Kolay yapılan işler için 5 İş Fikri

Kolay yapılan işler

Kolay yapılan işler için iş fikirleri

Bazı işler çok sermaye istemez ve kurmak için büyük çabalar gerektirmez. Bu yüzden bizde sizlere çabuk kurulabilen ve sizi detaylar ile fazla uğraştırmayan işlerden bahsetmek istiyoruz.

1-Bardakta Mısır Satışı Yapmak

Para kazanmanın elbette pek çok yolu var. Kolay iş fikri herkesi cezbeder. Kendi işinizi kurarak para kazanmak ise; oldukça karlı bir iştir. Kendi işinizi kurmanın bir diğer yolu da; sokakta, alışveriş merkezlerinde bardak mısır satışı yapmaktır. Kolay yapılan işlerden biri de; bardakta mısır satışı yapmak. Bu iş hem en az yorucu işlerden hem de en çok kazandıranlardan birisidir. Siz de kendinize bir bardak mısır standı alarak bu işe girişebilirsiniz. Ardından malzemeleriniz haşlanmış mısır ve soslar olacaktır. En az 1 liraya mal ettiğiniz bardak mısırı 2 liradan satsanız, günde 100 bardak satış yaptığınızı varsayarsanız; ayda ortalama 6000 TL civarı bir kazanç elde etmeniz işten bile değildir. Siz de hemen bu konuda iş veren pek çok firma ile irtibata geçip bardakta mısır satma işine girebilirsiniz.

2-Organik Reçel Yaparak Para Kazanmak

Kolay yapılan işler arıyorsanız ve bir türlü bulamıyorsanız evden üretilen bir takım işlere girişebilirsiniz. Bunun için evde organik reçeller üretebilirsiniz. Evinizde bahçeniz varsa organik ürünleri burada yetiştirebilirsiniz ve bu organik ürünlerden pek çok türde reçel yapabilirsiniz. Doğal ve organik ürünlere artan ilgi sayesinde gerçekten organik ve güzel reçeller yapıp bunları evinizden çevrenize yahut internet siteleri üzerinden, sosyal medya hesaplarınızdan kolaylıkla satabilirsiniz. Bir kavanoz reçeli 10 liraya mal ettiğinizi var sayarsak en az 20 TL’ye satışını gerçekleştirebilirsiniz. İlgili link : Organik reçel yapımı

3-Kuru Temizleme Dükkanı Açmak

Küçük bir dükkanınız varsa yahut küçük bir dükkanı uygun fiyata kiralayabilirseniz, kuru temizleme işine girebilirsiniz. Pek çok kişinin tercih ettiği kuru temizleme işinden oldukça iyi paralar da kazanabilirsiniz. İşe ilk başta büyük makineler yerine daha az yatırım yaparak başlayabilirsiniz. İşiniz büyüdüğünde ve müşteri potansiyeliniz arttığında ise makinelerinizi yenileyebilirsiniz. Link: Kuru temizleme dükkanı açmak

4-Meyve Suyu Standı Açmak

Organik ve taze meyve sularına kimse hayır diyemez. Özellikle kalabalık şehirlerde, kışın ortasında soğuk havalarda dahi pek çok kişi özellikle üniversiteli gençler, lise öğrencileri gezerken oldukça fazla yiyecek, içecek tüketirler. Bunlardan en sevilen bir tüketim ürünü ise; taze sıkılmış meyve sularıdır. Pek çok taze meyve suyunu 3-4 TL gibi fiyatlarla satabilirsiniz. Meyve suyu standı verecek olan firmalarla hemen iletişime geçebilirsiniz. İhtiyacınız olan bir meyve suyu standı ve meyve sıkma makinesi olacaktır. Bunları tedarik ettiğiniz takdirde, hal vb. yerlerden oldukça ucuza kilolarca meyve alıp, suyunu sıkabilir ve bu işten ayda hiç de tahmin etmeyeceğiniz kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

5-Evden Mantı Satma İşi

Ev hanımıysanız ve mantı yapabilecek konumdaysanız, bu mantıları yapıp fırınlayıp kurutma işlemi ardından bu mantıları paketleyip oldukça iyi fiyatlara satabilirsiniz. Bu mantıları nasıl ve nerede satacağım diye düşünürseniz yine internet aracılığıyla müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Kargo ile mantıları steril bir halde müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Yahut marketler ya da organik ürünler satan mağazalarla da anlaşabilir, cafelere, restorantlara da mantınızı satabilirsiniz.

Kolay yapılan işler listemizde bir çok iş fikrini sizlere sadece fikir olma açısından sunduk. Bu işlerin devamında elde edeceğiniz deneyimler ile basit bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Gaziantep ve çevresinde yoğun olarak tüketilen ve son yıllarda mutfak kültürümüze hızlı bir giriş yapan olmazsa olmaz olarak degerlendirebilecegimiz geleneksel Lezzet, Antep Yuvalamasini sizlerle buluşturuyoruz tarifi çok kolay olan yemegimizi üreticiden tüm Türkiye’ye kargo ile ulaştırıyoruz. 05416917000 İNCİ YUVARLAMA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here