Kamp Alanında Merkez Olacak Kamp Masası Seçenekleri

Konfor düşkünleri için alışık oldukları düzeni kamp alanlarına taşımalarını sağlayacak kamp masası seçeneklerini ve satın almanın inceliklerini derledik.
Kamp Alanında Merkez Olacak Kamp Masası Seçenekleri
10 dk
Son güncellenme: 15/11/2019
Tüm Başlıklar

Şehir insanı hem şehirden şikayet eder hem de şehrin konforlarına bağımlıdır. Bir kamp tatili, doğa, orman dediğinizde standart bir şehir insanının ya da bir beyaz yakalının kalbi hızla atar heyecandan. Sonra da kafasına konfor soruları takılır; "Orada ne yiyeceğiz? Nerede oturacağız?"... Bu tip konfor düşkünleri için alışık oldukları düzeni kamp alanlarına taşımalarını sağlayacak kamp masası seçeneklerini ve satın almanın inceliklerini derledik.

Gün içerisinde sayısız maille uğraşıyor, onlarca müşteriye laf anlatıyor, trafikle mücadele verip evinize ulaştığınızda dinlenecek hal bile bulamıyorsunuz. Zaman zaman televizyon izlerken denk geldiğiniz bir doğa manzarasını saatlerce aklınızdan çıkaramıyor, yağmur yağdıktan sonra etrafa yayılan toprak kokusunu duyacak kadar şanslı olduğunuz anlarda içinizde büyük bir hasret hissediyorsunuz. Kuş sesleri size huzur veriyor, gün ışığının varlığını binaların gölgelerinden ayırt etmeye çalışıyorsunuz. Tam doğaya dönüş hayalleri kurarken trafikteki bir korna sesi ile irkiliyor, kendi gerçekliğinize dönüyorsunuz. Başlıyorsunuz düşünmeye ‘daha iyi bir hayat var mı?’ diye. İmkanlarınızın kısıtlılığından şikayet ediyorsunuz, içinizi karartıyorsunuz. Geceleri uyumakta zorlandığınızda belgesel açıyorsunuz belki de, doğa ile iç içe yaşayan insanlara özeniyorsunuz.

Tüm bu söylemler sizin için de bir şeyler ifade ediyorsa, ihtiyacınız olan tek şey muhteşem bir kamp tatili olabilir! Tek başınıza, eşinizle ya da aile boyu doğanın kalbine kısa bir yolculuk yapmak uzun zamandır aradığınız motivasyonu size sağlayabilir. Sabah günün ilk ışıkları ile uyanmak, kamp ateşi yakıp günün ilk kahvesini içmek, sağlıklı bir kahvaltının ardından doğa yürüyüşüne çıkmak; deniz kıyısındaysanız manzaraya dalıp saatler geçirmek akşam olduğunda ise gün, ışığını henüz esirgemeden sevdiklerinizle aynı sofrada karın doyurmak, sonrasında ise karanlık gökyüzünde yıldızları seyretmek ruhunuzun dinlenmesi için yeterli olabilir.

Kampçıların kamp sevdalarının ardındaki tüm nedenleri saymamız mümkün değil, en genel geçer haliyle anlattıklarımız dahi sizi alıp başka dünyalara götürdüyse kendinizdeki kamp aşkını artık doyasıya yaşayabilirsiniz.

Kamp yapmak standart bir tatile çıkmaktan daha ekonomik olsa da kamp konforunuzu arttıracak kamp malzemeleri listenizi bir an önce tamamlamalısınız. Henüz kara kış başlamamışken sonbahar kampına gidebilir ya da kamp malzemeleri almaya başlayarak önümüzdeki sezonda gerçek tutkunuzu keşfetmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Kampta Konfor İhtiyacı Hissedeceksiniz

Şimdiden söyleyelim; yeşil, mavi, doğa, serinlik, kuş sesleri ve tertemiz bir hava kamp macerasını benzersiz kılsa da yıllar boyunca alışageldiğiniz konforu arayacaksınız. Çok uzun yıllardır kamp yapıyor olsanız ve sizin için minimal yaşam tarzı esas olsa da kamp konforunuzu arttıran kamp eşyalarının eksikliğini hissedeceksiniz. “Kampta konfor olmaz!” diye önyargılı da düşünmeyin; elbette olur. Kampçılığın cazip olduğu kadar yıldırıcı yönleri olduğunu da unutmayın. Hemen bir örnek verelim, iki kişilik bir kamp yapıyorsunuz. Denizle ormanın buluştuğu muhteşem bir kamp yeri buldunuz. Tesis var ya da yok, fark etmez. Sabah uyandığınızda oturmak için yumuşak bir zemin arayacaksınız; kamp sandalyeniz olmazsa işiniz zor! Kahvaltı sırasında keyif almak isteyeceksiniz; kamp masası henüz almadıysanız işiniz bir kat daha zor! Sıcak yaz gününde ışık geçirmeyen çadır lüksüne sahip olsanız da çadırın içinde vakit geçiremezsiniz, çadır tentesi yoksa işiniz bir kat daha zorlaşacak. Bir eşyaya ihtiyacınız oldu, istediğiniz gibi bir kamp çantanız olmazsa o eşyayı çadırın içerisinde çadır lambası yokken nasıl bulacaksınız? Bu örnekleri çoğaltabiliriz, tecrübe ile saptanan ihtiyaçların inanın bir sınırı yok. Ama bu yazımızın konusu en temel ihtiyaçlar ve kamp masası olduğu için gelin ilgili detaylara yoğunlaşalım!

Kamp Masası Ne İşe Yarar? Neden Alınmalı?

Kamp masaları kampçıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere ve kampçıların ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde tasarlanan; katlanabilen, kolay kurulabilen ve genellikle hafif masa çeşitleri için kullanılan genel bir tanımlamadır.

Henüz kampa gitmeyenler ve masa yoksunluğunda yemek yemenin ızdırabını yaşamayanlar tarafından kamp için bir masa satın almak ilk etapta gereksiz olarak yorumlansa da kamp masaları kamp yaşantısına düzen getiren, yemeklerin sterilliğini koruyan ve kamp ruhunu besleyen kamp malzemeleri arasında yerini alır. Kampta yemek yapmayı sevenlerin hayatını kolaylaştıran modeller sayesinde sabah kahvaltıları da akşam yemekleri de küçük atıştırmalıklar da en sağlıklı şekilde gerçekleştirilebilir. Sadece yemek yerken de değil; çay içerken, aile boyu sohbet ederken, kampa iş götürüldüğünde bilgisayarla çalışırken, okey ve tavla gibi oyunları oynarken kamp masaları büyük bir avantaj sunar. Kamp masaları aktif olarak kullanılmadıkları zamanlarda da kamp malzemelerinin konulması ve topraktan mümkün olduğunca uzak tutulup yiyeceklerin böcek istilasına uğramaması açısından da fayda sağlar.

Kamp masalarının bir fonksiyonu da sadece kamp zamanlarında kullanılma gibi bir durumlarının olmasıdır. Neticede kamp masaları da bir tür masadır ve diğer masalara göre hem hafif hem dayanıklı hem de katlanabilir olmaları sebebiyle daha fonksiyoneldir. Bu nedenle piknik yaparken, diğer outdoor aktiviteler sırasında ya da küçük evlerin balkonlarında rahatlıkla kullanılabilirler. Özetle kamp masaları sundukları avantajlarla gerçek bir konfor deneyimi sunarlar.

Kamp Masası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kamp masaları satın almayı düşünenlerin kamp masasının özellikleri hakkında bilgi alması gerekir. Satın alınırken kişiler öncelikle kendi ihtiyaçlarını değerlendirmelidir. Siz de kamp masası almadan önce şu soruları kendinize sormalısınız:

1. Kamp Masası Katlanabiliyor mu?

Satın almadan önce emin olmanız gereken temel unsurlardan biri kamp masasının katlanabilir özelliğinin bulunup bulunmadığıdır. Katlanabilir kamp masaları kampa giderken de kamp dışı zamanlarda da yer tasarrufu sağlar ve kalabalık yapmaz. Kolay bir şekilde açılır ve kapanır; dolayısıyla masa kurulum derdini ortadan kaldırır. Eğer kamp masaları arasında tercih yapamıyorsanız öncelikle katlanabilir özelliğe sahip taşınabilir kamp masaları filtrelemesini yapmalısınız.

2. Kamp Masası Ne Kadar Büyük Olmalı?

Taşınabilir kamp masaları tek kişilik, çift kişilik ya da 3 – 4 kişilik olarak tasarlanabiliyor. Kamp sırasında konfor arttırmak isteyen kişiler kampa kaç kişi çıktıklarını ve genel olarak kamp masasını hangi amaçla kullanacaklarını düşündüklerinde aşağı yukarı ihtiyaçları olan kamp masası boyutunu öngörebiliyor. İhtiyaçtan küçük ya da büyük kamp masası alınması da bu şekilde engellenebiliyor.

3. Kamp Masası Hafif mi?

Taşınabilir masaların çok ağır olması olayın temel mantığına ters düşüyor. Kamp konforunu henüz kamp başlamadan arttırması adına taşınabilir kamp masalarının hafif olması gerekiyor. Masanın büyüklüğüne göre değişse de satın alma kararı verilmeden muadil ürünlerin ağırlık karşılaştırılmalarının da yapılması gerekiyor.

4. Kamp Masası Hangi Malzemeden Üretilmiş?

Kamp masalarının hangi malzemeden üretildiği dayanıklılık ve hafiflik adına önemli bir değişken olarak kabul ediliyor. Metal malzemelerden üretilen taşınabilir kamp masaları daha çok tercih ediliyor yalnız bu noktada da satın alacak olanların malzemenin paslanıp paslanmayacağından emin olması gerekiyor. Kamp masaları modellerinde zaman zaman masa yüzeyinde dayanıklı kumaşlar da kullanılabildiğinden kampçıların satın alma kararı vermeden önce ürün açıklamalarını dikkatle okumaları gerekiyor.

5. Kamp Masası Kurulumu Kolay mı?

Taşınabilir kamp masaları kamp ortamında kolay bir şekilde katlanabilmeli ve kurulumu ya da toplanması sırasında minimum zahmet ilkesine hizmet etmeli. Kurulumu için uzun süre zaman ayrılması gereken kamp masaları kampçılar için ek zahmet yaratabilir. Bu nedenle bizim kampçılara önerimiz kurulumu kolay olan katlanabilir ya da kurulumu çok kolay ve taşınabilir kamp masaları arasından seçim yapmaları olacak.

Kamp masalarının önemi ve taşınabilir kamp masası seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdikten sonra taşınabilir kamp masaları önerileri sunmaya başlıyoruz.

Taşınabilir Kamp Masaları Önerileri

her kamp meraklısının kenarında köşesinde, arabasının bagajında ya da evinde bulunması gereken, kolay taşınan ve kolay kurulan kamp masalarından bir liste hazırladık.

1. North Camper Alüminyum Katlanır Masa

1. North Camper Alüminyum Katlanır Kamp Masası

Alüminyum ve dayanıklı plastik gibi malzemelerden üretilen North Camper Alüminyum katlanır masa kolay kurulumu ile ön plana çıkan taşınabilir kamp masaları arasında yer alıyor. Masanın üst kısmında güneş şemsiyesinin takılabilmesi için bir delik bulunuyor ve masa katlandığında valiz şeklini alıyor. Özel bir taşıma çantasını gerektirmeyen bu tasarımın avantajları kolay kurulabilmesi ya da toplanabilmesi ile de sınırlı kalmıyor. North Camper Alüminyum taşınabilir kamp masasının içerisinde kendi oturakları da bulunuyor. Tam bir masa takımı keyfi sunan kamp masası modeli bakım kolaylığı ile de sahiplerinin yüzünü güldürüyor. Yerden 66 cm yüksekte yer alan, masa yüzey genişliği 81 cm ve masa yüzey uzunluğu 67 cm olan, toplam uzunluğu ise 134 cm’yi bulan North Camper katlanır masa 9,5 kg ağırlığa sahip olması ile de avantajlarını arttırıyor. Masanın temizlenmesi sırasında masanın tüm kısımlarının nemli bezle silinip kurulanması yeterli oluyor. Siz de kamp keyfini ailenizle yaşamak ve kamp günlerinizde evinizdeki konforunuzu devam ettirmek istiyorsanız hem masa hem de oturaklara sahip olan North Camper Alüminyum katlanır masa tercihinde bulunabilirsiniz. Ürün görsellerini incelemek ve ürünü satın almak için tıklayın.

2. Nurgaz NG KMSA Katlanır Kamp Masası

2. Nurgaz NG KMSA Katlanır Kamp Masası

Yalnızca 3,5 kg ağırlığı ile kamp tutkunlarının kalbini fetheden Nurgaz Ng Kmsa katlanır masa kolay bir şekilde taşınabiliyor. Alüminyum gövdesi ile sağlamlık gereksinimini de karşılayan kamp masasında alüminyum malzemeye ek olarak MDF kullanılıyor. Boru kalınlığı 16 mm, ebadı ise 80x60x70 cm olan masa hem kamp yemeklerinin yenilmesi hem oyun aktivitelerinin yapılması hem de kamp ortamında doğa ile iç içeyken çalışma için fırsat yaratıyor. Katlanabildiği için depolanması sırasında da sorun çıkarmayan Nurgaz Ng Kmsa katlanır kamp masası kamp haricinde pikniklerin ve outdoor aktivitelerin konforunu da arttırıyor. Siz de kamp konforunuzu arttırmak ve huzurlu günlerinize keyif katmak istiyorsanız Nurgaz katlanır masa hakkında detaylı bilgiye erişmek ve avantajlı fiyatlarla bu ürünü satın almak için hemen ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

3. Nurgaz Campout Alüminyum Kamp Masası

3. Nurgaz Campout Alüminyum Kamp Masası

Geniş kullanım alanı Nurgaz Campout alüminyum kamp masası avantajlarından yalnızca birini oluşturuyor. Şık tasarımı ultra hafifliği ile birleşiyor, yalnızca 1,7 kg ağırlığa sahip olan kamp masası katlanabildiği için aracı olmayan kampçılar tarafından dahi kolaylıkla taşınabiliyor. Taşıma çantasının bulunması bu kamp masasının satın alınması için nedenlerini arttırıyor. Hem gövdesi hem de ayakları alüminyumdan üretilen Nurgaz Campout kamp masası modelinin ebatları ise 52.5 x 52.5 x 46 cm olarak belirleniyor. Siz de kamp hazırlıklarınız sırasında kamp masası alarak her zamankinden keyifli bir kamp dönemi geçirmek isterseniz; bu hafif, katlanabilen ve taşınabilir kamp masası görselini incelemek ve ürün özelliklerini öğrenmek için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

4. NatureHike Katlanabilir Kamp Masası

4. NatureHike Katlanabilir Kamp Masası

Hem kamplarda hem de piknik organizasyonlarında kullanılabilmesi ile ön plana çıkan NatureHike katlanabilir ve taşınabilir kamp masası yalnızca 700 gr ağırlığa sahip. Ultra hafif kategorisinde değerlendirilen bu taşınabilir kamp masası, çantasını sırtına alıp kamp macerasına atılmak isteyenlerin tüm sorunlarını ortadan kaldırıyor. Aşınmaya dayanıklı kaymayı önleyici kapak, güçlü yük kapasitesi ve alüminyum ile 1680D Oxford kumaştan üretilmesi NaturaHike katlanabilir kamp masası özellikleri arasında bulunuyor. 57 x 42 x 38 cm boyutları bu masanın depolama sıkıntısı yaratmamasına da neden oluyor.

5. Quechua Katlanır Kamp Masası

5. Quechua Katlanır Kamp Masası

Kamp aktiviteleri için özel olarak tasarlanan Quechua alçak kamp masası 1,6 kg ağırlığı ile hafif kamp masaları arasındaki yerini alıyor. Maksimum 50 kg ağırlığa dayanabilen Quechua katlanabilir taşınabilir kamp masası yerden 30 cm yüksekliğe sahip. 42 x 64 cm ebatlarındaki ürün, iki kişinin rahatlıkla yemek yiyebileceği bir alana sahip. Masayı katlı tutmak için iki adet sap bulunuyor ve masa katlandığında dikdörtgen bir çanta halini alıyor. Decathlon’un uygun fiyatlı ürünleri sunduğu markası olarak bilinen Quechua üretimi katlanır alçak kamp masası 2 yıl garanti ile satışa sunuluyor.

6. Evolite Katlanabilir Kamp Masası

6. Evolite Katlanabilir Kamp Masası

58 cm eni ve 79 cm genişliği ile kamp ortamında büyük bir konfor sunan Evolite katlanabilir masa modelinin yerden yüksekliği 56 cm’ye denk geliyor. Yemek hazırlanması ve yemek yenilmesi sırasında hayat kolaylaştıran bu ürünün ağırlığı 1 kg olduğu için kampa sırt çantasıyla ya da bisikletiyle giden kampçılara büyük bir avantaj sağlıyor. Kamp dışı zamanlarda da katlanabildiği için çok az yer kaplayan Evolite kamp masası taşıma çantası ile birlikte teslim ediliyor.

7. Decathlon Katlanır Masa (4-6 kişilik)

7. Decathlon Katlanır Masa (4-6 kişilik)

7. Decathlon Katlanır Masa (4-6 kişilik)

Kalabalık kamp yapmayı seven kampçıların ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan Quechua marka katlanabilir kamp masasının yüzeyi yerden 70 cm yüksekte bulunuyor. Geniş yüzeyi 120 cm, dar yüzeyi 60 cm olan kamp masası 5,7 kg ağırlığı ile kamplara, pikniklere ve diğer outdoor aktivite lokasyonlarına rahatlıkla taşınabiliyor. Çelik ayakları bulunan ve masa yüzeyi melamin ile kaplı olan Decathlon taşınabilir kamp masa modeli 6 kişilik kullanım için uygun özellikler taşıyor. Yapısında çelikle birlikte alüminyum kullanılıyor ve üst plaka %100 viskoz malzemeden üretiliyor. Ürünün uzun süreli kullanılabilmesi için kuru yerde saklanması ve katlanır halde duruyorsa üzerinde çok ağır cisimlerin konulmaması gerekiyor. Maksimum 50 kg ağırlık kaldırabilecek şekilde test edilen kamp masası kamp dayanışmasını yaşamak isteyenlere göz kırpıyor.

8. Coleman Katlanabilir Kamp Masası

8. Coleman Katlanabilir Kamp Masası

Alüminyum iskelete sahip olan Coleman katlanabilir kamp masası 3,1 kg ağırlığa sahip. Masa tablası anti mikrobiyal özellikte ve bu kamp masası 2 – 3 kişinin aynı anda yemek yemesine izin verecek alana sahip. Açıkken 90 x 50 x 70 cm ebatlarına ulaşan katlanabilir ve taşınabilir kamp masası kapalı haliyle 90 x 50 x 6 cm ebatlarına ulaşıyor. Hafif, ergonomik ve insan sağlığı için önemli özelliklerle donatılan kamp masası yalnızca kamplarda değil evlerin balkonlarında da rahatlıkla kullanılabiliyor. Tasarımı ve kalitesi ile dikkat çeken bu kamp masasının fiyatının diğer kamp masası önerilerimizden bir tık daha fazla olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

9. Andoutdoor Katlanır Kamp Masası

9. Andoutdoor Katlanır Kamp Masası

Katlanır kamp masası ve katlanır piknik masası olarak kullanılabilen Andoutdoor kamp masası ek bölmeye sahip. Taşınabilir kamp masası önerilerimizin tamamından bu özelliği ile ayrılan ürün 4,6 kg ağırlığında ve ek bölme ile uzunluğu 117 cm’yi buluyor. Masa yüzeyinin kenarları ve kamp masası bacakları alüminyum malzemeden üretiliyor, masa yüzeyinde çizilmelere karşı koruyucu özellikteki 4 mm kalınlığında sert bir malzeme bulunuyor. Kamp sırasında oldukça kullanışlı olacağını düşündüğümüz katlanabilir kamp masası sayesinde yemek yapmak, yemek yemek ve kamp aktivitelerini gerçekleştirmek gibi eylemler daha konforlu hale geliyor.

10. Funky Camp Katlanabilir Kamp Masası Seti

10. Funky Camp Katlanabilir Kamp Masası Seti ürün linki

Funky Camp katlanabilir kamp masası setinde hem katlanabilir kamp masası hem de katlanabilir kamp tabureleri bulunuyor. Katlanabildiği için az yer kaplayan kamp masasının yerden yüksekliği ayarlanabiliyor. Kamp masası ve katlanabilir kamp tabureleri setinin toplam ağırlığı 8,7 kg olarak belirleniyor ve alüminyum profil kalınlığının 7.5 cm olması bu masanın dayanıklılığını arttırıyor. Masanın dar kısımlarında iki adet tutma kulpu bulunduğu için ek bir kamp masası çantasına gerek kalmadan masayı taşımak mümkün oluyor. Kamp günlerinde ailecek vakit geçirmeyi kolaylaştıran ve kamp sürecinin keyfini arttıran Funky Camp katlanabilir kamp masa seti tek alışverişte çoklu avantaj yaşamak isteyenlerin beğenisini kazanıyor.

Not: Taşınabilir kamp masaları önerilerimizin faydası olması dileğiyle, şimdiden iyi kamplar!

x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.