Kosgeb için 50 İş Fikri

31- Mobil Ticaret: Akıllı telefonlardan yapılan mobil ticaret üzerine bilginiz varsa bu konuda rahatlıkla bir iş kurabilirsiniz. Bir çok şirketin hala daha e ticaret işlemlerini yapan mobil uygulamaları yok. Bu yüzden bu işin pazarı diğer işlere göre daha çok.

31- Web portalı : Bir çok web sitesi aslında Kosgeb desteklerinden yararlanabilir. İlk masrafların büyük bir kısmını Kosgeb’ten karşılayabilirsiniz. Burada önemli olan fikrinizin mantıklı olması. Örneğin bir il üzerine indirim duyuruları yapan bir web portalı rahatlıkla kosgeb desteği aldı.

32- Kuaför açmak : Kuaför açmak isteyenler Kosgeb ile rahatlıkla işlerini kurabiliyorlar. Erkek veya bayan kuaför açmak için en önemli şart ise işi bilmeniz. Bir çok örneği bulunan bu işin en güzel tarafı ise verilen destekler sayesinde işletmenizin bir çok masrafını bedavaya getirebilirsiniz.

33- Fırın açmak : Fırın açmak, imalat ve satış yapmak için Kosgeb kredisi alınıyor. Burda dikkat edilmesi gereken ise fırının kendisi makine kısmına girmediği için konuyu Kosgeb danışmanlarından iyi öğrenmeniz gerekiyor.

34- Reklamcılık : Reklam ile ilgili yapılan yayıncılık ve tanıtım faaliyetlerine de Kosgeb destek veriyor. Özellikle internet reklamcılığında daha sıcak bakılıyor.

35- Oyuncak Üretimi : Oyuncak işinde farklı fikirler ile rahatlıkla Kosgeb’e başvuru yapabilirsiniz. Özellikle yurt dışında üretilen oyuncakları ve yatırım alan oyuncakları araştırmanızı öneririm. Biliyorsunuz bu sektörde iyi bir ürün her zaman kazandırıyor.

36- Halı ve kilim imalatı : Halı ve kilim yapımı için destek almak mümkün. Özellikle el işi yapılan kilim ve halılar piyasada diğer halılara göre daha yüksek kar kazandırıyor.

37- İş giysisi imalatı : İş giysisi konusunda bir çok firma bulunsa da hedef kitleyi daraltan fikirler daha kazançlı olabiliyor. Örneğin sadece güvenlik elemanları için iş giysisi üretmek gibi.

38- Çanta Üretimi : Çanta imalatı konusu Kosgeb’in desteklediği sektörler arasında. İmalat için kullanılacak makineler ve satış ofisi kurulu konusunda destek almanız mümkün.

39- Bisiklet ve engelli aracı imalatı : Bisiklet sektöründe gelişmeler çok hızlı seyrediyor. Özellikle yatırım alan bir çok bisiklet modeli mevcut. Bu yüzden imalat aşamasındaki fikirlerinize teknolojik gelişmeleri de eklemeyi unutmayın. Böylece daha rahat destek alabilirsiniz.

40- Mobilya imalatı: Mobilya sektörü çok geniş ürün yelpazesine sahip olsa da bu alanda yeni fikirleri ve trendleri takip ederseniz çok farklı ürünlerin imalatı için destek alabilirsiniz. Armut koltuk, Tv koltuğu veya Donanımlı ofis mobilyaları gibi.

Sponsor