Hazır Evlere Yeni Bayi Aranıyor

396

Son aylarda iyiden iyiye hareketlenen emlak sektöründe girişimciler için yeni fırsatlar da doğuyor. Özellikle hazır ev konseptinde çelik konstrüksiyon veya ahşap konutlar yapan firmalar Türkiye genelinde bayilik atağına geçiyor.

Hazır evler hızlı kurulumları ve görüntüleriyle özellikle büyük şehirlerden ilgi görüyor. Şehir merkezine uzak ancak anayollara yakın bölgelerde tek veya site olarak inşa edilen evlere olan talep gittikçe artıyor. Firmalar da bu talebi karşılamak üzere pazarlama ağlarını bayi kanallarıyla genişletiyorlar. Evlerin metrekare fiyatları 100 dolardan başlarken teslim süreleri büyüklüklerine göre 3 ile 60 gün arasında değişiyor.

Tanıtım Bayiliği de Var
Bayiler isterlerse sadece tanıtım için çalışabildikleri gibi satış ve yapım da yapabiliyorlar. Kıyı bölgelerden özellikle Akdeniz Bölgesi’nden gelen talebin de artığını belirten sektör temsilcileri hazır evlerin bayiler için kârlı bir yatırım olduğunu kaydediyor. Hazır evler tüketiciye birçok alternatif de sunuluyor. Temeli atılmış veya atılmamış, sadece dışı yapılmış ve anahtar teslimi yapılan hazır evlerin malzemelerinin büyük bir çoğunluğu Türkiye’de üretiliyor.

Firmaların bayilik için girişimcilerden çok büyük istekleri yok. Alınan ürün tutarı kadar teminat genel olarak istenen şartlar arasında. Bunun dışındaki şartlar ise karşılıklı görüşmelerde belirleniyor. Ancak daha önce emlak sektöründe faaliyet göstermiş olan mimar ve mühendislik firmaları bayilik için daha şanslı.

Fin Ahşap Teminat İstemiyor
Ahşap ev imalatı yapan firma aynı zamanda dış mekanlarda kullanılan ahşap mobilyalar konusunda uzman. Tatil köyleri ve şehir parklarında kullanılan ahşap mobilyaları üreten Fin Ahşap, Japonya ve Türki cumhuriyetlere ihracat yapıyor. Bayinin en az 150 metrekarelik bir showroom’u olması gerekiyor. Bir bölgeye tek bir bayilik veriyor. Bayi isterse kendi alt bayilerini oluşturabiliyor. Herhangi bir teminat istemiyor. Bayiler toplu projeler ortaya çıkarmaları halinde yıllık ciroları bir milyon doları geçebiliyor. Tek villa satışlarında ciro 250.000 ile 500.000 dolar arasında değişiyor.
Tel: 0312 435 15 45

Zümrüt Villa Deneyimli Firmalar Arıyor
Decesan’ın hazır ev üretiminde kullandığı marka olan Zümrüt Villa sınırsız mimari özellikte 3 kata kadar evler yapıyor. Firma 1987 yılından bu yana alçıpan sistemleri, taşyünü-metal asma tavan sistemleri, bina mantolama sistemleri, dış cephe kaplamaları konusunda mağazacılık ve proje uygulama hizmetleri veriyor. Türkiye genelinde bayilik veren firma talep edilen ürün tutarında teminat istiyor. Girişimcinin evlerin montajında kullanılan ekipmana sahip olması gerekiyor. Çatı, cephe ve dekorasyon uygulamaları konusunda deneyimli ve daha önce bu konularda taşeron olarak çalışmış firmalara öncelik veriyor.
Tel: 0212 664 24 00

5.000 Dolara Bayilik
Hafif çelik konstrüksiyon evler yapan Trimetal isteğe göre tek ev yada site yapabiliyor. Yılda 120 metrekarelik 500 ev yapabilecek kapasiteye sahip olan firma, 21 metrekareden 383 metrekareye kadar ev pazarlıyor. Evlerin teslim süreleri ise büyüklüğüne göre 3 gün ile 1.5 ay arasında değişiyor. 125 metrekarelik bir evin teslim süresi ortalama 15 gün sürüyor. Ev fiyatları 15.000 YTL’den başlarken en büyük evin fiyatı 300.000 YTL’ye kadar çıkıyor. Firma hazır ev sistemi için sınırlı sayıda yapımcı bayilik veriyor. Bayilik için 5.000 dolarlık başlangıç sermayesi gerekiyor. Girişimcilerin mimar kökenli, proje ve ruhsat işlemlerinde deneyimli olması gerekiyor.
Tel: 0312 460 14 66

Kantaşı Türkiye’ye Yayılıyor
Evlerin tamamını kendi tesislerinde üreten şirket istenilen her mimari tipe uygun evler yapabiliyor. Standart olarak ise 80 ile 350 metrekare arasında evler yapıyor. Siparişler 20 gün ile bir ay içinde monte etmeye başlanıyor. Montaj işlemi en fazla bir hafta sürüyor. Sipariş sonrasında en fazla 3 ay içinde ev oturulacak duruma geliyor. Ahşap taşıyıcı sistemin metrekare fiyatları 107 ile 130 euro arasında değişiyor. Dışı bitmiş bir ev için ortalama metrekare fiyatı 190 euro civarında. Firma Türkiye genelinde bayilik veriyor. Bayilik eğer sadece tanıtım temsilciliği ise ofis maliyeti yetebiliyor. Yapım bayiliğinde ise koşulları satış hedeflerine bağlı. Bayilerin yıllık ciroları tamamen satışa bağlı. Yılda ortalama 30 ev satan bir bayi 750.000 euro civarında bir ciro yapabiliyor.
Tel: 0212 216 70 10

10.000 Ev Üretiyor
A4 İleri firması tarafından oluşturulan Veev markası ahşap konutlar inşa ediyor.

Yılda 10.000 ev kapasitesine sahip firma Ankara’daki 13.000 metrekarelik kendi fabrikasında üretim yapıyor. Firma Veev Yapı Market konsepti altında Wodoor ahşap iç mekan kapıları, Up & Down ahşap merdiven sistemleri, Pendow ahşap pencere sistemleri, Therma-Tru kapı sistemleri, Heat-N-Glo şömine sistemlerini bayilik ağıyla pazarlıyor. Bayilik için 15.000 euro teminat mektubu isteniyor. Girişimcilerin inşaat ve pazarlama konusunda tecrübeli olması isteniyor. Firma Türkiye genelinde bayilik veriyor.
Tel: 0312 280 72 77

Metrekare Fiyatı 300 Dolar
Hafif çelik konstrüksiyon konut üretiminde Türkiye’nin en büyük firmalarından biri olan Akşan, her türlü mimariye uygun ev yapabiliyor. Evler 45-60 gün arasında teslim ediliyor. Üretimin tamamını kendi fabrikasında gerçekleştiren firma yıllık 2.000 adet 200 metrekarelik konut üretim kapasitesine sahip. Geniş bir fiyat aralığı olan firmanın sadece dışı bitmiş evlerin metrekare fiyatı 300 dolar civarında. Anahtar teslim evlerde ise metrekare fiyatı 400-450 dolar arasında değişiyor. Firma Türkiye genelinde bayilik veriyor. Bayilik koşulları karşılıklı görüşmelerde belirleniyor. Bayilerin mühendislik firması ve bir showroomu olması gerekiyor.
Tel: 0212 286 05 67

25 YORUMLAR

 1. Sermaye gerektirmeyen, sadece anlatarak ve testlerini yaparak satışını yapacağınız Japonya dan ithal nanoteknolojik bir ürün olan Hyujin Pozitif Enerji Kolyesi için tüm Türkiye'de bayiler arıyoruz.
  İrtibat : 0216 223 03 03

 2. slm ben ağrı patnosta oturuyorum yeni bir çiftlik kurduk ve 5 adet müstakil amerikan tarzı ev yaptırmak istiyoruz ağrı ve yakın illerde bu tarz ev yapımıyla ilgilenen firmalar varsa e-maillerinizi bekliyorum iyi ç.alışmalar

 3. ben erzurumda ahşap villa yapıyorum. tamamı ahşaptan olan vilların -40 C soğuk ve sıcak garantisi veriyorum. yangına karşı garantili olup istediğiniz ölçü ve modelde yapıyorum. ilgilenenlerin dikkatine.
  SAVAŞ UÇAR
  05462031258
  erzurumrehberi@hotmail.com
  facebook: savaş uçar (resim galerisi mevcuttur)

 4. Öncelikle merhabalar kendim emlak ve inşaat üzerine çalışıyorum .
  Bu tarz işler öncelikle çevrenin güven alabilecegi biri olması lazımki o kişilere sundugun zamn hiç bir şekilde kafasında osru işareti olmamsı lazım . şu anda inşaata yeni başladım uzun süredir emlak işi yapıyordum zaten . inşaat sektöründe çevre imakanım çok fazla fazla vardır tabi buda güvenle ve çalışmakla alakalıdır . Eger ki kısmet olursa bu iş benim meslegim antalya olsun istanbul olsun bu işi yaygınlaştırmak isterim …. mail adresimi yazıyorum
  TEŞEKKÜR EDRİM ….

 5. merhaba ben çankırıdan ismail gökkaya burada prafabrik ev yapan hiç bir firma yok ben bu işin bayiligini almak isterim ve burada yaygınlaştırmak isterim ilgili birimin en kısa zamanda benimle irtibata geçmesini dilerim. 05379295591

 6. Merhaba Anakarada merkezi bir semtte site icerisinde veya degil, tamamlanmis imar ve tapusu bulunan krediye uygun 4+2 veya 5+2 projeniz mevcutmudur?

 7. Merhaba,
  Akarada ki evimin banyoları için asma tavan yapımcısına nasıl ulaşabilirim. Aliminyum veya plastik olabilir. İnternette bulamıyorum.
  Yardımcı olursanız, memmnun olacağım.
  Tesekkürler, başarılar.

 8. Merhaba ben cihangir civelek mimarlık ve mühendislik firmamız var.çelik ve betonarme olarak hertürlü inşaat projeleri çizmekteyiz.çelikkontrüksyon yapılar hakkında uygulama konusunda ,fiyat konusunda,ve bu yapıların avantajları ve dezavantajları ,bayilik şartlarınız hakkında bilgi verebilecek firmalar var ise ; semerciler mah.çark caddesi dar sokak mermersara işhanı.kat:3 kapı:9 Adapazarı/SAKARYA N.Terzioğlu İNŞAAT ccivelek@hotmail.com.tr adresine bilgiverilebilirse memnun oluruz.

 9. Ben erzurumun oltu ilçesinde orman ürünleri sektöründe imalat yapmaktayım.ayrıca inşaat ve mobilya malzemeleri satışı yapmaktayım.bölgemizde konut ihtiyacı hızla yükselmektedir.prefabrik ve çelik yapı için cazip bir potansiyel var. onun için mutabık kalabileceğimiz bir firma ile kayda değer işler yapabileceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. web site. akbulutlar.net 05325587389

 10. En güzel villa modellerini sizler için arşivimizden topladık ve sizlere sunduk..

  Çelik konstrüksiyon villa modelleri ve fiyatlarının da yer aldığı sitede sistem hakkında bilgi de bulabilirsiniz..

  Depreme dayanıklı, ekonomik ve kısa sürede hazırlanan çelik konstrüksiyon villalar hakkında bilgi sahibi olmadan, teklif almadan lütfen yuvanızı kurmayınız..

  http://www.villamodelleri.com

 11. Hafif Çelik Konstrüksiyon Yapı ve Villa sistemlerinde uzman olan kuruluşumuz, bayilik ağını daha geliştirerek müşterilerine en yakın olma çabasını sarfederken;

  Bayilerine de bir meslek, extra bir kazanç imkanı sağlıyor.

  Profesyonelliğimizi, amatör girişimci ruhunuzla birleştirerek kazanmak istiyorsanız lütfen iletişime geçiniz..

  info@servilla.net

 12. ben inşaat işleri yapmaktayım. Eskişehirliyim Eskişehirde yüzelliden fazla inşaat yaptım, Antalyada 30 a yakın iş yaptım, milas fethiye de işler yaptım İzmir dikilide 30 adet villa yaptım, bu işlerde malzemeli ve malzemesiz işler yaptım anahtar teslimi işler yaptım şu anda eskişehirde inşaat ın hertürlü işlerini yapmak için şirket açmaya hazırlanıyorum. Hazır evler bayiliğini aldığım takdirde özellikle Eskişehir İzmir Antalya Kütahya buralarda öncelikli olmak üzere İstanbul Bursa gibi illerdede pazarlama ve tanıtım yapabilim. İnşaat işlerinde çalışan kaba işçilik ve ince işlerde çalışan boya badana alçı seramik mobilya v.s ekiplerim vardır. Web sitem bir hafta içinde kullanıma açılacaktır. Yurt dışında ingiltere ve almanya da pazarlama ve tanıtım yapabilirim.

 13. Merhaba ben amasyadan yazıyorum; mağlum amasyamızın konum itibarıyla bağ, bahçe, tarla vs gibi toprağı işleyen insanlarımızın çelik ev konusundaki arz ve talepleri bulunmaktadır.Bu konuda bilgilendirilmek ve broşür temini sağlaya bilirmisiniz.İnsanlarımızın taleplerine beraber karşılık verelim sizde kazanın bizde.Görüşmek dileğiyle. kociso005@hotmail.com DEKOFON Dekofon Bilgi Teknolojileri İletişim Güvenlik Sistemleri Dekorasyon San.Tic.Ltd.Ştd İsmail KOÇ

 14. zonguldak il ve çevresi için bayilik sistemini görüşebilirizmontaj için 2 adet hibım var ve 1000 metrekare atolyem var bayilik için görüşelim

  bizim ve sizin için kazançlı olacağı kanısındayım

  hayırlı günler

  KOCAUSTAOĞULLARI ÇELİK KOSTRÜKSİYON
  MAKİNACILIK END VE VİNÇ İŞLETMECİLİĞİ
  05305410100
  kocausta_ogullari@hotmail.com

 15. Hayırlı günler bayilik şartlarından ziyade bu evler soguk ve sıcaga karşı nekadar randumanlı ve kaç seneye kadar garantili hava şartlarından nekadar etetkilenip nekadar etkilen meden senelere meydan okuya bilir bunu yapmak ve satmak degil müşteriye gereksinimlerini anlata bilmenin önemini düşünmek teyim bunun la ilgili ve evlerle ilgili katolok gönderir misiniz iyi çalışmalar cami sok no 8 alaplı/zonguldak

 16. Meraba bayilik yatırımı ne kadar bir yatırım maliyeti gerektirmektedir konu ile ilgili aydınlatırmsıınız izmirde çelik konsürksüyon ve proje alanında faliyet göstermekteyiz

 17. merhaba hzır ev yapımı dikatımı çektı ağrı patnosta yaziyorum ilçemiz hızlı gelişmekte yaklaşık seksen bin nufusa sahip yuzyırmi kuyu vardır bizim burası kışı soğuk ve karlı geçiyor eyer olumluysa bir bıraşoru gunderın inceliyelım sandığım gibiyse buyuk satışlar yaparız adres MALAZGİRT CAD SARISU GİYIM PATNOS AĞRI

 18. Merhaba bende hazır ev sektöründe tecrübe edinmiş biriyim. Hatta bir firmada departman olarak bir sistem kurdum. Fakat bazı sebeplerden firma ile yürümedi. İstanbul da çalıştım. Şu an Çanakkale de yaşıyorum. Ben kendi firmamı daha doğrusu markamı yaratmak istiyorum. Biz uygulamayı betonarme karkas olarak yapıyorduk. Bu türkiyede 2 firmada var. şu an ikiside pasif durumda. İnşaat sektörüne oranla çok fazla sermaye gerekmiyor.
  100.000 TL ye marka sahibi olabilirsiniz. Elimde hazır müşteri portföyümde var. İlgilenen arkadaşlar bana tolgamildner@hotmail.com dan ulaşabilir. Referans verebilir, söylediklerimi ispatlayabilirim.

 19. ben ankaradan ülke, ülke çelik elek ltd şti nin sahibiyim firmamız çelik elek üreticisi ama ek iş olarak çelik konstrüksiyon işini de yapmak istiyoruz deneyimli kadromuz mevcut .nasıl yardımcı olabilirsiniz saygılarımızı sunarız.
  03123851304 pbx

 20. BEN VAN’DA OTURUYORUM 25 YILLIK ESNAFLIĞIM VAR. MARANGOZLUK, MOBİLYACILIK, İNŞAAT İŞLERİ VE UZUN BİR SÜRE TİCARETLE UĞRAŞTIM YENİ BİR İŞ ARAYIŞINDAYIM. BU İŞ UZUN ZAMANDAN BERİ İLGİMİ ÇEKMEKTEDİR. BAYİLİK ŞARTLARI BU İŞLE İLGİLİ GEREKLİ BİLGİLERİ VE KATALOGLARINIZI İLETİRSENİZ MEMNUN OLURUM. TEŞEKKÜRLER. ŞENOL SAYİN AYDENİZ İŞ MERKEZİ /KAZIM KARABEKİR CAD./UĞUR SOK./KAT:4/NO:40/VAN

 21. ben sakaryada çelikçatı demir dog hafif çelik tabir ettigimiz prefabrik işleri yapıyorum takım ve ekibim var olmüyan tek şey sermaye müşteri potansiyem geniş artı emlak işiyle ugraşıyorum ciddi bir firmanın sakarya ve havalisinde bayisi olarak çalışmak isterim tel iş 0264 2815699 cep 05327265832 05373752648

 22. ben sivas ın şarkışla ilçesinde ikamet ediyor inşaat tan anlarım yalnız aktif yer almadım bu sistemde benim çok ilgimi çekiyor değil şarkışlada sivas ta bile hazır ev bayiliği yok bu işe girmek istiyorum lakin maddi durumum fazla değil bana bu konuda hem iş olacak hemde istediğim işi yapma fırsatı doğacak bu faliyette nasıl yer alabilirim.bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.çalışkan girişken karşısındaki kişiyi ikna etme kabiliyeti olan kişiyim aynı zamanda.05466230472 telefonum.kursat.gunay@hotmail.com msn adresimde bu

 23. BU GÜZEL BİR İŞDE BAYİLİK İÇİN NE KADAR SERMAYE LAZIM ACABA BENDE ELEKTRİK MALZEME TOPTANCISI FİRMAYIM SAKARYADA İŞİN AYRINTILI BİLGİSİNİ İSTİYORUM SAYGILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here