Home ofis çalışmak – Evden Çalışmak

Home ofis çalışmak - Evden Çalışmak
Evden Home ofis Çalışmak

Evden Home ofis Çalışmak

Home ofis çalışmak isteyen girişimciler bu iş için evinden belli bir bölümü ayırmak zorundadır. Özellikle bilgisayar işleri yapan kişiler tarafından tercih edilen home ofis işi Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde de yaygındır. Türkiye’de ise son 10 yılda yaygınlaşan home ofis çalışma fikri girişimciler için bir çok masrafı düşürmenin de bir diğer yolu.

Evden Home ofis Çalışmak
Evden Home ofis Çalışmak

Home ofiste yapılan işlerin ağırlık kısmı ise bilgisayar ile yapılan işlerden oluşuyor. Blog yazarları, Makale yazarları, Program kodlama işi yapanlar ve tasarım uzmanlarını home ofis çalışanları olarak göstermek mümkün. İnternetten para kazanmanın yolları arttıkça bu işe olan talepte sürekli büyüyor.

Home ofis çalışan bir çok kişinin ortak sorunu ise ofiste ve evde sürekli bulunmanın bunaltıcı olması. Bu yüzden eğer home ofis çalışma niyetiniz var ise bu sorunu görmezden gelemezsiniz. İş ortamının verdiği çalışma azmi de bir diğer sorun. Evde daha rahat olacağınız işinize özen gösterme duygunuz biraz daha az olabilir. Bu yüzden ne kadar disiplinli olursanız o kadar da başarılı olursunuz.

18 YORUMLAR

 1. Evde yazı yazarak para kazanmak isteyenler siteyi inceleyebilir. Üye olduktan sonra sol üst kısımda yazmaya başla bolumu var. Oradan istediğimiz konu ve ucrette olan isi seçip yazmaya baslayabiliyoruz ,bilimsel yazılar değil herkes yazabilir… Mantığı kavrayınca gayet hızlı yazılıyor http://yazkazan.net/?aff=14871

 2. Ben yaklaşık 14-15 senedir fabrikada orda burda çalışarak geçirdim.
  Onca sene çalışmama rağmen Türkiye ortamında yine işsizim yine işsizm
  İstediğiniz kadar iş ortamında kendinizi yetiştirin okul mezunu deilseniz
  istediğiniz işe girmeniz zor.Türkiyede 7o bin tane lise varken 7 bin tane üniversite var buda biras zor tabi.İnsanlar yeteneklerinize güvenmiyorlar.
  Girdiğim her işte rekor kırmama yada çok kısa sürede o işi öğrenip
  istenilen çalışan olmama rağmen bir şekilde işten çıkıyorum.Çıkınca da
  aynı işten bulmam (oturduğum yere yakın olmaması gibi) sebeplerden dolayı
  çok zor.Bu sebepten dolayı sürekli sektör değiştiriyorum. Ancak 35 yaşıma gelmeme rağmen hala elle tutulur birşeyler yapamadım.İşletmeler en son köyden
  çalışan köleler getirceklermiş.Artık anladım ki bizler köleyis ,çalışma isteğimi yitirdim.En son çare home ofis takılmayı düşünüyorum nasısa çoluk çocuk yok

 3. Merhaba,

  7 aydır material management olarak uluslararası bir şirkette çalışmaktayım, home ofis tarzı çalışıyorum. Uygun bir iş önerebileceğiniz takdirde sizin ile çalışmak isterim. İlgilenirseniz cevabınızı bekliyorum.

  İyi günler

 4. Merhaba, buyuk sehirden cok uzaklarda yeni dogmus cocugumuzu buyuturken bir yandan da 20 yillik calisma hayatinin verdigi bilgi, beceri ve tecrubelerimi ihtiyac duyanlar ile paylasabilecegim, evde calisma imkani sagliyacak finansal tablo analizleri, butce karsilastirma raporlari gibi internet ortaminda sunum yaparak yararli olacagima inandigim raporlamalar icin teklifler bekliyorum. Meslegim mali musavirlik dedigim gibi kucuk bir beldede yasadigim icin ancak homeoffice olarak hizmet sunabilirim.

 5. Studio Offices gibi şirketler home office çalışan kişilere esnek ofis kullanımı imkanı da tanıyor. Sanal ofilerle firmanıza kurumsal bir telefon karşılama hizmetini çok makul fiyatlara alabilirsiniz. Önemli bir müşteriniz geldiği zaman prestijli bir toplantı salonunda müşterilerinizi misafir edebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için http://www.studiooffices.com adresine göz atabilirsiniz.

 6. memnun olduğunuzu yazıyorsunuz ama nasıl bu işe girişebleceğimiz konusunda bi bilgi vermıyorrsunuz.nasıl çalışabılırız????

 7. 2 yabancı dilim var ve bende home office çalışmak istiyorum.Bana yardımcı olabilirmisiniz ?

 8. hala tam olarak nasıl çalışıldığını elle tututulur gözle görülür bir şekilde anlatan yok..eğer yardım edecek biri varsa lütfen [email protected] adresine yazarmısınız…engelliyim ve işe ihtiyacım var….teşekkür ederim ilgilenen arkadaşlara şimdiden….saygılarımla…..

 9. bazı sektörler için home ofis çalışmak şarttır zaten.. ama bizdeki işçiyi çalıştırma anlayışı ile olmaz.. bir şirkette sekreter neden iş yerindedir ki.. telefonlara bakmak, gerekli evrakların dosyaların düzeni ve isteneni temin etmesi için.. ama sekreter dediğinizde çay yapan temizlik yapan patronu memnun eden anlaşılır hep.. avrupada ki sekreterin tek işi telefonların cevaplanmasıdır.. dosya düzeni ve istenen belgelerin sunumu büro memuru denilen kişiye aittir.. çaycı zaten yoktur ama istenildiğinde ayrı bir eleman olur.. temizlik görevlileri zaten firmaların işçileridir ücret karşılığı gelir çalışmaya… bu yüzden dir ki bizim memleketimizde nedense kimse işinde zirveye oynayamaz. bir elemandan haddinden fazla iş istenir maalesef.. home ofis çalışmak her sektörde olmasada güven işidir.. güven denilince akla TÜRKİYE gelir.. bizim ülkemizdeki insanlara böyle bir sistemi koyan firma çok kısa sürede başarının zirvesinde kendisini bulur.. imkanım olsa ben şimdi yaparım bu sistemle çalışma işini.. üreticiye pazarlama ve satış lazım. tüketiciye tüketecek mal yada hizmet.. neden yüksek ücretlerde pazarlama elemanları tutulur ki.. evinden çalışana çalıştığı hatta kazandırdığı kadar ücret verin bakın rekabet nasıl şekil değiştirip insanları şaşırtacak noktalara geliyo.. yalnız pazarlayacağınız mal yada hizmeti karşılıklı güvenle yada sözleşme ile kişiye istediği kadar tedarik edeceksiniz..

 10. slm. 2006 yılında home ofis olarak evimi gösterip maliyeden defter açtırdım. ilk önce vergi memurları olurmu , olmazmı teredüt ettielr , daha sonra yoklamamı eve değilde vergi dairesine çağırdılar. orada yaptılar. avrupa bu işi çoktan aştı, home ofis değilde adam havada yaşayan sabit değilde devamlı mobil bir hayatı varsa bu kişi havada , karada hareket eden birisi için , devlet bu şekilde çalışanları nasıl vergi mükellefi yapacak. yanlız şunu söyleyebilirim devletimiz de son zamanlarda çok hızlı bir şekilde, global iş hayatına çabuk adaptasyon oluyor.
  gerçi benim işim gereği , home ofis çalışmaya uygun . Herkes için uygun olmayabilir.
  ilk başta rahat görünebilir ama daha sonra çok büyük zorlukları oluyor. zamanlı ,zamansız telefon görüşmeleri ni zi yapmak zorundasınız. Zamansız iş görüşmelerine gelmek istemeler falan vs.

 11. Home Office olarak çalışmaktayım.

  Firmanıza home office verebileceğim hizmetler,

  Internet;
  flash banner tasarımları, web sitenize tasarım geliştirme güncelleme ve yeni içerikler ekleme, içerik yönetimi, google adwords ilanlarınızın takibi, raporlamaları ve yeni ilanlar oluşturma, web sitenizin internetteki görüntülenme raporlamaları, mailing tasarımları, interactive cd tasarımları

  Basılı evrakları;
  Broşür, katalog, insert, el broşürü v.b tüm masaüstü yayıncılık dükümanlarının tasarım, baskı aşama takibi,.

  Video;
  İnternet sitenizde veya diğer mecralarda kullanacağınız video görüntülerinizin montajlanması effectler eklenmesi ve optimizasyonları

  Digital Fotoğraf
  Firmanıza ait ürünleri veya firmanızın sattığı ürünlerin digital olarak uygun konseptlerde fotoğrafının çekilmesi. Kullanılacak mecraya uygun şekilde formatlanması.

  cem uçar
  0539 818 33 61
  [email protected]

 12. home ofis için türkiye'de ne gibi şartları yerine getirmek gerektiği konusunda bilgi sahibi olan bir arkadaş var mıdır? Ltd. bir ortaklık bir evi ofis adresi göstererek nasıl oluşturulabilir? Konu hakkında bilgisi olan bir arkadaş buraya yorum olarak yazabilirse faydalı olacağı kanaatindeyim.

 13. Tam 10 senedir Home ofis kullanıyorum.Ve kendimi kuşlar gibi özgür hissediyorum.
  Seneler önce ofisimin tescili için gelen memura eğer işletme belgemi vermezsse Leyla Alaton la benim ofisimi beraber kapatabileceğini söylemiştim.O ilklerden biriydi ve iyiki varlar.
  Leyla hanımda benim gibi çalışıyordu. Tanışmıyoruz ama memur bey bir terslik olabileceğini düşünmüş olacak ki gereğini yüzü mosmor olarak yaptı.
  Bende tasarımlarımı işlerimi ve yazılarımı ofisimde özgürce istediğim saatte yazdım…yaptım….
  Aslında olması gereken bir seye insanların tepki göstermesi ve alışamaması sartlandırılmış reflex olarak düşünebilirsiniz. Ben öyle düşünüyorum.Ama bütcelendirildiğinde nekadar avantajlı olduğınu görmemek için zaten ofise ihtiyaç duymamak lazım.
  Ben cok mutluyum.
  Ailemde kızkardeşim vekuzenlerimde dahil home ofisi olanlar var.
  Tavsiye ederim. Bu güzel yazı içinde sizlere teşekkür ederim.
  Belki de MOr farkı ne dersiniz…

  Nevin Kalafatoğlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here