İngiltere’de iş kurmak için düşük maliyetli 15 iş

İngiltere'de iş kurmak için düşük maliyetli 15 iş 4
İngiltere'de iş kurmak

İngiltere’de iş kurmak için düşük maliyetli işler

İngiltere’de iş kurmak isteyen girişimciler için hazırladığımız bu yazımızda ülkede yapılan düşük maliyetli işlerin bir kısmını okuyucularımıza hazırladık. Düşük maliyetli küçük işletme fikirleri, yeni iş kurmak isteyen ama sermayesi az olan bireyler için geliştirilmiş fikirlerdir.

İngiltere’de kurulan ve az sermayeli yeni girişimcilere kurulması tavsiye edilen küçük işletme fikirlerini incelediğimizde karşımıza aslında bize çok yabancı olmayan işlere rastladık. Sadece 15 tanesine yer verdiğimiz küçük iş fikirlerinin arasında ek gelir sağlamaya yönelik gündelik işlerde bulunmaktadır.

1- Antika Ticareti : Antika ticareti yapmak İngiltere’de az sermaye ile kurulabilecek bir iş olarak gözüküyor. Bu işi dükkan açarak veya internetten satış yaparak kurmanız mümkün. eBay ve diğer ikinci el eşya satış sitelerinde özellikle antika bölümlerinde bir çok satıcının ilanlarına rastlamanız mümkün. Bu yüzden piyasa da işi iyi bilen ve farklı ülkelerden antika eşya satanlar ürünlerine iyi rağbet gösteriliyor.

Antika
Antika

2- Bebek bakımı : Çalışan anneler için bir kaç saatlik ve gün boyu bebek bakımı mutlaka gerekiyor. Özel bir yemeğe veya davete gitmek için bile bebeklerini bir bakıcıya emanet etmek isteyen annelere yönelik bu hizmeti sağlayanlar az da olsa bu işten para kazanıyorlar.

3- Özel Ev kekleri : Çalışan kesimin yoğun olmasından dolayı ev kekleri gibi ürünler hem internetten hemde normal ilanlardan rahatlıkla müşteri bulabiliyorlar. Basit gibi gözükse de ürün çeşitliliğini arttırmak ve servis ağını genişletmek hem düşük maliyetli bir iş hemde ek gelir etmenize imkan sağlıyor.

4- Özel oto yıkama : Bildiğimiz oto yıkamanın özel olarak yapılması diyebiliriz. Ek gelir sağlamak isteyenlerin tercih ettiği bu yöntem ile aracını oto yıkamaya getirmeye fırsat bulamayanlara hizmet veriliyor. Araç sahibinden alınıp temizlik işleri yapılıp geri veriliyor. Günde 4-5 kere bu işi yapan bir kişi bu işten temiz para kazanabilir.

5- Bilgisayar Tamirciliği : İngiltere’de iş kurmak için bilgisayar tamir işi de favori  olarak gösteriliyor. Bu iş için özellikle bilgisayarlardan anlamanız gerekiyor. Bilgisayar Tamirciliği işinde hızlı olan ve sorunları çabuk çözenler her zaman daha çok kazanıyorlar. Bu konuda franchise alanda var kendi işini kuranlarda var.

6- Ofislere Yemek Teslimi : Alışveriş yapmaya ve dışarı yemeğe gitmeye fırsatı olmayanlar için verilen bu hizmet paket fiyatlar ile yapılıyor. Düzenli müşteriler edinmek için ise yemeklerinizin kaliteli üretilmesi gerekiyor. Devamlı bir müşteri kitlesine sahip olmak için pazarlama ve iş planınız olması gerekiyor. En önemlisi de İngiliz yemek kültürüne hakim olmanız gerekmekte.

7- Etkinlik Organizasyonları : İngiltere’de iş kurmak isteyenler etkinlikler düzenleyerek para kazanabilirler. Doğum günü ve düğün davetleri gibi işleri organize edecek küçük işletmelere her daim ihtiyaç oluyor. Az sermaye ile kurulan bu işlerin getirisi de güzel oluyor.

8- Çiçek Teslimat Hizmeti: Doğum günlerinde ve özel günlerde çiçek hediye etmek İngiltere’de seviliyor. Bu yüzden çiçekçilik işi rağbet görüyor ve kar marjı da yüksek bir işletme seçeneği olarak görülüyor. Unutmadan çiçeklerin ambalaj tasarımı da önemli.

9- Bahçecilik Hizmetleri : Bahçesi bulunan bir çok zengin bu işi dışarı yaptırıyor. Bu yüzden bahçe işlerinden anlayan kişiler için bu alanda güzel fırsatlar sürekli bulunuyor. Haftalık ve aylık bakımlar üzerine anlaşmalar yapılabiliyor.

Bahçecilik Hizmetleri
Bahçecilik Hizmetleri

10- Yabancılara İngilizce öğretmek: İngiltere’ye sürekli turist ve yabancı işçi geliyor. İngilizce bilmeyen kişiler için İngilizce eğitimi vermek bu ülkede en düşük maliyet ile kurulan işlerden birisi. İş bulmak için ise turistlerin çok olduğu yerlerde duyurular yapmak ve interneti etkin kullanmak gerekiyor.

11- Çamaşırhane : Fikir yeni olmasa da her zaman yüksek talebin olduğu bir sektör diyebiliriz. Pazarı çok geniş olan bu iş için zamanında teslimat önemli.

12- Köpek Bakıcılığı: Köpek gezdirmek bu ülkede sermayesiz yapılan işlerden birisi. Kazanç olarak bir çok işe göre daha iyi olan bu fikir rağbet gören işler arasında. Köpek gezdirme işi için bir bakıcı 60 dakikaya 10 strelin (40 TL) ile 45 sterlin (180 TL) arasında para alıyor. Fiyatlar hafta içi ve hafta sonu olarak değişiyor.

Köpek Bakıcılığı
Köpek Bakıcılığı

13- Uzman Blog Yazarlığı : Bir çok iş adamı blog yazmaya zaman bulamıyor. Bu yüzden onların adına bu işi uzman olarak yapan blog yazarları tutuyorlar. Aynı işi sosyal medya yönetimi için yaptıranlarda var. İş adamları için prestijli bir blog her zaman önemli ve bu iş için ciddi para harcayanlar bulunuyor.

14- Çeviri Hizmetleri : İngiltere’de çeviri hizmetlerine sürekli ihtiyaç oluyor. Dünyanın dört bir tarafı ile ticari işleri bulunan bu ülkede mutlaka her dile ihtiyaç duyuluyor. Çince çeviri ise iş dünyasında en çok ihtiyaç duyulan diller arasında. Diğer önemli diller ise Avrupa ülkelerinde konuşulan Almanca, Fransızca, İtalyanca gibi diller.

15- Broşür Dağıtma: Bu iş için öğrenciler genelde seçiliyor. Broşür dağıtma işini şirketlerin yanı sıra esnaflarda yaptırıyor. Sermayesi olmayan bu iş ile günde 20 sterlin ile 50 sterlin arasında kazanmak mümkün oluyor. İşi geniş çaplı yapanlar ise daha çok kazanıyor.

İngiltere’de iş kurmak hakkında sizlerde yazımızda öneri ve katkıda bulunmak isterseniz yorum bölümümüzden bize katılabilirsiniz.

10 YORUMLAR

  1. INGILTEREDE TURK VATANDASLARIN SERMAYESI EKSIK OLAN ARKADASLAR BEN TURKIYEDEN YAZIYORUM IS KURMAK ISTIYORUM ISTEYENLERE SERMEYA EKSIG OLANLAR CIDDI ARKADASLAR ARAYIP YAZABILIRLER TURK MUTFAGI UZERINE YADA OCAKBASI RESTORANT CAFE BAR DALINDA IS KURMAK ISTEYENLER 05325149721

  2. İngiltere’de iş kurmak isteyenler için Ankara Anlaşması Vizesi büyük kolaylıklar sağlıyor. Bu vize sayesinde İngiltere’de süresiz oturum izni elde edebilir ve İngiliz vatandaşlığı alabilirsiniz. Eğer belirli bir sermayeniz varsa ve İngilizce biliyorsanız bu vizeye başvurabilirsiniz. Ayrıca iş kurmak istediğiniz alanda belli bir tecrübeniz varsa vize alma ihtimaliniz daha da artacaktır. Konu ile ilgili piyasada birçok danışmanlık firması bulunmakta. Sadece Ankara Anlaşması için danışmanlık veren firma sayısı çok az ve bunlardan bir tanesi Abroad-Advisor. Abroad Advisor’un internet sitesinden ayrıntılı bir şekilde bilgi alabilirsiniz:

    https://abroad-advisor.com/

  3. İngiltere’de iş kurmak isteyenlere fırsat. 20 yıldır işlettiğim işyerini satıyorum. Dukkanimi 3 yıl önce yeniledim dolayısıyla malzemeler oldukca yeni.Pizza,kebap ve dürüm yapıyorum. 90 bin sterlin. Kira aylık 1200 sterlin. Üç oda kalacak yer dahildir. Ciddi alıcılar lütfen. 00447890404050

  4. merhabalar Türkiye’de anahtarcı ve çilingir olarak hizmet vermekteyim İngiltere’de bu işin prosedürleri nelerdir ve yapılabilir mi bunu öğrenmek istiyorum

  5. Hocam mrb bende ingilterede bi is kurmak ve oraya yerlesmek istiyorum ama ciddi anlamda bu konyla ilgilenen hic bi danisma sektoru bulamadim bana bu konuda nasil yardimci olabilirsiniz

  6. Ankara antlaşmasını bekliyoruz avukatlar dosya almıyorlat.29 marta başlayacak görüşmeler. Ank anltşmasıda serbest bırakılacak diye duydum. Vizemi aldım 12 günde londradaydım gecen hafta. Belirsizlik yüzünden geri döndüm.

  7. İngiltere’de iş kurmak isteyenler için bu düşük maliyetli iş fikirleri ve diğer iş fikirlerinden kendilerine, kişilik, eğitim, tecrübe ve sermayelerine uygun bir iş fikrini hayata geçirmek artık daha kolay. ECAA 2 olarak da bilinen Ankara Antlaşması İngiltere vizesine ücretsiz başvuru yaparak size girişimci olarak Londra ve diğer Birleşik Krallık şehirlerinde yeni hayatınızı kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here