Kosgeb için 50 İş Fikri

41- Tercüme ve sözlü tercüme faaliyetleri: Tercüme bürosu açmak için destek alınabiliyor. Bu iş için nitelikli eleman desteği ve diğer desteklerden faydalanabiliyorsunuz. Birden fazla dil ile ilgili hizmet vermek ise işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

42- Kiralama işleri: Kosgeb Kiralama ve leasing faaliyetlerine destek veriyor. Aynı zamanda Motorlu taşıtların kiralanması ve leasingi, hafif motorlu taşıtların ve arabaların kiralanması ve kişisel eşyaların kiralanması gibi konularda da size yardımcı oluyor.

43- Turistik işletmeler: Tarihi alanlarda yapılacak olan yeni girişimlere kredi veren Kosgeb özellikle bu sektörden gelecek olan fikirlere sıcak bakıyor. Bulunduğunuz bölgedeki turistik alanları yurt içi ve yurt dışında tanıtmak fikri için rahatlıkla Kosgeb desteği alabilirsiniz.

44- Hazır yemeklerin imalatı : Hazır yemekleri farklı şekillerde müşterilere sunabileceğinizi ispatlarsanız ve bu sektörde niş alanlar üzerine yoğunlaşırsanız Kosgeb tarafından porjeleriniz kabul görebilir.

45- E Ticaret Siteleri : E Ticaret işinde özellikle niş alanlar yani herkesin yapmadığı alanlar üzerine gelen iş fikirleri de Kosgeb’te kabul ediliyor. Butik açmak, Sadece çocuk giyim satışı için e ticaret sitesi açmak gibi.

46- Saat Üretimi : Kosgeb saat üretimi için destek veriyor ama tavsiyemiz düz saat modelleri yerine akıllı saatler gibi teknolojik ve akıllı saatlere odaklanmanız. Nedeni ise geleceğin en çok satan ürünleri arasında artık akıllı saat modelleri de yer alıyor.

47- Ev hayvanları için hazır gıda üretimi : Ev hayvanları için pet sektöründe bir çok ürün bulunuyor. Hazır gıda da bunlardan birisi özellikle yurt dışındaki ülkelerde bu tarz ürünlere rağbet çok. Bu yüzden kedi, köpek maması gibi ürünlerin üretimi için rahatlıkla destek alabilirsiniz.

48- İş bulma acentesi açmak: İş bulma acentesi için Kosgeb girişimcileri destekliyor. Bu fikir özellikle son zamanlarda çok yaygın. Örneğin bir çok özel sektör şirketi geçiçi işçileri, ahçılarını ve güvenlik personellerini dışarıdaki iş bulma acentelerinden buluyor.

49- Madencilik ve Taş ocağı : Madencilik sektöründe bir çok alanda kosgeb destekleri almak mümkün. Ancak bu işi hiç bilmeyen girişimcilerin açmasını tavsiye etmiyoruz. Linyit, petrol, doğalgaz, Kum, kil ve taş ocakçılığı gibi bir çok sektörde destek alınabiliyor.

50- Farklı ürünler: Özellikle üretim konsunda bir çok destek sunan Kosgeb için Kickstarter ve İndiegogo gibi sitelerde yer alan yatırım almış ürünleri üretmek isterseniz sağlam bir iş planı ve fizibilite ile Kosgeb kredileri alabilirsiniz.

+ Bonus : Girişimcilerin üzerinde çalıştığı 9 Teknoloji

  • 3d yazıcılar; 3d yazıcılar hızla yükselen ve çabuk yatırım alan iş fikirleri arasında yer alıyor. Bu sektör henüz Türkiye’de çok yaygın değil. Doğru bir üründe bu sektörden dünya genelinde çok paralar kazanabilirsiniz.
  • Drone sektörü; Drone sektörü bir çok alanda talep görmeye başladı. Konu hakkında buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.
  • Sanal gerçeklik; Sanal gerçeklik hızla büyüyen bir diğer iş alanı. Bu konuda mağazalardan tutunda akıllı telefonlara kadar bir çok farklı alanda çalışmalar yapan bir çok girişimci bulunuyor.
  • Yapay zeka ürünleri ; Üzerinde belkide en çok çalışılan alanlardan birisi de yapa zakeya sahip olan ürünler. Örnek olarak bu iş fikrini inceleyebilirsiniz.
  • Elektrikli araçlar ; Son yılların popüler sektörlerden biri olan elektrikli araçlar konusunda büyük markalar kıyasıya rekabet içerisinde olsa da yerli üretim yapılabilecek bir sektör. Sadece araba değil elektrikli bisikletler de çok ilgi görüyor. Örnek Elektrikli bisikletler
  • Robot teknolojileri ; İster iş yapan robotlar olsun isterse oyun oynayabileceğiniz robotlar bu sektörde iyi bir ürün çıkartan şirket her zaman çok kazanıyor. Sadece basit bir çocuk oyuncağı olan robotlar bile piyasadan milyon dolarlar kazandırmaya devam ediyor. Örnek Oyuncak robot
  • Sürücüsüz araçlar; Sürücüsüz araçlar hakkında bir çok haber duyuyoruz. Google’den tutunda diğer araç markalarına kadar bir çok şirket bu işin peşinde. Sektörde iş fikrinizi uygulamak çok zor gibi gözükebilir ama şunu unutmayın böyle bir fikirden bahsetmeniz bile destek almanızın önünü açacaktır.
  • Akıllı Kumaşlar ; Çorap, Mont ve çanta gibi bir çok akıllı kumaş teknolojisi kullanan ürün grişimcilere bir çok para kazandırdı. Bu sektörde her zaman destek alabilirsiniz ama unutmayın önemli olan tüketicilerin beğenecekleri doğru ürünleri üretmekten geçiyor. Örnek akıllı çorap fikrini inceleyebilirsiniz.
  • Sağlık uygulamaları ve robotlar ; Sağlık her zaman önemliydi ve gelecekte de önemli olacak. Basit bir fikir gözükse de örnek vereceğimiz sağlık robotu fikrini mutlaka okumalısınız.
Sponsor