Online Para Kazandıran 50 Blog Fikri

Online Para Kazandıran Blog Fikirleri

Blog açarak internetten online para kazanmak artık bir çok kişinin hobisi olmaktan çıkıp gerçek iş kimliğine bürünmeye başladı. Günümüzde blog sahiplerinin bir çoğu artık daha profesyonel yazılar yazmaya ve ilgi içerikler sunmaya devam ediyor. Bu konuda bir çok başarı örneğide mevcut.

Blog Açarak Para Kazanmak
Blog Açarak Para Kazanmak

Online Para Kazanmak isteyen girişimciler hangi alanlarda blog açabilirler. İşte bu sorunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız, aynı zamanda sadece blog açarak ve orjinal yazı yazarak para kazanılmadığı için sizlere yapmanız ve öğrenmeniz gereken diğer bilgileride sunacağız.

Blog kısaca Web günlüğü demek. İlk amacı günlük yazmak olan blog kavramı günümüzde bir çok terimide içine almaya başladı, örneğin yeni blog siteleri artık sadece kişilerin kendileri için değil okuyucuları içinde verdiği bilgilerle dolu. Örneğin bir örgü modelleri blogunda ilk zamanlar sadece blog sahibinin kendi yaptığı örgüler sergilenirdi. Gelişen teknoloji ve okuyucuların isteğiyle artık blogcular sadece kendi yaptıkları işleri değil, okuyucularının da örgü modellerine haber olarak blogunda yer vermeye başladı.

Online Para Kazandıran Blog Fikirleri

Moda blogu açmak

Moda konusunda bilgileriniz var ise ve eleştiri + beğenme ile ilgili yazılarınızı bir blog açarak okuyuculara sunabilirsiniz. İlk zamanlar blogunuzun okunma oranı az olabilir ama pes etmez ve doğru konularla yolununuza devam ederseniz yaklaşık 4-5 ay içerisinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Moda bloğu açabileceğiniz 10 Konu

 1. Bayan giyim moda blogu
 2. Gelinlik modelleri blogu
 3. Abiye modelleri blogu
 4. Ayakkabı modelleri blogu
 5. Takı modelleri blogu
 6. Defileler üzerine blog
 7. Elbise kombinleri blogu
 8. Marka trendleri blogu
 9. Hamile giyim blogu
 10. Çocuk giyim moda blogu

Firma Röportaj blogları açmak

En az rastlanılan blog türlerinden biridir. Oysaki para kazanmaya en yakın blog sistemidir. Örneğin İstanbul spor kulüpleri hakkında bir blog açtığınızı düşünün. İstanbul’daki tüm spor kulüplerinin önce tanıtımlarını yayınlayın ardından spor ile ilgili röportajları yapın ve yayınlayın. Ardından işinize sıkı sarılırsanız ve okuyucu kitlenizi elinizde tutmayı başarırsanız firmalar size ücret ödeyerek röportaj yapmaya başlayacaktır. Tüm bunları yaparken okuyucuları sürekli aktif halde tutmaya ve onlarında görüşlerini yayınlamaya mutlaka önem verin.

Firma Röportaj bloğu açabileceğiniz 10 Konu

 1. Şehrinize özel spor kulüpleri blogu
 2. Şehrinize özel yabancı dil kursları blogu
 3. Prefabrik ev firmaları üzerine blog
 4. Fast Food firmaları blogu
 5. Hizmet firmaları blogu Nakliye, İlaçlama gibi
 6. İlçelere özel alışveriş blogu
 7. Şehrinize özel matbaacılar üzerine bir blog
 8. Şehrinize özel Eğlence Yerlerini tanıtan bir blog
 9. Temzilik firmaları üzerine blog
 10. Şehrinize özel giyim firmaları blogu

Yemek üzerine blog açmak

En çok açılan blog konularından biriside yemektir. Hem basit hem de konu bulması kolay olarak düşünülebilir ama bu konuda blog açan bir çok kişi bir süre sonra ya blogunu yazmayı bırakır ya da farklı konulara girmeye çalışır. Farklı olmak ise yemek bloglarında size başarıyı getirebilir. Örneğin okuyucularınızın yemek tariflerini yayınlamak, Yemek tariflerini video ile yayınlamak ve yapılan yemeklerin oylanması gibi ek içerikler oluşturmak sizi diğerlerinden bir adım öne çıkarabilir.

Yemek bloğu açabileceğiniz 10 Konu

 1. Genel Yemek tarifleri blogu
 2. Kurabiye tarifleri blogu
 3. Tatlı tarifleri blogu
 4. Diyet yemekleri blogu
 5. Salata tarifleri blogu
 6. Günlük yemek tarifleri blogu
 7. Hamur işleri tarifleri blogu
 8. Yöresel yemek tarifleri blogu
 9. Zeytinyağlı yemek tarifleri blogu
 10.  Bebek yemekleri tarifleri blogu

Oyun blogları açmak

Herkes oyun oynuyor ama oyunların tanıtımları, oyun tavsiyeleri ve oyun trendleri hakkında bilgi veren çok az blog var. Bu tarz bloglar yurdışında daha yaygın. Bizde ise çok az ve yeterli talebi görmüyorlar, oysaki içerik zenginleştirme ve okuyucuların dikkatini çekme ile ilgili yeterli fikirleri adapte edebilirseniz başarılı olabilirsiniz.

Oyun bloğu açabileceğiniz 10 Konu

 1. Google Play’de yer alan Android oyunlarının üzerine bir blog
 2. iTunes’de yer alan iPhone-iPad oyunlarının üzerine bir blog
 3. Araba Oyunları ve tanıtımları blogu
 4. Savaş Oyunları ve tanıtımları blogu
 5. Macera Oyunları ve tanıtımları blogu
 6. Yemek Oyunları ve tanıtımları blogu
 7. Futbol Oyunları ve tanıtımları blogu
 8. 3D Oyunlar ve tanıtımları blogu
 9. 2 Kişilik Oyunlar ve tanıtımları blogu
 10. Çocuk Oyunları ve tanıtımları blogu

Eğitim bloğu açmak

Eğitim ile ilgili bir çok kategori mevcut. Örneği matematik dersini daha çok sevdiren ve eğlendirerek öğreten bir blog açmak çok talep görebilir. Öğrenciler tarafından tam bir ihtiyaç olan bu tarz bloglarda sadce soru cevap şeklinde içerik yayınlamak hem sıkıcı hemde bir süre sonra okuyucunu kitlenizi kaybetmeye neden olacaktır. Farklı eğitim metodları, okuyucuların anlamadıkları yerleri anında sorabilmesi ve cevap alabilmesi gibi içerik modellerinde başarı oranı çok artacaktır. Aynı zamanda ücretli ders verenlerin reklamlarınıda yayınlayabilirsiniz. Eğer blogunuz 10 binlerin üzerinde talep görmeye başlarsa dershanelerde sizlere reklam vermeye başlayacaktır.

Eğitim bloğu açabileceğiniz 10 Konu

 1. Kpss soruları, cevap, eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
 2. Matematik soruları, cevap, eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
 3. Fizik soruları, cevap, eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
 4. Kimya soruları, cevap, eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
 5. Türkçe soruları, cevap, eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
 6. İngilizce dili eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
 7. İtalyanca dili eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
 8. Fransızca eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
 9. Almanca eğitim ve öğrenme üzerine bir blog
 10. Arapça eğitim ve öğrenme üzerine bir blog

Online Blogların para kazanma modelleri

 1. Google Adsense yayıncısı olmak
 2. Ürün Satış ortaklığı yapmak gelirortaklari.com ve xticaret.com gibi
 3. Özel Reklam banneri almak
 4. Reklam Ajansları ile işbirliği yapmak
 5. Sponsor Link almak
 6. Ücretli Makale veya Basın Bülteni yayınlamak

Online Para Kazandıran Bloglar Hakkında sormak istediklerinizi bize yorum kısmından iletebilirsiniz. Morfikirler.com olarak bu konuda ve özellikle blogların kurulum aşamasından sonraki konularda ilerleyen zaman içerisinde size bilgiler vermeye devam edeceğiz.

20 YORUMLAR

 1. Bu yazıya en iyi ingilizce bloglardan kazanma yöntemleri diye aratarak geldim.
  Benim de en iyi her şeyi paylaşmaya çalıştığım https://eniyilerim.com diye Türkçe bir blogum var fakat ingilizce blog da açmak istiyorum. Tecrübelerini paylaşacaklardan yardım istiyorum.

 2. Yeni başlayacaklar için güzel fikir vermişsiniz tebrik ederim. hukuk ve icra üzerine yararlı bilgileri bulabileceğiniz bir blog sayfam var icratakipelemani.com yararlı ve tamamen özgün makaleler yayınlar

 3. bakıyorumda zaman ne çabuk geçmiş 2015 de yorum yapmışım o zamandan bu zamana bloğuma devam ediyorum fakat bir ara 7 8 ay kadar ara verdim,belkide bekledğimi bulamamıştım daha sonra yeniden başladım bu sefer profesyonel olarak ilgilendim,webmaster forumlara üye oldum,temamı değiştirdim,sosyal medyada daha çok paylaşım yaptım ve sonuç olarak günde 500-2500 arası gösterim var.İncelemek isterseniz http://tourismturkeytr.blogspot.com.tr/

 4. merhaba siteme reklam nasıl alabilirim amatör bir site sahibiyim kendi yaptığım tesbihlerin satışını yapıyorum. tesbih üzerine kurulu olan sitemde reklam almak adına başka neler ekleyebilirim . herkesin değerli fikirlerine ihtiyacım var. syg

 5. ben de bu konuda çalışınca iyi kazançlar elde edileceğini düşünenlerdenim. Bir kaç kez adsense başvurum reddedil ama ben pes etmiycem.. Görüş bildirirmisiniz. http://www.sahibol.com altın foreks içerikli sagliklibeslen.net sağlıklı beslenme içerikli

 6. Bloglar artık kolay para kazanıyor. Yeter ki düzenli güncelle. Bazı yerlere kayıt et. İşini temiz yap. Muhakkak reklamveren seni buluyor.

 7. Kesinlikle bende aynı şekilde bir çalışma düşünüyorum.Bu konu da da örnek aldığım kişi mor fikirlerin sahibi muhammed beydir.Tabi bu süreç sabır ve zaman gerektiren uzun bir süreçtir.

 8. Arkadaşlar ciddi anlamda iyi bir kazanç sahibi olmak için öncelikle kaliteye önem vermek gerekiyor. Çok iyi bildiğiniz bir alanda açacağınız ve içeriğini kaliteli ve faydalı makalerle dolduracağınız bir blogun elbette ilerleyen dönemlerde ciddi anlamda getirisi olacaktır. Ancak belirttiğim gibi burada asıl konu insanlara fayda sağlamak ve kaliteye önem vermektir. İnsanlara faydalı birşey yapıyorsanız, örneğin teknoloji yada yazılım alanında bir bloğunuz var ve ziyaret eden insanlar bu blogdan küçükte olsa bişeyler öğreniyorsa bu blog şimdi olmasa bile çok yakın bir zamanda size gelir getiren bir vasıta olacaktır inşaAllah.

  Kısaca blogdan para kazanmak istiyorsanız;

  1 – Öncelikle açtığınız blog kategorisi çok iyi bildiğiniz bir alanda olmalı

  2 – İçeriği ciddi anlamda fayda sağlayıcı ve özgün bilgiler olmalı.

  3 – Bloğunuzu sürekli güncel tutmalısınız.

  4 – Değişik platformlarda yine kaliteli ve özgün makaleler yazarak blogunuzun tanıtımını yapmalısınız.

  Bu sürekli ve düzenli bir şekilde böyle devam ederse yani ciddi anlamda bir gayret gösterirseniz kazanırsınız inşaAllah.

  SEO içerikli makale yazımı, web teknolojileri danışmanlığı konusunda detaylı bilgi almak isterseniz ulaşabilirsiniz.

  http://www.erdalgozum.com

  [email protected]
  [email protected]

 9. Genel bir blog sahibiyim, çok fazla kazanamıyorum ama birkaç konuda özelleşebilseydim galiba her şey daha iyi olacaktı.

 10. buradan anlamadıgım parayı nereden kazancagız reklmalardan mı sadece yoksa baska seylerde olur mu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here