2019 Yılında Vizyona Giren Yeni Film Önerileri

2019 yılında çıkan yeni filmler birçok kişiyi yine sinemaya çekme konusunda oldukça başarılı oldu ve birçok sinema sever oldukça eğlenceli bir yılı geride bırakıyor.
2019 Yılında Vizyona Giren Yeni Film Önerileri
12 dk
Son güncellenme: 12/11/2019
Tüm Başlıklar

Netflix, Amazon Prime Video gibi birçok yayın hizmetinin artması ile beraber her ne kadar sinema seyircisi sayısı düşse de bu yeni platformların ortaya çıkması film severlerin ekmeğine kaymak sürdü. Piyasada rekabetin artması ile beraber artık daha başarılı yapımlar gösterime girmeye başladı. Ayrıca 2019 yılında piyasaya çıkan devam filmleri kemik kitlesinin beklentilerini karşılamayı başardı. Bu yıl adeta sinema severler ne izleyeceğini seçme konusunda kararsız kaldı. 

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw 

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw 

Oldukça başarılı bir seri olan Hızlı ve Öfkeli’nin spin-off filmi olarak gösterime giren Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw, yıllardır birbiri ile çekişme içerisinde olan Amerikan ajanı Luke Hobbs ile İngiliz askeri Deckard Shaw’ın birlikte çalışmasını konu alıyor. İnsanlığı tehdit eden bir güce karşı bir araya gelen iki ajan biyolojik bir virüse sahip olan Brixton’a karşı koymak zorundadır. Yıllar içerisinde son derece hızlı arabalarına yarışını konu alan seri bu film ile beraber polisiye türüne evrilme yolculuğunda son adımını atıyor. Filmin yönetmenlik koltuğunda David Leitch oturuyor. 200 milyon dolarlık bütçeye sahip film dünya çapında 763.8 milyon dolar hasılat elde etti. Filmde Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba, Helen Mirren ve Ryan Reynolds gibi isimler bulunuyor. 

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2008 yılında gösterime giren Iron Man filmi ile beraber Disney, Marvel Sinematik Evreni’ni oluşturmak için ilk adımını attı. Bu filmden 11 yıl ve 22 film sonra Avengers: Endgame gösterime 2019 yılında girdi. Avengers: Infinity War’ın devam filmi olarak çekilen yapımda, 22 filmde hikayesi anlatılan süper kahramanları bir araya getirildi ve ortaya destansı bir film çıktı. Thanos’u durdurmak için bir araya gelen Avengers, yaşanan fikir ayrılıklarına rağmen bu kez tüm evreni kurtarmak için uğraşır. Ancak sonsuzluk taşlarını bir araya getiren ve kendi inandığı yolda geri adım atmayan Thanos’u durdurmak kolay olmayacaktır. 356 milyon dolarlık bütçesiyle dudak ısırtan Avengers: Endgame, gişede elde ettiği 2.796 milyar dolarlık gelir ile aynı zamanda Avatar’ı geride bırakarak tüm zamanların en çok kazanan filmi olmayı başardı. Avengers: Endgame’in kırdığı bu rekoru uzun süre elinde tutması bekleniyor. Anthony Russo ve Joe Russo’nun yönettiği filmde Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Brie Larson, Jon Favreau, Bradley Cooper ve Gwyneth Paltrow gibi yıldızlar yer alıyor. 

Aslan Kral

Aslan Kral

1994 yılında animasyon olarak gösterime giren ve bir Disney klasiği olan Aslan Kral bu yıl live-action olarak bir kez daha sinema severler ile buluştu. 2016 yılında The Jungle Book filmini yeniden çeken Disney bu filmin elde ettiği başarının arkasından Aslan Kral’ı tekrar çekme kararı aldı. Ormanın kralı olan Mufasa’nın oğlu olan Simba, babası Mufasa’nın amcası Scar tarafından öldürülmesinden sonra sürgüne gider. Ancak Simba’nın bu gidişi sonsuza kadar sürmez ve doğru zaman geldiğinde hakkı olan krallığı geri almak için geri dönerek amcası Scar’dan intikam almanın yollarını arar. Bu filmin müzikleri için yine 1994 yılında film müziklerini yapan Hans Zimmer, Elton John ve Tim Rice bir araya geldi. Ayrıca orijinal filmde Mufasa’ya hayat veren James Earl Jones yine bu filmde geri döndü. Filmde James Earl Jones’un dışında Donald Glover, Seth Rogen, Chiwetel Ejiofor ve Beyoncé Knowles-Carter gibi ünlü isimler de yer alıyor. 250 milyon dolarlık bütçe ile çekilen film dünya çapında 1.64 milyar dolarlık gelir elde etti. 

Oyuncak Hikayesi 4

Oyuncak Hikayesi 4

Pixar’ın en sevilen serilerinden bir tanesi olan Oyuncak Hikayesi’nin yeni filmi Oyuncak Hikayesi 4 bir kez daha izleyicileri oyuncakların maceralı dünyasına çekiyor. Kaşıktan yapılan bir oyuncak olan Forky bunu kabul etmek de zorluk çekmektedir. Forky’e göre Forky bir oyuncak değildir ve bu nedenle kendisinin oyuncaklar arasında yeri yoktur. Bu dünyadaki amacını bulmaya çalışan Forky’i farklı bir macera daha beklemektedir. Forky’e bu yolculuğunda Oyuncak Hikayesi serisinden alışkın olduğumuz Woody, Buzz Lightyear, Bo Peep, Mr. ve Mrs. Potato Head gibi oyuncaklar eşlik ediyor. Josh Cooley’nin yönettiği filmde önceki filmlerden alışkın olduğumuz oyuncular yer alıyor. Tom Hanks, Joan Cusack, Annie Pots ve Tim Allen gibi isimler bu filmde yeniden bir araya geldi. 200 milyon dolara çekilen film dünya çapında büyük başarı elde ederek 1.068 milyar dolar gişe yaptı. 

Kaptan Marvel

Kaptan Marvel

Marvel’ın duyurulduğundan beri en çok beklenen filmleri arasında yer alan Captain Marvel çıkışı ile beraber birçok tartışmayı da beraberinde getirdi. Film birçok kişi tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Ancak buna rağmen 175 milyon dolara mal edilen film elde ettiği 1.128 milyar dolar ile 2019 yılının en çok gelir elde eden filmi, en çok gelir elde eden dokuzuncu süper kahraman filmi ve tüm zamanların en çok gelir elde eden 22. filmi olmayı başardı. Dünyaya düşen ve süper güçlere sahip ve güzel bir kadın olan Carol Danvers dünyayı keşfettikçe aynı zamanda geçmişini de keşfetmeye başlar. Bu kadının güvenebileceği tek kişi ise SHIELD ajanı Nick Fury’dir. Nick Fury aynı zamanda Avengers’ı bir araya getiren birisi olarak çeşitli planlara sahiptir. Denvers bir taraftan geçmişini keşfederken diğer taraftan iki yabancı ırkın Dünya üzerindeki savaşında bir taraf seçmek zorunda kalacaktır. Bu seçim aynı zamanda Denvers’ın süper kahramanlığın ne anlama geldiğini keşfetmesini sağlayacaktır. Filmde Carol Denvers rolünde Brie Larson yer alıyor. Ayrıca Samuel L. Jackson, Jude Law, Ben Mendehlsohn gibi isimler rol alıyor. 

Örümcek-Adam: Evden Uzakta

Örümcek-Adam: Evden Uzakta

Marvel ile Sony’nin anlaşmasından sonra gösterime giren ikinci Örümcek-Adam filmi olan Örümcek-Adam: Evden Uzakta bu yıl gösterime giren birçok çizgi roman filminden bir tanesi. Okulu ile beraber bir geziye çıkan Peter Parker için bu yolculuk sıradan bir gezi değildir. Parker’ın Venedik’te başına gelenler sonucunda Nick Fury, Parker ile iletişime geçerek ona gizemli bir görev verir. Bu görev esnasında MJ, Parker’ın Örümcek-Adam olmasından şüphelenecektir. 160 milyon dolarlık bütçeye sahip film dünya çapında 1.131 milyar dolarlık hasılat elde etti. Filmin yönetmenlik koltuğunda Jon Watts yer alıyor. Filmde Peter Parker rolünde Tom Holland’ın yanı sıra diğer Marvel Sinematik Evreni’nde yer alan Samuel L. Jackson, Cobie Smulders ve Jon Favreau yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Jake Gyllenhaal da bulunuyor. 

Alaaddin

Alaaddin

Disney’in bir diğer klasiği haline gelen Alaaddin, 1992 yılından sonra bu sene bir kez daha gösterime girdi. Tıpkı Aslan Kral gibi live-action olarak gösterime giren film bize gündüzleri hırsızlık yapan ancak buna rağmen oldukça büyük bir kalbe sahip olan Alaaddin’in hikayesini anlatıyor. Geceleri sokakta yatan gündüzleri ise hırsızlık yapan Alaaddin’in hayatı genç ve güzel Jasmine ile tanıştıktan sonra değişecektir. Babası tarafından zorla evlendirilmeye çalışan Prenses Jasmine her ne kadar Alaaddin için ulaşılmaz birisi olsa da Harikalar Mağarası’ndaki sihirli lamba, Alaaddin’e bu konuda yardımcı olacaktır. Ancak sultanın baş danışmanı olan Jafar ise Alaaddin’in işini daha da zorlaştırmaktadır. 183 milyon dolara çekilen film dünya çapında 1.050 milyar dolar gelir elde ederek 2019 yılının en çok kazanan 6. filmi ve tüm zamanların en çok kazanan 34. filmi olmayı başardı. Ünlü yönetmen Guy Ritchie’nin yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde Will Smith, Mena Massoud ve Naomi Scott gibi isimler yer alıyor. 

O: Bölüm 2

O: Bölüm 2

27 yılda bir şehre korku salan şeytan palyaço Pennywise bu yıl bir kez daha geri dönüyor. Pennywise, Ezikler Kulübü’nün ağır yenilgisine uğradıktan sonra Derry’e tekrar dehşet salmaya başlar. Ezikler Kulübü’nden bir tek Derry’de yaşayan Mike yavaş yavaş insanların ortadan kaybolamaya başlaması ile beraber Ezikler Kulübü'nü bir araya toplamaya çalışır. Ezikler Kulübü tıpkı 27 yıl önce birbirlerine söz verdiği gibi Pennywise'ı alt etmek için bir araya gelir. Artık birbirinden bambaşka hayatlar yaşayan ekip birbirini tanımakta zorlanacak hale gelmiştir. 79 milyon dolarlık bütçeye sahip film dünya çapında 436.7 milyon dolar hasılat sağladı. Filmin yönetmenlik koltuğunda ise Andy Muschietti bulunuyor. Ezikler Kulübü Jessica Chastain, James McAvoy, Mill Hader, Isaiah Mustafa, Jay Ryan, James Ronsone, Andy Bean'den oluşuyor. Pennywise rolünde ise bir kez daha Bill Skarsgard yer alıyor. Stephen King'in 1986 yılında yazdığı romandan uyarlanan film 2019 yılının en çok merak edilen filmlerinden bir tanesi. 

John Wick: Bölüm 3 - Parabellum

John Wick: Bölüm 3 - Parabellum

2014 yılında çıkan John Wick ve 2017 yılında çıkan John Wick: Bölüm 2'nin devam filmi olarak çıkan John Wick: Bölüm 3 - Parabellum, ünlü tetikçinin belki de hayatının en zor dönemlerinden birini anlatıyor. Yaptıklarından dolayı başına 14 milyon dolarlık ödül konan Wick'in hikayesi tam olarak Bölüm 2'de kaldığı yerden devam ediyor. Continental Hotel'de birini öldürmesinden sonra excommunicado ilan edilen John Wick artık bu otelin sunduğu tüm hizmetlerden men edilmiştir ve diğer üyeler ile iletişimi yasaklanmıştır. Otel sahibi Wick'e kaçabilmesi için 1 saat vermiştir ve bu 1 saat Wick'in en uzun saatlerinden bir tanesi olacaktır. John Wick rolünde son yılların en sevilen ismi Keanu Reeves yer alıyor. Reeves'in yanı sıra Halle Berry, Laurence Fishburne ve Ian McShane gibi ünlü isimler bulunuyor. Filmin yönetmenliğini ise Chat Stahelski yapıyor. 75 milyon dolara mal edilen film 321.7 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. 

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya

2010 yılında gösterime giren Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serisinin üçüncü ve son filmi olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya bizi bir kez daha Hıçkırık ile Dişsiz'in dünyasına davet ediyor. Bir önceki film olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2'den bir yıl sonrasını konu alan film ejderha sürücüsü arkadaşların, tutsak olan ejderhaları kurtararak onları Berk'e getirmeye çalışmasını konu almaktadır. Bu yolculukta Dişsiz aynı zamanda kendine yeni bir arkadaş edinecektir. Yolculuğun ortasında ise Berk sakinleri dinlenecek bir yer bulur ancak burası onlar için vazgeçilmez bir yer olmaya adaydır. 129 milyon dolarlık bütçeye sahip film dünya çapında kazandığı 519.9 milyon dolarlık hasılatı ile büyük bir başarı yakaladı. Dean DeBlois'nın yönetmenliğini yaptığı filmin seslendirme kadrosunda Jay Baruchel, America Ferrera, Cate Blacnhett, Kit Harrington ve Jonah Hill yer alıyor. 

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2

Evde tek başına kalan evcil hayvanların her gün neler yaşadığını anlatma fikriyle yola çıkan Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı'nın devam filmi olan Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2, bu yılın en çok beklenen animasyonu arasında yer alıyor. İlk filmde yaşanan olaylardan sonra Max ve Duke'un sahibi olan Katie, Chuck isimde biri ile evlenir. Max'ın Chuck'ın Liam isimli oğluna alışması biraz zor olacaktır. Ailenin Chuck'ın akrabasının çiftliğine gitmesi yeni maceralara yol açacaktır. Filmin yönetmenlik koltuğunda Çılgın Hırsız filminden tanıdığımız Chris Renaud bulunuyor. Seslendirme kadrosunda ise Patton Oswalt, Eric Stonestreet ve Harrison Ford gibi ünlü isimler yer alıyor. Bütçesi 80 milyon dolar olan film elde ettiği 429.4 milyon dolarlık gişe hasılatı ile 2019 yılında çıkan animasyon filmler arasında önemli bir başarı elde etti.

Dedektif Pikachu

Dedektif Pikachu

21 yaşındaki Tim Goodman, annesini hayatını kaybetmesinden sonra Pokémon eğitmenliğini bırakıp Pokémonların insanlar ile eşit bir şekilde yaşadığı Ryme şehrine yerleşir. Kayıp olan babası Harry Goodman'ı bulmaya karar veren Tim'e bu macerada Pikachu eşilik edecektir. Ancak Tim'in ve Pikachu'nun başına gelecek olanlar aslında tüm Pokémon evrenini tehdit etmektedir. Tim ve Pikachu, Ryme şehrinin neon ışıkları altında büyük maceralara yelken açacaktır. Rob Letterman'ın yönetmenliğini yaptığı filmde Ryan Reynolds, Justice Simth, Kathryn Newton, Ken Watanabe gibi oyuncular yer alıyor. 150 milyon dolara çekilen elde ettiği 431 milyon dolarlık gelir ile 2019 yılının en çok gelir elde eden 11. filmi oldu. Dedektif Pikachu bu başarı ile aynı zamanda tüm zamanlarda en çok gelir elde eden 2. oyundan uyarlama film olma başarısı gösterdi. 

Shazam!

Shazam!

1939 yılında hayatımıza çizgi roman ile giren Shazam, aslında alışılmışın dışında bir süper kahraman. DC çizgi roman evrenin genişletilmiş evreninde bir sinema filmi olarak ortaya çıkan Shazam aslında 2000 yılında gösterime girmesi planlanan bir filmdi. Daha sonra ertelenen film 2009 yılında bir kez daha gündeme geldi. Ancak yine rafa kaldırılan proje sonunda 2017 yılında bir kez daha duyuruldu ve bu yıl gösterime girdi. Billy Batson isimli bir gencin birkaç büyülü söz ile yetişkin bir süper kahramana dönüşebilmesini konu alan film Batson'ın yaşlı bir büyücü olan Shazam tarafından seçilmesini konu alıyor. Bu yolla çeşitli süper güçlere kavuşan Batson, Shazam'a dönüşerek yakın arkadaşı Freddy ile beraber yeni güçlerini keşfetmeye çalışırken aynı zamanda Dr. Thaddeus Sivana'yı durdurmanın yollarını arıyor. Zachary Levi, Mark Strong, Asher Angel ve Jack Dylan Grazer gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenlik koltuğunda David F. Sandberg oturuyor. Yaklaşık olarak 100 milyon dolarlık bütçeye sahip olan film elde ettiği 364.5 milyon dolarlık gelir ile DC Genişletilmiş Evren filmleri arasında en az hasılat elde eden filmi oldu. Ancak bu düşük hasılata rağmen eleştirmenlerden aldığı olumlu not sayesinde bir devam filmi olacağı duyuruldu.

Bir Zamanlar... Hollywood'da

Bir Zamanlar... Hollywood'da

Usta Yönetmen Quentin Tarantino'nun yeni filmi Bir Zamanlar... Hollywood'da, 2019 yılının en çok beklenen filmleri arasında yer alıyor. Tarantino'nun 9. filmi olan Bir Zamanlar... Hollywood'da aynı zamanda Tarantino'nın Weinstein Company dışında bir firmadan dağıtılan ilk filmi. Film bir televizyon dizisinde oyuncı olan Rick Dalton'ın sinema ekranlarına atılma çabasını anlatıyor. Dublörü Cliff Booth ile giderek yaşlanan Dalton'ın bunun için çok fazla zamanı olduğu söylenemez ve ikilinin elini çabuk tutması gerekmektedir. Hollywood'un yeni yıldızlarından birisi olan Sharon Tate'nin Rick'in komşusu olması bu süreci hızlandıracak şeylerden bir tanesidir. Tarantino'nın filmi Bir Zamanlar... Hollywood'da oyuncu kadrosu ile göz kamaştırıyor. Başrollerini Leonardo DiCaprio, Brad Pitt ve Margot Robbie'nin paylaştığı filmde Timoty Olyphant, Dakota Fanning, Al Pacino ve Kurt Russell gibi ünlü isimler yer alıyor. 90 milyon dolarlık bütçeye sahip film 363.5 milyon dolarlık gelir etti. Film aynı zamanda Tarantino'nun 60'lı yıllar Hollywood'una bir saygı duruşu olarak kabul ediliyor. 

Dumbo

Dumbo

Walt Disney tarafından 1941 yılında animasyon olarak gösterime giren Dumbo bu yıl karşımıza live-action bir film olarak çıkıyor. Film, Disney'in 2019 yılında çıkan Lady ve Sokak Köpeği,  Alaaddin ve Aslan Kral ile beraber gösterime sunduğu filmler arasında yer alıyor. Mark Medici'nin sahibi olduğu sirkin bir ayağı çukurdadır. Medici o esnada sirkin eski yıldızlarından Holt Farrier ve onun Milly ile Joe isimli çocuklarına bir görev verir. Bu üçlü sirkin büyük kulaklarıyla seyircinin dikkatini çeken Dumbo'nun bakımını yapacaktır. Dumbo'nın bilinmeyen özelliği ise büyük kulakları sayesinde uçabilir olmasıdır. Dumbo'nun uçabiliyor olmasının keşfedilmesi ile beraber Medici, sirkini kurtarabilecektir. Bunun için eğlence parkı Dreamland ile anlaşan Medici, Dreamland'ın gerçek yüzünden habersizdir. Ünlü yönetmen Tim Burton'ın çektiği filmde Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito, Eva Green ve Alan Arkin gibi ünlü isimler yer alıyor. 170 milyon dolara çekilen film beklediği başarıyı yakalayamadı ve 353.3 milyon dolar gelir elde etti. 

Godzilla II: Canavarlar Kralı

Godzilla II: Canavarlar Kralı

2014 yılında gösterime giren Godzilla'nın devam filmi olarak gösterime giren Godzilla II: Canavarlar Kralı aynı zamanda Godzilla serisinin 35. filmi olma özelliğini taşıyor. Titanlar olarak bilinen devasa canavarların ortaya çıkmasından 5 yıl sonra Dr. Emma Russell, Monarch firmasında titanlara yönelik çalışmalar yapan bir paleobiyologtur. Russell ve kızı Madison bir gün Mothra isimli bir larvanın doğumuna şahitlik eder. Ancak yapılan bir saldırı sonrası Mothra kaçar. Bu esnada Dr. Ilene Chen, Ghidorah'nın Dünyayı kendi istediği şekle sokacak olan Ghidorah isimli canavarı keşfeder. Mothra, Godizlla ila iletişime geçmek için Bermuda'ya gider ve titanlar bir kez daha Dünya'da büyük bir çarpışma yaşamaya hazırlanırlar. Michael. Dougherty'nin yönetmenlik koltuğunda olduğu filmde Kyle Chander, Vera Farmiga, Millie bobby Brown, Ken Watanabe ve Zhang Ziyi yer alıyor. 200 milyon dolarlık bütçeye sahip olan film dünya çapında 385.9 milyon dolar gişe hasılatı sağladı. Box office'de beklenen başarının gelmemesine rağmen 2020 yılında Godzilla vs. Kong filminin geleceği duyuruldu. 

Olacak İş Değil

Olacak İş Değil

Philppe Pozzo di Borgo'nun gerçek hayat hikayesini anlatan Fransız yapımı The Intouchables isimli filmin adaptasyonu olan Olacak İş Değil, tekerlekli sandalyeye mahkum zengin bir adam olan Philip Lacasse ile onun bakıcılığını yapan eski mahkum Dell Scott'ın ilginç hikayesini anlatıyor. Sağlık problemleri nedeniyle hayata küsen Philip ile bir geleceği olmadığını düşünen Dell tekrardan hayatın eğlenceli yanlarını keşfediyor. 37.5 milyon dolara çekilen film dünya çapında 122.8 milyon dolar gelir elde etti. Kevin Hart, Bryan Cranston ve Nicole Kidman gibi isimleri bir arya getiren film eleştirmenlerden geçer not almayı başardı. Ancak The Intouchables kadar büyük bir ilgi uyandıramadı. Her ne kadar Kevin Hart ile Bryan Cranston'ın oyunculukları beğenilse de film özellikle Fransa'da beklediği etkiyi yaratma konusunda başarısız oldu. 

x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.