Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket Doldurarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yolları arasına her geçen gün yeni bir iş fikri ekleniyor; Youtube üzerinden para kazanmak, oyun oynayarak para kazanmak, Instagram üzerinden para kazanmak derken bir de anket doldurarak para kazanma yönteminin yaygınlaşması freelance olarak çalışmak isteyenlerin beklentilerini yükseltiyor.

İnternetten anket doldurarak para kazanmak hakkında gelen sorularda artış yaşanması sebebiyle bu yazımızda sizler için “Anket doldurarak para kazanmak gerçek mi?” hakkında yaptığımız araştırmaları paylaşacağız. Hazırsanız; başlıyoruz…

İnternetten Anket Doldurmak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde “vakit nakittir” sözü farklı şekillerde doğruluğunu ispatlıyor. Ekmek aslanın midesine doğru yolculuğunu sürdürürken; tam zamanlı bir iş bulunsa dahi ayın sonunu getirmek giderek zorlaşıyor. Haliyle internetle haşır neşir olanlar “İnternetten nasıl para kazanılır?” sorusuna verilecek yanıtları ek gelir elde etmek için çoğaltmaya çalışıyor.

İnternette anket doldurarak para kazanmak fikri, ilk etapta çok da sahici görünmüyor ancak bu alanda kurumsal şirketlerin faaliyetlerini derinleştirmesi endişeleri azaltıyor. Yeni bir ürünü piyasaya sürmeden önce, pazardaki marka imajını sorgulamak için ya da müşteri memnuniyetini kazanma yollarını keşfetmek için firmalar yerel ve uluslararası çapta anketler düzenliyor. Firmalar çoğu zaman isim vermeden bu anketleri gerçekleştirdiklerinden anket firmaları ile işbirliği yapıyor. Eskisi gibi sokağa çıkıp anket doldurmak; internetten fikir almanın mümkün hale gelmesiyle tarihe karışınca; hem firmalar anketlerini doldurmak için gönüllü kişileri daha kolay buluyor hem de anket dolduranlar fikirlerini paylaşarak kazanç elde edebiliyor.

Dünya genelinde araştırma şirketlerinin sayısı artıyor, gerçek müşterilerin görüşleri önem kazanıyor ve firmalar artık stratejilerini somut verilere dayandırmak istiyor. Tam da bu nedenle online platformlarda anket doldurarak para kazanmak mümkün oluyor.

Ülkemizde yeterince yaygınlaşmamış olsa da anket doldurarak para kazananlar için bu fikir çok da yeni sayılmaz. Dünya genelindeki öğrenciler, ev hanımları, iş arayanlar, ek gelir elde etmek isteyenler ve freelance çalışırken kazançlarını çoğaltmayı hedefleyenler anket doldurarak para kazanıyor. Anket doldurarak para kazanmak hakkında yorumlar okunduğunda da bu fikrin işlevselliği bir kere daha ortaya çıkıyor.

İnternetten Anket Doldurularak Ne Kadar Para Kazanılır?

Anket doldurarak kazanılan para; anket başına önceden belirlenen ücrete, kişinin ne kadar anket doldurduğuna, ilgi alanlarına ne kadar uygun anket dağıtılacağına, anketin uzunluğuna, anketin kapsamına, anketin önemine, anket sitelerinin ücretlendirme politikasına ve kişinin hangi dillerde anket yanıtlayacağına göre değişiklik gösterebilir.

İnternetten anket doldurarak bir anda yüksek gelir elde edemezsiniz. Böyle bir amacınız varsa internetten para kazanmanın diğer yollarını denemelisiniz. Anket doldurarak kısıtlı bir gelir elde edebilir ve para çekmek için gerekli bakiye tamamlanmadan paranızı seçemezsiniz.

Anket başına belirlenen ücretler siteden siteye ve anketi yaptıran şirketlerin belirlediği standartlara göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle anket başına ne kadar para kazanılacağına dair net bilgiler sunamayız. Ancak anket doldurdukça ve profil bilgileriniz tamamlandıkça daha yüksek ücretli anketlerin size düşebileceğini açıkça söyleyebiliriz. Genel anlamda fikir vermesi açısından 10 dakika süren bir anketin bedelinin 1-5 dolar arasında değişiklik gösterebileceğini ifade edebiliriz.

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanmak İçin Site Seçiminin Önemi

İnternetten anket doldurarak para kazanma konusunda netseniz ilk olarak anket başına para ödeyen yerel ve global siteler hakkında araştırma yapmalısınız. Malum; her site güvenilir olmayacaktır. Zaman harcayıp ümit beslediğiniz bir süreç sonunda para alamama riskinizin olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Bu nedenle anket doldurarak para kazananların yorumlarını okumalı, siteler hakkında araştırma yapmalı ve anket dolduran tanıdıklarınız varsa kendilerine danışmalısınız. Böylece paranızı çekememe riskinizi ortadan kaldırabilir ve emeğinizin karşılığını alabilirsiniz.

Yurt dışı internet siteleri arasından seçim yapmadan ödeme kanallarını da öğrenmelisiniz. Uluslararası hizmet veren ödeme sistemlerinden hangisi ya da hangileri ile çalıştıkları kazançlarınızın size ulaşması adına önemlidir. İşbirliği yapılan sitelerin SWIFT ücretleri farklılaştığı için ödeme size gelene kadar ciddi oranda azalabilir. Bu nedenle henüz anket sitelerine üyelik başlatmadan, bu unsurları dikkate almalısınız.

Anket Sitelerine Nasıl Üye Olunur?

Güvenebileceğiniz ve ödemelerinizi düzenli yapacak bir anket sitesi bulduğunuzda üyelik işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Üye olmak için mutlaka bir mail adresiniz olmalıdır. Mail adresinizi sürekli kontrol etmeniz gerektiğini unutmamalı ve mümkünse cep telefonunuza mailinizi kurmalısınız.

Anket sitelerine üyelik yaptığınızda kişisel bilgileriniz hiçbir zaman üçüncü taraflarla paylaşılmamalıdır. Üyelik sözleşmesinde veri gizliliği ile ilgili madde bulunup bulunmadığını kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Neticede banka bilgilerinizin, kişisel bilgilerinizin ve anketlere verdiğiniz yanıtların güvence altına alınması gereklidir.

Anket Sitelerinde Profil Bilgilerinizi Tamamen Doldurmalısınız!
Anket sitelerine üyelik yaptıktan sonra profil doldurma aşamasına çok ama çok önem vermelisiniz. Hangi dilleri bildiğiniz, iletişim bilgileriniz, ilgi alanlarınız, uzmanlıklarınız, hangi tür anketlerle ilgilendiğiniz gibi değişkenler size atanan anket sayısını ve elbette kazanabileceğiniz ücreti doğrudan etkileyecektir. Bu sebeple kişisel profillerinizi mümkün olduğunca kapsamlı bir şekilde doldurmalı ve eksik bir bilginizin bulunmadığından emin olmalısınız. Unutmayın; siz kendinizi doğru şekilde ifade edemez ve yetileriniz hakkında bilgi vermezseniz anket doldurmanız için gelen talepler azalır; internetten anket doldurarak para kazanma serüveniniz de başlamadan sona erer.

Güvenilir, saygın ve gerçekten anket dolduranlara para ödeyen sitelerin sizden abonelik için ücret istemeyeceğini unutmamalısınız. Önce sizden ödeme alıp sonra para kazanma imkanı sunan internet sitelerine itibar etmemelisiniz. Pazar araştırma şirketlerinin size ihtiyacı vardır ve sizin fikirlerinizi objektif bir şekilde öğrenmek için aracılık ettikleri firmalardan ya da kurumlardan yüksek ödeme alırlar. Dolayısıyla sizden ücret talep etmeleri doğru ve mantıklı bir yaklaşım olmayacaktır.

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler

Anket doldurarak para kazanma hakkında yeterli bilgiye sahip oldunuz, şimdi sıra hangi siteleri tercih edebileceğiniz ile ilgili önerilerimize geldi. İnternette anket doldurabileceğiniz fazlaca site olduğunu hatırlatmak istiyoruz; seçim ise verdiğimiz bilgileri kullandığınız takdirde tamamen size aittir!

Anket doldurduğunuzda size nakit, hediye çeki ya da ödül veren; güvenilir ve prestijli sitelere örnek olarak şu siteleri gösterebiliriz:

The Panel Station: Piyasa araştırma anketlerine katılan; ürünler hakkında görüş bildiren kişilerin üye olduğu çevrimiçi bir platformdur. Dünya genelinde faaliyet gösteren şirketlerin anketlerini paylaşan The Panel Station harcanan zaman ve katılım sağlanan anket başına ücret ödemektedir. Firma; Türkiye, Brezilya, Çin, Hindistan, Polonya, Arjantin, Güney Kore, Tayland ve Avustralya gibi birçok ülkede faaliyet göstermektedir.

Global Test Market: Ücretsiz katılım sağlanabilen Global Test Market, hızlı para kazandırma iddiasında olan global bir şirkettir ve dünyanın en iyileri arasında gösterilir. Ortalama 15 dakika süren bir anket için 5 dolarlık ödeme yapan firma anket başına en iyi ücret veren sitelerden biri olarak kabul edilmektedir.

Myiyo: Online anket doldurulması için tercih edilebilecek güvenilir platformlar arasında yer alan Myiyo üyeleri, doldurdukları anket bedelleri 20 Euro sınırını geçince paralarını çekebiliyor. Türkiye, Kuzey Afrika, Polonya, Ukrayna, İtalya, İspanya, Büyük Britanya, Fransa ve Kolombiya gibi farklı ülkelerde faaliyet gösteren Myiyo; mo’web firması tarafından kurulmuştur.

Survey Spot: Online anket doldurmak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında yer alan Survey Spot PayPal ile ödeme yollamaktır. PayPal Türkiye’de faaliyet göstermese de bu sitedeki anketler doldurularak uçuş milleri, iTunes hediye çekleri ve Amazon.com hediye çekleri kazanılabilir. Siz de para kazanma alternatiflerinizi genişletmek istiyorsanız dünyanın en güvenilir anket siteleri arasında yer alan Survey Spot’u tercih edebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Ben derim ki.. sitesine ben de üye oldum. Olumsuz duyumlarımın aksine çokta memnun kaldım. Ben Paypal hesabıma yükleterek kullandım. Kazancınızı kullanma konusunda da seçenekler bol.

  2. E Ticaret alanında faaliyet gösteren firmamızda bayilikler verilecektir, Uygun adaylar kısa bir özgeçmiş ile [email protected] a başvurmaları rica olunur. Uygun bulunan adaylar ile bilgilendirme için iletişime geçilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here