İş kuruyorum diyenlere hibe desteği

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün KOBİ işletmeleriyle ilk kez işletme açacak girişimcilere yönelik olarak 6 ayrı yeni destek programını birden açıkladı. Peketten ilk defa geri ödemesiz 27 bin liralık hibe desteği çıktı.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, küçük ve orta ölçekli (KOBİ) işletmelerle ilk defa işletme açacak girişimcilere yönelik 6 ayrı yeni destek programı açıkladı. Toplam büyüklüğü 263 milyon lira hibe ya da kredi şeklindeki destekler KOSGEB aracılığıyla girişimcilere dağıtılacak. Program kapsamında KOBİ’lere 750 bin liraya kadar geri ödemesiz finansman desteği sağlanacak. KOBİ’lerin büyümesini ve daha fazla istihdam sağlamasını hedefleyen programlar, aynı zamanda işsizlerle maaşlı çalışanlara patron olma fırsatı da sunuyor.

İŞ KURANA 27 BİN TL

Bakan Ergün’ün verdiği bilgilere göre girişimcilik destek programı kapsamında ilk defa işyeri açacak 400 kişiye 27’şer bin lira hibe desteği sağlanacak. Söz konusu 27 bin liranın 5 bin lirası işletmenin kuruluşu sırasında verilecek. 10 bin lira kuruluş döneminde makine teçhizat ve ofis donanımı için aktarılacak. Geri kalan 12 bin lira da işletme giderlerine destek olmak amacıyla her ay biner lira şeklinde ödenecek. Ancak bu destekleri alabilmek için kurulacak işletme birinci veya ikinci teşvik bölgesindeyse toplam giderin yüzde 40’ının; üçüncü veya dördüncü bölgesindeyse yüzde 30’unun girişimci tarafından karşılanması gerekiyor. Kadın veya engelli girişimciler ise bölgeye göre yüzde 30 ve yüzde 20 katkıyla söz konusu 27 bin lira destekten yararlanarak işletmelerini açabilecekler.

EĞİTİM ALMAYANA YOK

Söz konusu girişimcilik hibesi için KOSGEB tarafından düzenlenen eğitimleri tamamlamış ya da İŞGEM girişimcisi olma şartı aranacak. KOSGEB bu amaçla en az 60 saatlik eğitim ve atölye çalışmasından oluşan bir eğitim düzenliyor. İcretsiz verilen bu kurslarda girişimcilik özellikleri sınanıyor, iş fikri egzersizleri yapılıyor ve iş planları hazırlanıyor. Ayrıca İŞKUR, meslek kuruluşları ve belediyeler tarafından düzenlenen kursları bitirenler de bu hibelerden yararlanacak. Kurslar gençler, kadınlar ve dezavantajlı gruplar için düzenleniyor.

FiKRi OLANA 200 BiN LiRA

2010 KOBİ destek paketi kapsamında Ar-ge, inovasyon ve endüstriyel uygulama destek paketi de yeni fikri olan işletmelere ek finansman sağlayacak. Bu kapsamda KOBİ’lere 12 bin liradan 200 bin liraya kadar destek verilecek. Bu pakette kira desteği, makine-teçhizat, başlangıç sermayesi gibi destekler yer alacak. 100 bin liraya kadar olan destekler geri ödemesiz olacak. Tüm bölgeler için bu paketten yararlanan KOBi’ler, desteğin yüzde 75’ini hibe olarak alırken; yüzde 25’ini ise kendileri karşılayacak. (Bugün)

30 YORUMLAR

 1. 30 yıllık alman şirketinin türkiye distribitörüyüm.bagımsız iş ortağı olarak.yüksek kaliteli ürünlerin
  kullanımını gerçekleştirip.para kazanma fırsatina sahip olabilirsiniz…ayrıca emekli olabilır kalıcı geliriniz olur ve de araba sahibi olabilirsiniz.tabiki bunları çalışarak basarılı olabilirsiniz.eğer içiniz de iyi bir gelecek sahibi olmak istegi varsa

 2. Sizde Kendi İşinizin Sahibi Olabilirsiniz..
  Arkadaşlar ;

  Türkiye Genelinde Açacağımız Şubelerimizden , çok düşük sermayeler ve kısa süreli eğitimin ardından kendi işiniz ve sabit gelirlere sahip olmak istemezmisiniz ??

  Sigorta Sektöründe Binlerce müşterisi ve çalışma arkadaşlarıyla şirketimiz günden güne büyümekteyiz…

  Detaylı bilgi için lütfen e-mail yada telefon ile bize dönüş yapınız..

  Tamer ERDEM

  TAMERERDEM SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ.

  Küçükköy Hürriyet Mh. 267. Sokak No:16/A Gaziosmanpaşa İSTANBUL

  0212 618 48 80

  0212 618 48 81

  tamer_erdem@hotmail.com

  tamer.erdemsigorta@hotmail.com

 3. Merhaba Ankara ikamet ediyorum. Kendime uygun bir iş arıyorum. Daha önce danışmanlık hizmeti veren bir firmada ve Termal Devremülk işinde çalıştım. Çalışmak için mahmutaslan66@mynet.com adresinden iletişime geçiniz.

 4. -Yeni bir işyeri açma hazırlığında olanlar ,
  -Varolan işyeri veya kuruluşun üzerinden destek almak isteyenler,
  Cesna Danışmanlık olarak işyeri üzerinden yapılan harcamalarınızın büyük bir çoğunluğunu Devlet destekli yapmanız için sizin yanınızdayız.Herkese göre bir destek çeşidi var.
  Ayrıntılı bilgi için http://www.cesna.com.tr/danismanlik.html tıklayınız

  CESNA Insaat Mühendislik ve Danismanlik LTD: STI. | Danismanlik
  http://www.cesna.com.tr
  Rasimpasa Mah. Sahap Gürler Cad. Çakiroglu Is Merkezi. No:12-B Kat2 Kadiköy/Istanbul/TURKEY +90216

 5. Pazarlama yok !
  Ürün alıp satmak yok !
  Müşteri arama gibi bir durum yok !
  İnsanlara devremülk nedir avantajları nelerdir ? Bunları bizler tarafından öğrenip çevrenizde tanıdıklarınızı tesisimize davet ederek buradaki büyük projenin gerçek ve doğrularını göstermek.www.saglikyatirim.com

  DEVREMÜLK SAHİPLERİNİN AVANTAJLARI

  SAĞLIK-TATİL-BOL KAZANÇLI YATIRIM -SOSYAL YAŞAM ÖZGÜRLÜĞÜ-İŞ VE EK GELİR KAZANCI

  AYRICA SİZ VE AİLENİZE BU AVANTAJLARIN ÖMÜR BOYU MİRAS OLARAK KALMA GARANTİSİ BULUNMAZ BİR FIRSAT

  BEN NE YAPACAĞIM NASIL KAZANACAĞIM DERSENİZ ?

  SİZLERİ GERÇEK VE DOĞRULARI YERİNDE VE ZAMANI GEÇMEDEN GÖRMENİZİ TAVSİYE EDERİZ.

  Mevcut bir işiniz var. Az kazanıyorsunuz, çok çalışıyorsunuz, yoruluyorsunuz veya ailenize yeteri kadar özen gösteremiyorsunuz. Daha fazla para kazanmak mı istiyorsunuz?

  Hayatta ki yerinizden memnun değilsiniz. Kazancınız yetmiyor..
  Peki bunları değiştirmek için neler yapardınız ?
  Bir fırsat beklediğiniz oldu mu hiç? Kazanç Sistemini inceleyiniz
  Tüm bunları sizde yaşadıysanız bu sistem sizin içinde bir fırsat.

  ÇEVRE İLLERDE SATIŞ TEMSİLCİLİĞİ VE YÖNETİCİLİK VERİLECEK

  İşiniz ve konumunuz önemli değil siz azimli olun yeterli.Yapmanız gereken hafta sonları Türkiye geneli devremülk tanıtımı için ücretsiz günübirlik geziler düzenlenmektedir. ücretsiz servislerimize siz değerli misafirlerinizi yönlendirmeniz halinde buradaki devremülk satışlarından prim almanızdır.

  Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük projesi seçilen, proje değeri 600 trilyon olan, beş yıldızlı ÇINAR TERMAL projesinde bende görev alabilirim. Türkiye’nin gururu olan bu dev projede bende varım derseniz. Sizlere her türlü destek (çalışma yöntemi,broşör,eğitim toplantıları, vs) verilecektir.

  Aşağıdaki iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

  ÜCRETLERİMİZ : PRİM + ORGANİZASYON GELİRİ

  ÜCRETLER KARİYERE GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR.
  İRTİBAT : 0544 – 43787 22 yada deyay bilgi için http://www.saglikyatirim.com/?p=140

 6. Termal Tatil Köyü Termal Devremülk satışını yapabilecek, Grup kurabilecek bay ve bayan arkadaşlar arıyoruz. Devremülk sahibi olan kişilere de Devremülk tanıtım temsilciliği hakkı veriyoruz. Sizde Devremülk satışı yaparak kazanabilirsiniz. Termal Tesislerinde çalışmak isteyen, ekibimize katılmak isteyen ÖNCELİKLE DÜRÜSTLÜK, ETİK KURALLARA UYAN ve SEVGİ SAYGI çerçevesinde çalışabilecek arkadaşlara Termal Devremülk Satış Danışmanlığı veriyoruz.

  Her satış için 450 tl ‘den başlayan primler alıyorsunuz. Ayrıca ben bu işte çok başarılı olmak ve daha çok kazanmak istiyorum derseniz bu işi yapabilecek ciddi bir ekip oluşturmanız halinde size YÖNETİCİLİK verebiliriz. Dolayısıyla sizin mevkiiniz Yöneticilik konumda olması sebebiyle alt ekiplerinizin sorumluluğunu üstlenerek, onlara bilgi verme, yönlendirme ve her konuda destek vereceksiniz. Bu arada her mevkiide satış priminiz artar. Kurduğunuz ekibin satışlarından da ayrıca prim alırsınız.

  Yani çalışma sistemimiz PRİM + ORGANİZASYON GELİRİ şeklindedir.

  KARİYERLER:

  DANIŞMAN – LİDER DANIŞMAN – YÖNETİCİ- İL MÜDÜRÜ

  Kariyerler satışlara göre belirlenir. Satışlarınız arttıkça kariyerinizde artacağından yetkilerinizde, Primlerinizde artacaktır. Yani EKİP RUHU İLE ÇALIŞMAK BAŞARIYIDA BERABERİNDE GETİRECEKTİR.

  Burada en önemli bilmeniz gereken iki taraflı çalışmak.
  1_ Kendi satışlarınızdan elde edeceğiniz primler

  2- Alt ekibinizin satışlarından elde edilen primler

  Not: İşiniz ve konumunuz ne olursa olsun hedefinizde kazanmak varsa bizler size yardımcı olacağız.Yapmanız gereken boş zamanlarınızı değerlendirerek devremülk tanıtım ve avantajlarından bahsetmeniz yeterli, projenin SAĞLIK & YATIRIM & TATİL ve Ömürboyu Tapu Garantisi imkanlarından faydalanmak isteyen misafirlerinizi hafta sonu Afyon’a ücretsiz tanıtım turlarına yönlendirmeniz yeterli olacaktır.

  81 İl genelinde ekip kurabilir ve satış yapabilirsiniz. Bulunduğunuz ilden Çınar Termal temsilcisi olarak otobüs tahsisi yapılacaktır. Otobüs tahsis edilen yetkilinin ve misafirlerinin kahvaltı öğle yemeği gidiş dönüş masrafı olmayacaktır.

  SİZDE KENDİNİZE GÜVENİYORSANIZ BENDE BU İŞİ YAPARIM DİYORSANIZ.LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİNİZ.
  iletişim:05320600776

 7. 444 1 567 arayın cevabınızı alın.
  Şunu yap bunu yap sonra bi b.k alamazsınız.Bulunduğunuz şehir önemli
  erkeğe değil kadına daha çok veriliyor.
  1. bölge %60 (Kadın veya özürlü girişimci:70)
  %40 tanıdığınız varsa hemen eğitim alırsınız.proje hazırlarsınız beğenirlerse alırsınız parayı.
  Eğer işin içinde cemaat,akp,chp falan varsa torpil yani oraya buraya sürtünmek zorunda kalırsınız.yalakalık yani.
  Yok benim işime gelmez diyorsanız bi b.k alamazsınız.
  Adam "kursa gitiim proje hazırladm,işyeri açtım diyor ne gelen destek var nede haber" diye yorum yapmış.
  Daha ne yorum yapayım.

 8. ben işkurun actıgı gazaltı kursunu bitirdim yanlız asıl meslegim elektik ve ceşmeci bu dalda iş kurmak istiyom acaba bana verilirmii

 9. ama bu proje için devletimden vede bu tür sektörlerle uğraşanların yardımlarını bekliyorum bu projen,in içeriyi insan güvenliğini bu zaman kadar hiç ama hiç değerlendirmeyen uluslar arası otomotiv sektörü içindir bu projem[bu konudan dolayıda çok ama çok iddalıyım]
  533 545 86 12

 10. ben 25 yaşında mersin serbest bölğesinde kanfeksiyon işinde yaklaşık 10 yıldır calışıyorum benim projem büyük bir konfeksiyon atölyesi kurmak ve 200 kişe sigortalı bir iş imkanı sunmak bunun için maddi desteğe ihtiyacım var projem var heşeyi planlamışım eğer 100bintele imkan sunulursa 200 işciye iş imakanı sunma garantisi veriyorum şimdiden teşekürler05377366107

 11. 20 000 tl destekle kendime yeni bir makine projesilyle iş olanagı saglamak istiyorum. işletmem yok şu an çalışanım ama işimde yok destek ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

 12. BENİM İŞLETMEKTE OLDUĞUM BİR İŞLETMEM VAR.FAKAT SERMAYEM YÜKSEK OLMADIĞINDAN İŞİMİ GELİŞTİREMİYORUM.BİLGİ ÖNERİ VE DESTEK BEKLİYORUM.

 13. vala ben bu hakdan yararlanmak isdiyorum akli deyilim bakalım herkesemi arka çıkıyorlar dayımda yok eyer gerçekse görücez burda paylaşıcaz kursa baş vurup işmi kurmak isdiyorum görücez

 14. Türkiye'de de herkes Einstein zaten..Herkesin bir fikri var..Projesi var..Ama bu fikirler ve projeler, boş durmaktan ortaya çıkan ve ayakları yere basmayan projeler. Çoğunun ekonomik planları ve fizibilitesi hiç yapılmamış projeler.O yüzden projeyi açıkladığı zaman ve olumsuz yanıt aldığı zaman şaşırıyorlar.

 15. arkadaşlar hepinize katılıyorum yazacak çok şey var ama yazmaya değmez çünkü anlayan yok onun için kafanızı yormayın durmak yok işsizliğe devam

 16. valla bir proje prtaya atıyorlar ama gerçekten hikaye yani adı var kendi yok ben iş kuruyorum anadoluya teşvik var diyorlar hikaye aslı yok hep adamı olana parası olana kredi. iş kurana değil

 17. İş kuracağım, dayısız 3,5bin lira kredi destek vs. bulamıyorsunuz bu ülkede. İşkur’a gittim, projeyi doğru dürüst dinlemediler bile. Dinleser de anlayacaklarından şüpheliydim zaten. Konumda uzman değiller. Dayın varsa alırsınız. Dayım olsa zaten o verir. Onu da aşsan çark çok yavaş. Devir hızlı devir. Şimdinin 3 5 ayı geçmişin 10 yılı. Kredi için başvuruyorsun. Daysı (kefili) olana veriyorlar. Dayım olsa zaten o verir. İşi olana veriyorlar. İşim olsa krediye ne ihtiyacım var. Yaşlıya, engelliye, tamam destek olun. Ama geleceği şekillendirecek olana da destek olun. O kadar destek dağıtılıyor. Sonuç nerde. Üniversitelerde okutulan kitaplara bakıyorum. Sefilleri oynuyor. Gereksiz bölümler çok. Gerekli bölümler yok. Boşsunuz boş. Üç kişi bir araya gelip bir fikir geliştiremeyen adamların elinde. Kimse bu ülkede hırsızlıklar neden bu kadar arttı demesin. Özü yordamlamayan kalıp iletişimlerle iş görülmeye çalışılıyor her tarafta. Rüyanızda belki kapışırsınız sanayileşmiş ülkelerle. taklit holdinge çeviriyorsunuz ülkeyi. Girişimin özünü bilmeden nasıl destekleyeceksiniz girişimciyi. Altyapı kuracaksın önce fikri, bilimsel temellerini kuracaksın. Ayrıca böyle bir ortamda sigarayı yasaklayarak ancak cinnet geçiren sayısını arttırırsınız.

 18. iş verenlere teşfik kapsamında vermiş oldukları hebeden eminim çoğu kişinin haberi bile yok sadece şunu söyleyeyim sadece sanayiciye aldıkları makinaların paralarının yarısını devlet veriyor ben buradan şunu söyleyeyim bakınız eğer o paralar iş verene değilde iş yeri olmayan bir girişimci kardeşimize verilsin samimi söylüyorum her bir kişiye 30bin tl olmak şartı ile tam 5milyon kardeşimize hibe kredisi imkanı doğuyor inanmassanız araştırın ama ne olu bu yazdıklarımı araştırmadan kestirip atmayın dediğim rakammı sallamadım iyi araştırın sizde göreceksiniz

 19. Kendi İşinizi Kendi Markanız ile biz kuruyoruz üstelik ÜCRETSİZ

  Kendi işinizi kurma fırsatı ;
  Üstelik
  Piyasa Değeri 10.000 USD olan Hizmet Merkezi Yazılımı
  Piyasa Değeri 2.000 TL olan Marka Oluşturma Hizmeti ve Web Sitesi
  ÜCRETSİZ

  Marka Adınızı Belirleyin
  Logonuzu Yazılımlarınızı Hazırlayalım
  Bayilik vermeye başlayın
  Sizde kazanın bayilerinizde;

  Hizmet Merkezi Yazılım Özellikleri
  * Tüm Fatura Ödeme ve Bankacılık İşlemleri
  * Tüm GSM Operatörlerine Kontör Yükleme İşlemleri
  * Uçak ve Otobüs Bileti Temini
  * Sigorta ve Kasko Tekli Alma Hizmetleri
  * ADSL Sabit Telefon Başvuru İşlemleri
  * VOIP (İnternet Üzerinden Ucuz Görüşme) Hizmetleri

  Not : İş Ortakları yerleşik işyerine sahip Şahıs ve Firmalardan Seçilecektir.

  Bilgi :
  http://www.faturayazilimi.com/HizmetMerkezi.pdf

 20. ARKADAŞLAR sistem yanlış yine birilerine peş keş çekilecek yazık bu milletin parası.iş kurmak isteyenler heveslenmeyin sizler sadece içinizi çekmekle hayaller kurmakla yetineceksiniz.bir teklifim var bu fikri ortaya atanlara ben işletmeciyim işimi geliştirmek büyütmek ve istihdam yaratmak istiyorum hodri meydan hey devletin parasını sağa sola saçanlar bana hibe değil 500.000tl kredi verin projeme karşılık 500.000 tl nin takipcisi olarak da bir uzman verin maşınıda benden alın kuruşuna kadarda vergini benden değil uzmanından al yeterki benim istediğim işim olsun ne dersiniz HEY TÜRKİYE CUMHURİYETİ,nin akıl babaları her verilen krediyi böyle takip edin bakalım ne işsizlik kalır nede batan kredi NE DERSİNİZ.?

 21. akp yi sevmeyenler vatanı sevmeyenlerdir başbakanımız varolsun yeni töreyen sahtekarlar gibi bol keseden atmıyorlar türkiye tayip baba düşmanlarının eline geçerse ozaman vay halnize

 22. bende genç yaşımda bir iş yerimin olması için askerden geldiğimden belli uğraşıyorum yarın ilk işim bu projeyi erzurum iş kurdan bilgi alıp projeyi sunmak bakalım benim dayım yok ne olacak burda sonucuda yayınlayacağım

 23. Arkadaşlara katılıyorum ya kosgebde yada işkurda tanıdığın olacak ve bunlar projeye değil kendi guruplarından kuaför, terzi gibi işsiz meslek belgesi olan kişileri tercih ediyorlar. Bu faaliyetin adı girişimçilik, işi bilmeyen memmur zihniyetli, hayatında hiç girişim yapmamış kişilerin mülakat yaptığı bir değerlendirmeci gurubu mevcut. Ben Samsunda bu mülakata girdim bilgi, birikiminizden ziyade kendi kafalarından insanlar ve kartviziti olan, hayatında hiç girişimcilik yapmamış işletme bilgisi olmayan insanları eğiterek işletmeci yapaçaklar. Bilgisi, birikimi ve fikri olan insanlar oanlara fazla geliyor. Daha rahat yönetebileceği insanlarla çalışmayı seviyorlar. Onun için bu ülkede develetle bir şey olmaz tırnağın varsa başını kaşı. Yada büyük bir işletmeciyi veya bürokrat arkana al işi yaparsın.

 24. Akp demenden hangi partili olduğun belli seninde nie gidip başvurdun mu da hemen önyargılı konusuon. Krediyi alırken sanki soruolar hangi parti mensubusun diye, sizin zihniyetinizdeki insanlarla bu ülke bir adım oteye gitmez.

 25. tabii canım adam haklı Türkiye böyle Ezelin bile dayısı olmadan bişi yapamıo baksanıza, Ramiz dayııııııı, ya kardeşim sen bence boş konuuşuon işini bilen herşeyi yapar yeterki akıllı ol , sana bişi daha diim sen bu kafayla zaten bişi yapamazsın eminim oturduğun yerden yorum yapanlardansın, işi kovalayanlardan değil.

 26. gerçekten güzel bir çalışma ama hibelerin dağıtımı konusunda endişelerimiz var nede olsa burası türkiye haklı olan değil dayısı olan sistemle çalısıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here