Memurlar için Ek Gelir İmkanları

Çalışan kesimin bir kısmı, resmi kurumlar adına çalışmaktadırlar ve genel olarak bu çalışanlar memur kapsamına girerler.
Memurlar için Ek Gelir İmkanları
2 dk
Son güncellenme: 21/01/2020
İçeriğe Ait Başlıklar 1 Başlık

Memurlar için Ek Gelir İmkanları Hakkında

Çalışan kesimin bir kısmı, resmi kurumlar adına çalışmaktadırlar ve genel olarak bu çalışanlar memur kapsamına girerler.  Devlet memurlarının ek gelir sağlamaları konusunda yasal olarak bazı kısıtlamalar mevcuttur. Ancak, ülkemizde devlet memurları genel olarak düşük ücretlerle çalıştıkları için geçim sıkıntısı çekmektedirler. Bazen devlet memurlarının pazarda ya da sokaklarda tezgah açtıkları, kimi zaman şoförlük yaptıkları  herkesçe bilinmektedir. 

Memurun hukuki bir zarar görmemesi açısından, bu konuda dikkatli olmak ve  her zaman yasal düzenlemelere uygun davranmak gerekmektedir.

Devlet memurları yasalarla belirlenmiş kurallara uyacak şekilde bir anonim şirkette kurucu olarak yer alabilmekte, ancak görev alamamaktadır, ama firmanın kuruluş aşamasından sonra hisse sahibi olmasında bir sakınca yoktur. Bir devlet memuru, yönetimde bulunmamak şartıyla bir limited şirket ortağı da olabilmektedir.  Ancak, günümüzde devlet memurların büyük bir çoğunluğunu düşünülecek olursa bu koşullara sahip devlet memurunun pek az olduğu görülmektedir. Çoğu devlet memuru ne yazık ki sıkıntı içinde yaşamaktadır. Bu nedenle de memurlar için ek gelir elde etme imkanları sıkça araştırılıp bu fırsatlar yasal şekliyle değerlendirmeye çalışılmaktadır. Tüm çalışanlar gibi, devlet memurları da kaliteli bir yaşam sürdürmek, insani ölçülerde yaşamak, ailelerini ve kendilerin geçindirebilmek amacıyla ek gelir sağlayacak fırsatlar aramaktadırlar. Memurların tüccar veya esnaf olmaları yasal olarak mümkün değildir. Bir memurun mesai saatleri dışında, akşamları evde geçireceği saatleri ve hafta sonlarını çeşitli şekillerde değerlendirip ek bir gelir sağlama olanağı her zaman vardır. Sahip oldukları mesleklere göre memurların yasal olarak ek iş yapmaları mümkün olabilmektedir. Bir öğretmen, belirli bir öğretmen açığı olduğunda, yasalarla belirlenmiş sürelerde ek ders vererek gelir elde etme şansına sahiptir. Özel okullarda da belirlenmiş süreler dahilinde ders vermesi mümkündür.  Kitap yazmak da memurların yapabileceği, yasalarca kısıtlanmamış bir ek iştir.  Memurların uzman oldukları bir konuda teknik bir kitap ya da bir roman yazmalarını engelleyecek bir durum söz konusu değildir. Kitap yazmış ve bastırmış bir memur basılmış kitaplarından telif hakkı da alabilmektedir.

Memurlar için ek gelir imkanları sadece bunlarla kısıtlı değildir. Diğer her çalışan gibi, memurlar da küçük düşürücü bir durumda bulunmamaları şartıyla mesai saatleri dışında televizyon programlarında, dizilerde veya filmlerde yer alabilmektedirler. Bu şartlara bağlı olarak sahneye çıkabilir, müzik CD kaydı yayınlayabilirler.  Bir memur, eğer bir aracı varsa direk olarak şahıslara kendisi kiraya veremez, ancak bir şirkete aracını kiralayabilir. Bunların dışında memurların, evlerinde becerilerine ve sevdikleri konulara göre çeşitli işler yapmaları mümkündür. Herkes gibi, evlerinde nikâh şekeri yapma, kına paketleme, kutu katlama, dikiş, örgü, dantel, nakış, pasta ve kurabiye yapmak gibi ek işlerle gelir sağlayabilirler. İnternet ortamı da evde ek iş yapmak için bir çok fırsatlar sunmaktadır. İnterneti ve bilgisayarları rahatça kullanabilen bir memur bir çok ek iş fırsatı yakalayıp, bunları değerlendirebilir. Belirli ücretler karşılığında anket doldurarak, internet siteleri tasarımı yaparak, hatta reklam izleyip elektronik posta okuyarak bile küçük de olsa bir ek gelir elde etmek mümkün olabilmektedir.

Memurlar için ek gelir fırsatlarına blog yazarlığı ve makale yazarlığı da eklenebilir. Yazı yazmayı sevenler için blog ve makale yazarlığı hem kolay hem de eğlenceli bir ek iş haline gelmiştir. Memurlar, ilgi duydukları ve bilgi sahibi oldukları bir konu seçerek ya da güncel konularda yazılar yazarak başkalarına da faydalı olabilecekleri gibi kendilerine de hatırı sayılır bir ek gelir oluşturma imkanı bulacaklardır.

Bu içeriği oylayın
0.00, 0 Oy
Yorumlar (15)
HaSaN 25 ay önce
Ben de memurum. Ve 1.5 yıldır hakiki hakkâri balı satıyorum. Hatırı sayılır para kazanıyorum. Şuan sürekli müşterilerim var ve giderek artıyor. Bu işi yapmak isteyen olursa da yardımcı olurum her türlü.
altan 31 ay önce
Klavye konusunda çok iyiyim. Roman gibi yazıları çok hızlı yazabilirim ilgilenenler yazsın lütfen
Özlem 34 ay önce
Çok hızlı yazıyorum. 300 sayfalık romanı her türlü yazıya birkaç saate bilgisayara geçirebilirim. ozzimoz@windowslive.com
abdullah d. 36 ay önce
osmaniye de memurum. ek iş arıyorum. bilgisayarla internetle ve sporla aram çok iyi. yaşım 27. basketci80@outlook.com
Fatma 42 ay önce
Bir devlet memuru eğitim alıp step aerobik antrenörü olup aylık belli bir saat ders verebilir mi ?
Muhammed 54 ay önce
Gozumuz kulagimiz olun kazanciniz bol olsun... Arkadaşlar ülkenin neresinde olursaniz olun ek is imkani tas atip kolunuz yorulmadan yuksek gelir elde edebilirsiniz... Ekstra zaman ayirmak gbi bi yükümlülük de olmadan oncelik ankara ,kirikkale ,corum ve civari iller olmak üzere tum illerde part-time kazanç sağlayabilirsiniz... http://muhammedates71800.wixsite.com/sitem iletiseme geçebilirsiniz ...
Umut 55 ay önce
Google uygulaması yapan fatih bey. Bana ulaşabilir misiniz. Umutgozdegenc@gmail.com
fatih 56 ay önce
Devlet memuruyum ve bilgisayar üzerinden google uygulaması yapıp reklam gelirleri elde ediyorum. Bu da hatırı sayılır seviyede bu durum memuriyetime etki edet mi. Sonuçta ülkeye döviz girdisi yapıyorum. Kazançlar yurt dışından geliyor. Acil cevap...
ilknur 60 ay önce
ek iş için geri dönüş yapılmasını çok istiyorum. El işleri konusunda becerikliyimdir. genelde tasarım konusunda yaratıcılıklarım vardır. izmir/karşıyaka ilknursmyrna@hotmail.com
Buğra Güven 60 ay önce
İstanbul da devlet memuruyum ek iş arıyorum. srmn.bg@gmail.com
Ali 75 ay önce
Emek olmadan yemek olmaz demiş eskiler. Ancak bu da bir maaşa özgürlüğümüzü satalım demek değildir. Türkiye’de bir anlayış yerleştirilmiş: Maaşlı iş, sigortalı iş, garanti gelir… Üzgünüm ama maaşlı işlerin hiçbiri garanti değil. Bu özel sektör de olsa, devlet de olsa aynı. Hayatınız patronun iki dudağı arasında. Holdinglerde CEO bile olsanız yatırım yapmadıysanız üzgünüm işiniz garanti değil. Bir anda kapının önünde bulabilirsiniz kendinizi. Emeğimizin hakkını veren, hem de en yüksek seviyeden veren… Kendi kurallarımızın geçerli olduğu… Çalışma saatlerini kendimiz belirlediğimiz… Çalışacağımız kişileri bizim seçebileceğimiz… Çalışma koşullarımızdan dolayı bizi sağlığımızdan etmeyecek bir iş olmalı arkadaşlar. Bu saydıklarım maaşlı işlerle olacak şeyler değil. Ben kendimden biliyorum. Ailem öyle yetiştirildiği için bizi de hemen okulu bitirip sigortalı bir iş bulmaya yönlendirdi. Yahudi ailelerinde hemen daha çocukken nasıl para kazanılacağını öğretirler. Patron olmayı daha o yaşta öğrenirler. Bizde ise, iktisat fakültelerinde dahi, nasıl para kazanılacağı değil eldeki parayı nasıl yönetmen gerektiği öğretilir. Kazanamadığım parayı yönetmeyi öğrensem ne olacak ki?! Türkiye’nin bir an evvel girişimciliğin ne olduğunu öğrenmesi lazım. Özgürlükten korkmayalım yahu! Riske girmekten korkmayalım. Bir de üstüne üstlük risk içermeyen girişimcilik örnekleri de mevcutken (bir tanesini ben ailemle yapıyorum mesela). Ben de ¨garanti iş¨ safsatasıyla büyüdüm ve daha üniversite okurken THY’de çalışmaya başladım. Müthiş garanti iş değil mi? Maaşım da son yıllarda 7-8 bin TL civarı idi. Ben bıraktım o işimi. Bırakmak için o kadar sağlam nedenlerim vardı ki… Burada yazmak sayfalar sürer. Şimdi ailemle müthiş bir girişimcilik işi yapıyorum. Özgürüm. Sevdiklerimle istediğim gibi vakit geçiriyorum. Kazancım katlanarak artıyor. Sağlığım giderek düzeliyor. Kolay bir iş mi? HAYIR! değil. Ama afedersiniz kıçımı yırtıp çalıştığım eski işimde geleceğimin güvencesi yokken, şimdi var. Çalışacağız arkadaşlar. Geleceğimizi kuruyoruz boş değil…İsteyenlere E posta adresimi bırakacağım. Belki sizin hayatınıza da beraber çekidüzen verebiliriz. Yazmaktan çekinmeyin. Herşey sizin çabanıza bağlı. Benden duyacağınız bir cümle bile bir karar almanıza sebep olabilir… Hayatınız seçimlerinizden ibarettir.
şahin 75 ay önce
Merhaba arkadaşlar Milyon Dolarlık bir işe başlamak için ödemeniz gereken sadece 10$ yani bugunun dolar doviz kuru ve aktarma masraflarıyla 35 Türk Lirası diyelim... Ücretsiz de bu işe başlayabilirsiniz Facebookta yaptıklarınızı yaparak 1 ayda 10 dolar kazanıp o para ile de iş planına geçiş yapabilirsiniz. AMA BİZ BEKLEMEYİN DİYORUZ! Nerelere 35tl vermiyoruz ki! Yüzlerce dolar ile girilebilen işlerden bahsetmiyoruz.Network herkese fırsat sunan bir İş Sistemidir ve şuanda DÜnya üzerinde bunu en iyi uygulayan TEK ŞİRKET FUTURENETtir. KAYIT LİNKİ http://sahin54.futurenet.club/signup/step/1 +90 535 717 15 30 Not: Aşağıdaki paketlere ücretsiz üyelikle kazandığınız 10 dolar ile de sahip olabilirsiniz. Ekip kurabilmek için 10 dolarlık giriş yeterlidir.Diğer paketleri kazandığınız gelir ile alabilirsiniz.Daha çabuk kazanmak ve büyüyen ekip gelirinden hemen yararlanmak isteyenler ceplerinden bu paketlerin değerlerini ödeyip ağaçlarda ki yerlerine yerleşirler ve hiç tanımadıkları kişilerden gelir elde ederler. Tek şart en az 3 aktif üye yapmaktır. Bu bir iştir unutmayın arkadaşlar. Bu kadar paraya ihtiyacı olan insan varken sakın iş ortağı bulamıyorum demeyin!
Muhammed 54 ay önce
Gozumuz kulagimiz olun kazanciniz bol olsun... Arkadaşlar ülkenin neresinde olursaniz olun ek is imkani tas atip kolunuz yorulmadan yuksek gelir elde edebilirsiniz... Ekstra zaman ayirmak gbi bi yükümlülük de olmadan oncelik ankara ,kirikkale ,corum ve civari iller olmak üzere tum illerde part-time kazanç sağlayabilirsiniz... http://muhammedates71800.wixsite.com/sitem iletiseme geçebilirsiniz ...
alperen 71 ay önce
Olimpiyatlar da ve F1 de sponsorlugu bulunan, ingiliz takimi Manchester City nin resmi sponsorlarindan olan %100eticaret sirketi olan ve kendisine ait universitesi olup dunya capinda saygin bir sirkettin bagimsiz temsilcisi olup güzel paralar kazanmak isterseniz bana ulasin. 0546 773 0267
fatih 56 ay önce
Devlet memuruyum ve bilgisayar üzerinden google uygulaması yapıp reklam gelirleri elde ediyorum. Bu da hatırı sayılır seviyede bu durum memuriyetime etki edet mi. Sonuçta ülkeye döviz girdisi yapıyorum. Kazançlar yurt dışından geliyor. Acil cevap...
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.