Web sitesinden para kazanmak için 3 Yol

Web sitesinden para kazanmak için 3 Yol
para kazanmak

Web siteniz var ve bunun üzerinden para kazanmak istiyorsanız en popüler para kazanma yollarından 3 tanesini sizler için paylaşıyoruz.

Google Adsense, Özel reklamlar ve İçerik yayıncılığı ile ilgili bilgilerimiz yazımızın devamında.

para kazanmak
para kazanmak

1- Google Adsense reklamları ile para kazanmak

En çok bilinen ve en garanti yöntemlerden olan Adsense ile reklam yayınlamak için web sitenizin belirli oranda bir içeriğe sahip olması ve Adsense için gereken yapıya sahip olması gerekiyor. Bir adsense yayıncısı olmanız için adsense başvurusu yapmanız ve istenen bilgileri doldurmanız gerekli. Ardından reklam kodlarını alıp sitenize yerleştiriyor ve sonucu bekliyorsunuz. Adsense kazancı kısaca şu şekilde gerçekleşiyor. Siz web sitenizde kullanıcılarınıza yönelik içerikler oluşturuyorsunuz ve adsense reklam politikalarına uygun olarak reklam yerleşimi yapıyorsunuz. Ardından sitenizdeki ziyaretçiler reklama tıkladığında ortalama 0.05 Tl ile 0.50 Tl arasında tık başına para kazanıyorsunuz. Ortalama 10 bin ziyaretçi alan bir web sitesi 500 tıklama alırsa ve 0.15 tl oranla 75 lira günlük kazanca ulaşabilir. Bu çok değişken bir yapıya sahiptir. İçeriğinizin kalitesine göre ve reklam yerleşimine göre bu oranlar artabilir veya azalabilir. Bunu ölçmenin en iyi yolu optimizasyon çalışmaları yapmanıza bağlıdır.

2- Özel reklam alımı

Özel reklamlar genelde sabit bannerlardan oluşur ve aylık fiyatlar üzerinden belirlenir. Fiyat politikası ise sizin ziyaretçi sayınızile orantılıdır. Örneğin prefabrik ev fiyatlarında siteniz google sıralamalarında ilk üçte yer alıyorsa ve genelde 5 bin üzeri bir trafiğe sahip ise banner fiyatlarınız boyutlara göre 250 ila 1000 Tl arasında olabilir. Burada önemli olan ise size reklam verecek olan firmaların dikkatini çekmeniz ve onlara sitenizden bahsetmenizdir.

3- İçerik yayıncılığı

Web sitenizin ana konusu burada çok önemli. Örneğin teknoloji çok geniş bir kavram oysaki telefon modelleri teknolojiye oranla daha niş bir kavramdır. Telefon tanıtımları ile ilgili diğer tüm şirket ve sitelerden ücretli olarak basın bültenleri yayınlayabilirsiniz. Tanıtım yazısıda denilen bu yöntemde web siteniz ile ilgili içeriklerin uyuşması gerekir. Sektör olarak baktığımızda ise örneğin oyun siteleri ve e ticaret siteleri bu konuya çok önem vermektedir. Fiyatlar ise 30 Tl ve 200 Tl arasında değişkenlik göstermektedir.

Sizlere tanıttığımız bu 3 yöntem ile web sitenizden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tanıttığımız yöntemler çok bilinsede bir çok site 2 ve 3 numaraları yöntemleri denemediği için sadece tek bir gelir odaklı yöntem üzerine çalışıyorlar. Oysaki Warren Buffet’in şu sözünü de unutmamak lazım. Asla tek bir gelir kaynağınız olmasın ve ikinci bir gelir kaynağı için yatırımınızı yapın.

3 YORUMLAR

 1. Arkadaşlar internette para kazanmak için en güvenilir site cliksense cliksensede çeşitli şekilde para kazanma yöntemleri var reklam tıklayarak para kazanma,anket doldurarak para kazanmak ,task taparak para kazanma(en çok kazandıran level atladıkça daha çok kazandıran yöntem, referans üye bularak para kazanma ciliksense de para 5ve7 gün arasında paypal hesabnıza aktarılıyor. Bazı arkadaşlar günde 50-60 dolar kazandım diyor bunlara inanmayın ama haftada o kadar kazanabilirsiniz. Benim likimden abone olanlara clixsensenin tüm inceliklerini ve püf noktalarını anlatacağım ve beraber kazanacağız. Cliksenseye üye olmak isteyenler aşağıdaki linki tıklayarak üye olabilirler
  http://www.clixsense.com/?8307408

  (TRAFFIC MONSOON SADECE PTC SİTESİ DEĞİL. PTC SİTESİNDEN ÇOK DAHA FAZLA BİR SİSTEM. KESİNLİKLE BENZERSİZ VE KESİNLİKLE TAVSİYE ETTİĞİM BAŞKA BİR SİTE.
  1. Her gün reklam izleyerek 0,20$ kazanç elde edebilirsiniz.
  2. Referral tıklamalarından 100% kazanç elde edersiniz.
  3. 50$ Reklam Paketleri (Revenue Share) satın alıp %10 kar ile 55$ olarak geri alırsınız.
  4. Her reklam paketi size aynı zamanda 1.000 bedava tıklama reklam kredisi 20 banner reklam kredisi verir.
  5. Bu şekilde istediğiniz kadar reklam paketleri alarak hem diğer sitelerinizin çok etkili reklamlarını yaparak Google sıralamasında çok ciddi bir ilerleme kaydetmiş olursunuz, hem de verdiğiniz paket ücretini 55$ olarak geri alırsınız. Yani sitenizin bedava çok etkili reklamını yapmış olursunuz.
  6. İsteğiniz kadar ücretsiz reklam izleyerek ayrıca reklam kredisi kazanırsınız. (Her reklam 1 Kredi). Bu kredileri sitenizin, blogunuzun reklamını yapmak ya da satış ortaklığı linkinizin reklamını yapmak için kullanabilirsiniz.
  7. Paypal hesabınıza ödemelerinizi anında alırsınız.
  8. Gelir Ortaklığı programı ile (Revenue Share) günlük sınırsız (Reklam paketi sayısına bağlı) Paypal hesabınıza düzenli gelir elde etme fırsatı yakalarsınız.
  9. TrafficMonsoon sadece bir PTC sitesi değil aynı zamanda Traffic exchange ve Gelir paylaşım sitesidir. Bu da Traffic Monsoon’u diğer PTC sitelerinden ayıran önemli özelliklerindendir.
  10. Traffic Monsoon dünya genelinde çok büyük potansiyeli olan binlerce üyenin güvenini kazanmış ve alexa.com da 900’lerde Rang değeri olan bir site. Yani son derece güvenilir. KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM.
  Günlük ortalama Kazanç: 0.20$-0.44$’dır.

  Kayıt İÇİn : https://trafficmonsoon.com/?ref=slevan

 2. Davulun sesi uzaktan hoş gelir atasözü tam bu iş için söylenmiş olsa gerek. Çünkü ne yaparsanız yapın en az 1 yıl boyunca para kazanmadan sabretmeyi bilmelisiniz. İkinci yıl belki kazanmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here