Anket Doldurarak Para Kazanmak

Ek gelir elde etme ihtiyacının artması ve işsizlik oranının yükselmesi internetten para kazanma yöntemlerinin sorgulanmasına neden oluyor. Düzenli geliri ile ay sonunu getirmekte zorlananlar kadar geçinmek ve para biriktirmek isteyenler de internet üzerinden yapabilecek işleri kovalıyor. Freelance çalışarak internetin sağladığı imkanlarla para kazanmak mümkün, aynı zamanda göreceli olarak kolay olduğundan bu yazımızda anket doldurarak para kazanmak özelinde bilgiler aktaracağız.

Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

Gerçek müşterilerin görüşleri, ürün veya hizmetler hakkındaki geri bildirimleri şirketlerin politikalarını gözden geçirmeleri ve daha iyisini yapabilmeleri adına önemli bir kaynak olarak değerlendiriliyor. Online anket doldurma platformları ile anlaşan şirketler kendi hazırladıkları anketlerin mümkün olduğunca farklı özelliklere sahip çok sayıda kişi tarafından yanıtlanmasını bekliyor. Anket şirketleri üyelik gerçekleştiren kullanıcılara yetenekleri, genel özellikleri ve tercihleri doğrultusunda farklı anketler yollayarak hem kendilerinden talepte bulunan şirketlere hizmet sağlıyor hem de ek gelir elde etmek ve anketlerden para kazanmak isteyenlere ek kazanç elde etme imkanı sunuyor.

İnternet üzerinden anket doldurup para kazanmak isteyenlerin yapması gereken ilk şey online anket doldurma platformları arasından seçim yapmak oluyor. Güvenilirliğinden emin olunan platformlara üyelik gerçekleştirildikten sonra ilgi alanları ve hakim olunan yabancı dillerin belirtilmesi gerekiyor. Sistem kaydı gerçekleştirildikten sonra kişinin tercihlerine uygun konseptteki anketler kendisine atanıyor. Sitedeki yanıtlanan anket sayısı, kişinin edindiği deneyim, anket başına firmalar tarafından belirlenen ücret gibi kriterlere bağlı olarak para kazanmak mümkün oluyor.

Anket doldurarak para kazanmak isteyenlerin şu adımları takip etmesi gerekiyor:

Güvenilir anket doldurma platformları belirlenmeli, en azından 2 – 3 tanesine ücretsiz üyelik gerçekleştirilmeli.
Üyelik formu doldurulduktan sonra üyelik doğrulanmalı. Doğrulama işlemi genel olarak mail üzerinden gerçekleştirildiği için kişi e-posta adresini sık sık kontrol etmeli.
3. Anket doldurma sitelerin istedikleri profil bilgileri doldurulmalı, böylece kişisel ilgi alanları ifade edilip ilgi alanına giren anketlerin atanması beklenmeli.
4. Kişiye gönderilen anketler doldurularak bakiye artışı izlenmeli.

İnternetten anket doldurarak para kazanmak için yapılması gerekenler işte bu kadar basit! Kişi anket doldurdukça yüksek gelir elde etme şansı yakalayabilir. Doldurulan anketler neticesinde biriken bakiye, para çekme limiti sınırına ulaştıktan sonra kişi parasını çekebilir. Bu noktada farklı anket siteleri farklı ödeme yöntemleri ile çalıştıklarından anket doldurup para kazanmak isteyenler ödeme koşullarını araştırmayı unutmamalıdır. Örneğin ödemeler Paypal ile yapılacaksa Paypal’ın Türkiye pazarından çekildiği gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Anket Doldurarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Siz de internet üzerinden anket doldurarak kazandığınız para kazanmak istiyorsanız ve para kazandıran anket sitelerine üyelik işlemlerinizi tamamladıysanız muhtemelen ne kadar para kazanacağınızı merak ediyorsunuzdur. İnternetten para kazanma yöntemlerinin tamamında olduğu gibi anket doldurarak ne kadar para kazanılacağı ile ilgili kesin bir söylemde bulunulamıyor.

Anket sitelerine üye olduktan sonra kişinin doldurduğu anketlerden aldığı puanlar, ne kadar çok anket doldurduğu ya da anket siparişi veren firmaların anket başı belirlediği birim ücret anket doldurarak kazanılan para miktarını etkileyebiliyor. Bazı anketlerin doldurulması sonrası anket başı 1 Euro, bazıları için 5 Euro, bazıları için ise 2 – 3 TL gibi rakamlar verilebiliyor. Bu nedenle online anket sitelerinde üyelik hesabı oluşturacak kişilerin bir şekilde fiyatlandırma politikası hakkında da araştırma yapması gerekiyor. Ancak genel bir söylemde bulunmamız halinde gün içerisinde anket doldurma için geniş bir zaman dilimi ayıranların ve birden fazla anket sitesinde üyelikleri bulunanların aylık kazançlarının 1000 – 2000 TL tutarında olacağını belirtebiliriz.

“Anket Doldur Para Kazan” Siteleri Arasından Seçim Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetten para kazanmanın en hızlı, popüler ve kestirme yolu anket doldurmak olsa da anket doldurarak para kazanmak isteyenlerin anket siteleri arasından seçim yaparken derinlemesine araştırma yapması gerekiyor.

  • Anket doldurarak para kazanmak isteyen herkesin ilk olarak ücretsiz kayıt olabilecekleri ve güvenilir imajları olan anket doldurma sitelerini bulması gerekiyor. Site seçimi yaparken yalnızca firmaların sitelerinde yazdıkları söylemlere güvenmek yetmiyor, forumlarda paylaşılan bilgilerin de okunması gerekiyor. Anket doldurma siteleri arasında birkaçının uygun görülmesi halinde sıra ikinci aşamaya geçiyor.
  • Anket doldurma siteleri alternatifleri belirlendikten sonra anket başı ödeme miktarlarının araştırılması gerekiyor. Sitelerin geçmişleri, kurumsal yapıları ve iş ortakları anket ücretleri üzerinde etkili olduğu için her sitenin fiyat politikasının aynı olmadığı biliniyor.
  • Anket siteleri güvenilirlik ve anket başı ödeme kriterleri değerlendirilerek belirlendiğinde ödeme koşullarının da araştırılması öneriliyor. Bakiye bazlı araştırma sonrası internetten para kazanmak isteyenler ne zaman ve hangi kanallardan para çekebileceklerini öğrenebiliyor.

İnternetin ve dijital pazarlamanın yol açtığı yeni nesil ek işler arasında bulunan anket doldurma popülerleşerek ek gelir elde etmek isteyen milyonlarca kişinin tercihi oluyor. Gerekli tüm incelemeler yapılıp anket doldururken özen gösterildiği takdirde kişiler yavaş yavaş artan kazançlarının tadını çıkarabiliyor.

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler

Anket doldurarak para kazanma hakkında yeterli bilgiye sahip oldunuz, şimdi sıra hangi siteleri tercih edebileceğiniz ile ilgili önerilerimize geldi. İnternette anket doldurabileceğiniz fazlaca site olduğunu hatırlatmak istiyoruz; seçim ise verdiğimiz bilgileri kullandığınız takdirde tamamen size aittir!

Anket doldurduğunuzda size nakit, hediye çeki ya da ödül veren; güvenilir ve prestijli sitelere örnek olarak şu siteleri gösterebiliriz:

The Panel Station: Piyasa araştırma anketlerine katılan; ürünler hakkında görüş bildiren kişilerin üye olduğu çevrimiçi bir platformdur. Dünya genelinde faaliyet gösteren şirketlerin anketlerini paylaşan The Panel Station harcanan zaman ve katılım sağlanan anket başına ücret ödemektedir. Firma; Türkiye, Brezilya, Çin, Hindistan, Polonya, Arjantin, Güney Kore, Tayland ve Avustralya gibi birçok ülkede faaliyet göstermektedir.

Global Test Market: Ücretsiz katılım sağlanabilen Global Test Market, hızlı para kazandırma iddiasında olan global bir şirkettir ve dünyanın en iyileri arasında gösterilir. Ortalama 15 dakika süren bir anket için 5 dolarlık ödeme yapan firma anket başına en iyi ücret veren sitelerden biri olarak kabul edilmektedir.

Myiyo: Online anket doldurulması için tercih edilebilecek güvenilir platformlar arasında yer alan Myiyo üyeleri, doldurdukları anket bedelleri 20 Euro sınırını geçince paralarını çekebiliyor. Türkiye, Kuzey Afrika, Polonya, Ukrayna, İtalya, İspanya, Büyük Britanya, Fransa ve Kolombiya gibi farklı ülkelerde faaliyet gösteren Myiyo; mo’web firması tarafından kurulmuştur.

Survey Spot: Online anket doldurmak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında yer alan Survey Spot PayPal ile ödeme yollamaktır. PayPal Türkiye’de faaliyet göstermese de bu sitedeki anketler doldurularak uçuş milleri, iTunes hediye çekleri ve Amazon.com hediye çekleri kazanılabilir. Siz de para kazanma alternatiflerinizi genişletmek istiyorsanız dünyanın en güvenilir anket siteleri arasında yer alan Survey Spot’u tercih edebilirsiniz.