Ana Sayfa Evde İş İmkanları

Evde İş İmkanları

Evden Yapılabilecek İşler
Hinterhaus Productions / Getty Images

İnternet üzerinden iş arayışlarınızda çıkmaza girdiyseniz ve artık evde yapılabilecek işler özelinde araştırmalarınızı yoğunlaştırdıysanız bu yazımız tam size göre!

“Evde yapılacak işler para kazandırmaz” diyenlere inat hazırladığımız bu yazımızda, birbirinden karlı yapılabilecek işler arasından seçim yapabilirsiniz. Evde yapılabilecek sayısız iş fikri arasından size en uygun olanı seçerek iş hayatınızla ilgili beklentilerinizi gözden geçirebilirsiniz.

Evden Yapılacak İşler Nelerdir?

“Evde ne iş yapabilirim?” düşüncelerinin yükünden kurtulabilirsiniz, çünkü nitelikleriniz ne olursa olsun emin olun size uygun olan evden yapılabilecek şeyler bulabilirsiniz. Bu kadar iddialı olmamız sizi şaşırtmasın, az sonra sunacağımız önerilerle ayda yaklaşık 4000 TL para kazanma şansı yakalayabilirsiniz!1. Youtuber Olabilirsiniz


Demesi kolay, evet! Ancak hedef kitlenizi belirler ve özgün içeriklerle onların karşılarına çıkabilirseniz evde para kazanmak için yapılacak işler arasında en karlısına adım atabilirsiniz. Youtuber olmayı başarır, Youtube kanal abone sayınızı 1000’in ve videolarınızın izlenme süresini 40 saatin üzerine çıkarırsanız banka hesaplarınızdaki hareketlenmeyi hemen fark edersiniz. Üstelik çok büyük maliyetler de gerekmez bu iş için; evinizin bir odasına konumlanır ve videolarınızı çekerseniz zaman içerisinde ekipmanlarınızın kalitesini arttırabilirsiniz. Youtube üzerinden para kazanmak ile ilgili sitemizdeki yazıları takip ederek, konu ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

2. Oda Kiralayabilirsiniz

Büyük bir eviniz var ve bazı odaları doldurmanızın imkanı yok. O zaman ilk bakışta dezavantaj gibi görünen bu durumu lehinize döndürebilirsiniz. Evinizdeki boş odaları ya da odayı; günlük, haftalık, aylık ya da daha uzun periyotlarda kiralayabilirsiniz. Hiçbir emek harcamadan evde yapılacak şeyler listesinde bulunan bu seçenek size birden çok avantaj getirecektir. Öncelikle eviniz kiraysa kira bedelinizi hafifletecektir, aynı zamanda faturalarınızı da kiracınızla paylaşırsanız edinimleriniz artacaktır. Fakat evden yapılan işler arasında en risklilerinden birinin oda kiralamak olduğunu da unutmamalısınız. Kiracınızın güvenirliği, huyu suyu, başınıza iş açıp açmayacağı gibi unsurlara muhakkak dikkat etmelisiniz.3. Giysi ve Kostüm Tasarımı

Evde yapılacak tasarımlar oldukça çeşitlidir. Tişört ve kostüm tasarımları son yıllarda oldukça popüler iş kolları arasında sayılabilir. Özellikle kostüm tasarımı yaparsanız ve elbise dikimi konusunda da deneyimliyseniz yüksek gelir elde edebilirsiniz. Tişört tasarımı konusunda da freelance sitelere üye olarak tasarımlarınızı dolar bazında satma imkanına sahip olabilirsiniz.

4. El İşleri Yapabilirsiniz

Evde yapılabilecek kolay tasarımlar üzerine internetten araştırma yaparak el işi ürünler üretebilirsiniz. Anahtarlıklar, el yapımı oyuncaklar, bebekler için keçeden süsler vb. evde yapılabilecek kolay el işleri aylık kazançlarınızı arttırmanızı sağlayabilir. Siz de el maharetinize güveniyorsanız evde yapılabilecek pratik el işleri araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz.5. Bebek Bakıcılığı

İş toplantıları, hafta sonu tatilleri, akşam organizasyonları gibi birçok faktör bebek bakıcısı ihtiyacını arttırıyor. İsterseniz kendi evinizde isterseniz hizmet sunduğunuz kişilerin evinde bebek bakıcılığı yapabilirsiniz. Güvene ve bilgiye dayalı bir iş kolu olan bebek bakıcılığı alanında başarı gösterirseniz süreklilik arz eden işlerin de sahibi olabilirsiniz. Bebek bakıcılığı haricinde düzenli bir işiniz de varsa evde yapılacak ek işler kategorisinde yer alan bebek bakıcılığına yönelebilirsiniz.

6. Çevirmenlik

Globalleşen dünyada yabancı dil bilenlerin kazanç olanakları giderek artıyor. Şirketler, bireyler ve kurumlar çeviri hizmetlerine gereksinim duyuyor. Eğer yabancı dil konusunda kendinize güveniyorsanız basit metinlerin çevirisini yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Çeviri konusunda profesyonelliğiniz olduğu takdirde ise daha kapsamlı ve dolayısıyla yüksek getirili profesyonel çeviri hizmetleri yapabilirsiniz.7. Organik Reçel Yapımı


Organik olan her şeyin fiyatı artıyor. İster oyuncak olsun ister deterjan ister giysi fark eden bir şey olmuyor! Söz konusu organik gıdalar olduğunda ise akan sular duruyor. Elinizin lezzetine güveniyorsanız organik reçel üretimine başlayabilirsiniz. Yerel pazarlarda ürünlerinizi sergileyebilir; sosyal medya platformlarından hesap açarak faaliyetlerinizi duyurabilir, yaşadığınız yerde yöresel ürünler satan işletmelerle kar ortaklığına girişebilirsiniz.

8. Anket Doldurmak

Yeni bir pazara girmek isteyen uluslararası firmaların Pazar araştırması anketlerini doldurarak, doldurduğunuz anket başına değişen ücretlerde gelir elde edebilirsiniz. Evde yapılacak işler arasında giderek popülerleşen bu iş fikri ile ilk etapta çok yüksek gelir elde edemezsiniz ancak bilgisayar başında geçirdiğiniz zamanları değerlendirmek isterseniz anket doldurmaya güvenilir platformlarda üyelik oluşturarak başlayabilirsiniz.9. Evcil Hayvan Bakıcılığı

Evcil hayvanlarını gezdirecek zamanı bulamayanlara da farklı nedenlerle evlerinden uzakta kalmak zorunda olanlara da evcil hayvan bakıcılığı yaparak hitap edebilirsiniz. Nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu yerleşim birimlerinde süreklilik arz eden bir işe dönüşebilecek evcil hayvan bakıcılığı ile hem para kazanabilir hem de hayatınıza birçok sevimli dost sokabilirsiniz.

10. Özel Ders Verebilirsiniz

Farklı başlıklar altında özel ders vermenin yüksek karlılık getireceğini sizlere ilettik ve ısrarla iletmeye devam edeceğiz. Yıllardır edindiğiniz deneyimleriniz ve bilgileriniz neden size ek gelir sağlamasın ki? Bir konu hakkında uzmanlığınızı ilgili kişilere aktararak uzmanlığınız özelinde saatte 300 – 400 TL gelir elde etmeniz mümkün. Bunun için uzmanlığınızı dijital ortamda duyurarak evde yapılabilecek işler arasında en prestijlilerden birini hayata geçirebilirsiniz.