education donerbayi
technolog netkar
haci rulomat
Morfikirler
Sponsorlu Bağlantılar

Kosgeb için 50 İş Fikri

36- Halı ve kilim imalatı : Halı ve kilim yapımı için destek almak mümkün. Özellikle el işi yapılan kilim ve halılar piyasada diğer halılara göre daha yüksek kar kazandırıyor.

37- İş giysisi imalatı : İş giysisi konusunda bir çok firma bulunsa da hedef kitleyi daraltan fikirler daha kazançlı olabiliyor. Örneğin sadece güvenlik elemanları için iş giysisi üretmek gibi.

38- Çanta Üretimi : Çanta imalatı konusu Kosgeb’in desteklediği sektörler arasında. İmalat için kullanılacak makineler ve satış ofisi kurulu konusunda destek almanız mümkün.

39- Bisiklet ve engelli aracı imalatı : Bisiklet sektöründe gelişmeler çok hızlı seyrediyor. Özellikle yatırım alan bir çok bisiklet modeli mevcut. Bu yüzden imalat aşamasındaki fikirlerinize teknolojik gelişmeleri de eklemeyi unutmayın. Böylece daha rahat destek alabilirsiniz.

40- Mobilya imalatı: Mobilya sektörü çok geniş ürün yelpazesine sahip olsa da bu alanda yeni fikirleri ve trendleri takip ederseniz çok farklı ürünlerin imalatı için destek alabilirsiniz. Armut koltuk, Tv koltuğu veya Donanımlı ofis mobilyaları gibi.
41- Tercüme ve sözlü tercüme faaliyetleri: Tercüme bürosu açmak için destek alınabiliyor. Bu iş için nitelikli eleman desteği ve diğer desteklerden faydalanabiliyorsunuz. Birden fazla dil ile ilgili hizmet vermek ise işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

42- Kiralama işleri: Kosgeb Kiralama ve leasing faaliyetlerine destek veriyor. Aynı zamanda Motorlu taşıtların kiralanması ve leasingi, hafif motorlu taşıtların ve arabaların kiralanması ve kişisel eşyaların kiralanması gibi konularda da size yardımcı oluyor.

43- Turistik işletmeler: Tarihi alanlarda yapılacak olan yeni girişimlere kredi veren Kosgeb özellikle bu sektörden gelecek olan fikirlere sıcak bakıyor. Bulunduğunuz bölgedeki turistik alanları yurt içi ve yurt dışında tanıtmak fikri için rahatlıkla Kosgeb desteği alabilirsiniz.

44- Hazır yemeklerin imalatı : Hazır yemekleri farklı şekillerde müşterilere sunabileceğinizi ispatlarsanız ve bu sektörde niş alanlar üzerine yoğunlaşırsanız Kosgeb tarafından porjeleriniz kabul görebilir.

45- E Ticaret Siteleri : E Ticaret işinde özellikle niş alanlar yani herkesin yapmadığı alanlar üzerine gelen iş fikirleri de Kosgeb’te kabul ediliyor. Butik açmak, Sadece çocuk giyim satışı için e ticaret sitesi açmak gibi.

Sitemizde Türkiye'den ve dünyanın bir çok yerinden iş fikirleri, bayilikler ve girişimcilik üzerine makaleler yayınlanmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar