herkes bir firsat ariyor. Dunyada butun dengeler degisiyor. Zenginligi birakin nerdeyse karin doyurmak bile cok zor. Burda bazi arkadaslar birlik yapalim ortak sermaye kuralim fikrini ortaya atmislar bu neden olmasin. Onemli olan once ALLAH a c.c. inanip sonra kendine guvenen insanlarin bir araya gelmesi lazim bunun dunyada cok ornekleri var. Ama bizler turk milleti olarak biraz benciliz hersey kendimizin olsun isteriz boyle dusunup yasadigimiz icin o kadar firsatin icinde caresizlik icinde oturuyoruz. bizim once birbirimizi sevip oda yaradanin emridir, sonra birbirimize guvenmemiz lazim ki birlikten kuvvet dogsun. Yoksa falanci filanci nasil zengin olmus diye kafayi yorar dururuz ve zaman boylece gecip gider. Ben yurt disindan yaziyorum inanin cok ucuz seylerle buyuk paralar kazanilabilir. Size bulgaristandan yaziyorum. 1 yildir burdayim oturumum var. hep kafama takilan burdan hergun otobus dolusu insanlar hergun tr ye mal almaya gidiyorlar. Ve ben hep dusunuyorum o insanlar o yola katlanmadan buraya mal getirip neden satilmasin toptan verilmesin. ozellile giyim esyasi ve ev textili. taki daha bircok sey inanin birlik ve guven oldugu zaman asilamayacak hicbirsey yok. Ben ALLAH katinda butun samimiyetimle yaziyorum. yorumlariniza gore ciddi olan arkadaslarla irtibata gecmek istiyorum saygilarimla…

 234. bu lanet seyi kazanmak için gözünün kara olması lazım çevre lazım ama işe yarayacak düzgün çevre tabi cok kazanmak istiyorsan birazda kanun çiğnemen gerekiyor arkadaslar bunları söylüyorum cünkü yaptık ama halim şimdi berbat bir zamanlar eskişehir bizimdi kuş dediginde akan sular dururdu kısacası para babasıydık ama fena halde BATTIK ve ben bunu tekrar kazanmak istiyorum tabi tek basına olmuyor bana gözü kara tuttugunu koparan azimli bu hayali gönülden kuran ortak arıyorum [email protected] bu arada istanbulda oturuyorum şimdi sık sıkta eskişehire gidiyorum ama ilgililere..

 235. arkadaslar sımdı herkez zengın olmak ıstıyor ben yıl sonu evlencem calısıyorum ama ancak karın doyuyor anlıyacagınız bosuna hayel kuruyoz boyle gelmıs boyle gıder allah yardımcımız olsun bende potansıye var ama bunu bır ben bılıyorum ama bızım ıs verenler potansıyelden cok baske seyler arar yıne dıyorum allahım en guzel olanını bızlere nasıp etsın

 236. kalp gözünüz açık olsun Allah (c.c) biz insanlara öyle bir zenginlik vermişki bunun % 0,75'i ni kullanıyoruz çok yazık……………………………………

 237. arkadaşlar size katılıyorum bence de çalışarak zengin olunmaz herzaman para parayı çeker kimde varsa ona gidiyo nedense bizde yok hala da yokk neden……………………………………………………………….

 238. slm arkadaslar nasilsiniz.ben bu sayfaya soyle bir goz atim.kanusulanlar dogrumu.ben kendim yur disinda yasiyorum. calis babam calis elde var sifir. nasil yapcagiz boyle bir bilginiz varmi? bigisi olan varsa buyurun msn adresim [email protected]

 239. Arkadaşlar Özkan arkadaşımızın belirttiği fikre dikkat edin lütfen.Bence gayet mantıklı.Gelin Özkan arkadaşımızın bu fikrini destekleyenler adına birlik kuralım.Görüşelim,tanışalım ve fikir alış verişinde bulunalım.Birlikten hiçbir zaman zarar gelmez.Bu fikri benimseyen herkes lütfen buraya e-mail adresini yazsın.
  [email protected]

 240. Birlik olmak ; birken bütün olmak…

  En basit bir hesaplama ile her birimiz cebimizdeki 100 lira ile bir kooperatif kursak 1000 kişi ile başlasak 100.000 liralık bir bütçemiz olur.

  Bunu yapabilirsek zaten güçlü oluruz.Dünyada sayısız koopatifler var ; ve oldukça başarılı oldmuşlar.Örneğin :MONDRAGON KOOPERATİFİ/İSPANYA.

  Kooperatif felsefesini anlamadanve inanmadan birliktelik pek bir anlam ifade etmez.

  Herşey gönlünüzce olsun…

 241. BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR
  İŞBİRLİĞİ YAPMAK ; BİLGİMİZİ, PARAMIZI,EMEĞİMİZİ ,DÜŞÜNCEMEZİ VİZYONUMUZU ,MİSYONUMUZU VE İNANCIMIZI ÜST ÜSTE KOYALIM…

  GELİN KOOPERTİF KURALIM! TEK TEK HAREKET ETMEKTENSE BİRLİKTE YOLA ÇIKALIM.

  GELİN CANLAR MURADIMIZA ERELİM!!

  BİRLİKTEN DOĞSA DOĞSA GÜÇ , AZİM ,İNANÇ ,HUZUR VE ZENGİNLİK DOĞAR.

  GELİN CANLAR İLK ÖNCE BİRBİRİMİZİ TANIYALIM!!!

  [email protected]
  skype : ozkan.baser

 242. aslında benimde büyük hayallerim var ama bizim buralarda ben birgün böyle olacam dediginizde size gülüyorlar,çok koymuyor bu bana ben murat kara bu adı yazın bir kenara…

 243. doğukam çebi kardeşim çok sıkıntılıyım demişsin bilmiyorum internetle aran nasıl ama internet üzerinden ürün satabilirsin eğer denemek istersen yardımcı olurum ben bunu ek iş olarak yapmaktayım ve asıl işimden çok kazandığımı söyleyebilirim dert etme çözüm yolları ara ve çok çalışmak lazım allah yar ve yardımcın olsun kardeşim maddi imkansızlık çok zor ama onuda elde edelim derken başka şeyler kaybetmeyelim evet paramız olmalı ama cebimizde olmalı kalbimizde değil rabbim işlerini kolaylaştırsın sanada sabır versin
  saygılar

 244. merhaba arkadaşlar;okuduğum yorumlarda herkes bir şeyler yapmak istiyor bir şekilde iyi para kazanma yolları arıyor.
  benim tavsiyem bulunduğunuz şehirde bulunmayan bir ürünü o şehirde ilk satan veya satanlardan biri olarak satış yaparak iyi para kazanabilirsiniz. bir işe ilk giren vey girenler her zaman iyi para kazanmışlardır.bu konuda benim sizlere tavsiyem edeceğim bir ürün var. düdüklü çocuk terlikleri bu ürünü bulunduğunuz şehirde ister toptan ister perakende satarak yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz.bu konuda yardımcı olabilirim.
  [email protected]

 245. Arkadaşlar öncelikle herkeze Merhaba..

  Kendi Adıma Konusucam daha yasım fazla değil ama ailemde maddi manevi okadar sorun varki artık dayanıcak gücüm kalmadı .. Kendimce bişeyler yapmak istiyorum ama hiç bişey yapamıyorum lütfen yardım edin.. :(

 246. bir cadde üzerinde 3 market varsa ve siz 4. yü açıp para kazanmayı umuyorsanız fena halde batarsınız.Kısadan hisse cesur olun gerekirse bulunduğunuz şehri yada ülkeyi değiştirin.Hiç market olmayan yeri arayın ve gerekirse oraya gidin.Hiç düşündünüzmü yahudiler dünyanın her yerindeler .Ülkesinde kalıp kahvede dirsek çürütme yerine marketi olmayan ülkelere gittikleri içindirki günümüzde ticaretin efendisi olmuşlardır.Başarı beyninizi nasıl ve ne kadar kullandığınla alakalıdır.Para zaten geriden gelir.

 247. herkese hayat hikayelerini okumak için bi kaç isim söylicem ltf bunları okuyun edison nikola tesla wal mart.Bu isimleri nedenmi yazdım bu adamlar icatçıdır.İcat ettikleri şey onları dünyanın en zengin insanları yapmıştır.Araştırmak okumak bedavadır etrafınıza bakın günlük hayatınıza ; gözlemleyin şu varmı acaba dediğiniz bişi belki yoktur.Kısaca bişeyler yaratmak için teknolojik olayları günlük yaşamınızda gördüklerinizi ve okumanız birleşince ortaya mutlaka bişey çıkacaktır.
  Özet teknoloji okuyun düşünün gözlemleyin günlük basit yaşamda eksikliğinizi duyduğunuz şeyleri düşünün cvp burda yatıyo

 248. birçok arkadaş zengin olmanın yollarını yöntemlerini yazmış bazı arkadaşlarda zenginliğin fiili çalışmayla olacağını düşünüp bunun sonuç vermediğini söylemiş zenginlik gerçi göreceli birşeydir kişilere göre değişebilir mesela zengin sayılabilmek için nelere sahip olmak gerekiyor bunun kıstası varmı bilinmez.
  ama şu var insanlar mutluluğunun zenginlikle geleceğini düşündüğünden (kısmen doğru) illede zengin olmayı hedeflemektedirler . önemli olan mutlu olmak değilmi o zaman gözümüz sürekli bizden üstün olanlarda olmamalı çünkü bu şekilde zengin olsak bile mutlu olamayız çünkü bunun sınırı yoktur sürekli kendi durumundan daha kötü olan insanları düşünüp ona göre haline bakıp mutlu olmalı evet haline şükredip bir iş yapmayın demiyorum ama mantıklı işler yapalım sırf iş olsun diye iş kuranlar var bir arkadaş çok güzel ifade etmiş bu ülkede insanların çabuk batmasının sebebi birbirlerinden aynı işi kopyalayıp yapmalarıdır aynı iş bir yerde oluyorsa bu iş memleketin her köşesinde olacak diye bir kaide olmaz
  bir işin olabilmesi için üç şartın yerine gelmesi gerekiyor bunlar doğru zamanda doğru yerde doğru işi yapmakla mümkündür
  bu üç şarttan biri eksikse mümkün değil 1 yıl sonra işyerinizi kapatmak zorunda kalırsınız
  azim kararlılık ve helal rızık peşinde koşmak meşru dairede işleni yapmak kazancınızı arttıracaktır

  herkese başarılar diliyorum umarım herkes mutlu olur

 249. herkese ıyı dusunceler arkdaslar benım arabam war ve arabayla ne iş yapılır dıye sormak ıstıyorum ılgılenen arkdaslar varsa yardımlarını beklıyorum dusunmekten artık aklıma bısey gelmez oldu cunku ben cokta zengın olmak ıstemıyorum kendıme yetsın yeter tesekkur ederım şimdıden

 250. bende çok zengin ve saygın olmak istiyorum. bunun için benimle çalışacak birilerine ihtiyacım var. hep birlikte kazanmak isteyenlere sesleniyom. gelin beraber çalışalım.

 251. Benim Antalya Manavgat’ta doğal ürünler sattığım dükkanım var. Açalı 3 ay oldu ama maalesef işlerim hiç iyi değil. Saunalara da malzeme pazarlamaya çalışıyorum ancak büyüklerle yarışabilmem imkansız gibi görünüyor. Kendi işimi yapmayı hep istedim ve bırakmak istemiyorum. Doğru konuyu ve ürünleri arıyorum. İnsanlar bu krizde ne alır araştırıyorum. Fikirlerinize gerçekten ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

 252. rızkı veren allahtır.
  mücadele verilecektir.
  takdir allahındır.
  sorgulamamız bizi ruhsal olarak çöküntüye uğratır.
  allah mutluluğumuz için baştan söylüyor rızkı ben verririm diye.

 253. BU ARADA ARKADAŞLAR YENİ PROJEM ORMAN YANGINLARINI % 5 KADAR DÜŞÜREBİLMEK.DÜŞÜNMEK ÇOK OLDU BEN BUNU YAPABİLİRİM AMA KİMSE BANA DESTEK OLMUYORRRRRRRR

 254. ben fikriye eskişehirde oturuyorum yaşım 30 bugüne kadar baltaya sap olduk ama amaç sap deyil baltanın kendisi olmak yanı anlayacağınız kendime ait bir işim olsun istedim.Yapmayı düşündüğüm bana kar sağlayacak hemde insanlara faydalı olabilecek bir çok fikrim vardı planlarım projelerim vardı malesef yanımda hiç kimse destekçi olmadı çoğu kişi buna ailemde dahıl al maaşını otur diyo…..bu tür düşünceler beni delirtiyo …ÜRETEN DEYİLDE DEVAMLI TÜKETEN İNSAN OLMAKTAN BIKTIM…AMAÇ ZENGİN OLMAK DEYİL BENDE DAHIL BİRÇOK İNSANA EKMEK KAPISI AÇMAK ONU YAPARSAM BEN ZATEN ZENGİNİM……..

 255. Şimdi atıp tutanlara esip duranlara bu yazım yıllardan beri mücadel veriyorum hem ukumak için ne kadar aç kaldımne kadar agladım ne kadar acı çektim ben bilirim yurt dısında da kaldım ıkı yıl her ısı yaptım iş kurmak ıcınde elimden gelenı yaptım ama bu işler o kadar kolay degil arkalarındazengın babaları olan ınsanlar kadar kolay okuyamıyorsunuz yada iş kuramıyorsunuz desteksız olmuyor ınsan kendını geliştirmek istiyor parasız olmuyor beyler bayanlar tabiki kımse umutsuz olmasın vazgecmesın ben vazgecmedım ama hayat pembe yıldızlardan ibaretmiş gibi davranan bazı arkadaslardan nefret ediyorum bu ülkede hersey çokkolay bir o kadarda zor alllh parası olmadan okumaya çalısanlara yardımcı olsun hele bu kadar parası olupda okuyamanlara akıl versın

 256. mrb arkadaslar ben uzun suredir zengin olmak icin ugrasiyorum ama bir turlu isler istedigim gibi gitmiyor ama olsun ben umut etmeye devam edicem belki bir gun zengin olurum o zaman artik Istanbul bana dar

 257. rukiye hanım ahiretimizide elbette düşünüyoruz ancak dunya işlerimizi yoluna koymamız gerekiyor zira karnımızı doyurmamız çocuklarımızı okutmamız kiramızı ödememiz gerekiyor evsahibimiz gelip ahiretimi düşünüyorum kiranızı indirin demiyor aksine lüks bir semt olmamasına rağmen 700lira kira verdiğimiz(vermek zorunda olduğumuz) bir yerde yaşıyoruz ve bunun içinde fikir üretip yaşam kalitemizi lüks değil standartlara getirmeye çalışıyoruz burdaki çoğu kişi standartlar dışında kalıyorki çare ve fikir alışverişi yapıyorlar bende dahil.

 258. arkadaşlar ben karınca yumurtası yağı pazarlıyorum özellikle bayan arkadaşlar sizde satabilirsiniz ilgilenenler aramak isteyenler not bırakın

 259. zenginlik her insanın istediği,dilediği bir arzudur ama kafayı kullanmak en önemlisi bu konuda.zengin olmak istiyorsanız;ya zengin bir kocayla evleneceksiniz ya da okuyup avukat doktor savcı v.b gibi şeyler olup yükseliceniz.yoksa pehhhhhhhh

 260. valla arkadaslar bende almanyadayim ama su anda kriz burayida vurmus yani is durumlari cok zorlasti ..bende karanlik isler cevirmeyi dusunuyorum ne dersiniz

 261. Bunlar sadece teorik,asıl iş pratik de o da saha da… Bence vakit gecırmek icin okunabilir ama sahayla alakası yok

 262. yaa arkadaşlar bırakın şu yazılara kapılmayı.olmak istediğimiz düzeydeki insanlar şu anda yawaş yawaşş bizimm düzeyimize iniyor.iişadamları fabrikalarnı kapatıyorr…kiii bizler 0 dan başlıyacağızz. :)) biraz mantık yürütün…TR de zengin olma dönemleri 1985-2000 arasıydı…o devirde kapandı artık.durum gözler önünde zaten…Kadıköyde levent de şişlide arsanız felan var heralde :)) şöyle bir örnek vereyim içinde bulunduğum ortam ve işbölümü olarak bildiğimi aktarıyım istanbul genelinin %50 ye yakını hepp atadan dede’den kalmaa arsalarını satarak işşadamı oldular…başlıca şahsiyetler vardır onlar istisnai bi durum tabikii…

 263. Herkezde gezinirken şöyle bir bakmış buraya nedense:D kimsenin paraaya ihtiyacı yok galiba buradakilerin :)))
  Ah zenginlik ah birgün olucam . inşallah

 264. arkadaşlar benden size güzel bir düşünce sistemi değerlendirebilen hayatta başarı yakalayabilir hatta buna kesinlik bile katabilirim ama karamsar ve cesaretsiz insanlar okumasada olur saygılar….

  NE İSTEDİĞİNİZE KARAR VERİN.BUNU ELDE EDEBİLCEĞİNİZE İNANIN.BUNU HAKETTİĞİNİZE VE SİZİN İÇİN OLANAKLI OLDUĞUNA İNANIN.SONRA HERGÜN BİR KAÇDAKİKA GÖZLERİNİZİ KAPATIN VE ELDE ETMEK İSTEDİĞİNİZ ŞEYE ERİŞTİĞİNİZİ ZİHNİNİZDE CANLANDIRIN VE GERİSİNİ EVRENE BIRAKIN O DİLEDİĞİNİZİN SİZE BİR YOLUNU BULARAK VERİCEĞİNE İNANIN….

  İSTE VE SAHİP OL …. İSTEYİPTE GÖNLÜNDE ZERRE KADAR TEREDDUT VARSA SHİP OLAMAZSIN

 265. ya arkadaşlar güzel diyosunuz ama bu ülkede yaşamak cok zor bunu sebebedi paranın degerli olmaması bunu birkere kafanıza yazın bende calışan bir insanın ve benimde hayallerin ulaşmak istediklerim var ama bir türlü olmuyor kütahyadayım cini seramik konusunda yardımcı olurum ayrıca afyondan sucuk lokum beyaz peynir konusunda yardımcı olurum tşk [email protected] bana mail atın

 266. bence pek işe yarayacağını sanmıyorum daha etkili yollar bulmaya çalışmalıyız.bunlara uyarsak 70 yaşından önce zengin olamayız

 267. merhaba arkadaslar tesadüfen buraya girdim yazdıklarınızın hepsini okudum sabırla kimimiz dogru kimimiz yanlış bişeyler yazmışız size kendi fikrimi söylemek istiyorum çalışarak zengin olunmaz hele türkiyede hiç olunmaz çalışarak zengin olan parmakla sayılacak kadar az ya geri kalanlar onlar hayal kurmaya devam ben yaklasık 20 senedir kumar oynuyorum at yarısı iddaa gibi hiç buyuk tutturamadım ondada yok şansım yani tek şansım kumar hayalim tutması başkada türlü zengin olamayız kendimizi kandırmayalım inşallah allah hepinizin kalbine göre verir şuna samimiyetle inanınki çalışarak zengin olunmaz by

 268. Aynen arkadaşım katılıyorum bende sana…
  1. kural sağlık 2.kural ne istediğimizi bilmek 3. kural hayata pozitif bakmak ve at gözlüklerimizi çıkartıp ileriye bakmak
  Sonrası bir şekilde geliyor zaten, ki zengin ya da fakir olmak değil asıl mesele saygın olmakda…

 269. slm arkadaşlar acizane fikrimi söylemek isterim 1. kural sağlık 2.kural ne istediğimizi bilmek 3. kural hayata pozitif bakmak ve at gözlüklerimizi çıkartıp ileriye bakmak bizler sadece önümüze bakıyoruz sorun burda etrafta ne yapılıyor kopya peşindeyiz bizler kafadan hata yapıyoruz başarmayı deyil zengin olmayı düşlüyoruz mutlu olmayı deyil zengin olmayı düşlüyoruz zengin olmak ne demek allah aşkına söylermisiniz bu işin bir sınırı yokki kimilerine göre zenginlik 1000lira kimilerine göre 1.000.000 $ kilerine göre 100.000.000$ bence işin özü şu olmalı arkadaşlar bir iş belirlmeliyiz o işin üzerine eyitim almalıyız sabırla inançla ve burdansonra hiç ölmeyecekmişgibi çalışıp yarın ölecekmişizgibide ibadet etmeliyiz inançsız insan hiçbirşeyi başaramaz hem dinde hem ticarette buna inanır bu şekilde yola çıkarsak bakın herşey nasıl deyişiyor silerde göreceksiniz düşündüğünüz işi uygulamaya geçirin inanın iyi düşünün iyi olsun negatif düşünüpte pozitif olmasını beklemeyin siz iyi bir pilot olursanız motor devrilmez bakın ben motor kullanıyorum motorda önünüze bakarsanız 250km süratle ilk virajda patlarsınız ama virajın çıkışına bakarsanız sorunsuz o virajı geçersiniz çıkışa bakın önünüze deyil…:)))

 270. arkadaşlar önce saglık sonra huzur para olmasada olur zaten ölecegiz caresi varmı ne olur yani zengin kaliteli kefenle gider tabi oda nasipse bizlerde ucuz kefenle gideriz bir varmış bir yokmuş….

 271. selamlar dert ortakları 14 aralık 2007 saat 02/43 tesadüfen rastladıgım bu sayfaya yazmıştım aynı işimi yapıyorum yine hala kapıcıyım biliyormusunuz o tarihte maaşımız 497 tl idi şimdi deişen ne varki yıl yıldan kötü geliyor maaş 566 tl yani şu taploya bir bakın bizi bu hale getirenler utansın 4 kişilik aileyiz ve daha benim gibi niceleri bizleri bu hale getirenler hiç düşünmüyormu bu vataaşlarımız nasıl geciniyor nasıl coluk çocuk okutuyor diyi örne bn kendimden bahsediyorum 2 evlat var allahım olmuyanlarada versin 2 yıldır tersaneye gönderiyorum su anda tersaneye ödedigim para 7,500 tl yani 7 bucuk milyar su hale bir bakın başka bir sey demeye ne gerek ee şimdi sıra diger evlada geldi yine tersane hep aynı bizlerin kaderi bu birde yıl yıldan çok kötü geliyor bu gidişle bizlere yaşamak nefes bile almak varmı malesef….allahım bizlere sabır ve bizimgibi arkadaşlarımıza saglık versin tesekkür edrim………saglıcakla kalın sevgili dostlar…. bn konyada yaşıyorum…nalcacı…

 272. yazdıklarınızı ilk defa bu siteye girerek okudumve çok beğendim hepinize tşkkr ederim.bakın ben on senedir babamla birlikte esnafım yani market çaliştiriyoruz.çok samimi söylüyorum ki işer çok kesat neden mi krizden deiğl mekanın olduğu muhitten.dükkan açmak istayenlere tavsiyem yeri çok iyi tespit edin.yoksa ticarete girmeyin çünkü işler istediğiniz gibi olmassa zarar edersiniz.arkadaşlar size bir tavsiyemde var şans oyunları oynayın çıkmaz demeyin.ya çıkarsa…:)tabi böle de düşünmeyin ben oynuyorum, çıkmaz ama en azından ümit ediyorum bu bile çok güzel bir duygu…

 273. Şırnak’ın Cizre ilçesinden herkese selam… yorum yazan guzel fikir veren arkadasları tbrk ederim.. ilk defa bu siteye girdim yorumların hemen hemen hepsini okudum.bende bi yorum yazmak istedim… Türkiye’de işsizlik sorunu var diyen herkese karsı cıkmak istedimi belirtmek isterim..iş yok diyenler bence calısma gayterinde bulunmak istemeyenlerdir. hiç yorulma bilgisayar basında otur maasım gelsin sigortam yatırılsın rahatca para kazandıran bir işe sahip olmayı herkes ister…Turkiye gibi guzel bi cografyası olan sanayisi baya gelişmiş, hemen hemen butun dunyaya ihracat yapan bir devlette yasamak zengin olmak için gercekten buyuk bir avantaj bazan milletimizi anlamakta gucluk cekiyorum bu guzelim cennet vatanda vatandas zengin olma hayaliyle gurbete gitmek moda olmus.gidenleri görüyoruz gittiklerine cok pişman olupta dönenler var. bence kendi vatanında kendi işinde kazanacagın 1 TL gurbette kazanacagın 100 Tl den daha iyidir derim hersey para deil bence maneviyat maddiyattan daha önemlidir para dediin elinin kiri kazanırsın harcarsın ama manevi olarak zenginsen bence dunyanaın en zengin insanı sensindir…bence eli ayagı tutan gören duyan zekası,saglıgı yerinde olan dunyanın en zengin insanıdır…ne iş yapıyorsanız yapın işinizi duzgun yapın müşteriyi kandırmayın müşteri her zaman haklıdır anlayısıyla işinizi yaparsanız o kadar zengin olmassanız bile en azından geciminiz rahatlıkla yapabilirsiniz.. para parayı ceker para parayı kazandırır arkadaslar parası olmayan kişi zengin olmayı hayal bile etmesin.. sermaye lazım zeka lazım kendinize guveniniz basarılı olmanız lazım… bu ekonomik krizde bırak zengin olmayı gecimini zorda olsa yapıyosan şükretmen lazım zengin olmak gercekten cok zor ama istesen basarabilirsin emlak işinde hele bu ekonomik krizde evler işyerleri aprtmanlar sudan ucuz satılıyo şimdi gucun yetiyosa al 1 yıl sonra sat aldıgın fiyatın 10 katı kadar müşterisi olanı bulmakta hiç zorlanmazsın…bide gıda işinde iyi para var gucun varsa her ne gıda olursa olsun üretip iyi bir reklam yaparak köşeyi dönebilirsin… saygılarımla Cizre’den Musa… [email protected]

 274. aslında akla ve mantıga uygun fikirler ama söylemesi kolay 8 senedir ticaret yapıyorum bazı seyleri yasayan anlar konusmak kolay

 275. Bence mantıklı düşünce stili bu olumlu düşünmezsen ve hayal etmez isen olmaz bu olumsuz tavır güden arkadaşlara sadece şunu demeliyim siz baştan kaybetmişsiniz …..Eğer size biri birşeyi başaramayacağınızı söylüyorsa inanın bu onun yapamayacağından dolayıdır sizide aynı görüyor çünkü ama bu yazı içinde madde şeklinde sıralanmış kimlikler başardıkları şeyleri diğer insanlarında başarabileceğini söylüyor en azından böbürlenip bunu sadece ben başarırım ayağında değiler.bu türklere mi özgü bilinmez ama hep olumsuz hep olumsuz oysa türkiye daha emekleyen bir durumda hele ki e-ticarette……dış ülkelerde bunu başaramka daha zor çünkü rakipleriniz çok tek fark fark yaratığınızda milyondolarları cebinize hızlı bir şekilde atıyorsunuz bizim ülkemizde malı bedavada verseniz insanların birbirine olan güvensizliğinden altında birşeyler arıyorlar….BU başarısız olmak için bir sebep değil….saygılar

 276. ben giresunda yasayan 22 yaşında bı genc kızım calışmıyom paramda yok ama ilerlemek calışmak ıstıyom hayal edıyom yarın daha iyi olacak diye ama dun dunden daha kötü geliyor ılerlemek güçlü olmak istiyom acı ama gercek parasız bır sey olmuyor

 277. ben marmarada okuyan bi üniversite öğrencisiyim.malumdur ki bi öğrencinin durumu hele de istanbul şartlarında kolay değil.nitekim benimkide öyle.ilk defa hayatımda paraya sahip olmayı, en azından özgürce harcayabilmeyi bu kadar arzuladım.aslında ticari ve mantıksal zekası ağır basan birisiyim.hep çeşitli insanlarla insanlarla iş yapmayı para kazanmayı onlara da kazanmayı ve aile gibi büyüyen bi şirketin sahibi olmayı istedim ama başlamak için ne güzel bi fikir nede zaman bulabildim.bir zamanlar yeterli param olursa bi ofis kiralayıp ilköğretim öğrencilerine ücretsiz özel veririm diye düşünürken şimdi parayla ders verebileceğim öğrenci arar oldum.ister inanın ister inanmayın parasız kalmak insanın karakterini de değiştiriyor.kim ne derse desin parasız da huzur olabilir yaklaşımına katılmıyorum.350 ytl içişn okuldan sonra 6-7 saaat hergün çalışıyorum.gün benim için sabah 7 de okulla başlayıp gece 12 de iş yerinden çıkarken bitiyo.bu tempoya paraya koycak yer bulamazsın geyik muhabbetinden de sıkıldım artık.bana güzel bir fikir okurken kendi yağımda nasıl kavrulabilirim.okuma sabrını gösterdiğiniz için teşekkür ederim.

 278. öncelikle burada bunları yazanlar iyi yada kötü verilen her bilgi bence bir kişi için iyi bir deneyimdir diye düşünüyorum.burda yazılanı herkes istediği gibi yorumlar iyi yada kötü yalan yada doğru bu kişiye kalmış bir şey ben 24 yaşındayım ama asla umudum kesmedim yola devam diyor var gücümle çalışıyorum ama zengin olacağıma inanıyorum Allah’a şükür elim ayağım sağlam en azında sağlıklıyım hepimizin bunu demesi lazım herkesin hayelleri gerçek olması dileğile saygılarrr mutlu yarınlar diliyorum…

 279. sadece bir zengin olarak diyeceğim tek söz çalış ve karşına çıkan fırsatı degerlendir. ben 22 yasımda metal sektorune basladım cırak olarak 24 yasımda tam bır usta oldum vede su an 28 yasındayım ve arkın metal a.ş nın sahıbıyım. en ıyı iş bildiğin iştir

 280. Merak uyandıran bir başlık. Gezinirken şöyle bir baktım, konu itibari ile kitabı
  yazılsa para kazandırır; Meraklısı çok zenginliğin. Asıl olan ise zenginliğin tanımı. Tamamen görece bir kavram oysa. Kime göre, hangi dönemine göre, hangi sisteme göre, zenginlik. Elbette zahiri bir kavram. Ancak iş yapmak ki fiziksel ve matematiksel bir tanımdır ve yaptığın işi doğru yapmakla sonuç verir. Bu sonuç bir takım kazanclar ortaya koyar, para bu kazanclardan biridir elbette. Ezcümle yanlış tercih doğru sonuç vermez. Dolayısı ile zengin olma çabası bitmez tükenmez başarılı işler bile gerçekleştirilse sonuçlar yetersizdir, çünkü zenginlik, boyut ve ölçülebilir göreceliğe sahiptir. O zaman zengin olma fikrini hedef edinmek en baştan yetersizliği hedef almaktır. Yani zenginlik yokmudur? Hayır zengin olma çabası içerisindekilere göre yoktur. Evet herkes için kendisinden daha varlıklılara göre bir bakış açısı olarak ezelden beridir var olagelmiştir. Bence bakış açısını daha doğru hedeflere kanalize etmek, daha anlaşılır ve planlanabilir ölçütlerle karar ve uygulama mekanizmaları harakete geçirilebilir. Evet bir icrada bulunmak bunu en iyi biçimde yapmak
  bu genel tanımlama; kişi yada sistemin yapabilirlik düzeyi, doğru zaman ve mekan seçimleri, işlevseliğin pragmatik ve politik planlamada müsbet geri bildirimlerinin bulunması, mali ve hukuki koşulların uygunluğu şekliyle açılabilir. Tabi ki bütün bunların oluşturacağı dengeli yolculuğun sonunda başarılı olabilir, bu başarının içinde parasal değerler de elde edebilirsiniz. Ancak
  zenginlik kavramı sizi ifade edermi? O zaman kendinizin zahiri ifadelere mahkumuyeti ve bu ulaşılmazlığın içinde ezilmek, kendinizi ve sahip olduğunuz gerçek değerleri kaybetmek durumunda kendinizi nasıl ifade edersiniz?Öyle ise zenginlik hayelmi? Hayır insanlığın bu konuda ki genel uzlaşması herkesin önceki konumuna göre daha varlıklı hale gelmesi. Hayel olan ise; ekonomik sistemlerin bazıları kazanırken bazılarının kaybetmesi dengesi üzerine kurulmuş olması iken herkesin kazananlar tarafında olamıyacağı kurgulanmış ve kabul görmüş iken herkesin kazanma ihtimalinin
  yada kazananlar tarafına geçme ihtimalinin bulunuyor olması. Kendisiyle çelişen bu sisteme rağmen, kazanımlarınızın artması dileklerimle saygılar.

 281. Gökselin söylediğine tamamen katılıyorum. Eline sağlık.. “bunlar bi işe yaramaz sadece dergi kültürünüzü arttırır. kokonolara özel hayal kurduracak şeyler sadece. girin bakalım iş hayatına bu kadar kolaymı oluyor görürsünüz… hepsini tek tek çürütebilirim ama vakit harcamaya değmez.. son başlık mükemmel ama “paranızı çoğaltın” böylece zengin olursunuz :)) hehe”

 282. Bu günün şartlarında zengin olmak dürüstlükle olmuyor.Kimileri insanları kandırarak bir işini pazarlarsa işinde başarlı oluyor.Başarlı olabilmek içinde iyi pazarlama kabiliyetin olmalı yoksa agzınla kuş tutsan elindeki malını satamazsın.Günümüz şartlarında tahütle iş yapma devri bitmiştir.İnsanlar herşeyin en iyisini istiyor karşılığını vermeye geldiginde en basitinden ödeme yapmak istiyor.Ama hayat devam ediyor onun için çalışmaya devam etmek gerekiyor.Yaş otuzdört bir sene sonra zengin olacağımı sanmıyorum.

 283. Herşeyde para ,herşeyde güç.. Bir iki kurşun yetmedi 3, bu nasıl adalet böle arkadaşlar allahtan hayal kurmak bedava yoksa ne yapardık yaf

 284. merhaba…ben kendim için çalışıyorum.sermayesiz ve çok kazandıran ve asla ölmeyecek işler yapıyorum ama büyük kitlelere ulaşmam gerek.onun için de çok güzel birkaç web adresine ve reklama ihtiyacım var.iş başına % 10 bana bu imkanı sağlayan kişi için veririm.ayrıca yapılacak bir düzenleme ile kazancınızı sabitleyebiliriz…siz sadece web adreslerini ve reklamlarını sağlayın.hesap numaranıza otomatik ödemelerinizi anında alın.inanılmaz mı?
  konuyu açıklayınca bana hak vereceksiniz.başlangıçta aylık ortalama 500 lira, ortalama 1 yılsonra aylık en az 2000 lira kazanırsınız…görüşelim…levent
  e mail:[email protected]

 285. GERÇEKÇİ OLMANIZI İSTİYORUM..BEN İŞSİZİM ŞU AN GEÇERLİ BİR DİPLOMADAN YOKSUNUM.FAKAT POTANSİYELİM VAR BUNU BİLİYORUM.BU POTANSİYELİ PARASIZ PULSUZ NASIL FİİLE DÖKEBİLİRİM BUNU BİLMİYORUM.HİÇ YOKTAN PARA KAZANILMIYOR ARKADAŞIM YA DA BİR FORMÜL VAR DA BUNU BİZ BULAMADIK HENÜZ..ŞİMDİ ÇIĞLIKLAR ATIYORUM BELKİ DE SESSİZ KALIYOR AMA İŞ İSTİYORUMMMMMMM FIRSAT İSTİYORUMMMMMMMM……..YORULMAK NEDİR BİLMEM LAKİN OTURMAK VE İŞ İÇİN KAFA PATLATMAK BENİ ÇOK YORUYORRRRRRRRRRR!!!!!!
  İMDAT !!! İŞSİZİM VE DİBE VURMUŞ BULUNMAKTAYIM.!!!!!
  HADİ ŞİMDİ BANA HAL BÖYLEYKEN NASIL
  ZENGİN OLURUM ?BU KONUDA
  YARDIM EDİN!!!!!!!!!

 286. girişimcilik güzel bişe.her girişimcinin düştüğü çıkmaza bizde düştük.NEREDEN BAŞLASAK?elimizde 5000 lira ve ticaretini yapabilecegimiz bi arabamız var.çabuk satılabilen,elde kaldıgında bozulmadan muhafaza edebilecegimiz,sosyal cevremizin ihtiyacı olan bişe alıp satmalıyız.herzaman dedigim gibi;ilkler herzaman kaymagı yiyenlerdir.yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

 287. abi şaştım yaaa nasıl bi şeymiş bu para ben mesela hep azıyla yetindim ama yaş ilerledikçe istiyosun ama kendime asla ne yaptıysam hep sevdiklerime yaptım asla çok parada gözüm olmadı ama şimdi lazım abiler bana yardım edin niyemi aslında kendimde çok yaratıcıyımdır ama yıkıldım yani beni gelmiyo aklıma bişey bana ulaşmak isteyen yardım için yani fikir verme bakımından [email protected] bekliyorum :))))))

 288. Aslında zenginlik insanın maddi boyutu kafasından silip bir işi çok zevkli yapmayla başlamaktadır.Yani ben zengin olacağım diye yola çıkarsanız sadece şu an olduğundan biraz daha fazla para kazanırsınız en fazla.İlk önce sizi istediğiniz limana götürecek bir gemi bulmalısınız!aksi takdirde sadece karşı kıyıları seyredersiniz.Sizi doğru hedefe götürecek doğru araç sizin İŞinizdir.Doğru işi bulduğunuz zaman(ki bu ayakkabı boyacılığı da olabilir)aslında siz çalışmıyor eğleniyorsunuzdur.vaktin nasıl geçtiğini anlamaz ve en önce içsel bir zenginlik kazanırsınız.Gerisi sizin işinizi geliştirmekle ilgili yaratıcılığınıza kalmış,amaç zenginlikse zaten doğru yerde doğru zamanda ve doğru stratejilerle donanımlı olmak sizi gayeniz o olmasa bile hedefe götürecektir.Şu insanları inceleyin anlayacaksıznız.M.kemal Atatürk,Billy Gates ve daha niceleri sadece işlerini sevmiş ve yoldan hiç ayrılamadan devam etmiştir…[email protected]

 289. kütahya'da bir pazarlama şirketinde çalışıyorum maaşım 1000 ytl ile 1200 ytl arasında allah bereket versin fakat bana bu yetmiyor birazda kendi işimi yapmak istiyorum sıkıldım artık şu an kütahya ve ilçelerinde tanımadığım market ve bakkal yok yani diyaloglarım çok iyi hatta mükemmel buna köylerde dahil ayrıca bu dükkanların raflarına koyamıyacağım bir üründe yok fakat sermayemde yok derken sadce 5000-6000 ytl kadar sermayem var.
  Ben ne satmalıyımkı kısa zamanda çok iyi para kazanabileyim yardımcı olursanız sevinirim bu arada işide bırakmayı düşünüyorum

 290. BENDE BU SİTEYE TESADÜFEN RASTLADIM.BÜTÜN YORUMLARI OKUDUKTAN SONRA KENDİMCE BİŞEYLER YAZMA GEREKLİLİĞİNİ HİSSETTİM KENDİMDE.ZENGİN OLMAK İŞİ BİRAZDA İŞİN SANA UYMASI ..YOKSA SEN ÇAIŞ ÇALIŞ HİÇ BİRŞEY KAZANAMAZSIN…SEN İŞE DEĞİL İŞ SANA UYAAK ARKADAŞLAR..

 291. İş arayan tüm arkadaşlar….
  Önce çalışmadan kısa yoldan para kazanmayı herkes unutsun. Gökten öyle herkese para yağmaz. Eğer İstanbuldaysanız size bir iş olanağı sunabilirim. Lütfen bana ulaşın. [email protected]

 292. ya hepiniz çok güzel söylüyorsunuzda;benim bir fikrim var.sayısal loto.evet komik ama gerçekten mantıklı.neden mi?anlatayım sayısal lotonun son 10 haftada ki numaralarını alın.onların içinden en az 4 kere çıkmış rakamlarla ve hiç çıkmamış rakamları seçip çoklu bir kombinasyonla oynayın.tahminimce 5 tutturmanız kesin.6 da sizin şansınıza kalmış:::))) teşekkürler…

 293. ya bu ülkede üniversite bile kazanmak bukadar zorken, üniversiteyi kazanıp iş bulunamioken zengin olmak sadece bir HAYAL…çok güçlü bi torpil bulup düzgün bi işe girmeyi temelli edin bence…. üzgünüm ama gerçek bu! ben karamsar bir insan deilim ama üniversite bitirip müşteri temsilcisi olarak çalışmak zorunda kaldıktan sonra artık düşüncem bu oldu….

 294. ben almanyadan TC yasayan butun insanlara sesleniyorum yasi 28
  almanya dediler geldik ve geldigim günden itibaren calisiyorum
  fakir bir ailenin cocuguyum kimse bana sunu söylemesin calismayla zengin olmak yani vucutu calistirarak ben bun a inanmiyorum gerektiginde 8
  saat calisdim gerekdiginde 16 ama hicde zengin olmadim zengin olmak
  bir hayelben gercekden inanamiyorum 8 saat calismayla nasil zengin olunur
  lut fen butun insanlik adina insanlardan cep bekliyorum?
  buna hicbir zamanda inanmayacagim ben ce insanin zenginligi saglikli bir hayathuzurku yasam kimseye muhtac olmadan ömrünun sonuna kadar
  yasam hic kimse parayi mezara götürememis ?ve de iddia ediyorum kimsede götüremeyecek
  bunun icin hic de kafa agritmaya gerek yok
  her sey bos
  fani dunya bir gün bitecek
  önünüzden ölenleri hic görmezmisiniz?yani ölenleri?

 295. arkadaşlar bir yıldır istanbuldayım.süleyman demirel üniversitesi ön lisans mezunuyum.ıstanbulda iş bulmak hem çok kolay hemde çok zor.daha doğrusu ben bir işverene bağlı olarak 700 -800 maaşla çalışmak istemiyorum.kendi işimi kurmak istiyorum ama burada fazla tanıdığım yok.gerçekten ortam çok önemli çevrenin geniş olması gerekiyo.hala işsizim.gerekli sermeyem yok zaten 2007 mezunuyum.yani iş deneyimide yok ama bir yerden başlamak gerekiyo boş olmak çok zoruma gidiyo fikirlerinize ihtiyacım var.

 296. Sayın SAINT,

  Öncelikle estafurullah akıl vermek bizim işimiz değil olamazda.
  Sadece tavsiyede bulunabiliriz. benim size tavsiyem şu yönde olur. Maaşlı olan işinizden hiç kıpırdamayın çünkü Dünyada büyük bir kriz yaşanmakta hepimizin bildiği gibi. Fakat madem elinizde bir yatırım aracı var bunu en iyi şekilde kullanmanızı tavsiye ederimki bu krizi kendiniz ve aileniz için bir avantaja çevirin. Çünkü şuan yapacağınız her yatırım çok kısa vadede (6 ay ile – 12 ay) olmasada kısa yada orta vadede (12 ile 20 ay) veya (20 ile 30 ) arasında net bir kar kazancı elde edebilmenizi sağlayacağı düşüncesindeyim.
  Çünkü şuan gerçekten inanılmaz derecede iyi yatırım potansiyeli bulunmakta ama eğer bu fırsatıda kaçırırsanız eminim aklınızda herzaman keşkeler sizi kurcalayacaktır.

  daha detaylı bir bilgi almak için lütfen mail adresime yazınız.

  Saygılarımla,

  Abdulaziz
  email : [email protected]

 297. Sayın Nuriye SUAT Hanım,
  Gayrimenkul danışmanlığı yaptığınız kasabada ağırlıklı arsa arazi üzeirne çalışıyorsunuz sanırım. evet malesef işler çok kötüymüş emlak sektöründe. Bölgenizi ve eğer varsa aklınızdakini söyleyebilirseniz size en az sermayeyle yapılabilecek işler hakkında bilgi ve fikir verebilirim.

  Saygılarımla,
  [email protected]

 298. Herkes çok güzel anlatıyor….benim durumum traji komik miras gelen param var ….senelerden beri özel sektörde aylık maaşlı olarak çalıştığım için cesaretimi yitirdim.Param olmadan evvel ah şu kadar param olsa bunu yapardım,şunu yapardım derdim.Şimdi param oldu bırakın atılım yapmayı var olan parayı bari euroya yatırayım dedim malum euro düştü eldeki para dururken eksildi…Varmı böyle birşey var işte…hadi buyrun bakalım bana kim akıl verecek?Yaş geldi 38'e…

 299. EKİM 2008 den sonra msj yazan olmadımı ben mi göremiyorum ? bu arada her kez haklı : bana göre tüm şartların bu 2 olabilir 3/5 şartta olabilir bir şeylerin birleşip bütünü oluştuması yada bütünün olabilmesi için amaca hizmet etmesi lazım .para var akıl yok para var cesaret yok para var yetenek yok yani bunların terside mümkün .birinden biri mutlaka eksik oluyor yada olan imkan öylesine güçlü oluyorki diğer eksik olanı kapatıyor yani biraz fazla paranız (sermayeniz varsa )anlamasanızda anlayanı bulmak dükkan kovalamak yerine emlakçıdan bakmak falan filan yani arkadaşlar helva için un,su,şekerin birlikte olması lazım ha bu nasıl olacak bu problem zaten e oturup ta bekleyin de demiyorum ama şunu biliyorum ki bizlerin öleyle kişisel başarı hikayelerinde anlatıldığı gibi macera lara atılacak(fazla riske girecek ) ne sermayemiz nede hayatlarımız var dimi? saygılar

 300. bence akıllı bir kadın zengin bir koca bulur …. bu zor bir yöntem :D

  en güzeli budur hocam o ne yaaa bir sürü madde :)

  tabi bu işin latifesi … oradaki kurallar sadece bayanlar için geçerli değil
  bizde bunlardan ders alıyoruz değilmi arkadaşlar ;)

 301. bence en büyük zenginlik sağlık,sağlığımız olmazsa zengin olskta boş ,o yüzde çok fazla hırs yapmadan ,herşeyin hayırlısını diliyelim arkadaşlar ,tabiki çalışalım ,çalışalım iş bulursak çalışalım ,

 302. hep salata, maydonoz limon… Zor iş kardeşim zengin olmak için kim yola çıkmış. Herşey tesadüfe bağlı istediğin kadar aran bir bok olmaz… Şans olacak şans…

 303. kardeşlerim biz işci babanın işci evlatlarıyız bi çoğumuz.biz kim zengin olmak kim çünkü hayat zaten baştan sırt çevirmiş bize nese ben bunalımdayım bu gece biras siz yinede ümidinizi yitirmeyin.ben kaç senedir bi şans bekliyorum ama halada yakalayamadım ins. bigün bu hayat bizede güler ne diyim..

 304. param olsaydı bu dediklerinizi belki de uygulayabilirdim ama parasız pulsuz bir öğrenciyim etrafada küçük borclarım var acaba etrafımdakileri dolandırsammı diye düşünüyorum ama bana bir yarar sağlamayacağını görüyorum bana yarar sağlaması için büyük bir vurgun yapmam gerektiğini düşünüyorum daha sonra o parayı kullanmayı acaba devletimi dolandırsam nasıl olsa bi af çıkarırlar sizce olamazmı bana beş kuruş parasız bir adam nasıl zengin olur. Onun resmini çizebilirmisiniz

 305. arkadaslar şu zamanda zengin olmak hiçte kolay değil. günümüz şartlarında bildiğim tek sey var para parayı çekiyor. benim çevremde gördüğüm sayılı kişiler var yada yok bir iş kurupta kısa zamanda zengin olmayı başaran. ( bunun çoğu genelde eczacı) 4 aydır yeni işimde çalışıyorum çokta memnunum aldığım maaş beni zengin etmez ama huzurlu bir geçim sağlar. size bir tavsiyede bulunayım. bir İnsanın babasının fakir olması kaderidir. ama Kayın pederinin fakir olması salaklığıdır. aklınızı kullanın arkadaslar tek basınıza bişey yapamazsınız.:) herkeze bol kazançlı günler

 306. merhaba arkadaşlar bence olay sadece insanın elınde çünkü tanrı iradeyi ve zekayı insan vermiştir.yapılması gereken doğru zamanda doğru şeyleri yapmaktır.işte zengin ve fakir insanın arasındaki farkda budur.insanlar farkındaysanız başarısız olduklarında olaya kaderci pencereden bakarlar,bu bence çok yanlıştır.çünkü başarısız olmayı kendine yediremez,imkanım yoktu kaderimmiş gibi saçma sapan şeylerle zaman kaybeder asla gercekle yüzleşmez.bir geriye dönüp bakıldığında tarihimizde başarısızlıklarıyla yüzleşip başarılı olan insan çoktur bunun en büyük örneği M.KEMAL.ATATÜRKTÜR .hastalıklar geçirmiş yılmamış cephelerde savaşmış yılmamış en büyük rakibi olan enver paşa omuzlarda gezerken o idama mahkum edilmiş yinede yılmamış ve nutuk kitabında şoyle diyor ulu önder,bunca gayret ve cabadan sonra size gelip çok başarılısınız derler siz gülüp geçersiniz.bunu düşünürsek ne anlatmak istediğini saptamış oluruz.ünlü düşünür ve filozof MEVLANA .C.RUMİ şöyle diyor,karanlığa küfredeceğine kalk bir mum yak.yani arkadaşlaruzun lafın kısası bi insan yılmamalı mücadele etmeli inandığı ide den ödün vermemeli.teşekkür ederim.

 307. ben istanbuldayım çalışıyorum.ancak çok boş zamanım oluyor.herhangi bir ilde olup istanbulda bir işi biri malı araştırmak isteyen herkeste yardımcı olabilirim.

 308. Bu siteyi tesadüfen gördüm. Emekli bir bayanım. Evde oturmak beni sıkınca, 8500 nüfuslu bir kasabada emlakçılık ve arzuhalcilik yapmaya karar verdim.Bir yıl oluyor ancak ekonomik kriz herkes gibi buraları da vurdu. İş yok
  8500 nüfuslu ve nüfusunun büyük çoğunluğunu 45 – 65 yaşları arası halk oluşturuyor.Yaz aylarında nüfus ikiye katlanıyor.Yerli halkın çoğunluğu Avrupa ülkelerinde yazın buraya geliyorlar. İç anadolunun küçük bir kasabasında sermayesiz yapılacak bir iş fikri olan varsa bildirirse sevinirim. Allah herkese istediği fırsatı nasip etsin.

 309. kelepir emlak satın alıp , tadilatını yaptırıp daha iyi fiyata satmak tabiki karlı 150.000 ytl olsun parayı 3 sene içersinde 10 !a katlarım

 310. herkez hayel kurar birgün olacak diyede bakler durur ben 19 yasındayım bugune kada cok şey yaptı asgari üçretle çalışıyorum neyaptıysam para biriktiremedim bazen düşünüyorum nasıl iş kuruyorlar nasıl araba alıyorlar diye ama bir türlü akıl erdiremiyorum sizze sygı duyuyorum ben bırak bi arba almayı veya bi işyeri açmayı tahtadan bi dükyan yapmaya başlasam param çivisine yetmez (hayallerimden biri birgün bir bmv olacak sadece içinde oturacam daha cok hayalım var ama param yok bende bi ata sozüne uydum hayel kurarkene masraftan kacınmıyorum)

 311. ya her azı olan konusuyo yorum yapıyo millet de elestiriyo ya kardesım oku gec mutlaka bir noktada bir eksikligini doldurabilir ..BUNLAR GERCEKTE ZATEN UYGULAMAK LAZIM YOKSA ZATEN BİR B.. OLMAZ YOKSA..SADECE OKUMAYI BİLSEK BENCE YETER UYGULAMAK ZATEN SONRA ÖNCE OKUMAK LAZIM.zaten okumayan bir topluma bir de sapuk supuk yorumlar lütfen yapmayalım bunu hazırlayandan ALLAH RAZI OLSUN yazandan demek ten baska söylicek bir sey yok elinize saglık

 312. herkes 35 yaşına varmadan zengin olmak istiyor ama benim bugüne kadar konuştuğum yüzlerce kişi arasında 2 büyük sorun var.birincisi eğitim almamak,ikincisi de çalışmamak:))sadece düşünmek yetmiyor çok çalışmak ta lazım.en azından ilk başlarda.bu iki sorunu aşabilirseniz çok küçük sermayelerle bile zengin [email protected](rasim)

 313. dünya fani ahiret ebedi.Allah sinek kanadı kadar deger vermezken bizler şu lanet olası dünyayı ne kadarda sevdik.ben sürünmeye razıyım.ahiret için.allah diledigine rızkı genişletir veya darartır.kimsenin başarısı ve de ben kazandım diyemiyecegi bir şeydir.zenginlik umrumda degil sizin.allah hepinize gönlünüzce versin.selamunaleyküm

 314. gerçekten çok berbat bunları zaten çevremizde yapan insanlar çok ama elde var yine sıfır yani etkisiz eleman o yüzden daha mantığ yatan fikirler teorisine yönelmek istiyorum

 315. Merhaba ;
  Bende 35 yaşına varmadan zengin olmaya karar verdim. Bunun için öncelikle zengin olanların diğerlerinden nasıl farklı düşündüklerini çözmem gerektiğini anladım.Nasıl oluyorda ve neler yapıyorlarda bunca para kazanabiliyorlar sorusuna cevap arıyorum.Eğer fikri olan varsa dinlemek isterim..
  Yener

 316. Selamlar,
  Almanya'dan temizlik ve dezenfeksiyon ürünleri ithal etmekteyim. Getirdiğimiz ürünler genel anlamda büyük tüketicilere yönelik ürünler. Ürünlerimi pazarlarken, yakın çevremdeki bayanlar ürünlerimden talep etti ve çok memnun kaldılar. Bende bu ürünleri doğrudan satış tekniği ile evden eve satılabilmesi için 1-2 bayan ile görüştüm ve satışlarına başladılar. Şimdi ürünlerimizi satabilecek, satarkende kazanç elde edecek, ek iş arayan, yakın çevresini bu anlamda değerlendirebilecek yeni kişilere ihtiyacım var. Başlangıcımız BURSA olacaktır. İlgilenenler ve detaylı bilgi isteyenler, bana vereceğim e-mail adresimden ulaşabilirler. e-mail: [email protected]

 317. ben 19 yaSINDAYIM VE CALISMAYI SEVIYORUM AMA NEE BIOLEM BAZEN TORULUYORUM AMA İŞTEN DOLAYI DEIL DÜSÜNCE OLARAK YORULUYORUM NE BILEMM SUREKLI NE YAPABILIRIM DIYEE DUSUNUYORUM SUAN BI MATBAA YA GIRDIM AMA BENI BURDA TUTMAYACAK GIBILER ADAMIN ISLERI SIMDILIK COK MUS ONUN ICIN ALMIS YANI BIR SURE SONRA BELKIDE ISSIZ KALAILIRIM BENDEE ONUN ICIN EK İŞLER YAPMAK ISTIYOM AMA SIMDIKILIK NE YAPACAGIMA KARAR VERDMEKTE COK ZORLANIYOM BAN YARDIM EDERSENIZ COK SEVINIRIM BEN DE YENI KEŞFETIM BURAYI BUNDAN SONRA HEP GIRECEGIM DEDIGIM YARDIM CI OLURSANIZZ WSEVINIRIM BEN SADECE BASARILI OLMAK ISTIYORUM BANA BI EK İŞ ÖNERIRSENIZZ COK SEVINIRIM HERKEZE SELAMLAR :)

 318. arkadaşlar birkaç arkadaşmıznda bahsettiği gibi öncelikle cevredeki fırsatları görmemiz yada varolan işimizi bişekilde büyüterek adım adım büyümeliyiz. Bakın ben kendmden örnek veriym ben maddi durumu iyi olmayan bir ailenin evladyım yasıtlarm dershenelere giderken beh sabahın köründe kalkıp hale gider günlük sebze ve meyve alan manavlara tasıma yapar öglenleide okula giderdm, bu arada geceleride sınıftakilere yetişmek için ders çalışrıdım inanın lise hayatm boyunca gündeortalama 5-6 saat uykuyla dolaştım, ama sonunda 2. senede olsa selcuk üniversitesi inglizce işletme bölümüne girdm bu arada 2 yıllık 2. bir anadolu üniverstesindede eğitime basladım, üniverste hayatm boyuncada sürekli calıştım sonunda karsıma bi fırsat cıktı aslında kimsenin dönüpte yüzüne bakmayacagı bi iş ama ykarıdaki arkadşalarnda dediği gibi olaylara geniş bi vizyonla bakmak çok önemli, yani olaylara baska bi açıdan bakarak bu işin benm için bvi fırsat olduunu anladım(tabii üniverstede edindiğim bilgilerde çok etkili oldu) ve o işe girdm, şu anda aylık 2-3 bin ytl kazanır duruma geldm şu anda selcukta 3. sınıftaym ama sürekli nete girip araştırmlar yapıyorum sürekli kendimi geliştirmeye calışıyorum. Benm sizlere tavsiyem 1) Gözünüzü dört açın, sagımızda solumuzda birçok iş fırsatı var. Bu iş olmaz , bu iş yürümez demeyn hiçbir zaman etrafınıza bakın o işi yürütenler nasıl yürütmüş onları düşünün 2) Ne iş yaparsanız yapın asla etrafınızdakilern sizi olumsuz etkilemesine izin vermeyn, etraftan tecrübeli insanlardan bilgilenin ama sizi kötü etkilemeye calışanlara asla kulak asmayın 3) Öncelikle kendinize haytta bi hedef koyun sonra yapacagınız iş için her ay kendinize bir hedef koyun vede kesnlikle o hedefi tutturmaya calışın. 4) iş için yada hayatn her alanı için gecerli olan şey; çalışmak. Asla yoruldum demeyn, madem benm bi hedefm var, ben bu işe başkoydum deyn sürekli yılmadan çalışın. Emin olunki belirli bir zamandan sonra çok rahat edeceksiniz. Hee belki çok zengin bi adam olamazsınız ama bence bunları gercekleştrdkten sonra hayatınız daha zevkli bi hale gelir vede yıllar sonra keşke bunları yapsaydım, hersey daha farklı olurdu diye hayıflanmazsınız… benm söyliceklerim bu kadar umarım içinizden 1 kişi bile bunları okuyp, durumunu düzeltirse ne mutlu bana…. Allah hepimizn yolunu açık etsn inşallah…

 319. bu sayfayi tam okumadim ama aslinda cok insanin akli var ama imkani yok cevre cok önemli yasadigi yer eger o cevre ölüyse veyada insanlar is imkani birakmadiysa yani akla gelebilecek hersey varsa o zaman is olarak ne yapmali aslinda yapilacak dünya kadar is var ama birazda sans lazim yoksa simdiye kadar cogunluk zenginlerden olusurdu yani zengin olmak kolay degil…

 320. herkes guzel seylerden bahsetmıs ama hayattta daha farklı yasam suren ınsanlarıda unutmamak gerekıyoo….ben babama aıt olan borc yuzunden kımıldayamıyorum o borcu odemeden hayal dahı kurmak ıstemıyorum…ama en zoruda gordugunden yoksun kalmak…ne es kalıyor nede bır dost…akraban dahı tanımıyor….alllah kımseyı gordugunden gerı koymasın ve dusurmesın……

 321. mrbalar ben bir apartmanda.kapıcıyım ama yetiremiyorum maasım 497 ytl 2 kredi kartım var ikisine su anda 2500 ytl borc var bakkal cocukların egitimi tersane parası neler neler borcum 7 bin ytl üzerinde bu sitenin varlıgını bile bilmiyordum şaşırttık tesadüf nasıl zengin olurum diye tıkladık size söylüyorum ne yapacagımı bilmiyorum siz sevgili arkadaşlar büyüklerim ne yapmalıyımki bilmiyorum önerilerinize ihtiyacım var sevgiler ve saygılar simdiden teşekkür ederim.

 322. ben sans in insanin onune zaman zaman ciktigini dusunurum ama kimi insan bunu farkedecek duyarli ongoruye sahip olamiyorlar malesef.iste maddesel anlamda zenginligi isteyen insanlar oncelikle gozlerini kulaklarini akillarini sonuna kadar acarak yapacaklari isi takip etmeliler.degisime acik olmali ve yaptiklari is her ne ise onu cok ama cok iyi bilmeliler,asla yarim yamalak bildikleri isi surdurmeye calismamalilar riskleri bilmiyorlarsa da bu isi yapan deneyimli birine gidip fikrini sormalilar,hatta bircok deneyimli insanin goruslerine basvurmalilar.saniyorum siradan bir koylu nasi zengin olur atma kardes diyenleriniz olacaktir soyle ufak bir ornekle ifademi taclandirayim:ankaranin hacettepe semtinde genis arsasi icindeki eski ankara evinde oturan bir sevimli dedecigimiz meclisin acilis yillarinda su anda kizilay olarak adlandirilan ankaranin merkezindeki arsasina yaptirmayi planladigi evi camiye uzak oldugu gerekcesi ile 1910 lu yillarda bedava diye tabir edilen bir bedelle elinden cikarir.alan kisi ise benzeri gerekcelerle tam arsayi baska birisine satmak uzere iken akilli bir (vizyonu genis) akrabasinin sayesinde bu niyetinden tamamen vaz gecer ve o an olmasa bile bir muddet sonra bu bolgenin arsalari degil metre ile santimetre ile satilir olmaya baslar ve bu semtin toprak sahipleri simdi zenginligin sinirlarini zorlamaktadirlar.yani sans faktoru mutlaka var ve ben iddia ediyorum ki sans her insanin kapisina mutlaka omrunde bir kez de olsa ugrar ,is bu sansi degerlendirecek vizyona, akla ve sagduyuya kalmaktadir.vallahi degerli yorumcular sansin sizi ne zaman ziyaret edecegini de artik ben bilemem ,gozunuzu kulaginizi ,aklinizi iyi calistirin o zamani da siz tesbit edin derim .saglicalikla…

 323. merhaba; ben sandöviç kahvaltı satıyorum, kendi arabamın arkasına bi tezgah yaptırdım (peaguet partner) 10-15 kahvaltı çeşidiyle müşterinin isteğine göre tatlı, tuzlu, acılı sandöviç hazırlayıp satıyorum. Yaşım 32 ayrıca özel bir şirkette muhasebecilik yapıyorum. Ben bu kafayla 35 yaşına kadar zengin olabilirmiyim :)).. Şaka bir tarafa çok uçuk beklentilerim yok dünyadan ( dünyaya kahrettim anlamında değil). Çok vasat bir insan olduğumuda sanmıyorum. Bu platformda gerçekten değerli insanlar olduğunu görüyorum. ( Potansiyel bedava iş geliştirme kursları da diyebiliriz ). Özellikle buradaki arkadaşlara soruyorum: 1. Ben bu kahvaltı işini nasıl geliştirebilirim ? 2. Bu işin ilerisi gıda toptancılığına mı gidiyor yoksa ? :) Bana ileri görüşlü abilerim kardeşlerim nasıl yardımcı olacaklar acaba. Teşekkürler

 324. zengin olmak gibi bir niyetim yok çok kişininde yoktur güzel bir yaşam sürebilecegim
  düzenli bir gelir yetiyor benim çevremde her kesimden insan var ha hepsine ayak
  uyduramayabilirim ama düzenli bi gelirim olduktan sonra ben mutluyum ve zenginim

 325. ya yazmıcaktım aslında bu yorumları yapan arkadaşlar zaten olayı kavramış….. yemezlerrr diyosunuz bravoo ama bu tip yazıları da okumak gerkiyor saçmada olsa.hiç kimse moralini bozmasınn çok şanslıyızzz çokkk nedenmii çünkü türkiyede yaşıyoruzz bu ülkede zengin olamayan dünyanın herhengi bi yerinde asla olamaz ..bu ülkede her türlü zemini oluşturmak kolay çünkü burda yaz yaz bitmez zaten .bizim yapmamız gereken tek şey var zengin olmak için yaratıcı olmak arkadaşlar öyle bişey yapınki veya kopyalayın(para değil) tabi yanlış anlamayın:))ve piyasaya daha ucuz satın çünkü piyasadaki bütün ürünler 1e 300 koyularak satılıyor eyer siz bu ürünü üretip satabilirseniz parayı buldunuz demektir tabi bu ürüne göre,üretim,pazarlama,piyasa,zamanlama gibi şeyleride hesap ediceksiniz…bu kadar basit sadece cesaret arkadaşlar uyanın burası türkiyee uyanınn…ben 15 yıldır değişik sektörlerde bunu yapıyorum yasal olarak tabii neyimi?avrupadan veya çinden gelen piyasası geniş sürümü kolay imalatı ucuz bir ürün buluyorum iznini alıp veya alamasamda fason ürettirip piyasa değerinden %30 daha ucuza satıyorum ve hemen yeni bişey daha buluyorum ve yine aynı şeyi yapıyorum .ben bu işlere başladığımda yani 1995 de hatırladığım kadarıyla asgari ücret 12 milyon du galiba ben antalyada yaşıyorum çok iyi hatırlıyorum iki asgari ücret kadar paramla renkli boncuklardan kolya yapıp güzel kırmızı kadifeyi 2milimlik suntaya yapıştırarak stand yapmıştım üzerinede bu kolyelerin çeşitlerine göre ayırıp 50 adet kadar raptiyeye takıp benzin istasyonlarına satmıştım çünkü çarşıdakiler benden almamıştı bunlardan zaten var almayız demişlerdi ama benzincilerin dünyadan haberi olmadığı için abartabiliyordum(bak abi bu kolyeler şimdi moda seda sayan,hülya avşar,sibel can bile bunlardan takıyo yerli yabancı her turist bunları beğenecekler ve alacaklar üstelik senin marketininde bu stand sayesinde havası değişecek v.s v.s diyerek satmıştım kazandığım paraya inanmazsınız ben bile şimdi hala inanamıyorum ve ondan sonra gerisi geldi önemli olan bir olabilmek ikiyi yapmak kolaydır ikiyi dört yapmak çok daha kolaydır.neyse fazla uzatmıyim ukalalık olarak almayın lütfen sadece paylaşmak istedim o zamandan bu zamana yapyığım şeyleri bilseniz kafayı yersiniz belkide evinizde kullandığınız sarsoy (sarmısak soyucu)benim malımdır .neyse benim yazımı buraya kadar okuyanlar için bir tio vericem… mesela sprey sivri sinek kovucu dehşet bişey 50 milyon dalarlık piyasası olan bir ürün ve bunu sadece 3 büyük firma yapıyo gerisi hep küçük firmalar.argemar.comdan pazarını araştırın kafayı yersiniz bu ürünü yapamıyorsanız labaratuarcılara fason yaptırın ,spray kutuyu istanbuldan 20 kuruşa temin edin.paketleme yide kendiniz yapın iznini alın tahmini 2000 ytl ye falan alıyosunuz labaratuara gelince,, araştırın kazık yemeyin formülü zaten basit fason ilk etapta 500 litre falan yaptırın sanırım pazarlığa göre 3000 ytl falan tutar ..ve pazarlama akdeniz ,ege bölgeleri özellikle yaz kış sinek olur çünkü tüm bakkallar benzinlikler tanesini 2 liradan satın kutusu 12 adetlik olursa 24 lira yapar ve herkes 24 liradan bir kutu mutlaka alır NEDEN? olimposa yazın 20,000 kişi geliyor vebütün kamp alanları aşağı yukarı 50,000 nokta var ..araştırın ezbere iş yapmayın bu sprayin maliyeti olsa olsa 50 kuruştur gerisini kendiniz hesaplayın işte zengin olmak bu kadar kolayyyy..benmi nie yapmıyorum şimdi olmaz size 3 sene zaman veriyorum ondan satamazsınız::)))))yani 3 senelik uzun ve yorucu bir iş var elimde o yüzden giremem..işte size fırsatt bu konuda daha çok bilgi almak için araştırınn eyer dediğim rakamlara üretir dediğim rakamlara satarsanız ..10,000 kutu da 300 milyar civarında kar edersiniz masraf çıktıktan sonra….eh gerisi size kalmış (BU KIYAĞI BABANIZ YAPMAZ).:)) TOP SİZDE ARTIK .bu yazıyı sabırla okuyanlar belkide köşeyi dönecek…teşekkürler.

 326. zengin olmak yukarıdaki yazılanlar kadar kolay olsaydı dünyada fakir kimse kalmazdı bu zenginlerin arasında bende olurdum altımda ferrari cepte para en güzel mankenlerle takılırdım bunlar hayal unsurundan başka bişi değil üzülerek söylüyorumki zengin olmak kolay değil bence zengin olmak için: 1-zengin bir çevren olması gerek (samimi dostlar) bunun sayesinde zengin olmak dahada kolaylaşır herşey çevrede biter. zenginin çevresi zengin fakirin çevresi gene fakirdir……….:)

 327. Zengin olmak hayal olmamalı.para biriktirme fikrine katılıyorum.banka faizleriyle geçinmeyi planlayan bir ülkenin çocukları olarak [zamanında]ticaretten kazanmayı düşünmemişiz.gelişmeyi sanayileşmeyi hedef almamışız.şimdi her açılan işin aynısını açarak birbirimizin fikrine atlayarak bir yılda batan işler açabiliyoruz.bu siteyi çok seviyorum fikir üretmenin ve onu paylaşmanın mutluluğu yaşanıyor.güzel bir üretim fikri devamında satış düşüncesindeki düşünceleri duymak pardon okumak istiyorum.paylaşımlarınızla karşılaşmak dileğiyle

 328. saygıdeğer Yazar cemil TOKPINAR ın düşün ve başar kitabında da okumuştuk bu nağmeleri. en güzel zenginlik önce gönül zenginliğidir. bu özelliği iyi ce yakalamış olan bir insanın hangi işi yaparsa yapsın önünde hiç bir engelin duramayacağına inanıyorum. bir cok örnekleri var. insan önce kendisi kazanmayı bilmelidir. bu miktar olarak hic önemli değildir. asgari ücret veya daha üst düzeylerde bir ücret. önemli olan başarı zemini hazırlamak icin iş hayatını kavramak önemlidir. hani bir söz vardır. işini sev sevmediğin bir işi yapma. yükselişin fırsatlardanda ibaret olduğunu düşünüyorum. eğer isteyip yakalamışsan 0 dan bir bakmışsınki sadece para olarak gücü yakalamışsındır. bütün bu özellikleri birleştirmek cok önemlidir bence. tabiki yaradan dan ötürü seversek insanlar ı başarı adımızdır

 329. hersey yalan oldugunu bilen bircok arkadaslarimiz var yani dünyanin yalanligindan bahsediyorum.
  bence zengin olan is adamlari yahutta anadan dogma zengin olupta fakirliyi bilmeyen insanlar
  en az benim kadar dargindir dünyaya .
  insan oglu eger akiliysa vede incefikirliyse ki bu kessindir yoksa zengin olma fikride dogmaz,aslinda enbasda denildiyi gibi hayal süslemektir zenginlik ama gel gelelim sartlarina:
  1.ölüm oldugunu hic aklindan cikarmicaksin
  2.o hayal süsleyen zengiliyin yolunda cok agir bedel ödiyeceksin ve zengiliyin eninde sonunda ne demek oldugunuda unutacaksin o yolu yipratiktan sonra
  3.kücük hayalerden memnun olicaksin
  4.sicak bir cevren kalmicak
  5.neden ben baskalarinda farkliyim düsüncesine gireceksin
  simdi birinci olarak ölümü bahsettim nedenmi?
  cünkü bukadar caba sarf eden herkimse sonunda dir ise yaramadigini anlayip ölümden korkmaya basliyacak
  onun icin birak hayalide sadece yasam mücadelesi verin yetter kendine göre bir hayatin olsun yetter
  vaslada düsünme yoksa zengilikten cok daha agir bedeler ödersin ve aslinda nekadar zengin oldugunun varkina gec varirsin.zengin olmadan önce bir baksanna kendine sen ve sizler hep maziyi aramadinizmi
  hep gesmisi istemedinizmi. iste zengilikte aslinda büyük bir fakirliktir .

 330. bence inanç ve azim her işin başında gelir.cesaretli olmak ve risk olsa dahi bunu göze almayı bilmek başarmanın yarısıdır.tabiki her işin bir zorluğu vardır.inanmayanlar olsada gerçekten başaranlar var.çok zengin olmasamda bende başaranlardan biriyim.eşimin en zor döneminde,bir imalatcıdan 5 adet pijama takımı alarak,3 yıl önce 40 milyonla işe başladım.bugünki sermayem ise çok iyi.gezdirerek ürün pazarlıyorum.ben ticareti her zaman merdivene benzetirim.birinci basamaktan altıncı basamağa nasıl bir hamleyle çıkamazsanız,adım atmanız gerekir.ticarette böyle birşey işte.çalışan ve çaba sarfeden bütün arkadaşlara başarılar ve saygılar.

 331. Açıkcası war bizler yani Türk milleti olarak zengin olmak için çalışmak yada bir şey yapmak karpuz satıp zengin olmak gıdım gıdım biriktirip zengin olmak yok bölye bir şey zengin olma isteği olan zengin olmaıyor bence zenginlik için sanırım olması gereken zengin olma amacını gütmeyip işini nasıl daha iyi yaparım nasıl daha iyi hizmet veririm rahmetli sakıp sabancının dedği gibi para başarının ödülüdür.evet siz müşterinize gerçekten iyi hizmet veriyorsanız sizi zengine edecektir muhakak ama bir Bill gates gibi bir zenginlik diyosanız o zaman öyle bir göze öyle bir buruna sahip olacaksınız ki fırsatları çok iyi göreceksiniz ve fırsatların kokusunu alacaksınız..zenginlğin tanımı değişmeli …yola zengin olmak için değil daha iyi hizmet vermek daha iyi satış yapmak daha iyi daha iyi daha iyi için yola çıkmak gerekli sanırımm

 332. bence bu sadece mayası olanlar için… benim sizden isteğim az sermaye kullanarak nasıl zengin olurum aslında yok değil güzel fikirler var yazıda ama yeterli değil sınırlı kesimlere hitap ediyor yanlışmıyım??? gidin bakalım bodrumdan gösterişli bi yazlık alın ve kiralayın. zaten onu alsanız zenginsiniz haksızmıyım ki siz birden fazla alın diyosunuz bu söyledikleriniz zaten belirli varlıkta olan insanlar için değilmi?? peki soruyorum size 2dönüm tarlada mısır yetiştiren birisi gelebilirmi sizce 35 yaşına kadar bu seviyeye?? tamam herşeyin başı inanmak ama eminim sizde inanmıyorsunuz bunlara… bu iş dürüst olmayla olmaz bence helede bu yaşam şartları altında maliye bakanımızın oğlunun tavukları neden ithal mısır yiyor türkiyenin mısırları yokmu???? neyse ya bu devlet adam olmaz herkes cep doldurmaya gelmiş bunların arasında bizmi zengin olcaz uyuyoruz uyandırmayın bari rüyada bari güzel oluyor anlattıklarınız… belki merak etmişinizdir ben o 2 dönüm mısır ekip karnımı doyurmaya çalışan 23 yaşındaki çiftçiyim… varmı başka söylenecek sizce söz?????……!!!!!!

 333. aslında okunduğunda işe yarar gibi gözükse de, neden se uygulamaya geldiğinde, sıkıcı ve zor oluyor böyle yaptırımlar.
  şimdiye kadar zengin olanlar bunların hepsini aynı anda mı kullan dı? tabi ki hayır.
  göksel in de dediği gibi çabucak yanar bu fikirler…

 334. Merhaba arkadaşlar sadece okunabilecek bir yazı.Akılda tutmaya ve sahaya aktarmaya gerek yok.İnsanlar zaten burda yazılanların bir çoğunu iş ve sosyal hayatlarında uyguluyorlar.Keşke herşey bukadar kolay olsaydı….:)

 335. bunlar bi işe yaramaz sadece dergi kültürünüzü arttırır. kokonolara özel hayal kurduracak şeyler sadece. girin bakalım iş hayatına bu kadar kolaymı oluyor görürsünüz… hepsini tek tek çürütebilirim ama vakit harcamaya değmez.. son başlık mükemmel ama "paranızı çoğaltın" böylece zengin olursunuz :)) hehe

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here