education donerbayi
technolog netkar
haci rulomat
Morfikirler
Sponsorlu Bağlantılar

Kosgeb için 50 İş Fikri

16- Ev yemekleri satışı : Özellikle bayanların tercih ettiği bu iş fikri Kosgeb’in bayanlara sağladığı destekler sayesinde rahatlıkla kurulabiliyor. Bunun bir çok örneğini kosgeb haberlerinde bulmak mümkün.

17- İthal edilen ürünleri üretmek: İthalat konularını araştırırsanız bu konuda ülkemizde üretilmeyen bir çok ürüne rastlayabilirsiniz. Örneğin bir girişimci Amerika’dan getirtilen Askeri araç aydınlatma rölesini daha ucuza mal ederek Türk Silahlı Kuvvetlerine satmayı başardı.

18- Yorgan imalatı : Yorgan üretimi ile destek alınabiliyor. Özellikle el yapımı yorganlar hazır yorganlardan daha çok rağbet görüyor. Eski zamanın işi olarak bakılsa da hala bu sektörde özel bir hedef kitle yakalamak mümkün.

19- Hediyelik Ürünler : Turistik amaçlı, ve Kişilere özel hediyelik eşya dükkanları da kosgeb tarafından desteklenen işler arasında yer alıyor. Özellikle turizm sektörüne yönelik hediyelik eşya üretme fikri konusunda başvuru da yapabilirsiniz.
20- Müzik aletleri üretimi : Müzik aletlerinin bir çoğu dışarıdan geliyor ve kalitesi konusunda da sıkıntılar var. Bu yüzden bu sektörde bir çok üretim fikri rahatlıkla Kosgeb tarafından kabul edilebiliyor.

21- Robot Teknolojileri: Robotlara meraklı iseniz bu iş için çok rahatlıkla deste alabileceğinizi söylememiz mümkün. ÖZellikle robot üretimi geleceğin iş fikirleri arasında da çok dikkat çeken bir konu. Eğer başarılı bir robot üretimi yapabilirseniz para kazanmanız çok kolaylaşacaktır.

22- Elektrik enerjisi üretimi: Elektrik enerjisi diğer işlere göre daha çok yatırım isteyen bir fikir. Ama Kosgeb desteği sayesinde ilk adımları atmanız mümkün. Zaten işin ilk kurulum aşamalarını geçerseniz gerisi için daha çok destek almanızda mümkün oluyor.

23- İnşaat sektörü : İnşaat sektöründe bina yapımından tutunda köprü yapımıda kadar bir çok farklı alanda yatırım almanız mümkün. Ancak burada iş fikrinizi Kosgeb danışmanlarına anlatmanız ve projenizin yapılabilirliği hakkında mutlaka ön bilgi almanız gerekiyor.

24- Mağazacılık işi: Mağazacılık işinde aklınıza gelebilecek bir çok ürünün toptan satışını yapmak veya perakende satışını yapmak için Kosgeb’ten destek almanız mümkün. Giyim mağazası, Takı mağazası, Ayakkabı mağazası gibi.

25- Bilimsel araştırma ve geliştirme : Bilimsel araştırma ve geliştirme konusunda bir çok konuda iş kurmayı düşünebilirsiniz. Bu konuda verilen destekler sayesinde işinizi geliştirebilir ve yurt dışına da açılabilirsiniz.

Sitemizde Türkiye'den ve dünyanın bir çok yerinden iş fikirleri, bayilikler ve girişimcilik üzerine makaleler yayınlanmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar