Dükkan Açmak İsteyenlere 120 Dükkan Fikri

Elinizde belirli bir sermaye var ve sermayenize uygun iş mi arıyorsunuz? Merak etmeyin tüm sermayelere uyabilecek iş fikirlerini sizin için alfabetik bir sıralamayla listeledik.
Dükkan Açmak İsteyenlere 120 Dükkan Fikri
35 dk
Son güncellenme: 15/10/2021
Tüm Başlıklar

Özellikle bizim kültürümüzde, herkes kendi işinin sahibi olmak ister. Küçük de olsa bir dükkan açmak ve bağımsız çalışmak herkesin hayalidir. Kimsenin iş hayalinde bir kurumda, belirli mesai saatleri arasında çalışmak yoktur. İş böyle olunca, herkes kazandıracak iş fikirleri arayışına giriyor.

İyi bir fikir, yeterli bir sermaye ve akıllıca yönetim sizi zengin edebilir. Bu üçlemenin birincisi için size ilham vereceğini umduğumuz 120 Dükkan Fikrini bir araya topladık. Aşağıdaki dükkan fikirleri alfabetik olarak dizilmiştir. Kendinize ve sermayenize uygun dükkan fikrini seçerek yola başlayabilirsiniz. 

Altın Kaplama Hizmeti Dükkanı Açmak

Altın kaplama günümüzde çok popüler olan ve hemen her şeyin kaplatılabildiği bir sektör. Hazır satılan solüsyonlar ile çok uygun fiyatlara altın kaplama işlemini yapabilirsiniz. İyi bir reklam çalışması ve portföy sayesinde müşterilerinizi etkileyebilir ve henüz yeni popülerleşen bu sektörde yerinizi alabilirsiniz.

Ambalaj Malzemeleri Dükkanı Açmak

Tüketimin ne kadar arttığını ve tüketilen her şeyin ambalajlanarak satıldığını düşünecek olursak, bu tüketim malzemelerine ambalaj tedarik etmenin iş hacmini hesaplayabiliriz. Her geçen yıl ambalajlanarak satılan ürünlerin sayısı artmaya devam etmektedir. Rekabetin az olduğu doğru yerde ambalaj malzemeleri dükkanı açmak güzel bir yatırım olabilir. 

Antikacı Dükkanı Açmak

Antika eşyalara ilgim var, değerli olan ve satılabilecek olan antika eşyaları toplayıp satışını gerçekleştirebilirim diyorsanız antika dükkanı açmak sizin için hem eğlenceli hem de kazançlı bir iş olabilir. Dükkanınız varsa veya bir dükkan kiraladıysanız ilk işlem tamam. Şimdi en önemli bölüm dükkanın içini dolduracak antika eşyaları bulmak. Her eski eşya antika değildir. Antika ve değerli eşyalardan anlamanız için belirli bir süre bu işlerin içerisinde bulunmuş ve eğitim almış olmanız gerekmektedir. Dükkanınızı doldurduktan sonra satış yapabilmek için müzayedeler düzenleyebilir veya düzenletebilirsiniz. İşlek olan bir yerde dükkan açmanız dükkanınıza daha fazla ilgi duyulmasına sebep olacağı için satışlarınız artacaktır.

Önerilen İçerik: Antika Mağazası Açmak veya Online Antika Satmak

Avm’lerde Stand Açmak

Popüler ve insanların avm içerisinde gezinirken “şuraya da bir uğrayayım ayak üstü” diyebileceği ürünleri düşünün. Avm içerisinde stant açmak az sermaye ile yapabileceğiniz bir iştir. Avm’ye gelen binlerce müşterinin sizin de potansiyel müşteriniz olduğunu düşünün. Gayet mantıklı bir olarak gözüküyor. Ürününüzü ve hedef kitlenizi iyi belirleyerek doğru yerde açacağınız küçük bir stanttan büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Ayakkabı Mağazası Açmak

Artan ayakkabı fiyatlarını düşünecek olursak insanlar artık bütçelerine uygun ayakkabı bulmakta zorlanır hale geldiler. Durum bu haldeyken çeşitli ayakkabıları uygun fiyatlara mal ederek, pahalı markalardan ayakkabı alamayan geniş bir kitleye hitap edecek fiyatlar belirleyip, bu doğrultuda cadde üzerinde işlek bir lokasyonda ayakkabı mağazası açmak doğru bir yatırım hareketi gibi görünüyor.

Baharatçı Dükkanı Açmak

Doğal ve faydalı ürünlere olan rağbet arttıkça baharatçı dükkanlarının kıymetleri de bilinmeye başladı. Yöresel ürünler, belli bir bölgeye ait niş ürünler her zaman dikkat çekmiş ve mutlaka alıcısı olan ürünlerdir. İnsanlar evlerine yapacağı baharat alışverişini yol üzerinde bahatarçı varsa mutlaka baharat dükkanından yaparlar ve insanların geneli baharatçı dükkanına girdiklerinde alacakları ürünün dışında bir ürün daha alarak evlerine giderler. Doğru bir lokasyonda açacağınız baharatçı dükkanı iyi kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.

Bebek Giyim Mağazası Açmak

Bebeklerin hızlı bir şekilde büyüme ve gelişim gösterdiğini düşünecek olursak, bebek giyim sektöründeki sürekliliği tahmin edebiliyor olmalısınız. En az tasarruf yapılan sektörlerden olan bebek giyim sektörü zorunlu yapılması gereken alışverişlerdendir. Bu sebeple kazancı bol ve devamlılığı olan bu sektörde moda da sürekli değiştiği için elinizdeki ürünlerin hızla tükenmesi ve devamlı yeni sipariş üzerine bir çalışma sisteminiz olacaktır. Hızlı para akışının sağlandığı bu sektörde kurumsal bir çalışma ile daha büyük paralar kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Giyim Mağazası Açmak İçin Gerekenler

Bijuteri Dükkanı Açmak

Bujiteri dükkanı için kar marjı en yüksek olan dükkan açma fikirlerindendir diyebiliriz. Doğru lokasyonda dükkan açarak ve modayı takip ederek dükkanınızı doğru ürünler ile doldurmanız halinde gerçekten tatmin edici rakamlarda gelirler elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. İşe başlarken sermayeyi doğru belirleyerek bir strateji geliştirmelisiniz ve ürünlerinizi sosyal medya platformları üzerinden de satışa sunmalısınız.

Böcek İlaçlama Merkezi Açmak

Böcekler birçok insanın korktuğu veya tiksindiği canlılardır ve bu canlılarla aynı evde veya iş yerinde bulunmak istemezler. Kendi başlarına bir çözüm üretmekte zorlanacakları için profesyonel ekiplere ihtiyaç duyacaklardır. Bu durumda devreye siz girebilirsiniz. Kullanılan ilaçlar ve kimyasallar hakkında yeterince bilgi sahibiyseniz, eğitiminizi ve belgenizi aldıysanız, bu işi yapmasına engel olacak bir sağlık problemi olmayan uzman bir ekip oluşturabilecekseniz bu sektörde yer alabilirsiniz. Web sitenizin olması ve geniş bir kitleye hitap ediyor olmanızda unutulmaması gerekir. Gerekli izinler, belgeler ve iş yeriyle beraber sermaye iyi hesaplanarak girilmesi gereken bir iştir. Kurumsal bir kimlik, marka oluşturmanız halinde iyi kazançlar elde edebileceğiniz bir sektördür.

Börekçi Açmak

Özellikle çalışanların yoğunluklu olduğu bölgelere(sanayi, fabrika gibi)  yakın bir yerde açılan börekçi dükkanları kısa sürede yüksek kazançlar elde ederek, dükkanını büyütüp geliştirmektedir. Hijyene ve hizmete önem vererek müşterilerinizin devamlılığını sağlayabilir, iş yerinizin dekoruna da önem vererek ferah oturulabilir bir yer haline getirebilirsiniz. Evlere servis olanağı ile de aylık kazancınızı katlabilirsiniz. Hizmetinizi kaliteli yapmanız sadece müşteriyi değil sizi de mutlu edecektir.

Burger Salonu Açmak

Hazır gıdaların çok fazla tüketildiği ve sevildiği bir dönemde özellikle gençler arasında hamburger çok popüler bir yiyecek türüdür. Gençlerin, öğrencilerin fazlalıklı bulunduğu bölgelerde açacağınız burger salonu ile hem ilgi çekecek hem de devamlı müşteri çekeceğinize emin olabilirsiniz. Ucuz maliyetli ve sunumu nedeniyle pahalı satışı nedeniyle kazancı güzel olan bu sektörde evlere servis seçeneği ile de kazancınızı artırabilirsiniz.

Butik Ekmek Fırını

Çoğu insanın olmazsa olmazı ekmek. Çoğu insanın ekmeksiz yemek yiyemediğini biliyor muydunuz? Belki de sen de bunlardan birisin. Bu kadar ihtiyacın olduğu sektörde üretimin ve tüketimin büyüklüğünü hayal edebilirsiniz.Ekmek fırını açmanın avantajlarından biri de şudur nereye açarsanız açın size yakın olanlar mutlaka sizden alışveriş yapacaklardır. Butik bir fırın normal bir fırına göre yarısı kadar maliyetle açılabilir. Rekabetin az olduğu bir lokasyonda butik bir ekmek fırının açarsanız yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Büfe Açmak

Sigara, su, gazete, abur cubur gibi ürünlerin yanında fastfood ürünler satarak büfenin müşteri sayısını artırarak kazancınızı çoğaltabilirsiniz. İnsanlar yürürken gözlerine takılan bir ürüne bakmayı veya almayı severler. Bir yere yetişmeleri gerekiyor ve market arayacak vakitleri yoksa da yol üstünde gördükleri büfeden sigaralarını, sularını alırlar veya açlık hissedip büfenizde satmış olduğunuz fastfood ürünlerden tüketebilirler. Doğru konumda açacağınız bir büfe ile küçük bir işletmede büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.

Cep Aksesuar Dükkanı Açmak

Cep telefonlarında çeşitlilik arttıkça ve sosyal medya platformlarının kullanımı arttıkça, cep telefonu aksesuarlarına duyulan ihtiyaç oldukça arttı. Sürekli elimizde bulunduğunu ve bizi tanıyan herkesin telefonumuzu da tanıdığını düşünecek olursa, telefonların da dışarıdan nasıl göründüğüne önem vermemiz gerekiyor. Zaten böyle düşünüldüğü için birçok telefon aksesuarı üretilmeye başladı. Herkesin telefonu olduğunu düşünürsek ve herkesin devamlı aynı aksesuarlardan sıkılıp yenileriyle değiştireceğini düşünürsek cep aksesuar dükkanı iyi bir dükkan fikri olabilir.

Cep Telefonu Dükkanı Açmak

Her sene yeni modellerin çıktığını ve güncellemelerin geldiği telefon dünyasında teknolojiyi takip etmekte zorlandığımız zamanlar oluyor. Bu kadar hızlı sirkülasyonun olduğu sektörde telefonlarda çok sık bir şekilde el değiştirmektedir. Telefon alışverişine aracılık yapmak ve alım satım işlemlerini yapmak kar marjı yüksek ve geniş bir iştir. Cadde üzerinde açılacak bir dükkan ile işlerinizi artırabilir daha fazla müşteriyi dükkanınıza çekebilirsiniz.

Copy Center Açmak

Özellikle öğrencilerin ve kamu görevlilerinin yoğunlukla uğradığı fotokopi dükkanları belirli dönemlerde çok sık rağbet görmekte ve işleri açılmaktadır (vize ve final dönemleri gibi) . Okul bölgelerine yakın bir yerde açacağınız copy center ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Çay Ocağı Açmak

En düşük riskli sektörlerden olan çay ocağında kar marjı çok yüksektir. Ülkemizdeki çay, kahve kültürü her mahallede her sokakta vardır. Ülkemizde gittiğiniz bütün kahvehanelerin dolu olduğunu görebilirsiniz. Sosyalleşmenin merkezi sayılabilecek çay ocaklarını daha da çekici hale getirmek tabi ki sizin elinizde. Yapacağınız ufak dokunuşlar ile daha ferah ve rahat bir alan yaratırsanız müşterilerinizin tercih edilme sebebi olursunuz. Uzun yıllardan beri süregelen çay ve kahvehane kültürü uzun yıllar daha devam edecek gibi duruyor

Çiçekçi Dükkanı Açmak

Özel günlerde, özel davetlerde, düğünlerde ve tüm organizasyon çeşitlerinde olmazsa olmaz şey nedir? Tabi ki çiçek. Hediye ve süs sektöründe en çok tercih edilen çiçeğin kullanım alanları oldukça geniştir. Evlerimizde, ofislerde, organizasyonlarda ve sürprizlerde mutlaka çiçek kullanırız. Bu kadar geniş kullanım alanı olan ve ihtiyaç duyulan sektörde rekabette fazla. Yine doğru lokasyonda açacağınız çiçekçi dükkanı ve evlere servis hizmetiyle hatrı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz.

Çiğ Köfteci Açmak

Son zamanların gözde yiyeceği olan ve her an her zaman diliminde tüketilebilen çiğ köfte oldukça popüler bir hale geldi. Eskiden mahalle aralarında küçük dükkanlarda yapılan çiğ köfte şimdilerde en işlek caddelerde yer alabiliyor. Bayilik alarak da başlayabileceğiniz bu sektörde 7/24 hizmet ve evlere hızlı servis verebilmeniz sizi bir adım öne götürecektir. Kar marjı oldukça yüksek olan bu sektörde az sermaye ile kısa zamanda çok paralar kazanabilirsiniz.

Çocuk Oyun Merkezi Kurmak

Avm’lerde geçirilen vaktin artmasıyla aileler çocuklarıyla beraber Avm’lerde daha sık zaman geçirmeye başladılar. Bu durum çocuklar için yeni oyun alanlarının oluşmasına sebebiyet verdi. Çocuk oyun merkezlerinin artmasıyla beraber de aileler daha sık alışveriş merkezlerine gitmeye ve vakit geçirmeye başladılar. Çocuklarının güvenli bir şekilde sosyalleşmesine ortam sağlayan Çocuk Oyun Merkezlerinin sayısı gittikçe artmaya devam edeceğe benziyor. Bizce siz de yerinizi alın.

Çorbacı Dükkanı Açmak

Kahvaltıda veya gece tüketiminde çok sık tercih edilen çorba, kar marjı yüksek iş sektörlerindendir. Çeşitliliği ve lezzeti fazla tutarak oldukça fazla müşteri hatta çevre ilçelerden bile müşteri çekebilirsiniz. Genelde hizmetini iyi yapan ve lezzetine güvenen çorbacı dükkanlarının dolup taştığına şahit olmuşuzdur. Çorbanın faydası ve sıcak içimi nedeniyle her zaman tercih edilen bir yemek olacağının garantisini verebiliriz. Bu sektöre ilginiz var ve hem hizmetime hem de lezzetime güveniyorum diyorsanız hiç vakit kaybetmeden bir çorbacı dükkanı açmalısınız.

Damacana Su Dükkanı Açmak

Yaşam iksirimiz olan su hayatımızın olmazsa olmazıdır. Hem organlarımız hem vücudumuz hem de cildimiz için günlük olarak tüketmemiz gereken suyun değerlerine ve temizliğine çok önem vermemiz gerekmektedir. Bu nedenle insanlar içecekleri suyu evlerindeki çeşmeden değil dışarıdan damacanayla içerisinde gelen sudan karşılamaktadırlar. Günlük olarak tüketimin olduğu bu sektörde iş yapmamak neredeyse imkansız. Doğru bir lokasyon tercihi ile de kazancınızı arttırabilirsiniz.

Danışmanlık Firması Kurmak

Gelecek vaat eden sektörler arasında yer alan ve çok geniş bir pazara hitap eden danışmanlık sektöründe yerinizi ayırmanızı öneririm. Doğru strateji ve çalışma disiplini sayesinde çok büyütebileceğiniz danışmanlık firması iş kolu bakımından tüm iş kollarından faydalanabilir ve iş alabilir.  Vereceğiniz çeşitli danışmanlık hizmetleri sayesinde iyi sonuçlar aldıkla işinizin büyüdüğünü ve genişlediğini farkedeceksiniz. İyi bir planlama ve araştırma ile geleceğin sektörleri arasında yer alan danışmanlık sektöründe yerinizi almanızı öneririz.

Diyet Marketi Açmak

Kilo almak veya kilo vermek için insanların uzmanlar tarafından yardım alması ve bir programa uyması gerekmektedir. Uzmanlar ise danışanlarına gerekli kontrolleri yaptıktan sonra uygun diyet programını yazar ve bu programa uygun besinler tüketmesini isterler. Hizmet sektörünün genişlemesiyle ve bilgisayar üzerinden yapılan işlerin artmasıyla kilo alışverişlerinde dengesizlik yaşanmaya başladı, tabii bu durum hastalıktan, stresten veya vücudun kendi sisteminden de kaynaklanmaktadır. Her ne durumdan olursa olsun insanların düzenli ve sağlıklı beslenmeye olan ihtiyaçları her geçen gün artıyor. Diyet yapmak bu kadar popüler bir hale gelmişken diyet market açarak hizmet vermek oldukça mantıklı görünüyor.

Diyet Mutfağı Kurmak

Diyet market açarak diyet ürünlerinin satılmasını önermiştik. Peki diyet yemeklerini kim yapacak? Biliyorsunuz ki ihtiyaç duyulan bir alanda birçok farklı iş kolu çıkar. Diyet mutfağı kurmak da buna verebileceğimiz güzel nınbir örnek. Sporcular, kilo almak veya vermek isteyenler için kuracağınız diyet mutfağı özellikle son zamanlarda popüler iş kolu olacağı kesin.

Dondurmacı Dükkanı Açmak

Yaz aylarının en sevilen yiyeceği ve en sevilen aktivitesi olan dondurma yaz ayları için harika bir iş fikridir. Neredeyse her gece tüketilen ve kapısında kuyruklar oluşan dondurma dükkanları dönemsel olarak güzel gelir elde edebileceğiniz bir sektördür. Küçük bir dükkandan da iyi satışlar yapabileceğiniz bu sektörde güler yüzlü olmak ilk kuralınız olsun çünkü çocuklar gülmeyi severler.

Düğün Salonu Açmak

Özellikle yaz aylarında hiç bitmeyen düğün davetiyeleri alırız ve bu herkes de bu yaz evleniyor diye düşünürüz. Farkettiiniz mi bilmiyorum ama bunu her yaz tekrarlıyorsunuz. Evet arkadaşlar insanlar evleniyor ve düğün salonlarında boş yer bulmakta bile zorlanılıyor. Bu kadar yoğun talebin olduğu ve devamlılığın olduğu bir sektörde hizmet kalitenizi yüksek tutar ve hizmet çeşitliliğini artırırsanız normal bir düğün salonunun kazanacağı paralardan çok daha yükseğini kazanabilirsiniz.

Dürümcü Açmak

Yoğunlaştığınız özel bir alanda ilerlemeniz ve markalaşmanız daha kolay olacağı için dürümcü açmak gibi spesifik bir alanda dükkan açmanız ve doğru lezzetin yanında iyi bir sunum yapmanız halinde alanınızda markalaşarak ilerleyebilir, yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Emlakçı Açmak

2 insanı bir araya getirerek anlaşmaları için aracılık yapmak ve bu aracılıktan komisyon üzerinden kazanç elde etmek. Kurumsal bir çalışma ile insanların güvenini kazanarak ve geniş bir kitleye ulaşarak çok büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Kiralık evler için özellikle üniversite bölgelerinde bir dükkan açarsanız belirli dönemlerde hiç boş kalmazsınız. Yüksek kazançlar elde etmek istiyorsanız da satılık arazilar, binalar bulmaya çalışmalısınız.

Epilasyon Merkezi Açmak

İstenmeyen tüylerden kurtulmak son zamanlarda çok popüler ve herkesin çekinmeden yapabildiği bir hale geldi. Son teknoloji aletlerden yararlanılarak yapılan kıl yakma işlemi, kalıcı ve acısız bir çözüm sunuyor. Birçoğumuzun keyfini kaçıran ve güzellik algısına ters gelen kıllardan kurtulmak için herkes epilasyon merkezlerine başvurarak seanslı bir şekilde tüylerinden kurtuluyor. Eski kafalı algıların yıkılmasıyla müşterilerin bir hayli arttığı bu sektörde yer almak sizin uzun yıllar ekmek tekneniz olacaktır.

Esnaf Lokantası Açmak

Fastfood kültürünün getirdiği hızlı ve tek tip yemeklerden sıkılan ve kendi damak tadına hitap etmediğini düşünen insanlar çözümü bütçelerine de uygun ev yemeklerinde aramaktadırlar. Sıcak ev yemekleri her zaman tercih edilmiştir ve tercih de edilecektir. Yemek yapmayı seviyorsanız veya yemeğinden tadından iyi anlarım diyorsanız bu işe girerek kaliteli hizmetle iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Fatura Ödeme Merkezi Açmak

Her evde en az 4 fatura olduğunu düşünecek olursak, bu faturaları ödemek için her kurumun binasına gitmek insanların epey zamanını alıyor ve sırada beklemek istemeyen insanlar tek bir merkezden tüm işlerini halletmek istiyor. İşlek bir caddede yol kenarına açacağınız bir fatura ödeme merkezi ile hızlı bir şekilde hizmet vererek kazanç sağlayabilirsiniz.

Giyim Mağazası Açmak

Giyim sektörünün geçmişine de bakacak olursak bu sektörün hiç bitmeyeceğini ve devamlı yenilenerek devam edeceğini görebiliriz. Moda çok hızlı değişiklik göstermektedir, bugün aldığınız bir kıyafetin bir hafta sonra demode olduğunu bile görebilirsiniz. Temel ihtiyaçlardan olan ve tüketimin çok olduğu giyim sektöründe işlek bir caddede mağaza açmanız modayı ve popüler olan ürünleri bulmanız halinde sürekli bir kazanç elde edebilirsiniz.

Gözlemeci Dükkanı Açmak

Türk mutfak kültürünün vazgeçilmezi olan gözleme, hızlı ve kolay hazırlanışı, lezzeti nedeniyle herkes tarafından tüketilen ve sevilen bir yiyecektir. Gözlemeci dükkanları kahvaltı salonlarında, dinlenme tesisleri, restoranlar gibi birçok farklı alanda bulunabilir. Bu kadar sevilmesi onu gözleme dükkanı açma fikrinde popüler hale getiriyor. Lezzet ve güzel bir sunumla devamlı müşteriler kazanabilir ve iyi kazançlar elde edebilirsiniz. 

Gümüşçü Açmak

Gümüşten yapılmış takı ürünleri son zamanların en çok tercih edilen aksesuarları arasında. Gümüşçüler dükkanları da bu trend ürünlerden payını alarak daha iyi kazançlar elde etmeye başladılar. Modayı takip ederek ve ürün çeşitliliğini artırarak ürünlerinizin hızlı bir şekilde satılmasını sağlayabilirsiniz. Ürünlerinizi internet üzerinden de satışa koymayı unutmamalısınız.

Günlük Ev Kiralama Hizmeti Vermek

Şehir değiştirdiğinde, şehirde birkaç gün geçirmek durumunda olduğunda veya misafirimiz varsa ve onu ağırlayabileceğiniz bir eve ihtiyacınız olabilir. Oteller pahalı gelebilir veya tek bir odada kalmak istemeyebilirsiniz. Çözüm günlük kiralık evlerdedir. Günlük kiralık evler genelde hiç boş kalmayan, erkenden rezervasyon yaptırmanız gereken yerlerdir. Devamlı müşterinin olduğu bu sektörde yapmanız gereken şey evin temizliğini yapmak ve hizmetinizi kaliteli yapmaktır. Müşteriniz hep olacaktır.

Güzellik Salonu Açmak

Güzellik, evde yapılamayacak ve oldukça zaman alan bir duruma geldi. Gününün büyük bir bölümünde çalışan insanlar güzelliklerine ayıracak zamanı bulamayabiliyorlar veya kendilerini yorgun hissettikleri için erteleyebiliyorlar. Bu nedenle son zamanlarda güzellik salonlarının sayısı artmaya başladı. Güzelliğin ertelenemeyecek ve kendi imkanlarıyla halledilemeyecek olduğunu düşünen büyük bir kesim, güzelliğini profesyonellerin eline bırakmak istiyorlar. Rekabetin ve sayıların artacağı güzellik sektöründe yerini alarak hizmet çeşitliliğini ve kaliteyi artırıp yüksek kazançlar elde etmek hiç de zor değil.

Hacamat Merkezi Açmak

Kasları gevşetmek ve rahatlamak için tercih edilen, Türkiye gibi çoğunluğu Müslüman bir ülkede her zaman iş yapacak olan hacamat merkezi açmak devamlılığı ve müşterisi hep olacak bir iş koludur. Merkezinizi doğru yerde açarak iyi reklam çalışmaları ile isminizi geniş kitlelere duyurarak devamlı bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Halı Mağazası Açmak

Halı fiyatlarının yüksek olması nedeniyle az satış yaparak yüksek paralar döndürebileceğiniz sektörde, günde 2 halı satışı yaparak bile günü 1500 - 2000 liralarla bitirebilirsiniz. Yüksek paralarla oynayacağınız bu sektöre girmeden önce sermayeyi iyi belirleyip strateji belirlenmelidir. Reklam çalışmalarının önemi ve hizmet çeşitliliği de size daha fazla para kazandıracak önemli unsurlardır.

Halı Yıkama Açmak

Halılarımız çok kirleniyor değil mi? Bir senede halılarımızı kaç kez yıkamaya veriyoruz düşündünüz mü? Mesela bayramlarda mutlaka halılar yıkamaya verilir. Her evde en az 3 halı olacağını düşünecek olursak ve tüm evlerin halılarını yıkatmaya ihtiyacı olduğunu varsayarsak oldukça karlı bir sektör olduğu kesin. Kendi imkanlarıyla halılarını yıkamaya çalışanlar ise yavaş yavaş bitti sayılır çünkü su faturalarına yansıyan ücreti görünce bu zahmete gerek olmadığının farkettiler. Kaliteli halı yıkama makineleri kurarak ve hızlı hizmet sağlayarak bu sektörde tatmin edici kazançlar elde edebilirsiniz.

Hazır Gıda Dükkanı Açmak

Tüketimin hızla arttığı günlerde hazır gıdaya duyulan talep de epey arttı. Hazır gıdaların tüketilmesi bu kadar koşuşturmanın ve zamanla yarışan insanın olduğu yerde tercih edilen bir gıda türü haline geldi. İşlek bir lokasyonda açacağınız hazır gıda dükkanı ile dükkanınızın canlılığını ve müşteri potansiyelinizi hep yüksekte tutabilirsiniz.

Hediyelik Mağaza Açmak

Hediye almaktan kim hoşlanmaz ki. Sevgilimize, anne-babamıza, kardeşimize, arkadaşımıza doğum günlerinde veya özel günlerde mutlaka hediye alırız, onları mutlu etmeye çalışır ve özel günleri kaçırmamaya dikakt ederiz. Zamanla tercih edilen hediyelerde değişkenlik gösterir, modaya daha uygun veya dah trend olan hediyeleri almaya özen gösterilir. Bu kadar özel gün varken ve hediyeleşmenin vermiş olduğu mutluluk varken neden bu sektörde yer edinip, insanların alacağı hediyeyi sizden almasını sağlamıyorsunuz? Trend ürünler ve en çok tercih edilen ürünleri iyi analiz ederek, ürün çeşitliliği sağlayarak iyi bir konumda açacağınız dükkanınızda oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Hırdavatçı Açmak

Küçüklü büyüklü hırdavat malzemelerine olur olmadık zamanlarda ihtiyaç duyarız. Böyle durumlarda hemen en yakın hırdavatçının yerini düşünürüz. Çevresinde hırdavatçının olmadığını bildiğiniz bir yere dükkan açarak, yüksek kar marjının olduğu bu sektörde ürün çeşitliliğini artırarak, günlük yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. 

Hostel Açmak

Yurtdışında veya yurtiçinde yerli ve yabancı turistlerin az maaliyetle konaklamak için en çok tercih ettikleri yerler olan hosteller, sunmuş olduğu hizmetler ile kapasitesinin çok üzerinde kazançlar elde edebilmektedirler. Güzel lokasyonlu, hijyenik, ilgili ve iyi hizmet sunan bir işletme kurmanız halinde yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği bir yer olabilirsiniz.

İç Çamaşırı Dükkanı Açmak

Kar marjı çok yüksek olan ve her zaman için ihtiyaç duyulan iç çamaşırı dükkanlarında ürün çeşitliliği sağlayarak ve ürünlerinizi sosyal medya üzerinden pazarlayarak satış sayılarınızı epey yükseltebilirsiniz.  İç çamaşırlarında ara ara kampanyalar düzenleyerek ilgiyi üstünüze çekmeniz de dükkanınızın müşteri potansiyelini artıracaktır.

İddaa Bayi Açmak

En popüler bahis oyunu olan ve erkeklerin uğrak noktası, gününün belirli bir zamanlarını harcadıkları iddaa bayileri… İddiayı her zaman oynatanın kazanacağını düşünürsek iddaa bayileri de kazanan ve kaybeden kuponlardan payını almaktadır.  Kaybetme riski az olan bu sektörde binlerce insan internet üzerinden değil iddaa bayilerine giderek bahis yapmaktadırlar. Doğru lokasyonda açacağınız iddaa bayi ile güvenli bir kazanç elde edebilirsiniz.

İnternet Cafe Açmak

Oyun sektörü son yılların en fazla büyüyen ve değer kazanan sektörlerinde başı çekmektedir. Oyunları oynamak için gereksinim duyulan yüksek sistemler herkesin evinde olmadığı için ve bir çok popüler oyun bir grupla beraber oynandığında daha fazla keyif verdiği için internet kafeler, özellikle gençler tarafından çok rağbet gören adeta buluşma noktalarıdır. İnternet kafedeki bilgisayarların ve ekipmanların kalitesini yüksek tutarsanız internet kafenizin neredeyse her zaman diliminde dolu olacağına emin olabilirsiniz.

Kafe Açmak

En popüler sektörlerden biri olan kafe sektörü, devamlı ve yüksek gelir elde edebileceğiniz bir sektördür. Rekabetin fazla olduğu bu sektörde fark yaratmak için özgün bir kafe dekorasyonuna ve tasarımına ihtiyacınız olacak. Müşterilerle olan samimi diyaloğunuz ve kaliteli hizmetiniz sayesinde insanların dışarıda buluşma mekanları olarak sizi tercih etmelerini sağlayabilirsiniz. 

Kahvaltı Salonu Açmak

Günün en önemli öğünü olan kahvaltı, sağlığımız ve güne dinç başlamamız için aksatılmadan yapılması gereken bir öğündür. İnsanlar kahvaltılarını dışarıda yaparak sohbet ederken kendilerini çok iyi hissettiklerini biliyor muydunuz? Haydi insanlara kendilerini iyi hissettirelim ve sağlıklı, güzel bir gün için kahvaltılarını biz hazırlayalım. Kar marjının çok yüksek olduğu bu sektörde işlek bir cadde üzerine açacağınız kahvaltı salonu ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Kanatçı Açmak

Farklı alanlara yoğunlaşmak yerine tek bir alana yoğunluğunu vererek ve o alanda kalitenizi göstererek, müşterilerinizin ilgisini çekebilir, alanınızda marka olabilirsiniz. Örnek olarak canı kanat çeken insanların aklına sizin dükkanınızın gelmesi sizin ekstra reklam bütçesi ayırmadan reklamınızın yapılması demektir. İyi olduğunuzu düşünüyorsanız, doğru lokasyon tercihi ile dükkan açarak, günlük yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

Kantin İşletmeciliği Yapmak

İş yerlerinin veya okul kantinlerinin işletmeciliğinde en büyük avantajınız, her gün için müşteriniz olacağıdır. Yapmanız gereken olabildiğince fazla ürün çeşitliliğiyle müşterilerinize hizmet sağlamak ve satışını gerçekleştirmektir. Hijyenik bir ortama önem verir ve hızlı hizmet sunabilmeniz durumunda, kantinde tost, kumru, döner, köfte ekmek gibi yiyeceklerde satarak kazancınızı artırabilirsiniz.

Kargo Bayiliği Açmak

Hizmet döneminde olduğunu düşünürsek insanlar alışverişlerini yapmak için zahmet harcamak ve vakit ayırmak istemiyorlar. İnternet üzerinden birkaç araştırma ve tıklama ile verdikleri siparişlerin evlerine kargoyla gelmesi cok daha kolay ve zahmetsiz bir iş. Dakikalar içerisinde binlerce sipariş verilmektedir, bu siparişlerin adreslerine ulaştırılması için kargı bayilerine duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Açacağınız kargo bayiliği ile devamlı ve hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz.

Kasap Dükkanı Açmak

Hijyen kurallarına çok dikkat etmeniz, dükkanının iç dekorasyonunu aydınlık ve ferah yapmanız ve dükkanınızın yerini iyi seçmeniz durumunda kısa sürede yüksek kazançlar elde edebileceğiniz sektörlerlerden biridir. Rekabetin fazla olmadığı bir bölgede açmanız ve evlere servis imkanı sağlamanız durumunda ise kazancınızı çok yükseklere çekebilirsiniz.

Kırtasiye Dükkanı Açmak

Kırtasiye dükkanı için dikkat edilmesi gereken en önemli konu, kırtasiyenin okul çevresinde olup olmamasıdır. Eğer okul çevresinde bir kırtasiye dükkanınız varsa emin olun dükkanınız okul zamanlarında dolup taşacaktır. Ürün çeşitliliği ise diğer dikkat etmeniz gereken konudur. Elinizdeki ürünlerin çeşitlerini artırırsanız, öğrenciler için zaman geçirmekten ve harcama yapmaktan keyif aldıkları bir yer haline gelirsiniz.

Fazlasına Göz Atın: Kırtasiye Açmak Karlı Mı? Kırtasiye Dükkanı Açmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Kitapçı Mağazası Açmak

Kitap okumak birçok insanın hobisi, insanlar kitap okumasa bile evlerinin bir köşesinde durması için kitap alışverişinde bulunurlar. İnsanların kitap dışındaki diğer hobisi ise kitapçı dükkanlarında gezerek kitap alışverişi yapmak. Her ne kadar dijital çağda yaşıyor olsak da insanlar ihtiyaçlarını internet üzerinden sipariş vererek karşılıyor olsa da kitapların içerisinde zaman geçirerek okuyacağın kitabı seçmek birçok insana keyif veriyor. Düşük sermaye ile açabileceğiniz kitapçı mağazanızda kitaplarınızı internet üzerinden de satışa sunarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Kokoreççi Açmak

Türk yemek kültüründe büyük bir yeri bulunan kokoreç yemeği, pratik yemekler arasında en sık tercih edilenler arasındadır. İşlek bir cadde üzerinde açacağınız bir dükkan ile yaz, kış gece satışlarından yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Bu sektörde güvenirlik kazanırsanız ve hizmet ağınızı genişletirseniz kalıcı ve sağlam bir işiniz olmuş olur.

Kozmetik Mağazası Açmak

Kadınların vazgeçilmezi olan ve son derece aktif olan kozmetik mağazaları her zaman kalabalık ve yoğun olmuşlardır. Yüzlerce farklı çeşit ile birçok farklı ihtiyacı karşılayan ürünler ile kadınların en fazla rağbet gösterdikleri ve zaman geçirmekten keyif aldıkları mağazarlardandır desek yanlış olmaz. Devamlı bir sirkülasyonun olduğu ve sıcak para akışının olduğu bu sektörde yer alarak büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Köfteci Dükkanı Açmak

Özel bir alanda hizmet vererek belirli bir konu üzerinde uzmanlık ve marka edinmenin faydasından bahsetmiştik. Bu söylediklerimiz köfteci içinde geçerlidir. Çok sık tüketilen ve lezzet olarak çok sevilen köfte, her zaman için en çok tercih edilen yemekler arasındadır. Lezzetiniz ve özgün tarzınız ile köfte sektöründe yer alarak markalaşabilir, kazancınızı büyütebilirsiniz.

Kumpirci Açmak

Kumpir gibi özel ve sevenine hitap edeceğiniz bir sektörde tutunmak istiyorsanız kesinlikle lezzetinizle ön planda olmalısınız. Sunduğunuz hizmetler, servisiniz ve dükkanınızda yan ürünlerden elde edeceğiniz kazançlar, kazancınızı katlayacaktır ancak kumpir denilince akla gelen bir işletmenizin olması sizi popüler bir yer haline getirecek ve kazancınızı çok yükseklere çekecektir.

Kuru Temizleme Dükkanı Açmak

Doğru ve incelikle araştırılmış pazar çalışması ile dükkanınızı nerede açacağınıza karar vermelisiniz. Kuru temizlemeye rağbet olmayan bir yerde dükkan açmanız durumunda pek bir kazanç elde edemez aksine zarar edersiniz. Bu sebeple doğru bir strateji ile yola çıkılmalı. Bayilik alarak veya kendiniz baştan bir yer kurarak bir kuru temizleme dükkanı açabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti dikkat etmeniz gereken en önemli konu olmalı. Doğru lokasyonda açacağınız bir kuru temizleme dükkanı ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Kuruyemiş Dükkanı Açmak

Uzmanlar gün içerisinde mutlaka bir miktar kuruyemiş tüketmemizi söylüyorlar. Vitamin olarak zengin olan ve hem açlığımızı yatıştıran hem de enerji veren kuruyemişleri tüketmesi de kolay ve eğlencelidir. İşlek cadde üzerinde açacağınız dükkan ile günlük olarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Kuyumcu Açmak

Yüksek sermaye isteyen kuyumcu dükkanının getirisi de yüksektir. Altın, alım satımı çok popüler olan, çevremizde de çok sık rastladığımız bir durumdur. Ülkedeki düğünlerin fazlalığını düşünecek olursak, altın alım satımının ne kadar fazla ve hızlı gerçekleştiğini tahmin etmekte zorlanmayız. Doğru lokasyon tercihi ile çok büyük paralar döndürebileceğiniz bu iş fikri için yüksek bir sermayeye ihtiyacınız olduğunun altını çizerek doğru bir sermaye ve satış planlaması ile başlanılması gerektiği önerisinde bulunabiliriz.

Künefeci Açmak

İyi bir sunum ve lezzet yakalamanız gereken bu sektörde rekabet oldukça fazlalaştı. Hazır ürünleri sipariş ederek müşterilerinize sunmak yerine kendiniz yaparak müşterilerinize iyi bir sunumla ve hizmetle sunmalısınız. Evlere servis sistemini de geliştirerek kazancınızı artırabilirsiniz ve kısa zamanda şubeleşme yoluna gidebilirsiniz. 

Lahmacun Salonu Açmak

Yıllardır sofraların vazgeçilmez lezzeti olan lahmacun, isminin geçtiği yerde bile acıktıran ve istettiren bir tattır. Kaliteli sunum, doğru ve iyi pişirilmiş, yiyen insanın midesini rahatsız etmeyecek, ağızda iyi bir lezzet bırakacak lahmacunlar yaparak müşteri kitlenizin size olan bağlılığını artırabilir, evlere servis hizmetiyle de kazancınızı katlayabilirsiniz.

Manav Dükkanı Açmak

İşlek bir cadde üzerinde veya etrafında manav bulunmayan bir lokasyonda açacağınız manav dükkanı ile yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Gıda sektörü hiç bitmeyen ve günlük olarak ihtiyaç duyulan bir sektör olduğu için günlük cironuz yüksek olacaktır ve hızlı para akışı sağlayabileceğiniz bir iştir.

Mantıcı Açmak

Markalaşmaya gitme açısından uygun bir sektör olan mantıcılık sektörü, az maliyetli olmasıyla beraber yüksek hizmet ve kalite sunmanız halinde kısa sürede bol kazanç sağlayabileceğiniz, marka olup, şubeleşebileceğiniz bir sektördür. Mantıdan ve işletme mantığından anlamanız veya bunun eğitimini almanız işinizi çok kolaylaştıracaktır. 

Market Açmak

Temel ihtiyaç olan gıda sektöründe bulunmanın avantajı da çevrenizde başka gıda ürünleri satan dükkanlar olsa bile siz de kazanabilirsiniz. Günlük olarak ihtiyaçların karşılanması için marketlere ihtiyaç vardır. Bu nedenle her gün sıcak paranın girip çıktığı marketlerin kar marjı çok yüksektir. Hastane, okul veya işlek bir cadde kenarına market açarak çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Market açmak fikriniz varsa bu fikrinizi gerçekleştirme tereddüt etmeyin, doğru strateji ve sermaye belirleyerek bu işe başlayabilirsiniz.

Masaj Salonu Açmak

Hangi bölgelerde masaj salonuna daha çok ihtiyaç duyulur veya masaj daha çok tercih edilir gibi pazar araştırması yapılarak girmeniz gerekir masaj salonu işine. Web sitesi kurarak iyi bir reklam çalışması ile çok geniş kitlelere kendinizi tanıtmanız ve kaliteli hizmet anlayışınızı işletmenize oturtarak, müşterilerinizin güvenini kazanmalısınız.

Midyeci Dükkanı Açmak

Müdavimleri tarafından sevilerek tüketilen ve çok talep edilen midye ayaküstü atıştırmalık olarak da meze olarak da tercih edilmektedir. Doğru lokasyon tercihi yapmanız halinde iyi paralar kazandıran bir sektördür. Son zamanlarda popüler hale gelmesi ve her yerde açılmasına bakmayın midye çok hızlı ve sık tüketilen bir aperatiftir.

Milyoncu Dükkanı Açmak

Çok fazla çeşit ürün olması sebebiyle, insanların zaman geçirmekten keyif aldıkları ve mutlaka işlerine yarayacak bir ürün buldukları milyoncular çok sevilen ve ziyaret edilen dükkanlar arasındadırlar. Maliyet bakımından ucuz fiyatlara açılabilen milyoncu dükkanları, ürünlerinde ucuz olması nedeniyle çok sık alışverişin gerçekleştiği ve gün sonunda yüksek kazançlar elde edebileceğiniz bir işletme türüdür.

Mobilya Mağazası Açmak

Kar marjının çok yüksek olduğu mobilya sektöründe az müşteriyle ilgilenirsiniz ve günde bir satış gerçekleştirmeniz durumunda bile ay sonunda çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Geniş bir dükkana ihtiyacınız olacak, kuruluş aşamasındaki maliyetlerin altında kalkabilirseniz, doğru strateji ve pazarlama taktikleri ile bir süre sonra çok yüksek paralar kazanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Model Ajansı Açmak

Modellerle çalışmanız, hem firmanıza hem de modellerinize para kazandırmanız sizi sektörde ön plana çıkartacak, müşterileriniz ve modeller tarafından tercih edilmenizi sağlayacaktır. Profesyonel bir ekiple, kurumsal çalışmalar yürüterek doğru projeler içerisinde bulunursanız zaman içerisinde çok daha büyük projelerde yer alabilirsiniz. Model ajansı açma konusunda bilginiz yoksa, bir süre model ajansında çalışmanız size gerekli tecrübe ve bilgiyi kazandıracaktır.

Nakliye Şirketi Kurmak

Hepimizin korkulu rüyası olan taşınırken eşyaları nasıl taşıyacağım endişesine son vermek için kurulan nakliye şirketleri günümüzde hizmetlerini geliştirerek daha iyi hizmet verebilmek için birbirleriyle yarışır duruma geldiler. Eşyaların ve taşınmanın her zaman olacağını düşünürsek, doğru bir reklam çalışması, hizmet kalitesi ve seçenekleri ile geniş kitlelere ulaşabilen bir nakliye şirketi kurmanız halinde yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Nargile Kafe Açmak

Tiryakilerinin vazgeçemediği, son yıllarda neredeyse tüm kafelerde olan nargile. Sigara içmeyen insanlar tarafından bile çok fazla tercih edilen nargile o kadar çok seviliyor ki nargilenin tüm çeşitlerinin olduğu ve özel servislerle sunulduğu nargile kafeler açılmaya başladı. Lokasyon seçimi doğru yapılmış ve iyi dizayn edilmiş, içerdeki dumanın  müşterileri boğmaması gibi, nargile kafeler nargileden yüksek kar elde ettikleri gibi yan ürünlerden de oldukça yüksek gelirler elde edebilmektedirler.

Organik Ürünler Mağazası Açmak

Hastalıkların artmasıyla beraber insanlar vücut direncini artıracak organik ürünlere verdiği önem de arttı. Alım gücünün biraz daha iyi olduğu, ürün alırken seçici davranabilecek uygun bir lokasyonda organik ürünler mağazası açmanız karlı bir girişim olabilir. Mağazanıza modern bir dekorasyon yaparak ve reklam çalışmaları yürüterek kazancınızı artırabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

2.el araba alımı yapılırken başımıza gelebilecek  en kötü şey, aldığımız arabanın bilmediğimiz bir problemi çıkması, arızalı olmasıdır. Bu tarz bir durumla karşılaşmamak için arabayı satın almadan önce bir takım kontrollere sokmamız gereklidir. Ufak bir işlem için bile yüksek paralar alan oto ekspertiz dükkanlarının kar marjı oldukça yüksektir. 2.el piyasasının arttığı ve artmaya devam ettiği bir dönemde oto ekspertiz dükkanı açmak kulağa oldukça mantıklı geliyor.

Oto Yıkama Açmak

Doğru yerde oto yıkama dükkanı açarak ve iyi hizmet sunarak birinci sınıf hizmet arabalarını oto yıkama servisinize çekmeniz halinde kısa sürede oldukça iyi paralar kazanabileceğiniz bu sektörde her zaman için talep vardır. Müşteri memnuniyeti ve personel yönetimi becerilerinizi geliştirirseniz ve gerekli ilgiyi göstermeniz halinde doğru reklam çalışmalarıyla aylık yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Önerilen İçerik: Oto Yıkama Nasıl Açılır?

Oyuncakçı Açmak

Çocukların çok sık ziyaret ettiği yerlerde veya bu yerlerin yakınlarında, avm, okul, oyun parkı gibi, bir oyuncakçı dükkanı açmanız halinde yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Satışlarınızın artmasını ve dükkanınızın ziyaretçi akınına uğramasını istiyorsanız, çocuk psikolojisinden, ailelerin tercih ettiği oyuncak modellerinden, hem eğlendirici hem öğretici, faydalı oyuncakları dükkanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Son derece eğlenceli ve renkli olan bu sektörde doğru reklam çalışmalarıyla yer alarak ay sonunda evinize mutlu dönebilirsiniz.

Daha Fazlasına Göz Atın: Oyuncak Dükkanı Nasıl Açılır ve Oyuncak Toptancıları Nasıl Bulunur?

Parfümcü Dükkanı Açmak

En dinamik sektörler arasında yer alan kozmetik sektörü, doğru stratejiler belirlenmesi ve doğru reklam çalışmalarının yapılması halinde zaman içerisinde çok kazandıran bir sektördür. Bu sektörde parfümcü dükkanı açmak, klasik kokuların yanında özel kokuları da getirip müşteriye sunarak müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlayabilirsiniz. Parfümcü dükkanının kar marjı oldukça yüksektir. Ürünlerinizi sosyal medya platformlarından da satışa sunarak ve sosyal medya stratejisi geliştirerek aylık ve yıllık kazancınızı artırabilirsiniz.

Pazarda Tezgah Açmak

Düşük sermaye ile yapabileceğiniz en mantıklı iş fikirlerinden biri olan pazarda tezgah açmak fikri, pazara doğru ürünleri getirmeniz halinde günlük olarak oldukça iyi kazançlar elde edebileceğiniz bir alandır. Doğru ürünü getirip, müşteriyi ikna edebilirim diyorsanız bu işe girmek için gecikmeyin, kazançlı çıkacağınızdan emin olabilirsiniz.

Petshop Açmak

Evcil hayvan bakmanın popülerleştiği, ve hayvanları koruma bilincinin arttığı son dönemlerde petshoplar iyi kazançlar elde etmeye başladı. Düzenli ve sürekli bir müşteri potansiyelinizin olmasını istiyorsanız, ürün ve hizmet çeşitliliği ile kolayca müşteri memnuniyeti yakalayabilirsiniz. Sosyal medya platformları üzerinden yapacağınız satışlarla da ay sonu kazancınızı katlayabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Pet Shop Nasıl Açılır? Gerekli İzinler Nelerdir?

Pilavcı Dükkanı Açmak

Kar marjı çok yüksek olan ve ustalık istemeyen bu sektörde doğru lezzeti yakalayarak çok kısa sürede işe başlarken koymuş olduğunuz sermayeyi geri kazanabilir ve kar etmeye başlayabilirsiniz. Doğru lokasyonda bir dükkan tercih ederek ve hedef kitle belirleyerek kazancınızı her gün üstüne koyarak artırabilirsiniz.

Pizzacı Dükkanı Kurmak

Pizza, ülkemizde yerleşmiş ve oldukça sevilmiş bir yemek türüdür. Birçok yerel pizza dükkanının da açılması bunun en iyi örneğidir. Eve servis sisteminin çok önemli olduğu bu sektörde yer almak için öncelikle iyi bir kurye ağınızın olması gerekmektedir. Özgün ve iyi bir lezzet yakalamanız halide ise işletmenizin telefonlarının susmayacağından emin olabilirsiniz. 

Playstation Salonu Açmak

Özellikle genç kesimin zaman geçirmekten en çok zevk aldığı playstation salonlarının aylık giderleri elektrik faturası ve personel maaşlarıdır. Doğru sermaye belirleyerek en başta yeni cihazlar alarak salonun dekorasyonunu da iyi bir şekilde tasarlayarak, salonunuzun kısa sürede müşterilerle dolup taşmasını sağlayabilirsiniz. Kar marjı yüksek olan bu sektörde kalıcı ve sürekli müşteri çekebilmeniz için iyi bir hizmet ve rahat bir ortam sunmanız gerekmektedir.

Puro Kafe Açmak

Yurtdışında çok yaygın olan puro kafelerin yakın zamanda bizim ülkemizde de yaygınlaşacağını düşünmekteyim. İnsanların kolay ulaşamadığı puro ve sigaraları temin edebileceğiniz bir kafe oluşturarak tüm ilgileri üzerinize çekebilirsiniz. Açıldıktan sonra çok dikkat çekeceğine ve ziyaret edileceğine eminim, yeter ki doğru lokasyonda açın.

Reklam Ajansı Kurmak

Dijital pazarlamanın ve sosyal medyanın her geçen gün gücünü artırarak devam ettiğini görebiliyoruz. Bunun farkında olan şirketlerde bu platformlarda yerini alabilmek için şirket politikalarını ve reklam stratejilerini bu alana yönlendirmektedir. Bu alanda uzman olan kişilere ve kuruluşlara olan ihtiyaç devamlı artmaktadır. Bu sektörün içerisinde yer alarak şirketlere bu hizmeti sağlamanız halinde çok yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Kar marjı çok yüksek olan bu sektörde zamanla çok paralar kazanabilirsiniz. Zaman içerisinde kendinizi geliştirerek ve sektörde yer edinerek elde edeceğiniz kazancı çalışmalarınız ve kaliteniz belli edecektir.

Rent A car Açmak

İyi bir sermaye ve iyi bir network gerektiren bu sektörde kaliteli araçlar ile hizmet sunmanız ve kurumsal bir yapı içerisinde olmanız gerekmektedir. Rekabetin fazla olduğu bu sektörde fark yaratmanız için hizmet anlamında özgün yenilikler yapmanız ve araçlarınızın kalitesi bakımından müşteriyi memnun etmeniz gerekmektedir. Doğru strateji ve internet üzerinden reklam çalışması ile zamanla işinizi çok büyütebilir ve çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Restoran Açmak

Sunacağınız yemek çeşitliliği ve hijyenik, ferah bir ortamda yemek yeme hizmeti ile müşterilerinizin sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz. Gıda sektöründe sürekli ve kalıcı müşteri ağı oluşturmak için sıcak bir karşılama iyi bir servis ve steril bir ortam çok önemlidir. Kar marjının yüksek olduğu bu sektörde, hedef kitle analizi yapmak, doğru lokasyonda dükkan açmak ve doğru strateji ile reklam çalışmaları yapmak çok önemlidir.

Saatçi Dükkanı Kurmak

Aksesuarlar arasında vazgeçilmez olan ve çok sevilen, kullanıcılarına kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan ve özgüven veren saatler… Değeri eskiden koruduğu gibi günümüzde de korumaktadır. Modern ve yeni tasarımlar tercih edildiği gibi birçok insan da eski tasarım saatleri sevmektedir. Tecrübe ve bilgi sahibi olmanız gereken bu sektörde değerli saatlerden ve tercih edilebilecek saatlerden anlamanız gerekmektedir. Doğru konumda ve ürün çeşitliliği ile kazancınızı yukarılara çekebilirsiniz.

Sahaf Açmak

2.el kitaplara tutkusu olan ve kitap alışverişini mutlaka sahaflardan yapan insanlar sizin çevrenizde de yok mu? Evet, 2.el kitaplar okumaktan keyif alan, sahaf içerisinde gezerek kitap seçmeyi tutku haline getirmiş insanlar var. Az sermaye ile yapabileceğiniz bu iş sektöründe büyük bir dükkana da ihtiyacınız yok. İlk basım kitaplar bulundurmanız ve kitapların yanında farklı ürünler satarak kazancınızı artırabilirsiniz. Kitaplarınızı internet üzerinden satışa sunmayı da unutmamalısınız.

Sandviç Dükkanı Açmak

Buyrun size rekabetin çok fazla olmadığı bir iş kolu. Düşük maliyetler ile hazırlayabileceğiniz sandviçleri yüksek kar marjı ile satışını gerçekleştirebilirsiniz. Sandviç menüleri oluşturarak ve dükkanınıza da güzel bir dekorasyon yaparak tatlı ve tercih edilen bir yer haline gelebilir, bayilik verecek konuma gelebilirsiniz.

Self Servis Oto Yıkama Açmak

Personele ihtiyaç duymadan kendi başınıza idare edebileceğiniz ve kendi kendini döndüren bir iş yeri hayal edin. Evet, self servis oto yıkamalar tam da hayal ettiğiniz iş imkanını sunuyor. Müşterilerin rahatça arabalarını yıkayıp, silebileceği geniş bir yer kurmanız halinde oldukça yüksek kazançlar elde edebileceğiniz bu işyerinde oto yıkama ve kurulama ürünleri veya içecek satarak da gelirinizi artırabilirsiniz.

Sigorta Acentesi Açmak

Müşteri kitleniz olmadan en başta zorlanabileceğiniz bu sektörde mantıklı olan şubelik almaktır. Sigorta firmaları, yeni müşteri ve etkinlikler olmadığı sürece sizinle çalışmak istemeyecektir. En başta zorlanabileceğiniz bu sektörde zaman içerisinde müşteri kazandıkça ve çevre edindikçe kar marjınızı yukarılara çekmeniz mümkündür.

Soğuk Hava Deposu Kurmak

Meyve sebze hallerine yakın bir lokasyon tercih ederek soğuk hava deposu işinden çok yüksek gelirler elde edebilirsiniz çünkü meyve ve sebze fiyatlarındaki artışların sebeplerinden biri de yeterli soğuk hava depolama alanının bulunmamasıdır. Kosgeb'in desteklediği bu projelerden faydalanabilirsiniz. Doğru lokasyon tercihi ile sadece depo kiralama işi yaparak işinizi döndürebilirsiniz.

Solaryum Açmak

Özellikle yaz aylarında yoğunluk nedeniyle randevu sistemiyle çalışan solaryumlar, çok tercih edilen ve ilgi duyulan yerlerdir. Cihazlarınızın sayısını artırarak da hizmet kalitenizi artırabilir daha fazla müşterinize hizmet verebilirsiniz. Solaryum hizmetini tercih edecek bir çevrede solaryum merkezi açmanız halinde kazancınızı artırabilir ve devamlı müşteriler yakalayabilirsiniz.

Sos ve Meze Dükkanı Açmak

Yurtdışında oldukça popüler olan ancak ülkemizde henüz oturmamış olan sadece sos ve mezelerin satıldığı dükkanlar yakın zamanda patlama yapacak dükkan arasındadır diyebiliriz. Yemeklerimizde ve içkilerimizde sos ve mezeye büyük önem veren bir ülke olarak böyle bir yatırımın yapılmasıyla gerekli emek verilerek zaman içerisinde markalaşma ve şubeleşme yoluna gidebileceğini düşünüyorum.

Spor Salonu Açmak

Sosyal medyada popülaritesinin artmasıyla müşteri akınına uğrayan ve özellikle kilo alıp verme problemi yaşayanların olmazsa olmazı spor salonları artık sosyalleşme merkezleri haline geldi. Özellikler gençler arasında çok yaygınlaşan, neredeyse her 3 gençten 1 inin gitmiş olduğu spor salonlarında rekabette bir hayli arttı. Özgün yenilikler ve müşterilere sunulan hizmetlerin genişletilmesiyle spor salonunuzun tercih edilmesini sağlayabilir ve her ay düzenli yüksek bir gelir elde edebilirsiniz.

Spotçu Açmak

Özellikle üniversite öğrencilerinin dönem başlarında çok fazla ihtiyaç duyduğu ve herkesin hayatında mutlaka bir kez uğradığı spotçu dükkanları. İçerisinde mutlaka işimize yarayacak bir eşya bulduğumuz sporcu dükkanlarının kar marjı oldukça yüksektir. Hiç parasına aldıkları ürünlerin basit bir şekilde tamirini ve temizliğini yaparak satış yapan spotçu dükkanlarında aylık kazancınız değişebiliyor fakat iyi geçen bir ayda tatmin edici paralar kazanabilirsiniz.

Su Arıtma İşi Yapmak

Damacana almayı tercih etmeyen, bunun zahmetiyle uğraşmak istemeyenler için su arıtma sistemleri oldukça mantıklıdır. Yavaş yavaş çoğu evde görmeye başlayacağımız su arıtma sistemleri oldukça karlı ve iş hacmi geniş bir sektördür. Bayilik alma yoluna giderek gerekli eğitimleri firmalardan alabilir veya hazır kurulu sistemlerden satın alarak satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Şarküteri Açmak

Şarküteri dükkanlarında satılan doğal ve yöresel ürünler şarküteri dükkanlarının tercih edilmesini ve popülaritesinin artmasını sağlamaktadır. Evde kahvaltı yapma geleneği azalsa bile şarküteri dükkanlarından alışveriş yapma kültürü azalmamıştır çünkü sağlık açısından faydalı ürünler satan şarküteri dükkanları güven ve tercih edilme açısından ilk sıralardadır. Kar marjı yüksek olan sektörde doğru lokasyon tercihi ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Takı Dükkanı Kurmak

Özel olarak takı sektörüyle ilgilenmeniz ve bu alanda ürün çeşitliliği bulundurmanız sizi tercih edilir kılacaktır. Özellikle internet üzerinden satışların çok arttığı bu dijital dönemde siz de ürünlerinizi sosyal medya üzerinden pazarlamalı, kendinize bir web site kurmalısınız. İnternet üzerinden alım yaparken müşterilerin en dikkat ettiği şey güvenirliktir. Bu güveni dükkanınızla sağlayabilir, alıcının güvenini kazanacak politikalar geliştirebilirsiniz. Kar marjı yüksektir, doğru ürünleri bulduğunuz sürece kar etmeme ihtimaliniz düşüktür.

Tatlıcı Dükkanı Açmak

Atıştırmalık yemek kültürünün artmasıyla beraber, tatlıcı dükkanlarına olan rağbet de artmıştır. Müşterilerine tatlı servisi yaparken farklı sunumlar deneyerek müşterinin ilgisini çekmeye ve memnun etmeye çalışan işletmelerin sayısı da bir hayli artmış durumdadır. Sizde işlek, tercih edilen caddeler üzerinde bir dükkan açarak ve özgün bir tarz oluşturarak sektörde markalaşabilir ve şubeleşebilirsiniz.

Tavuk Dönerci Açmak

Türkiye’de en çok tercih edilen fast foodların ilk sırasında gelen tavuk dönercilere neredeyse her sokak başında rastlayabilirsiniz. Yoğun iş temposu veya bir yerlere yetişme telaşından dolayı yemek yemeye ayıracak fazla vakit bulamıyor insanlar böyle durumlarda en uygun hem de en hızlı şekilde karınlarını doyurabilecekleri tavuk dönercilere başvuruyorlar. Lokasyon tercihi, evlere servis hizmetini sağlayarak bir de müşterinin hoşuna giden tadı yakalarsanız yüksek kazançlar elde edebileceğiniz bir işiniz olmuş olur.

Tekel Bayi Açmak

Ürünlerdeki kar marjının yüksek olması ve satılan ürünlerin fiyatlarının yüksek olması nedeniyle ciro rakamlarının yüksek olduğu bu sektörde, alkol tüketiminin fazla olduğu bölgelere bayi açarsanız kısa zamanda sermayenizi geri kazanmış olup kar etmeye başlarsınız. Sizi en zorlayacak şey alkol ruhsatı almanız ve alkol satış izni verecek mal sahibi bulmanız olacaktır.

Temizlik Ürünleri Dükkanı Açmak

Tek bir iş kolu üzerine açacağınız dükkanlar sizin için daha avantajlı olabilir çünkü tüm strateji ve planlarınızı belirli bir alanda kullanılan ürünler üzerine yapacağınız için o sektörde markalaşmanız ve bilinirliğinizin artması daha kolay olacaktır. Temiz ürünleri üzerine dükkan açarsanız bu alanda rekabet çok fazla olmadığı için doğru strateji ve reklam çalışmaları ile kazancınızı ve bilinirliğinizi artırabilirsiniz.

Temizlik Şirketi Açmak

İş hayatının yoğunluğundan ve gün içerisindeki koşuşturmalardan dolayı insanlar temizliğe gerekli zamanı ayıramamaktadır. Bu nedenle temizlik şirketlerine duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Güzel bir lokasyonda yer açarsanız ve iyi bir reklam kampanyası yürütürseniz hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz. 

Tesettür Giyim Mağazası Açmak

Belirli bir kitleye hitap etmek ve belirli bir kitle tarafından tercih edilmek sizin için faydalı olabilir. Bir kitlenin ihtiyaçlarını sizden karşılaması size daimi ve sürekli müşteriler kazandıracağı için yeni ürünler getirmekten ve risk almaktan çekinmeyerek yeni girişimlerde bulunma fırsatı verir. Kar marjı yüksek olan tesettür giyim mağazası sektöründe hedef kitleyi iyi belirleyerek hedef kitlenin bütçesini düşünerek bir strateji belirlenmeli ve satılmak üzere alınan ürünler bunlara göre alınmalıdır.

Tobacco Shop Açmak

Alım gücünün zayıflaması ve sigara fiyatlarının zamlanmasıyla beraber sigara kullanıcılarının bir bölümü tütün kullanmaya başladı. Her geçen gün daha da artan tütüncü dükkanları özellikle üniversite bölgelerinde oldukça karlı olabilmektedir. Tütün ürünlerinin yanında hediyelik eşya satışı yaparak kazancınızı katlayabilirsiniz. Dükkanın lokasyonunun doğru seçilmesi de satışlarını doğrudan etkileyecektir.

Toptancı Dükkanı Açmak

Üretim merkezlerinden networke sahipseniz bu iş tam size göre çünkü tek tek satış yaparak paranınızın birikmesini ve daha fazla müşterinin size gelmesini beklemek yerine ürünlerin toptan satışını yaparak bir müşteriden bile çok büyük gelirler elde edebilirsiniz. Sektörde hizmet kalitenizle markalaşmanız da diğer sektörlere nazaran daha kolay olabilir.

Tostçu Açmak

Günün her öğününde tüketilebilen ve çok sevilen tost, hızlı yapımı ve lezzetiyle de kültürümüzde yerini almıştır. İşlek caddeler üzerinde veya merkezi bir yerde açacağınız küçük bir tostçu dükkanına büyük kazançlar elde etmeniz mümkün. Özgün bir tat ve tarz yakalamanız halinde sevilen ve tercih edilen bir işletme haline gelebilirsiniz. Tostunuzun yanında vereceğiniz yan ürünler ile kazancınızı katlayabilirsiniz.

Tuhafiye Açmak

Sosyal medyada el emeği işlere olan rağbetin artmasıyla beraber tuhafiye dükkanlarına olan ilgi de arttı. Tuhafiye dükkanınızı modern ve ürün çeşitliliği bulunan bir yer haline getirirseniz, hobi ürünleri satabilir ve genç neslin taleplerini karşılayacak ürünlerden getirtebilirseniz, işletmenizin popülerliğini ve kazancınızı artımış olursunuz. 

Turistik Eşya Mağazası Açmak

Yaz aylarında özellikle deniz olan şehirlere yerli ve yabancı turistler akın ederler. Tatili biten ve eve dönecek olan turistler, gezip görmüş olduğu şehirlerden kendilerine bir hatıra kalmasına önem verirler veya kendi ülkelerinde, şehirlerinde bekleyen yakınlarına gittikleri yerlerden hediye almak isterler. Turistlerin bu tarz isteklerini karşılamak için doğru lokasyon seçimi yapılarak bir dükkan açarsanız kar marjı çok yüksek ürünler satarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Turizm Acentesi Açmak

Turizm ülkelerin büyük gelir kaynaklarından bir tanesidir. Özellikle dört mevsimin yaşandığı ve üç tarafı denizlerle kaplı ülkemize çok fazla turist gelmektedir. Gelen turistlerin organizasyon görevlerini üstlenmek, tur satmak, iyi vakit geçirmelerini ve eğlenmelerini sağlayarak kendinize bir gelir kapısı elde edebilirsiniz. Doların ve euronun bizim paramız karşısında bu kadar değer kazanmasıyla beraber turistlere yapılan hizmetlerde bir hayli önemli bir duruma geldi.

Turkcell Bayi Açmak

En çok aboneye sahip olan Turkcell, çok büyük kitlelere hitap etmektedir. Turkcell bayiliği almak her ne kadar kolay olmasa bile bayilik alındıktan sonra birçok imkandan yararlanabilir ve bölgenizdeki Turkcell müşterilerini bayiliğinize çekebilirsiniz.

Türk Telekom Bayisi Açmak

Devamlı yapılan kampanyalar ile abone sayısını artıran ve her geçen gün artırmaya devam eden Türk Telekom, bayilerine de büyük avantajlar sunmaktadır. Seçeceğiniz lokasyona göre sermaye farklılığı gösteren bu sektörde bayilik izinlerini aldıktan ve dükkanı açtıktan sonra kısa süre içerisinde kar etmeye başlayacağınıza emin olabilirsiniz. 

Vegan Yemek Salonu Açmak

Belirli bir kitleye hitap etmek sizin o kitle tarafından yüceltilmenizi ve el üstünde tutulmanızı sağlar. Ülkemizde veganların sayısı günden güne artmaktadır. Ancak veganlar kendilerine uygun yemek yiyebilecekleri yemek salonları bulamamaktadır. Doğru lokasyon tercihi ile rekabetin bu kadar az olduğu bir sektörde dükkan açmak hızlıca markalaşmanızı ve şubeleşmenizi sağlayacaktır.  

Vitamin Bar Açmak

Kar marjının yüksek olması nedeniyle karlı bir iş fikri olan vitamin barların en dikkat edilmesi gereken noktası konumlarıdır. Gelir düzeyi düşük olan semtlerde tutunamayacak olan vitamin barlar özellikle turistik bölgelerde oldukça yüksek cirolar elde edebilmektedirler. Doğru lokasyon ve dükkanın şık dekore edilmesi ile müşterilerinize dükkanınızı çekici kulabilir ve tercih edilen bir yer haline gelebilirsiniz.

Vodafone Bayi Açmak

Bayilerine en fazla fırsatı ve pirimi vodafone vermektedir. Bu nedenle vodafone bayiliği diğer bayiliklere nazaran daha çok tercih edilmektedir. Telefon sektörü kar marjı yüksek olan ve iyi paralar kazanabilceğiniz birt sektördür. Cihaz satışları, yeni hat alımları, operatör geçişlerinden iyi karlar elde edebilirsiniz.  

Waffle Dükkanı Açmak

İşlek caddelerde ve insan trafiğinin fazlaca olduğu bölgelerde waffle dükkanı açarak yüksek kazançlar elde etmeniz mümkün. Son zamanların en sık tercih edilen tatlılarından olan waffle içerisinde bulundurduğu farklı tatlar ile birçok kişiye hitap edebilmektedir. Arkadaş buluşmalarının waffle yapılan yerlerde tercih edilmesi de tatlının özellikle genç kesim tarafından çok sevilmesidir. İyi bir sunum ve kaliteli bir hizmetle yüksek gelirler elde edebilirsiiniz.

Yazılım Şirketi Kurmak

Çağımızın en çok ihtiyaç duyulan mesleklerinden yazılımcılık… Sosyal medyada gezinirken çok sık rastlamışsınızdır “yazılım öğrenseydin” şakasına. Şaka ama gerçek. Bugün tüm kuruluşların ve işletmelerin yazılımcıya ihtiyacı var. Durum bu haldeyken bir yazılım şirketi kurarak firmaların ihtiyaçlarını karşılamak, yazılımlar geliştirmek ve piyasaya sürmek, projelerde yer almak size çok büyük kazanımlar sağlayabilir.

Yufkacı Dükkanı Açmak

Yufka yenilmesi sevilen ve farklı alanlarda kullanılabilen bir yiyecektir. Yufka yapımı konusunda tecrübeliyseniz küçük bir dükkanda yapacağınız yufkalar ile tatmin edici gelirler kazanabilirsiniz. Toptan yufka yaparak marketlere astacağım diyorsanız yanınıza birkaç personel alarak işlerinizi büyütebilirsiniz.

Züccaciye Dükkanı Açmak

Tencere, tava, çeyiz malzemeleri ve mutfak gereçlerinin satıldığı yerlere züccaciye denir. Daha çok kadınların rağbet gösterdiği ve zaman geçirmekten keyif aldıkları yerler olan züccaciyelerde üren çeşitliliği çok önemlidir. Elinizde ürün çeşitliliği bulundurarak müşterilerinizin dükkanınızda daha çok zaman geçirmesini sağlayabilir ve kar marjı yüksek ürünler satabilirsiniz.

x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.