Milyon dolar kazandıran 10 iş fikri

Milyon dolar kazandıran işler

Milyon dolar kazandıran işler

Milyon dolar kazanmak isteyenler için hazırlanan bu yazıda dünyanın farklı yerlerinden yatırım projelerine, yeni ürünleri ile başvurmuş olan girişimcilerin fikirlerini tanıtıyoruz. Tanıtacağımız iş fikirlerinin hepsi yatırım almayı hak kazanmış ve seri üretime geçmiş fikirlerdir. Girişimciler bu fikirleri ile bekledikleri fon tolama miktarlarının çok üstüne çıkarak inanılmaz bir başarıya imza attılar.

Milyon dolar kazandıran farklı 10 iş fikri

1- Fidget Cube Masaüstü Oyuncak fikri 6.5 milyon dolar kazandırdı

Fidget Cube
Fidget Cube

Fidget Cube daha çok ofis çalışanlarının can sıkıntılarını gidermek için tasarlanmış bir masaüstü oyuncak fikri. Fikir toplamda 154 bin kişi tarafından desteklendi ve toplamda 6,5 milyon dolar üzerinde para kazandı. 19 ve 35 dolar gibi fiyatlar ile büyük ilgi toplayan iş fikrinin yatırım almasından sonra girişimciler ürünlerini üretmeye başladılar. İş fikrinin en cazip tarafı ise birden farklı şekilde can sıkıntınızı gidermenize yardımcı olmasıdır.

Destekçi Sayısı : 154.926
Toplam Fon Miktarı : 6.465.690 Dolar

2- The Everyday Backpack çok amaçlı çanta fikri 6.5 milyon dolar kazandırdı

The Everyday
The Everyday

The Everyday çok amaçlı çanta, Peak Design şirketi tarafından geliştirilmiş bir ürün. Fikir fotoğrafçılara özel olarak ortaya çıkmıştı. Ancak çantanın kullanım kolaylığı fotoğrafçıları o kadar etkilemiş olmalı ki firma 500.000 doları hedeflerken kısa sürede milyon dolar kazanmayı başardı. Kamera ve yan aksesuarları için bir çok özel bölme bulunan çantanın fiyatı ise 155 dolar ve 219 dolar arasında değişiyor. Girişimci firmanın en büyük başarısı ise özel bir hedef kitleye sahip olabileceği en güzel aksesuarı geliştirmesinden kaynaklanıyor.

Destekçi Sayısı : 26.359
Toplam Fon Miktarı : 6.565.782 Dolar

3- Kaisr şişme yatak 4 milyon dolar kazandırdı

Kaisr
Kaisr

Kaisr şişme yatak özellikle tatil severler tarafından yoğun ilgi ile karşılaşmış bir ürün. Hollandalı şirket KAISR Original tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik o kadar güzel bir ürün üretti ki bir çok kişiden destek almayı çok rahat bir şekilde başardı. Sahil bölgelerinde tatil yapanlara yönelik şişme yatak üreten firma ürünün rahat kurulması ve 250 kiloya kadar taşıma kapasitesi olması sebebiyle bir çok kişiden artı yönde eleştiriler aldı.Sonuç olarak toplamda 4 milyonun üzerinde yatırım alan firma ürünü 86 dolardan satışa sunmuştu.

Destekçi Sayısı : 25.399
Toplam Fon Miktarı : 4.128.883 Dolar

4- Meet the Pilot Akıllı tercüme cihazı 3.5 milyon dolar kazandırdı

Meet the Pilot
Meet the Pilot

Bu ürün diller arası çeviri yapıyor ve bir çok kişiden büyük talep görmüş durumda. Akıllı tercüme cihazı olarak belirtilen ürün Andrew Ochoa isimli bir Amerikalı girişimciye ait. Pilot isimli ürün karşı tarafın konuştuğu dili algılıyor ve ardından kendi sistemi içerisinde size kulaklık vasıtasıyla sesli çeviri yapıyor. Bütün dillerde aynı başarıyı gösteremeyen ürün gelişmeye devam edeceğinin sinyallerini de vermiş durumda. Buna rağmen toplamda 3.541.928 dolar yatırım almayı başaran girişimci ürününü 199 dolardan satışa sunmuş durumda.

Destekçi Sayısı : 15.808
Toplam Fon Miktarı : 3.541.928 Dolar

5- G-RO seyahat bavulu 3.5 milyon dolar kazandırdı

G-RO
G-RO

G-RO akıllı bavul özellikle seyahat edenler için hazırlanan bir ürün. Shalgi Tasarım Stüdyosu tarafından hazırlanan ürün seyahat eden kişilerin daha rahat vakit geçirmesi için düşünülmüş. Tekerlekleri, içine konulacak ürünlerin kolaylıkla yerleştirilmesi ve bavulun hafif olması ilk akla gelen özelliklerden. Teknolojik olarak ise G-RO iki USB portu, yerleşik bir tablet standı ve şarj istasyonu barındırıyor. Kısaca bir çok özelliği bulunan bavulun toplam aldığı yatırım tutarı ise 3.307.773 dolar.

Destekçi Sayısı : 8.744
Toplam Fon Miktarı : 3.307.773 Dolar

6- Nebia Shower duş başlığı fikri 3.1 milyon dolar kazandırdı

Nebia
Nebia

Nebia Shower duş sistemleri sektöründe çığır açan bir buluş. San Francisco’da bulunan Nebia firması tarafından üretilen ürün 3.126.114 dolar yatırım alarak kendi sektöründe ses getirmeyi başardı. Duş aldığınız zaman sanki yağmurun altında yıkanıyormuş hissi veren ve yüzde 70 su tasarrufu sağlayan ürün tasarım ile mühendislik alanında üstün bir ürün olarak lanse edildi. 299 dolar olan fiyatı diğer duş sistemlerine göre pahalı olmasına rağmen bir çok tüketici tarafından tercih edildi.

Destekçi Sayısı : 8.559
Toplam Fon Miktarı : 3.126.114 Dolar

7- Purple yastık 2.7 milyon dolar kazandı

Purple Pillow
Purple Pillow

Purple Pillow yani Mor yastık uyku problemlerini giderme amacıyla yola çıkmış bir ürün. Firma hiper elastik polimer teknolojisi ile geliştirdiği yastık için 2.640.852 dolar destek almayı başardı. 69 ve 79 dolar gibi fiyatlar ile yatırım almaya başlayan ürün Tony Pearce tarafından üretiliyor. Yastığın vücut yapısına uyum sağlaması ve cilt sağlığını koruması fikire milyon dolarları kazandıran etkenler oalrak görülebilir.

Destekçi Sayısı : 17733
Toplam Fon Miktarı : 2.640.852 Dolar

8- The Duchess oyun masası 2.6 milyon dolar kazandırdı

Düşeş
Düşeş

Düşeş isimli oyun masası 499 ve 799 dolar fiyatlar ile satışa sunulan ve istediği başarıyı kısa sürede yakalayan ürünlerden birisi. İş fikrinde ana amaç oyunların evde dahat bir masada oynanması. Masa üstü oyunları, tahta oyunları ve kart oyunları için hazırlanan masa 40.000 dolar gibi bir destek ararken hızlı bir şekilde milyon dolar kazanan başarılı ürünler arasına girmeyi başardı. 2017 yılının şubat ayında teslime hazırlanan ürün şimdiden 3 binin üzerinde sipariş aldı.

Destekçi Sayısı : 3.364
Toplam Fon Miktarı : 2.592.231 Dolar

9- Taga Aile Bisikleti 2.6 milyon dolar kazandırdı

Taga
Taga

Taga 2.0 ekonomik aile bisikleti sloganıyla 100 bin dolar fon toplamak için yola çıkmıştı. Ama ürüne olan rağbet çok olunca girişimci iş fikrinden 2.6 milyon dolar civarında para kazandı. Ürünün en güzel tarafı ise önünde bebek koyulabilecek bir alanın olması ve bunun istenildiği zaman çıkartılması. Bebek koltuğu aynı zamanda market alışverişlerinde de kullanılabiliyor. Bu denli çok amaçlı bir bisikletin bu kadar yatırım alması ise gayet mantıklı.

Destekçi Sayısı : 2323
Toplam Fon Miktarı : 2.568.586 Dolar

10- Keplero Lüks Cüzdan 2.0 milyon dolar kazandırdı

Keplero
Keplero

Keplero Lüks Cüzdan milyon dolar kazanan fikirler listesinde son anlatacağımız iş fikri. Bu fikir iki ayrı yatırım sitesinden toplam 2 milyon doların üzerinde para kazandı. Cüzdan ağırlıklı olarak akrtvizit ve kredi kartı taşımaya odaklı tasarlanmış bir ürün. Cüzdanın içerisinde bulunan mıknatıslar ile ara bölmeler çok rahatlıkla birleşebiliyor. Para taşımak için çok iyi olmasa da sürekli kart ile alışveriş yapanlar için uygun olan ürün saf karbon fiber malzemeden üretilmiş.

Destekçi Sayısı : 9497
Toplam Fon Miktarı : 2.020.548 Dolar

6 YORUMLAR

  1. Doğru davranış yönlendiricisi adı altında uzun süre üzerinde çalıştığım bir ürün nihayet doğdu.Ancak hayata geçirebilmem için yatırımcı iş ortağı arıyorum. [email protected]

  2. Merhaba ben şap beton ustasıyım temiz bir is yapıyorum isterseniz ekipte kurarım yurt dışında çalışmak istiyorum ilgilenenler bana ulaşsın [email protected] 05348990484 07502036919 Whatsaap

  3. Selamun Aleykum. Ben Azerbaycandan yazdim size . Ingilizcem Ruscam iyi. Eger calismak isterseniz araya bilirsiz. +994775571122

  4. Selamun aleyküm Laminat Lamine parke ustasıyım 4 yıldan beri bu işi yapıyorum şükürler olsunki işimden yana sıkıntı yaşamadım yurtdışında çalışmak istiyorum yardımcı olurmusunuz 05519711222

  5. Merhaba serbest olarak bilgisayarında kazanc saglayabilirsin network yaparak ta para kazanabilirsin.iletişim için 05323605402

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here