Kendi İşinizi Kurmanız İçin 50 Neden

Kendi İşinizi Kurmanız İçin 50 Neden
4 dk
Son güncellenme: 20/12/2019
İçeriğe Ait Başlıklar 1 Başlık

Kendi işinizi kurmak istiyor musunuz işte size iş kurmak için 50 neden. Bazı insanlar girişimcilik hayallerinin belirli bir süre sonra söndüğünü belirtiyorlar. Biz de bu sebeple sizler için, kendi işinizi kurmak için 50 sebebi araştırdık.

Sizi Kendi İşinizi Kurmaya İkna Edecek 50 Neden

Girişimciliği hedef edinmiş kişiler haricinde, girişimcilik ürkütücü ve stresli bir işmiş gibi görünür. Açıkçası bunda doğruluk payı olsa da ne yapacağını bilen insanlar için çok ta büyük bir problem yoktur. Özellikle kendi işini kurmanın getireceği avantajları iyi kullanmak gerekiyor. Peki bunlar nelerdir ? İşte size kendi işinizi kurmanın avantajları.

1. Esneklik: Kendi istediğiniz saatlerde çalışabilirsiniz.

2. Daha fazla boş vakit: Aileniz ve sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Ancak tabiki bu duruma gelmek için belirli düzenleri kurmuş ve işinizi belirli bir noktaya getirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde başarısız olma ihtimaliniz de oldukça büyük. Başarılı bir işletme olana kadar boş vakit elde etmeyi aklınıza getirmeyin.

3. Sizin kurallarınız: Kuralları siz koyar ve uygularsınız.

4. Bitiş düdüğü: İşin tamamlanma süresini siz belirler buna göre çalışır, esnetebilir ve değiştirebilirsiniz.

5. İstediğiniz gibi pazarlama: Satışlarınızı ya da hizmetinizi istediğiniz ortamda istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Online, yüzyüze, yurtiçi ya da yurtdışı. Buna siz karar vereceksiniz.

6. Hoşunuza giden ortamı oluşturabilirsiniz: Ofisin ya da mağazanın ortamı, görünüşü ve düzeni tamamen sizin istediğiniz gibi olacaktır. Bu sayede kendinizi daha rahat ve verimli hissettiğiniz bir ortamda çalışabilirsiniz.

7. Tutkularınızı takip edin: Sizi mutlu eden ne ise onu yaparsınız. Sevmediğiniz ve hoşlanmadığınız işleri yapmak zorunda kalmazsınız.

8. İçinde bulunma: Firmanızın başlangıcından bulunduğu konuma kadar herşeyini bilecek ve bu tecrübeler sayesinde daha doğru hareket edebileceksiniz.

9. Yeni insanlarla tanışma fırsatı: Bir işletmenin başındaysanız, .alışanlar, müşteriler, iş ortakları, servis sağlayıclar, malzeme satıcıları gibi bir çok kesimden belki de yüzlerce yeni insanla tanışacaksınız.

10. Kendi takımınızı kurun: İş ekibinizde kimlerin olacağına ve olmayacağına siz karar verecek, istemediğiniz insalarla çalışmak durumunda kalmayacaksınız.

11. İş imkanı: Yarattığınız iş imkanları sayesinde ekonomiye destek vereceksiniz.

12. İnsanlara yardım: Ürettiğiniz ürün ya da hizmetlerle insanların hayatlarını güzelleştireceksiniz.

13. Bir uzman olun: Bulunduğunuz endüstri hakkında ilk elden bilgi sahibi olacak ve bu konuda tecrübe kazanacaksınız.

14. Kendine güven: Riski kendiniz alacak ve bu risk sayesinde kazanılan ödüllere siz sahip olacaksınız.

15. Daha fazla kazan: Eğer zam istiyorsanız, bunu kendi kendinize verebilirsiniz.

16. Ekonomik özgürlük: Ödemelerinizi kendiniz yapacaksınız ve başka birine ihtiyaç duymayacaksınız.

17. Vergi avantajları: Şirketiniz adına yaptığınız harcamalar vergiden düşülecek ve vergi avantajından yararlanacaksınız.

18. Her gün yeni bir mücadele: Zihninizi ve işletmenizi geliştirmek için her gün yeni bir macera başlayacak.

19. Yeni fikirler edinmek: Tanıdığınız insanlar, çalıştığınız insanlar ve gün içinde iletişim kurduğunuz tüm insanlar yeni ufukların açılması için size yardımcı olacaktır. Hem de çoğu zaman siz farketmeden.

20. Yeni sahalar keşfedin: Endüstriye derinlemesine nüfuz ederek yeni pazarlar ve ekonomik fırsatlar keşfedebilirsiniz.

21. Bir değer oluşturun: Kendi işinize ait bir değer bir marka oluşturarak bunun gururunu yaşayın.

22. Müşteri ilişkileri: Gerçek ve kişisel ilişkiler kurarak işinizi daha da geliştirin.

23. Sıkıcı işlerden kaçınma: Gerektiğinde yapmak istemediğiniz işleri yapmak zorunda kalmazsınız.

24. Çalışmayı bırakabilirsiniz: İstediğiniz zaman çalışmayı bırakıp dinlenebilir, kendinizi, veriminizin daha yüksek olduğu anlara saklayabilirsiniz.

25. Güç yetkisi: Fiziki, zihinsel ve finansal gücünüzü istediğiniz olaylara kanalize edebilir bu konuda ortaya bir şeyler koyabilirsiniz.

26. Çevreye uyum: Aktif olarak çevreyle iletişim kurabilir ve bölgede adınızı duyurabilirsiniz.

27. Endüstriyi geliştirme: Bulunduğunuz endüstri koluna, yaptığınız yenilikler ve fikirler ile katkıda bulunabilirsiniz.

28. Eğitici kişiler: İşinizde tecrübeli ve daha önce piyasada bulunmuş kişilerle iletişime geçebilir, tavsiyeler alabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz.

29. Eğitici olun: Tecrübelerinizi ve bilgilerinizi umut vadeden kişilere aktarıp onları eğitebilirsiniz.

30. Yeni yetenekler edinin: Yeni departmanlar kurabilir ve işinizi daha da geliştirebilirsiniz.

31. Yeni derslere ve seminerlere katılın: Sürekli olarak bilgi ve yeteneklerinizi canlı tutmak hatta geliştirmek için derslere ve seminerlere katılabilirsiniz.

32. Büyük bir ofis sahibi olun: Eğer çalıştığınız ortamın büyük ve gösterişli olmasını istiyorsanız tek yapmanız bunu gidip almaktır.

33. Heryerden çalışabilme: Evden ya da bir ofisten istediğiniz gibi çalışma imkanınız var.

34. Yeni iş kolları: Eğer işinizi başarıya ulaştırmış ve belirli bir yere getirmişseniz, yeni bir maceraya atılıp farklı bir işe koyulma imkanınız her zaman bulunuyor.

35. Girişimcilik tecrübesi: Girişimcilik tecrübesi sizi neredeyse her konuda daha tecrübeli bir insan yapacaktır. Çalışacağınız pozisyon ne olursa olsun bu konuda bilgi sahibi olacaksınız.

36. Tanınmak: İnsanlar tarafından tanınacak, anımsanacak ve ismi bilinen biri olacaksınız.

37. İşlerin yapılma süresi: Neyin ne sürede yapılacağına siz karar vereceksiniz.

38. Kişisel marka: Kişisel bir marka oluşturabilecek ve bunun gelişimi için çalışabileceksiniz.

39. Daha fazla yaratıcılık: Kendi çözümlerinizi ve fırsatlarınızı yine kendiniz yaratacaksınız.

40. Örnek olmak: Diğer insanları etkileyecek onları umutlandıracak, yüreklendireceksiniz.

41. Masraflardan kurtulmak: Gerektiğinde evinize daha yakın bir ofis tutabilir ve işleriniz buradan yürüterek masrafınızı azaltabilirsiniz. Ofisinizde kullandığınız elektronik cihazlar ve sistemler hatta çalışma düzeni bile sizin emrinize amade.

42. İşiniz güvende: Herhangi bir kovulma ya da işten çıkarma durumuna maruz kalma ihtimaliniz yoktur.

43. Gurur: Yaptığınız işlerle ve başarılarınızla gurur içinde yürüyeceksiniz.

44. Hayallerinize kavuşun: Herkesin bir hayali ve isteği vardır. Artık bunlara ulaşmak tamamen sizin ellerinizde olacak.

45. Başarısızlık tecrübesi: Kaybettiğinizde bile kazanan aslında sizsiniz. Bir işte başarısız olduysanız umutsuzluğa kapılmayın. Ders çıkarın ve bu tecrübenin sizi doğru yerlere getirmesine olanak tanıyın.

46. Anlatacak hikayeniz olsun: Yaşlanıp arkaya baktığınızda torunlarınıza anlatacak hikayeleriniz olacaktır bolca.

47. Miras: Çocuklarınıza ya torunlarınıza bırakabileceğiniz harika bir işiniz olabilir. Bu da adınızı sonsuza kadar yaşatacak birşeydir.

48. Dünyayı değiştirin: Fikirleriniz, yenilikleriniz, çalışanların, müşterilerin, iş ilişkisinde bulunduğunuz insanların hayatlarını değiştirmek, yeni ufuklar açmak, dünyayı değiştirmektir.

49. Kaynaklar sınırsız: Özellikle internet sayesinde artık istediğiniz her türlü kaynağa oturduğunuz yerden ulaşabiliyorsunuz.

50. Sizi durduracak bir şey yok: Risklerden korkmayın. Risk olmadan hayat olmazdı. Girşimci olmak ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız, gidip bunu hayata geçirin.

Kendi işini kurmak isteyenler umuyoruz ki Kendi İşinizi Kurmanız İçin 50 Neden adlı yazımız sizi iş kurmanız için cesaretlendirecektir. Bu yazımızı iş kurmak isteyen girişimciler ile paylaşarak sizlerde arkadaşlarınıza cesaret verebilirsiniz.

Bu içeriği oylayın
0.00, 0 Oy
Yorumlar (15)
Yasir Halidoğlu 51 ay önce
Arkadaşlar Güzel bir projenin Hayata geçebilmesi için Yazılım programcılık kod yazabilen play Google'de uygulama geliştirme yapabilecek Ayrıca Wordpress anlayan iç seo dış seo bilen arkadaşlara ihtiyacımız vardır. ilgilenen arkadaşlar Şirketten hisse sahibi olacaktır. İletişim...: 0212 425 09 09
Hasan 52 ay önce
Sermayesi olupta kafasinda ne iş yapacağını kararlastiramamis olanlara bir teklifim var. Kendim Alanyada telefoncuyum 30 yaşındayım 15 yıldır bu işi yapiyorum dukkanim da var başka bayilere de satış yapıyorum. Sermayenize göre ikinci el telefon satışından aylık 5000 ile 15000 tl kazanma fırsatı sunuyorum. Herhangi bir algi vergisi yok. Başka şehirden gelecek olanlara kalacak yer imkani da veriyorum. Detayli bilgi için 05536525554 arayınız
Ali 59 ay önce
Bulgaristanda Bayilik-Distrobutorluk dusunen varsa ..altyapisi olan ve herkonuda kendini gelistirmis ve gelistirmeye devam eden genc girisimciyle calismak isteyen bana mail atsin.Durustluk ve sadik birisi icin verdigim tek garanti gerisini kendiniz goreceksiniz...
Mustafa gün 59 ay önce
Ben mobilya ustasiyim yurtdişi işi ariyorum bekarim cep05533226992
GSM market 63 ay önce
Toptan telefon aksesuar isine girmek isteyenlere yardımcı olunur izmit kocaelide toptan telefon kilif ve aksesuar satışı yapmaktayiz 1tlden al slikon kılıfları alarak işyeri pazar ve çevreye 5 ila 10tlden satabilmek kendi isini kurmak isteyenlere fırsat 02623247444 akgsmmarket.sahibinden.com
fatih 73 ay önce
hacı abi hepinizin çok kazandıran şirketleri var hiç birinizin websitesi bile yok
ahmet 76 ay önce
Biz 81 ilde ortak ekip çalışması oluşturulması ile bayi arayışı içindeyiz. Kazanmak arzunuzun temelinde dürüstlük cesaret ve çalışkanlık varsa en büyük sermayedir. (Bağda izi olmayanın istemeye yüzü olmamalı) atasözünün yaşam felsefesi ile mücadelede bizlerle hedefe koşmak isteyen bayan, bay arkadaşlarla bulunduğu ilde bayilik ve satış alanında çalışmak istiyoruz. Aranan özellikler, Bulunduğu ilde referansları sağlam *Lise veya üniversite mezunu *İnsan ilişkilerinde akıcı anlatım kabiliyetli Konuya uygun görüntü ile titiz giyinen ELİNDE ÜRÜN GEZDİRMEDEN GÜNLÜK YÜKSEK KAZANÇ KAPISI HEDEFLEYEN. Konuda kararlı arkadaşlarımızla KONYA merkezimizde yapacağımız toplantıda gerekli bilgilendirme verilecektir, Birlikte başarı dileğimizle. iletişim kaynak73@hotmail.com
ahmet 76 ay önce
Türkiyede yeni bir oluşum için bayilikler verilecektir. İşimiz gıda bize ulaşın kaynak73@hotmail.com
topcu oğlu 78 ay önce
Hakikaten çok güzel bir yazı bu yazının önemini bilen anlayan çalışma arkadaşlarımızın her ilden bizleri arayarak irtibata geçmesini arzu ederiz. Bizler 81 ilde ortak ekip çalışması oluşturulması ile bayi arayışı içindeyiz. Saygın esnafımıza ve kariyer insanımıza vereceğimiz sanal hizmet ağında, 40 yıllık devam eden endüstriyel üretimde esnaflık tecrübemizle, iş kurmayı arzu eden tanıtım ve reklamın ehemmiyetini bilen, bay bayan iş arkadaşlarımızla görüşmek istiyoruz. Kazanmak arzunuzun temelinde dürüstlük cesaret ve çalışkanlık varsa en büyük sermayedir. (Bağda izi olmayanın istemeye yüzü olmamalı) atasözünün yaşam felsefesi ile mücadelede bizlerle hedefe koşmak isteyen bayan, bay arkadaşlarla bulunduğu ilde home ofis oluşturarak çalışmak istiyoruz. REFKAR BİLİŞİM Mustafa Topcu oğlu E-mail: venue04@hotmail.com mobil: 05326753739 Perpa ticaret merkezi A. blok kat13/ 2059 Şişli İstanbul. Aranan özellikler, *Serbest çalışarak iyi kazanç hedeflemek *Bulunduğu ilde referansları sağlam *Lise veya üniversite mezunu *İnsan ilişkilerinde akıcı anlatım kabiliyetli *İlin ilçelerindeki üye temsilcilerini yönetecek *Konuya uygun görüntü ile titiz giyinen *Serbest çalışmayı prensipli düzene taşıyabilen * ELİNDE ÜRÜN GEZDİRMEDEN GÜNLÜK YÜKSEK KAZANÇ KAPISI HEDEFLEYEN. Konuda kararlı arkadaşlarımızla İstanbul merkezimizde yapacağımız toplantıda gerekli bilgilendirme verilecektir, Birlikte başarı dileğimizle.
Arif Kuyucu 78 ay önce
İş fikri veya ürün tasarımları satılır mı, satılırsa nasıl ve kime? Bu konuda detaylı bilgiye ihtiyacım var.
topcu oğlu 78 ay önce
Hakikaten çok güzel bir yazı bu yazının önemini bilen anlayan çalışma arkadaşlarımızın her ilden bizleri arayarak irtibata geçmesini arzu ederiz. Bizler 81 ilde ortak ekip çalışması oluşturulması ile bayi arayışı içindeyiz. Saygın esnafımıza ve kariyer insanımıza vereceğimiz sanal hizmet ağında, 40 yıllık devam eden endüstriyel üretimde esnaflık tecrübemizle, iş kurmayı arzu eden tanıtım ve reklamın ehemmiyetini bilen, bay bayan iş arkadaşlarımızla görüşmek istiyoruz. Kazanmak arzunuzun temelinde dürüstlük cesaret ve çalışkanlık varsa en büyük sermayedir. (Bağda izi olmayanın istemeye yüzü olmamalı) atasözünün yaşam felsefesi ile mücadelede bizlerle hedefe koşmak isteyen bayan, bay arkadaşlarla bulunduğu ilde home ofis oluşturarak çalışmak istiyoruz. REFKAR BİLİŞİM Mustafa Topcu oğlu E-mail: venue04@hotmail.com mobil: 05326753739 Perpa ticaret merkezi A. blok kat13/ 2059 Şişli İstanbul. Aranan özellikler, *Serbest çalışarak iyi kazanç hedeflemek *Bulunduğu ilde referansları sağlam *Lise veya üniversite mezunu *İnsan ilişkilerinde akıcı anlatım kabiliyetli *İlin ilçelerindeki üye temsilcilerini yönetecek *Konuya uygun görüntü ile titiz giyinen *Serbest çalışmayı prensipli düzene taşıyabilen * ELİNDE ÜRÜN GEZDİRMEDEN GÜNLÜK YÜKSEK KAZANÇ KAPISI HEDEFLEYEN. Konuda kararlı arkadaşlarımızla İstanbul merkezimizde yapacağımız toplantıda gerekli bilgilendirme verilecektir, Birlikte başarı dileğimizle.
ahmet 76 ay önce
Biz 81 ilde ortak ekip çalışması oluşturulması ile bayi arayışı içindeyiz. Kazanmak arzunuzun temelinde dürüstlük cesaret ve çalışkanlık varsa en büyük sermayedir. (Bağda izi olmayanın istemeye yüzü olmamalı) atasözünün yaşam felsefesi ile mücadelede bizlerle hedefe koşmak isteyen bayan, bay arkadaşlarla bulunduğu ilde bayilik ve satış alanında çalışmak istiyoruz. Aranan özellikler, Bulunduğu ilde referansları sağlam *Lise veya üniversite mezunu *İnsan ilişkilerinde akıcı anlatım kabiliyetli Konuya uygun görüntü ile titiz giyinen ELİNDE ÜRÜN GEZDİRMEDEN GÜNLÜK YÜKSEK KAZANÇ KAPISI HEDEFLEYEN. Konuda kararlı arkadaşlarımızla KONYA merkezimizde yapacağımız toplantıda gerekli bilgilendirme verilecektir, Birlikte başarı dileğimizle. iletişim kaynak73@hotmail.com
Volkan Gonk 79 ay önce
İyi geceler, cok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık. Yazılanların hepsini okudum da tüm samimiyetimle söylüyorum ki; tam da bu gibi durumları kendi hazırlamış ve Türkiye'ye 2 sene önce girmiş ve 2013 ile 2014 yılı arasında tam %304 büyüme hızı katetmiş sektörünün devi olacak, sizin için tüm alt yapısı hazırlanmış Dünya'nın 57 ülkesinde yapabileceğiniz 300 milyon dolar yatırımıyla sektöründe çığır açmış 6 senede milyar dolar ciroya ulaşmış şirketimde beraber çalışabileceğim vizyonu görebilecek, eğitime açık, hedefleri olan, takım çalışmasına yatkın iş ortakları arıyorum. Detayları görüşebilmek için aramaktan ya da mail atmaktan çekinmeyin lütfen. Mail adresim: volkan. gonk@yahoo.com.tr Telefon: +905304434589 Selamlar, Volkan Gonk
Hasan 52 ay önce
Sermayesi olupta kafasinda ne iş yapacağını kararlastiramamis olanlara bir teklifim var. Kendim Alanyada telefoncuyum 30 yaşındayım 15 yıldır bu işi yapiyorum dukkanim da var başka bayilere de satış yapıyorum. Sermayenize göre ikinci el telefon satışından aylık 5000 ile 15000 tl kazanma fırsatı sunuyorum. Herhangi bir algi vergisi yok. Başka şehirden gelecek olanlara kalacak yer imkani da veriyorum. Detayli bilgi için 05536525554 arayınız
Yasir Halidoğlu 51 ay önce
Arkadaşlar Güzel bir projenin Hayata geçebilmesi için Yazılım programcılık kod yazabilen play Google'de uygulama geliştirme yapabilecek Ayrıca Wordpress anlayan iç seo dış seo bilen arkadaşlara ihtiyacımız vardır. ilgilenen arkadaşlar Şirketten hisse sahibi olacaktır. İletişim...: 0212 425 09 09
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.