Kosgeb için 50 İş Fikri

11- Dondurma Üretimi : Karlı işlerden birisi olan dondurma üretimi hakkında da destek almak mümkün. Özellikle Soft dondurma makinelerinde kullanılan hazır dondurma tozları konusunda araştırma yapmanız yeterli. Bu tarz ürünlere yurt dışından da müşteri bulabilirsiniz.

12- Doğal Kozmetik Ürünleri : Kozmetik ürünlerinde doğal ve kimyasal olmayan ürünler üretmek mümkün. Bu yüzden bu sektörde Kosgeb desteği alan kişiler var. Pişik kreminden tutunda el kremlerine kadar bir çok ürünü üretebilirsiniz.

13- Bayilik almak : Kosgeb destekleri ile bayilik alabileceğiniz bir çok marka mevcut. Örneğin gıda sektöründe bir çok bayilik veren firma Kosgeb desteği ile iş kurmanıza imkan sağlıyor.

14- Mum imalatı : Mum imalatı ve satışı hakkında destek almak mümkün. Daha çok hediyelik mum üretiminin pazarı iyi kazandırıyor. Bu işle ilgili bir çok eğitim videosu ise internette mevcut.

15- Medikal sektörü : Medikal cihazların üretimi ile ilgili destek alan girişimciler Kosgeb sayesinde ürünlerini hem yurt içinde hem de yurt dışında pazarlayabiliyorlar.

16- Ev yemekleri satışı : Özellikle bayanların tercih ettiği bu iş fikri Kosgeb’in bayanlara sağladığı destekler sayesinde rahatlıkla kurulabiliyor. Bunun bir çok örneğini kosgeb haberlerinde bulmak mümkün.

17- İthal edilen ürünleri üretmek: İthalat konularını araştırırsanız bu konuda ülkemizde üretilmeyen bir çok ürüne rastlayabilirsiniz. Örneğin bir girişimci Amerika’dan getirtilen Askeri araç aydınlatma rölesini daha ucuza mal ederek Türk Silahlı Kuvvetlerine satmayı başardı.

18- Yorgan imalatı : Yorgan üretimi ile destek alınabiliyor. Özellikle el yapımı yorganlar hazır yorganlardan daha çok rağbet görüyor. Eski zamanın işi olarak bakılsa da hala bu sektörde özel bir hedef kitle yakalamak mümkün.

19- Hediyelik Ürünler : Turistik amaçlı, ve Kişilere özel hediyelik eşya dükkanları da kosgeb tarafından desteklenen işler arasında yer alıyor. Özellikle turizm sektörüne yönelik hediyelik eşya üretme fikri konusunda başvuru da yapabilirsiniz.

20- Müzik aletleri üretimi : Müzik aletlerinin bir çoğu dışarıdan geliyor ve kalitesi konusunda da sıkıntılar var. Bu yüzden bu sektörde bir çok üretim fikri rahatlıkla Kosgeb tarafından kabul edilebiliyor.

21- Robot Teknolojileri: Robotlara meraklı iseniz bu iş için çok rahatlıkla deste alabileceğinizi söylememiz mümkün. ÖZellikle robot üretimi geleceğin iş fikirleri arasında da çok dikkat çeken bir konu. Eğer başarılı bir robot üretimi yapabilirseniz para kazanmanız çok kolaylaşacaktır.

Sponsor