Sabah Erken Uyanmayı Seven İnsanlar İçin Meslekler

Bazı insanlar sabah erken uyanmayı sever. Sabahların ayrı bir büyüsü vardır ve bu anı kaçırmak istemezler. Siz de erken uyananıp güne erken başlayanlardan sanız bu meslekler tam size göre.
15265568536_b3262a2865_z

1. Fırıncılık

Fırın diyince aklınıza hemen ekmek fırınları gelmesin. Ufak çaplı bir poğaça ve hamur işi fırını olabilir ya da işe giden insanların kahvaltısını ettiği, oturup çayını içtiği bir simit fırını olabilir. Konsept tamamen size kalmış ancak fırıncılık tam anlamıyla erken uyanan insanlara uygun bir meslektir.
2. Barista
Her sabah işe giden insanların ayılmak için içtiği kahveyi hazırlayan ve çalışan arkadaşlardır Baristalar. Sabahları erken uyanıp kahve dükkanlarının bir süre sonra oluşacak kalabalığa kusursuz hizmet vermesi için çalışmaktadırlar.
3. Pilot
Eğer uçağınız sabah 7’de kalkıyorsa, tahmin edin bakalım kim saatler öncesinden hava limanına gelmek zorundadır. Tabi ki pilotlar. Eğer uçmayı da seviyorsanız pilotluk tam size göre bir meslektir.
4. Radyo Sabah Programcısı
İnsanları güne hazırlayan, ayıltan ve kendine getiren bir diğer meslek te sabah programı sunucularıdır. Sabahın köründe işlerine gitmek için yola çıkan tüm insanlar sizin sesinizle az da olsa trafik stresinden kurtulabilir.
5. Postacı
Dünya genelinde postacılar da sabah erkenden kalkar ve insanlar uyanmadan posta kutularını doldururlar.
Sabah erkenden uyanmak bazı insanlar için yaşadığını anlamanın en önemli aktivitesidir. Hava temiz olur, hoş bir kokusu olur ve insanda apayrı bir duygu uyandırır. Günümüz dünyasında, özellikle büyük şehirlerde insanlar sabahın hoş duygularından ziyade işlerine yetişmek için erken kalkıyor olmalarına rağmen ağnın tadını pek çıkarttıklarını söyleyemiyoruz malesef.

BESTE PARK-TEL