education donerbayi
technolog netkar
haci rulomat
Morfikirler
Sponsorlu Bağlantılar

Kosgeb için 50 İş Fikri

6- Toptan içecek satışı : Toptan içecek satışı veya üretimi yapmak içinde Kosgeb desteği alınabiliyor. Bu konuda özellikle enerji içecekleri konusunda bir marka üzerine yoğunlaşırsanız yurt dışında bile ürünlerinizi satabilirsiniz.

7- Çikolata üretimi ve satışı: Çikolata üretimi için destek alınabiliyor. Kosgeb girişimcilik eğitimlerinin en güzel özelliği de ürettiğiniz çikolatanın satışını nasıl yapacağınız konusunda da sizi bilgilendirmesi.

8- Toptan baharat ticareti : Baharat işinde ticaret yapmak isteyen girişimcilerde Kosgeb desteği kullanabiliyor. Gerekli olan ofis yatırımlarını ve ilk iş kurulum giderlerinizi rahatlıkla Kosgeb’ten karşılayabilirsiniz.

9- Motosiklet Dükkanı Açmak : Kosgeb Motosiklet ile ilgili parça ve aksesuarların ticaretinden tutunda, Motosiklet bakımı ve onarımına kadar bir çok konuda destek veriyor. Bu konuda belli markalarında bayiliğini alabilirsiniz.
10- Gıda imalatı: Çok geniş olan gıda imalatı sektöründe aklınızdaki herhangi bir gıda üretim fikrini hayata geçirebilirsiniz. Örneğin bisküvi üretiminden tutunda Tulumba tatlısı üretimine kadar bir çok gıda üzerine yapılan imalatlar hakkında destek alabilirsiniz.

11- Dondurma Üretimi : Karlı işlerden birisi olan dondurma üretimi hakkında da destek almak mümkün. Özellikle Soft dondurma makinelerinde kullanılan hazır dondurma tozları konusunda araştırma yapmanız yeterli. Bu tarz ürünlere yurt dışından da müşteri bulabilirsiniz.

12- Doğal Kozmetik Ürünleri : Kozmetik ürünlerinde doğal ve kimyasal olmayan ürünler üretmek mümkün. Bu yüzden bu sektörde Kosgeb desteği alan kişiler var. Pişik kreminden tutunda el kremlerine kadar bir çok ürünü üretebilirsiniz.

13- Bayilik almak : Kosgeb destekleri ile bayilik alabileceğiniz bir çok marka mevcut. Örneğin gıda sektöründe bir çok bayilik veren firma Kosgeb desteği ile iş kurmanıza imkan sağlıyor.

14- Mum imalatı : Mum imalatı ve satışı hakkında destek almak mümkün. Daha çok hediyelik mum üretiminin pazarı iyi kazandırıyor. Bu işle ilgili bir çok eğitim videosu ise internette mevcut.

15- Medikal sektörü : Medikal cihazların üretimi ile ilgili destek alan girişimciler Kosgeb sayesinde ürünlerini hem yurt içinde hem de yurt dışında pazarlayabiliyorlar.

Sitemizde Türkiye'den ve dünyanın bir çok yerinden iş fikirleri, bayilikler ve girişimcilik üzerine makaleler yayınlanmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar