Kamp Sırasında Bile Konforundan Vazgeçmeyenler İçin Kamp Sandalyesi Tavsiyeleri

Hem doğal bir ortamda vakit geçirmek istiyor, hem de konforunuzdan vazgeçmek istemiyorsanız kamp sandalyesi seçiminde titiz olmalısınız.
Kamp Sırasında Bile Konforundan Vazgeçmeyenler İçin Kamp Sandalyesi Tavsiyeleri
9 dk
Son güncellenme: 05/08/2020
Tüm Başlıklar

Yoğun geçen bir çalışma döneminin ardından tatile çıkıyorsanız ya da hafta sonu boş zamanlarınızda şehrin hengamesinden kurtulmak için kendinizi doğaya vurmak istiyorsanız kamp yaparak hem heyecanlı hem de huzur veren bir deneyim yaşayabilirsiniz. Günler öncesinden hevesle hazırlıklarınızı tamamlayabilir, kamp sürecinizi en ince ayrıntısına kadar planlayabilir, yiyecek listenizi yazabilir ve yanınızda götüreceğiniz tabak çanakları dahi belirleyebilirsiniz. Kamp yapmak kadar eğlenceli olabilen kamp malzemeleri hazırlıktan sonra “her şey tamam” dediğiniz anda içiniz huzurla dolacaktır. Peki gerçekten tüm hazırlıklarınız tamam mıdır?

Kamp Hazırlıkları Tamamlandı mı? Kamp Sandalyesi Hazır mı?

Şöyle düşünün, ailecek gittiğiniz bir kamp alanında aile bireyleriniz yemek yerken nasıl bir konfor yaşayacak? Deniz kenarında kamp yaptığınızda şezlong yoksa nerde oturacaksınız? Kahvenizi yudumlayıp güneşin batışını izlerken konforunuzu nasıl sağlayacaksınız? Peki ya balık tutma gibi bir hobiniz varsa balıkların oltanıza takılmasını beklerken siz, ne gibi sırt ağrıları ile boğuşmak zorunda kalacaksınız? Kamp gecelerinde sevdiklerinizle sohbet ederken zeminde dolaşan böcekleri kendinizden, kendinizi ise doğanın gerçek sahiplerinden nasıl koruyacaksınız?

Konforunuz önceliğinizse ve kamp yapmak sizin için tecrit olmak değilse arayışınızı hızlandırmalısınız. Farklı özelliklere sahip tekli ya da çoklu olarak satılabilen, temel amacı konfor arttırmak olup bu amacını da başarıyla yerine getirebilen seçenekler sayesinde doğanın kalbinde, denizin kıyısında ve çadırınızın önündeki sohbetlere eşlik ederken evinizin rahatlığını aramanıza gerek kalmaz. Sadece kamplarda da değil hafta sonu yaptığınız pikniklerde ya da canınız sıkılıp “şöyle bir hava alalım” dediğinizde çok yer tutmayan, kolay taşınabilen ve tabi ki katlanabilen kamp sandalyeleri sayesinde hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Kamp Sandalyesi Modelleri

Modeller oldukça çeşitlidir. Az önce de belirttiğimiz gibi dileyen tek bir sandalye de alabilir ailecek maksimum konfor yaşamak adına takım satın almayı da tercih edebilir. Bu aşamada karar tamamen sizin kamp kültürünüze ve kamp maceranızı kimlerle yaşamak istediğinize göre değişecektir. Modern tasarıma sahip olan, katlanabilen; katlanabildiği için hem rahat taşınabilen hem de araçlarda çok yer kaplamayan ve oldukça hafif ancak hafif olduğu kadar da dayanıklı malzemelerden üretilen kamp sandalyeleri emin olun sizin de hayatınızı kolaylaştıracaktır. Kamp maceranız sonrası bel ve sırt ağrıları ile boğuşma riskinizi ortadan kaldıran kamp sandalyelerini ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçerseniz outdoor aktivitelerine hazırlanırken listenizin en başında kamp sandalyeleri yer alacaktır.

Kamp Sandalyesi Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

1. Kamp Sandalyeleri Konforlu Olmalı

Kamp sandalyesi seçerken aklınızda bulundurmanız gereken temel düşünce kamplarınız, piknikleriniz ya da açık hava aktiviteleriniz sırasında en yakın arkadaşlarınızdan birine dönüşeceğidir. Tabi ki salonunuzdaki dinlenme koltuklarınız kadar konforlu olmayacaktır ancak konfor gereksiniminizi karşılayan modeller bulabileceğinizi de unutmamalısınız. Kamp sandalyesi seçerken konfor vadeden ürünlere yönelmelisiniz.

2. Kamp Sandalyeleri Kaliteli Olmalı

Kamp sandalyesi seçerken dikkat edilmesi gereken bir unsur da sandalyenin kalitesidir. Hayatınız boyunca tek bir sefer kamp yapacak olsanız dahi kamp sandalyesi seçerken kaliteden ödün vermemelisiniz. 2 – 3 oturuşta kırılma ya da yırtılma riski barındıran kamp sandalyeleri kampınızın huzurlu ortamında sinirlerinizi bozabilir, paranız boşa gidebilir ve belki de en önemlisi hayalinizdeki konfor beklentisi suya düşebilir. Nasıl düşmesin ki? Taşlık bir arazide incecik örtülerin üzerinde oturmak zorunda kalmanız, tabi yanınıza örtü almayı unutmadıysanız, düşündüğünüzden daha zorlayıcı olabilir. Kamp sonrasında ayrı bir tatil ihtiyacı hissetmeniz de oldukça yüksek ihtimaldir!

3. Kamp Sandalyeleri Kolay Taşınabilmeli

Tüm kampçılar off road araçları ile kamp yapmaya gitmiyor. Kamp kültürü özünde çok lüks ve konfor da barındırmıyor. Doğaya dönüş ve kalabalık ortamlardan uzaklaşmak için gidilen kamplarda sandalye lüks değil gereksinim haline geliyor. Dolayısıyla kamp çantasını sırtına ya da bisikletine atan binlerce kişi için kamp sandalyesinin taşınması büyük bir sorun haline gelebiliyor. Matlar, çadırlar, kıyafetler, yiyecek içecek ve bir de 10 kg’lık bir kamp sandalyesi mi? Gerçekten zorlayıcı! İşte siz de kamp yapmak adına kısmi işkence çekme ihtimalinizden kurtulmak istiyorsanız satın alacağınız kamp sandalyesinin kolay taşınabilir olmasına dikkat etmelisiniz.

Kamp sandalyesini kolay taşınabilir kılan temel özellikler hafiflik, katlanabilirlik ve taşıma kılıfının olup olmamasıdır. Kamp sandalyeleri hafif olmalıdır, ama hafiflik malzemelerinin kalitesizliğinden kaynaklanmamalıdır. Kaliteli malzemelerin kullanıldığı dayanıklı ve hafif kamp sandalyeleri de bulunmaktadır. Kamp sandalyelerinin kolay taşınabilmesini sağlayan bir diğer özellik de katlanabilir olmasıdır. Ne kadar kaliteli ve hafif olursa olsun katlanamayan kamp sandalyesi mi olur? Olmamalı, en azından kamp deneyimi yaşayan bizler için kamp sandalyesinin katlanabilir olması büyük bir zorunluluk olarak değerlendirilir. Kamp sandalyelerinin taşıma kılıflarının bulunması da gerekir. Düzen, kamp hayatında düşünüldüğünden çok daha önemlidir. Hem sırtınızda kampınızı taşıdığınız anda kılıfsız bir sandalyenin iki de bir açılması emin olun sinir bozucu etki yaratabilir.

4. Kamp Sandalyelerinin Kumaşı Uygun Özellikler Taşımalı

Kamp sandalyesi seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus da sandalye kumaşının ihtiyaçlar dikkate alınarak belirlenmesidir. Kamp sandalyelerinin kumaşı dayanıklı olmalı ve mevsimsel ihtiyaçlara da yanıt vermelidir. Örneğin siz deniz kenarında kamp yapmayı seviyorsanız ve kamp için de sadece yaz aylarını tercih ediyorsanız suyu geçirmeyen ve üzerinde toplama özelliğine sahip olan bir sandalye ile zorlu günler geçirebilirsiniz. Tam üzeriniz kurudu derken sandalyenizin azizliğine uğramamak için su geçiren kumaşları tercih etmelisiniz. Yaz aylarında tercih ettiğiniz sandalye kumaşının sizi terletmeyeceğinden emin olmanızı da öneriyoruz. Diğer bir deyişle kumaşı seçerken sıcak günlerde kamp yapmanızın keyfini azaltacak tüm unsurları göz önünde bulundurmalısınız! Eğer kış kampları sizi bu hayata bağlıyorsa o zaman da rüzgar geçirmeyen özellikteki kumaşlara sahip olan kamp sandalyelerine yönelmelisiniz.

5. Kamp Sandalyesi İskeletinin Sağlamlığı

Kamp sandalyesi satın alırken taşıma kapasitesine de dikkat etmelisiniz. Eğer vücut ağırlığınız fazla ise az önce belirttiğimiz dikkat etmeniz gereken maddelerin hiçbir işlevi kalmayabilir. İskelet yapısı sağlam olmayan bir sandalye sizi kamp sırasında yarı yolda bırakacaktır. Bu nedenle taşıma kapasitesi hakkında bilgi edinmeye çalışmalısınız. Piyasadaki kamp sandalyelerinin birçoğu 80 kg ağırlığa kadar taşıyabildiğinden sizin ağırlığınız 80 kg’dan fazla ise arayışınızı taşıma kapasiteleri doğrultusunda şekillendirmenizi öneriyoruz. Böylece gerçekten dayanıklı, konforlu, kolay taşınabilir, kaliteli ve ihtiyaçlarınızı karşılayan dayanıklı kumaşlara sahip kamp sandalyelerinizle mutlu ve huzurlu kamp günleri yaşayabilirsiniz.

Kamp Sandalyesi Tavsiyeleri

Geldik en kritik noktaya… Kamp konforunuzu arttıracak, huzur dolu ağrısız kamp günleri geçirmenizi sağlayacak kamp sandalyesi tavsiyeleri sizleri bekliyor.

SPORTCRAFT Gölgelikli Katlanır Kamp Sandalyesi

SPORTCRAFT Gölgelikli Katlanır Kamp Sandalyesi
SPORTCRAFT Gölgelikli Katlanır Kamp Sandalyesi

Kamp sandalyesi deneyimini bir üst noktaya taşıyan bu üründe aradığınız tüm özellikleri bulabilirsiniz. Standart kamp sandalyesinden daha fazlasını vadeden SPORTCRAFT gölgelikli katlanır kamp sandalyesi sayesinde güneş en tepedeyken ve çevrenizde gölgesine sığınabileceğiniz bir ağaç dahi yokken gerçek bir konfor deneyimi yaşayabilirsiniz. Gölgeliğin ayarlanabildiği kamp sandalyesinde kullanılan kumaş zararlı ultraviyole ışınlarına karşı koruyucu özelliğe sahiptir. Güneş güne veda edip kendinizi koruma gereksiniminiz azaldığında gölgeliği pratik bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Dayanıklı ve sağlam kumaştan üretilen bu kamp sandalyesinde kişisel konforunuzu arttıracak başka detaylar da bulunuyor. Sandalyede otururken içeceğinizi yudumlayıp bardak tutucu kısmına koyabiliyorsunuz. Böylece yere eğilip kalkmadan, içeceğinizi dökme korkusu yaşamadan keyifli anılar biriktirebiliyorsunuz. Sportcraft kamp sandalyesi yan cepleri ile de size ekstra depolama alanı sunuyor. Cep telefonunuzu ya da kitabınızı; gerçekleştirdiğiniz aktiviteye göre ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri yan ceplere koyabiliyorsunuz. Bu açıdan yaklaşıldığında balık tutmayı sevenlerin de bu modele kayıtsız kalamayacağını belirtebiliriz. Katlanabilir özellikteki SPORTCRAFT gölgelikli kamp sandalyesi 72 x 95 x 134 cm boyutlarında ve yalnızca 4 kg ağırlığında; dolayısıyla oldukça zahmetsiz bir taşıma deneyimi sunuyor. Taşıma çantasıyla birlikte teslim edilen kamp sandalyesinin taşıma kapasitesi ise 102 kg olarak belirleniyor.

FREECAMP HUXLEY Katlanır Kamp Sandalyesi

FREECAMP HUXLEY Katlanır Kamp Sandalyesi
FREECAMP HUXLEY Katlanır Kamp Sandalyesi

Kamp yapmayı tutku olarak değerlendiren, kamp günlerini çeşitli aktivitelerle zenginleştirmeyi tercih eden ve bu esnada da konforu olmazsa olmazları arasında benimseyen kampçıların beğenisini kazanan FREECAMP Huxley katlanabilir kamp sandalyesi yüksek taşıma kapasitesi ile fark yaratıyor. Yaklaşık 150 kg ağırlığa kadar dayanabilen bu sandalye evdeki konforunu kampa taşımak isteyenlerin dahi beklentisini karşılıyor. 54 x 57 x 95 cm ölçülerine sahip olan modelinde 600 x 300 d PVC kumaş kullanılıyor. Oldukça dayanıklı ve sağlam olan kumaş dokusu uzun yıllar boyu eksilmeyen bir konfor sunuyor. 4650 gram ağırlığına sahip olan ürün, taşıma çantası ile birlikte teslim ediliyor ve dolayısıyla hem katlanabildiği hem de taşıma çantası bulunduğu için kamp günlerinin vazgeçilmezleri listesine üst sıralardan giriyor. Siz de uzun süre kullanabileceğiniz, tasarımını beğenebileceğiniz ve konfor beklentilerinizi karşılayabileceğiniz bir kamp sandalyesi arıyorsanız Ensar Shop alışveriş fırsatlarından yararlanmak ve ürün görselini incelemek için linki tıklayabilirsiniz.

NURGAZ CAMPOUT Katlanır Kamp Sandalyesi

NURGAZ CAMPOUT Katlanır Kamp Sandalyesi
NURGAZ CAMPOUT Katlanır Kamp Sandalyesi

Kamp sandalyesini yanından ayırmak istemeyenlerin ihtiyaçlarına uygun tasarlanan Nurgaz Campout katlanır kamp sandalyesi yaklaşık 1.5 kg ağırlığı ile göz ardı edilemeyecek bir taşıma kolaylığı sağlıyor. Bisikletin arkasında, çantanızda ya da aracınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz ürün 53 x 53 cm oturma alanıyla da konfor beklentilerinizi karşılıyor. Pratik bir şekilde açılan ve ek kurulum gerektirmeyen Nurgaz Campout katlanır kamp sandalyesi kumaşının türü ise PVC! Diğer bir deyişle su geçirmez özelliklere sahip! 85 cm yüksekliği ile kampçıların zeminden yüksek bir alanda oturması imkanı sunan, 16 x 0.8 mm kalınlığındaki çelik ayakları ve taşıma çantası ile göz ardı edilmesi zor özelliklerle donatılıyor.

ROMEE Kamp Sandalyesi

ROMEE KAMP SANDALYESİ
ROMEE KAMP SANDALYESİ

En çok tercih edilen modeller arasında gösterilen Romee kamp sandalyesi sahip olduğu özelliklere rağmen uygun fiyatı ile göz kamaştırıyor. %100 yerli üretim olan ROMEE Türkiye’de üretiliyor. Kamp sandalyesinin akrilik kumaşı konfor arayışına yanıt verirken kumaş malzemesinin kalitesi de bu kamp sandalyesinin uzun yıllar güvenle kullanılmasını sağlıyor. Çoğu kamp sandalyesi gibi kurulum gerektirmeyen ve hatta tek elle açılıp kapatılabilen ROMEE iskeleti metal malzemeden üretiliyor. Metal malzeme elektrostatik fırın boya ile boyandığı için zamanla birlikte metal aksamda kararmalar ya da paslanmalar oluşmuyor. ROMEE kamp sandalyesinin özellikleri arasında taşıma kapasitesinin yüksekliği bir hayli dikkat çekiyor. Tam tamına 110 kg ağırlığa dayanabilen bu hafif ve dayanıklı bu ürünü alanlar pişman olmuyor. Siz de ekonomik, dayanıklı, rahat, konforlu ve hafif kamp sandalyesi modelleri arasından tercih yapmak istiyorsanız ROMEE katlanabilir kamp sandalyesi hakkında bilgi almak için linki tıklayabilir, Ensar Shop güvencesiyle bu fonksiyonel ürüne sahip olabilirsiniz.

FREECAMP DIAMOND Katlanır Kamp Sandalyesi

FREECAMP DIAMOND Katlanır Kamp Sandalyesi
FREECAMP DIAMOND Katlanır Kamp Sandalyesi

Tasarımı ile ilk görüşte farkını hissettiren, kumaş dokusuyla kalite beklentilerini karşılayan ve taşıma kapasitesi kadar fonksiyonel özellikleri ile de dikkat çeken bir kamp sandalyesi ile karşınızdayız. FREECAMP markalı DIAMOND modeli adından da anlaşılabileceği gibi katlanabilir kamp sandalyesi seçenekleri arasında yer alıyor. Sandalye kolay bir şekilde açılıyor ve açık halinin ölçüleri 63 x 65 x 93 cm olarak belirleniyor. Açıldığı kadar kolay bir şekilde kapanıyor ve kapalı olduğu durumlarda ise ölçüleri 93 x 23 cm boyutlarına denk geliyor. FREECAMP Diamond kamp sandalyesi kumaşı ile ciddi bir konfor sunuyor, elyaf dolgu kullanılan kumaşında kampçılar üst düzey konforla buluşabiliyor. Terletmeyen kumaşı sayesinde yaz aylarında da kış aylarında da rahatlıkla kullanılabiliyor.

FREECAMP Diamond, iskeletinde alüminyum malzeme kullanılıyor ve sandalye oldukça dayanıklı olması ile dikkat çekiyor. 120 kg’a kadar taşıma kapasitesi olduğu için de kampçılar, piknikçiler, balıkçılar ve outdoor spor yapanlar bu üründe aradıkları tüm özellikleri bir arada bulabiliyor. Tüm bunlara ek olarak sandalyenin yan taraflarında iki cep bulunuyor. Bu ceplerden biri silindir, diğeri kare şeklinde ve kapatılabiliyor. Açık alanda tüm eşyaları kucakta taşıma ya da çadırda bırakma zorunluluğu da bu şekilde ortadan kaldırılıyor. Siz de ayrıcalıklı bir konfor arayışındaysanız ve satın alacağınız kamp sandalyesi modelini uzun süre kullanmayı istiyorsanız Ensar Shop ayrıcalıklarından yararlanarak ürünü inceleyebilir, hızlı ve güvenli şekilde alışveriş yapabilirsiniz!

ROMEE Balıkçı Sandalyesi Takımı

ROMEE Balıkçı Sandalyesi Takımı
ROMEE Balıkçı Sandalyesi Takımı

Kamp sandalyeleri önerilerimiz arasında yer vermemiz gereken bir üründen bahsetmek istiyoruz. Hem balık tutarken hem de kamp sırasında rahatlıkla kullanılabilecek ROMEE balıkçı sandalyesi takımı iki kişilik kamp deneyimini mükemmelleştirecek tüm özelliklere sahip diyebiliriz. Takımın içerisinde iki adet balıkçı sandalyesi bulunuyor ve sandalyelere ek olarak 1 adet kamp masası ve şık bir taşıma çantası da kamp severlere sunuluyor.

Kamp sandalyesi olarak kullanılabilen bu ürünler genç çiftlerin kamp sırasında en yakın dostları olmak için tüm özelliklere sahip. Oldukça hafif malzemelerden üretilmelerine rağmen 110 kg taşıma kapasitesine sahip olan ROMEE balıkçı sandalyesi takımında kullanılan kumaşlar dayanıklı, sağlam ve aynı zamanda konfor sunuyor. Sandalye takımındaki metal aksam yine oldukça dayanıklı metalden üretiliyor. Metal aksam epoksi polyester toz boya ile boyandığı için paslanma veya kararma gibi deformasyonlar meydana gelmiyor. Şık taşıma çantası ile birlikte teslim edilen ROMEE balıkçı sandalyesi takımı hakkında daha detaylı bilgi almak, ürün görsellerine ulaşmak ve Ensar Shop güvencesiyle konforlu bir alışveriş deneyimi yaşamak için tek tık yeterli!

Sonuç

Sonuç olarak kamp keyfi oldukça kişiseldir, herkesin kamptan beklentileri farklı olabilir. Yine de kamp sırasında doğa ile bütünleşmek, güneş batarken huzurla dolmak ya da gece gökyüzündeki trilyonlarca yıldızla sohbet etmek herkesin hayali! Bu deneyimin konforlu olması ise gerçekten lüksten ziyade büyük bir gereksinim. Kamp sandalyesi modelleri arasından seçim yaparak siz de konforlu bir kamp deneyimi yaşayabilir, yazımızdaki kamp sandalyesi tavsiyeleri özelinde araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz!

x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.